Ś.W.I.N.I.A

Gdy Twój napoleoński umysł zbrodni dostanie zagwozdkę nie do przejścia w jakieś grze - skorzystaj z tego działu, aby go oświecić. Możesz również sam przesłać świeckie materiały, które będą nauczać exekowiczów po wsze czasy.

Ś.W.I.N.I.A

Post IP: rejestrowane!

- Her Generale żeberko, czy oddziały są gotowe do ataku na Królikolandję ??
- Ja Vol majne Salcesonfiler, Królikolandia śpi smacznie nie świadoma że zostały tylko 2 godziny pokoju ..

Image
Dziś chciałbym Wam zaprezentować świetnego i diablo grywalnego, lecz nie słusznie zapomnianego rts'a pt. Świnia z ang. Swine. Gra opowiada o wojnie dwóch narodów - pierwszego reprezentowanego przez tytułowe świnie i drugiego którego przedstawicielami są długouche króliki. Z założenia gra jest rts'em jakich wiele, ot różniącym się paroma drobnymi szczegółami od typowego przedstawiciela gatunku klikanek, ale właśnie te drobne różnice czynią ową grę taką egzotyczną. Już pomijając fakt że bohaterami gry są zwierzęta, a nie kosmici i ludzie, allinaci czy faszyści, należy przede wszystkim wspomnieć o tym że w tej grze podczas misji nie stawiamy żadnych budynków, nie wydobywamy żadnych surowców, ani nie rekrutujemy żadnych jednostek tylko walczymy ! A walczymy tym co dostajemy do danej misji i tym co zaoszczędziliśmy (co przeżyło) z misji poprzedniej.
Dlatego najważniejsza tu jest taktyka, bo doświadczona jednostka która przeżyła kilka starć jest więcej warta niż żółtodziób, a biorąc pod uwagę fakt że po każdej misji możemy dokupić rożne ulepszenia do posiadanych jednostek np. lepszy silnik dla pojazdów zwiadowczych, tym bardziej należy dbać podkomendnych.

Image

Kolejnym bardzo ważnym aspektem gry są zasoby - amunicja , paliwo i narzędzia, otóż wszystkie pojazdy w grze do poruszania wymagają paliwa, do walki potrzebna jest amunicja, a do naprawy uszkodzeń przydają się ... tak narzędzia. Tak wiec należy pamiętać by nigdy żadnej z tych rzeczy nie zabrakło podczas starcia, bo inaczej pupa blada. Na szczęście do każdej misji możemy zabrać zaopatrzenie (paliwo, amunicje czy owe narzędzia) w postaci przyczep wymagających holowania, z których podczas tzw. chwili oddechu możemy uzupełnić zapasy.

Image

Image Image

Jak widać od strony technicznej gra nawet dziś prezentuje się dobrze, owszem grafika się troszkę postarzała, odgłosy nie wybijają się na żadne wyżyny udźwiękowienia, ale jest OK, naprawdę jest ok, nawet na 26" monitorze da się grać bez bólu i grymasów. Dużym atutem również jest to, że mimo prawie 14 lat na karku gra bezproblemowo działa na win7 i win8.1, wystarczy zainstalować i odpalić.
Nie będę tu się kusił o jakieś podsumowanie czy wystawienie oceny - każdy powinien zagrać i ocenić Świnie według własnego uznania - TYM bardziej że gra od kilku lat ma status DARMÓWKI :D
Bo jak dla mnie mimo zacnego wieku na karku owy warchlak zasługuję na przynajmniej dobre tłuste -> 8/10 :D

Grę możecie pobrać z tego linka :
http://www.gg.pl/dysk/L_0n3H6dXgL9Lv0n3H6d3hw/swine_en.7z

p.s. -> tę mini recenzję zacząłem takim dziwnym dialogiem przypominającym dialog z kultowej komedii "Jak rozpętałem 2 Wojnę Światową" gdyż o "dziwo" króliki mówią z akcentem francuskim, a ich wrogowie z akcentem niemieckim ;)
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 07 Oct 2017, 16:55
Online: 48d 7h 8m 1s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1626
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Ś.W.I.N.I.A

Pograłem trochę ale gra widzę że nie ustrzegła się wad, sztuczne IQ naszych wojsk momentami przypomina mi pierwsze The Sims... ale klimat dobry. ;)
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 00:10
Online: 39d 3h 12m 58s
Reputation point: 1375
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Ś.W.I.N.I.A

No niestety, nie ma gier idealnych ;)
BTW. gra jest niewiele młodsza od The Sims ^^
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 07 Oct 2017, 16:55
Online: 48d 7h 8m 1s
Reputation point: 1626

Return to Pomoce do gier