Rzut okiem po latach: Amigowe bijatyki

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.

Re: Rzut okiem po latach: Amigowe bijatyki

Post IP: rejestrowane!

xittam wrote:Również z której strony nie spojrzeć "moonstone" też fighterowy tytuł.

ja spojrzę z tej :
rozwój postaci -- cRPG
handel/ulepszanie i wymiana ekwipunku -- cRPG

Co do Budokana i Franko się z Tobą zgodzę - fajtery :haha:
co do mooneston'a nie -- jak dla mnie to RPG

@bebokus fakt, w B. system walki był "dziwnyyyy" ale po dłuższym treningu dało się go opanować:)
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 07 Oct 2017, 16:55
Online: 48d 7h 8m 1s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1626
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

W tym temacie skupiłem się na grach 1vs1, jedyny błąd jaki zrobiłem to danie tutaj Metal Kombat, niedługo skrobnę podobny artykulik o nawalankach "chodzonych" gdzie oczywiście znajdzie się np. Final Fight, ale moim zdaniem amigowa wersja tej gry to porażka akurat. :-)
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Yesterday, 13:33
Online: 39d 3h 29m 33s
Reputation point: 1375
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

czekam z niecierpliwością :D
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 07 Oct 2017, 16:55
Online: 48d 7h 8m 1s
Reputation point: 1626

tauri5 wrote:czekam z niecierpliwością :D

Mała poprawka, czekamy :-D
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 01:47
Online: 62d 4h 16m 26s
Reputation point: 633
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

Jeśli wziąć pod uwagę, że na dwóch dyskietkach upchano w zasadzie prawie całą grę z płyty CPS1 (kilka animacji wycięto, jedna lokacja skrócona) bez przesadnej ingerencji w mechanikę i otoczenie, to jestem zdania że goście zrobili to porządnie. Na dodatek śmiem twierdzić, że to jedna z najładniejszych gier na amigę.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 5

Last Visit: Today, 15:29
Online: 9d 15h 7m 24s
Reputation point: 200
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Ja się zagrywałem w SF2, MK/MK2, Body Blows Galactic (super grafa i !!EXTRA!! muza, ale gorsza rozgrywka).

Poza tym dość podobały mi się Elfmania (tylko ssał system wykupu zawodnika za kasę) i Full Contact, ale za długo w te gry nie grałem bo były trudne (ale chyba je skończyłem). :mrgreen:

Dobrze wspominam IK+, Shadow Fighter i Fighting Spirit (w wersji na AGA gra wymiatała, klon SSF2T ale duuużo lepszy- oczywiście do wersji SSF2T na Ami).

Jeśli chodzone to też Franko, Doman, Moonstone :-E a i niestarzejące się Golden Axe!

Pamiętam, że miałem oryginał Super Taekwondo Master, całkiem niezłe.
Łysy0800 Poland (pl) Male
User level 1

Last Visit: 06 Dec 2017, 19:45
Online: 2d 14h 5m 41s
Reputation point: 20
Czarny Piotruś

Miło że odświeżyłeś temat, przepraszam że tak długo trwa produkcja kolejnego tematu ale mam też kilka ważniejszych spraw na głowie, a Rzut po latach o bijatykach chodzonych jest w trakcie tworzenia. ;)
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

A odkopię sobie taki fajny stary temacik a czemu nie. Z okazji odświeżania kompilacji Street Fighter do v.2.6 .

Hardy odnośnie SSF2 :
A zapowiadało się tak pięknie po Street Fighter 2 które miało klimat,grafę,muzykę, skoro to Super SF2 to powinno być to wszystko jeszcze lepsze a tymczasem jest... gorsze

Nie wiem jakim cudem wtedy mi ten kawałek umknął ale patrząc dziś ciężko mi uwierzyć w to co czytam :D
Mimo iż mam sentyment to Street Fighter 2 na Amidze z czasów dzieciństwa, umiem z całą świadomością stwierdzić że port jest przeciętny a gameplay kiepski. Graficznie wygląda ładnie, ma animowane tła, duże postacie, ale na tym się plusy kończą, bo muzycznie też nie ma już rewelacji. Nieużyty soundtrack do tej gry brzmi bliżej oryginału niż to co wykorzystano tu ostatecznie. Zatem przeniosę się od razu do Super Street Fighter 2 :mrgreen:
Gra i na ECS i o dziwo na AGA wygląda jak kupa kupy. Małe postacie, kolorów tyle co na commodore, mało klatek animacji. Ciężko się na to patrzy...ale! Jedno wielkie ale. Jest to najwierniejszy port Street Fightera na Amigę jaki powstał pod względem grywalności, ponieważ właściwa walka jest wiernie przeniesionym gameplayem z automatów. Nie wierzę że o tym nie wspomniałeś w swoim tekście. W porównaniu do SF2 tutaj walczy się naprawdę wyśmienicie i pod względem mechaniki i płynności walki jest bardzo bliska wersji automatowej. Tak samo jest też z muzyką. Bardzo wiernie tym razem przeniesiono oryginalne tracki z wersji arcade na 3 kanałowe moduły. Wszystkie te znane z SF melodie zostaly wiernie odwzorowane. Więc tak, SSF2 na Amigę może i wygląda jak kupa ale to najbardziej grywalny i najbardziej wierny oryginałowi ze wszystkich konwersji :)
Już, pomarudziłem.
Rekkimaru Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 14:56
Online: 86d 12h 7m 19s
Highscores: 5
Lamps demolished: 820 (+974)
Reputation point: 722
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Cóż, przyznam szczerze, że jak zobaczyłem, jak wygląda wersja Amigowa, to szybko odechciało mi się w to grać. Stąd brak wzmianki o gameplayu, jako znaczący fakt w moim przypadku, przemawia to, że w SF2 grałem godzinami na Amidze za dzieciaka, a jak wspomniałem, Super Street Fighter 2 Turbo, miałem również, ale nie chciało się uruchomić, z wielkim nostalgicznym zapałem, odpalałem po latach ten tytuł na WinUae, jednak moje wyobrażenia spaliły się, jak tylko walka się ukazała i zobaczyłem ten crapowaty wygląd.
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Hardy wrote: jako znaczący fakt w moim przypadku, przemawia to, że w SF2 grałem godzinami na Amidze za dzieciaka

Ja też panie, ja też :tak:
Rekkimaru Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 14:56
Online: 86d 12h 7m 19s
Highscores: 5
Lamps demolished: 820 (+974)
Reputation point: 722
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Previous

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Gry