Problem z odtwarzaniem obrazu z laptopa na tv

Tematy z filmami do obejrzenia i muzyczką to posłuchania, oraz wszelakie tematy związane z kinem i muzyką.

Problem z odtwarzaniem obrazu z laptopa na tv

Post IP: rejestrowane!

Witajcie ekipo. Korzystając z przerwy świątecznej chciałem pooglądać filmów i nadrobić zaległości. Do tej pory korzystałem z kabelka HDMI podłączanego pomiędzy laptopem, a tv. Ale jego podłączanie i omijanie jest trochę uciążliwe, więc pomyślawszy, że mamy XXI wiek to pewnie jakoś inaczej mogę obejrzeć film. Popróbowałem wysłać obraz bezpośrednio z komputera na tv, jedynie korzystając z Youtube'a mogę posłać obraz na tv. Ale wydaje mi się, że to jakieś obejście jest. Ok TV to Philips 49PFS5301, a laptop to HP PAVILION, a dokładniej to: https://www.x-kom.pl/p/297363-notebook- ... cification. Z tego co udało mi się doczytać to tv może korzystać z Miracasta, ale jak to podłączyć z laptopem? Znajdę kogoś obeznanego w tym temacie?
Amiga: 500/500+/1200 i wiele inych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 11:21
Online: 88d 17h 25m 6s
Highscores: 1
Lamps demolished: 1295 (+1112)
Reputation point: 773
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Problem z odtwarzaniem obrazu z laptopa na tv

Interesowałem się swego czasu Miracast i WiGi Direct. Testy wypadły lipnie.
Kolega mówi, żebyś zerknął na Chromecast,
z kolei ja sugeruję wpisać na Allegro "HDMI WiFi" ;)

Zachęcam też zainteresować się gniazdkiem TP-Link HS110 :)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 06:39
Online: 265d 13h 46m 48s
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8928
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Miracast działa właśnie na zasadzie wirtualnego HDMI. Ale zerknę za chwilę. Chromecast obce, ale obczaję, choć pewnie potrzbowałbym ikonki w moim Smart TV, a tam jej nie ma ;) chromecast trochę droższa sprawa, znalazłem http://allegro.pl/mirascreen-hdmi-wifi- ... 98835.html za 50zł z przesyłką. Muszę się zastanowić czy opłaca mi się..
Amiga: 500/500+/1200 i wiele inych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 11:21
Online: 88d 17h 25m 6s
Highscores: 1
Lamps demolished: 1295 (+1112)
Reputation point: 773
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Nie wiem czy nadal aktualne. Posiadam tv LG z obsługą miracast, którego nigdy nie udało mi się uruchomić. Filmy na tv odtwarzam z różnych urządzeń za pomocą DLNA i ETHernet. W przypadku lg to aplikacja ShareLG. Oprócz tego kabel z OTG - jeśli wymagany - jeśli chcesz podpiąć np pendrive czy dysk. Inne rozwiązanie - kupiłem przed wigilią 25m kabel hdmi 1.4 za 35 zł i problem omijania mam z głowy bo biorę laptopa/czy coś innego i wpinam się w miejscówę [kanapa] gdzie jest już stanowisko przygotowane.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 5

Last Visit: Today, 09:38
Online: 10d 21h 3m 57s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 215
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

• Similar topics
    Replies
    Views