Remake filmów, co o tym sądzicie?

Tematy z filmami do obejrzenia i muzyczką to posłuchania, oraz wszelakie tematy związane z kinem i muzyką.

Remake filmów, co o tym sądzicie?

Post IP: rejestrowane!

Żeby nie spamować w temacie odnośnie BladeRunner, założyłem nowy :P
Hardy wrote:Oryginału i tak nie przebiją, zawsze wzbudzają we mnie, śmiech pogardy, pomysły na kręcenie remake'ów, to tak jak, z kopiowaniem bitów/riffów itd. z innych utworów, gdy się nie ma, własnej koncepcji.

Co sądzicie o tym wszystkim? Czy faktycznie kręcenie remake filmów do brak pomysłu na wizję swojego filmu?
Poradniki - Aktualizacja 2018-02-09
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Yesterday, 15:40
Online: 45d 2h 33m 11s
Highscores: 1
Lamps demolished: 396 (+488)
Reputation point: 535
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Re: Remake filmów, co o tym sądzicie?

Jakby to nie było, podyktowane brakiem, własnego scenariusza, to nie ruszano by klasyków, ciekawe, dlaczego nikt nie weźmie się, za nakręcenie remake'u np. średnio znanego filmu, Wesa Cravena z lat 70. :roll:
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 08:15
Online: 39d 18h 40m 46s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1390
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Jeszcze nie spotkałam remake (albo rebootu serii), który by mi się spodobał, gdy znałam oryginał. Wyjątkiem jest Coś. Pierwowzorem był "The Thing from another World" Howarda Hawksa z 1951 roku, chociaż można by tu polemizować, czy jest to remake czy ponowna adaptacja. Literackim pierwowzorem obu filmów jest opowiadanie Johna W. Campbella "Who goes there?" z... 1938 roku. Ciekawostka, ponoć gdy zmienia się załoga stacji polarnych na biegunie, nowa załoga urządza sobie maraton z w/w filmów plus prequel Coś z 2011, który nawiasem mówiąc uważam za najlepszy prequel, a można go docenić dobrze znając właśnie oryginalne Coś :)

Te wszystkie Robocopy, Pamięci absolutne (ciekawostka, opowiadanie Przypomnimy to panu hutrowo Phillipa Dicka, będące podstawą pierwszego filmu z Arnoldem w ogóle nie ma akcji na Marsie : ), ostatnio Linia Czasu. To jest zwyczajnie skok na kasę. Nie mylmy też remeake z sequelem. A takim właśnie jest wspomniany BladeRunner 2049. Udanych sequeli było dużo, lepszych niż część pierwsza: Terminator 2, Obcy 2, Imperium kontratakuje, Mad Max 2, ostatni Mad Max (który w zasadzie nie miał scenariusza tylko storyboardy) by wymienić te najpopularniejsze. Niektóre jednak nie powinny powstać: Terminator 4,5 (3 jest pocieszną parodią samej konwencji i to całkiem udaną), Prometeusz i Obcy Przymierze, kolejne Godzille, Avengers czas Ultrona, X-Man Apocalypse...

Wiadomym jest, że znana marka zapewnia niemal pewny zysk. Postawienie na jakiś świeży, niesprawdzony pomysł jest ryzykowne. Ale to właśnie odbija się czkawką Hollywood, zyski spadają i bardziej dobitnie widzowie nie mogą zasygnalizować twórcom, że odgrzewanie kolejnego kotleta mija się z celem.
Xandra Poland (pl) Female
User level 1

Last Visit: Today, 11:07
Online: 3d 21h 1s
Lamps demolished: 5 (+7)
Reputation point: 265
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Hardy wrote:ciekawe, dlaczego nikt nie weźmie się, za nakręcenie remake'u np. średnio znanego filmu, Wesa Cravena z lat 70.

Tutaj sam sobie odpowiedziałeś, bo jest mało znany. Więc nie wiadomo czy teraz by się przyjął, a skoro mało znany to nie warto w to brnąć ( tok myślenia nie mój tylko filmowców :P )
Xandra wrote:Jeszcze nie spotkałam remake (albo rebootu serii), który by mi się spodobał, gdy znałam oryginał.

I chyba takowy nie powstanie.
A co do sequeli, kwestia gustu gdzie jednemu się spodoba drugiemu nie koniecznie. Taki wymieniony Terminator 4 przez ciebie akurat mi się podobał, nie był może to jakiś HIT, ale mimo to obejrzałem go z przyjemnością.

Ja odnoszę wrażenie że podczas kręcenia remake filmów wygląda to tak ( Nakręcił bym sobie jakiś film ale nie mam pomysłu jaki ... po 5min, O zrobię remake kultowego filmu, wszystko w nim pozmieniam i będzie git ) :D
Poradniki - Aktualizacja 2018-02-09
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Yesterday, 15:40
Online: 45d 2h 33m 11s
Lamps demolished: 396 (+488)
Reputation point: 535
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Poruszyliście jeszcze, drugą kwestię, o której nie wspomniałem, oprócz tego, że jest skok na kasę i żerowanie na klasykach, to 99% tych remake'ów, to tandetne dno, które nie dorasta do pięt, oryginałom, najgorszy gniot, to chyba remake Piątku Trzynastego, inna sprawa że 9 i 10 część tej serii, to też, żenujące parodie. :roll:

PS: W sumie, żeby nie było, że taki ze mnie hejter, to tylko dodam, że te trendy, specjalnie mi nie przeszkadzają, bo korzystając ze swej wolnej woli, wybieram i oglądam głównie klasyki, (ostatnio, jako odskocznię od wiodących, u mnie główny prym filmów karate i horrorów, zapodałem sobie, kilka dzieł z Marlonem Brando :tuptup1:) , na mnie reżyserzy remake'ów nie zarobią. :haha:
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 08:15
Online: 39d 18h 40m 46s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1390
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Xandra wrote:Jeszcze nie spotkałam remake (albo rebootu serii), który by mi się spodoba

Jedno słowo, Dredd.
Rekkimaru Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 17 Feb 2018, 03:04
Online: 86d 15h 7m 17s
Highscores: 5
Lamps demolished: 820 (+974)
Reputation point: 732
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Xandra wrote:Wyjątkiem jest Coś. Pierwowzorem był "The Thing from another World" Howarda Hawksa z 1951 roku, chociaż można by tu polemizować, czy jest to remake czy ponowna adaptacja. Literackim pierwowzorem obu filmów jest opowiadanie Johna W. Campbella "Who goes there?" z... 1938 roku. Ciekawostka, ponoć gdy zmienia się załoga stacji polarnych na biegunie, nowa załoga urządza sobie maraton z w/w filmów plus prequel Coś z 2011, który nawiasem mówiąc uważam za najlepszy prequel, a można go docenić dobrze znając właśnie oryginalne Coś

ja najbardziej zapamiętałem wersję z Kurtem Russellem z 1982 roku. Ale dobrze, że wspominasz, muszę sobie przypomnieć wersję z 2011r. Chyba mnie nie urzekła. Warto zobaczyć jeszcze raz.
Amiga: 500/500+/1200 i wiele inych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 11:21
Online: 88d 17h 25m 6s
Lamps demolished: 1295 (+1112)
Reputation point: 773
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Kącik filmowy