Mocniejsze gatunki muzyczne

Mocniejsze gatunki muzyczne

Post IP: rejestrowane!

Image
To, że coś umieszczam na forum to nie znaczy że jestem tego fan bojem czy mi się to podoba. Robię to żeby się z wami podzielić informacją, że taki coś istnieje.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 22 Feb 2018, 19:18
Online: 63d 10m 8s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 648
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

Re: Mocniejsze gatunki muzyczne

Ty to nazywasz, mocnymi gatunkami? Z całym szacunkiem, ale Oberschleisen to cover-band Rammsteina, który w mojej opinii jest żałosny i świadczy o tym, jak wielu dzisiejszych słuchaczy, jest tanich do kupienia byle shitem, bo jak nazwać inaczej, kapelę, która nagrywa czyjeś utwory, jako swoje, ze zmienionymi tekstami? A tu jednak, są popularni...

Arch Enemy, polecam sprawdzić, jak wokalistka "growluje" na żywo... ma tak dobry growl, że aż musi używać efektu. :hee: Niestety, widzę, że już usunięto z YT, ten wstydliwy moment. :roll:

A jak już, chciałbyś posłuchać, naprawdę mocniejszych gatunków, to kilka z brzegu wymienię, które zjadają te powyżej, na śniadanie. :hee:

To jest, mocna muza, nie tylko metalowa z resztą. ]:->
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Yesterday, 18:32
Online: 39d 19h 26m 23s
Reputation point: 1390
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Wszystko to covery coveròw po dziesiątej wodzie po kisielu z coverami. Miałem to szczęście, że wychowywałem się z takimi kapelami jak Obituary, Paradise lost, Vader, Slayer, therion, cannibal corpse, tiamat, deicide, death, morbid angel, sepultura i wiele innych. Dziś same popłuczyny nadające się tylko do wyłania do kibla. Zresztą jak w każdej innej dziedzinie - gry, filmy .
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 5

Last Visit: Yesterday, 21:18
Online: 10d 22h 21m 18s
Reputation point: 215
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

xittam wrote:Wszystko to covery coveròw po dziesiątej wodzie po kisielu z coverami. Miałem to szczęście, że wychowywałem się z takimi kapelami jak Obituary, Paradise lost, Vader, Slayer, therion, cannibal corpse, tiamat, deicide, death, morbid angel, sepultura i wiele innych. Dziś same popłuczyny nadające się tylko do wyłania do kibla. Zresztą jak w każdej innej dziedzinie - gry, filmy .

Zgadzam się. ;) Nikomu teraz nie opłaca się wysilić i wymyślić coś nowego. Tak jest w całej kulturze i sztuce. Ja tylko pokazałem przykłady utworów muzycznych. Gatunki muzyczne, które ponad 25 lat temu były zarezerwowane dla wąskiej i specyficznej grupy odbiorców teraz chcą się wedrzeć się na salony muzyczne mainstreamu. Wydaje mi się, że dawniej mocna muzyka nie była tak melodyjna i wpadająca łatwo w ucho jak teraz. Wystarczy spojrzeć, że te wszystkie obecne metalowe wytwórnie płytowe teraz idą ewidentnie na maksymalizacje zysku i dojście do jak największej ilości słuchaczy. Na youtubie jest takich zespołów od zatrzęsienia. Wytwórni płytowych też coraz więcej. I wszystko praktycznie amerykańskie. Moim zdaniem łatwy dostęp do tego typu treści jest bardzo dobrą rzeczą. Jednak zauważalnie traci przy tym jakość i świeżość. Dla przykładu wystarczy spojrzeć na zespoły z Europy grające metal gotycki czy w tych klimatach. Na youtbie aż się "spamują" coraz to nowsze. I wszystkie graja praktycznie to samo i wyglądają kropka w kropkę. Jeśli chodzi o inne gatunki muzyczne to jest identycznie. Żeby nie doszło do podobnej sytuacji jak z rynkiem gier video na konsole w 82 roku, że się przegrzało ?
Image
To, że coś umieszczam na forum to nie znaczy że jestem tego fan bojem czy mi się to podoba. Robię to żeby się z wami podzielić informacją, że taki coś istnieje.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 22 Feb 2018, 19:18
Online: 63d 10m 8s
Reputation point: 648
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

Macie rację, jeśli mówicie, o mainstreamowych kapelach, metalowych i nie tylko z resztą, pozostaje słuchać klasyków i patrzeć na... podziemie, wbrew pozorom wciąż żywe, trzeba tylko głębiej poszukać, wciąż powstają nowe kapele, które grają w starym, dobrym, oldschoolowym stylu:

Tutaj kumpel gościnnie na wokalu. :haha:

A i nawet z klasycznych heavy metalowych klimatów, czasem się pojawia coś dobrego:

Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Ten Oberschleissen to zwykły scheissen, kawałek z Mansonem to rzygi jakieś, stary Manson rządzi, ale jego nowe płyty to syf straszny. Arch Enemy? Jakiś metal ale chyba dla kindermetali, co obijają sztućce w kuchni przy jedzeniu z mamusią. Hardy poleciał z hardkorem ostrym, osobiście słucham lżejszych kawałków.
Ktoś zna szczeciński Quo Vadis? Może i nagrali trochę coverów, ale są dobre:

Static - X, Disturbed, Drowning Pool, Mudvayne, Slipknot - to są dobre kapele

A jak ktoś łaknie dobrych coverów metalowych to polecam tego gościa:

Koleś ma talent i wielu popowych piosenek dzięki jego przeróbkom da się słuchać.
danteinferno Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: Yesterday, 23:51
Online: 4d 16h 24m 54s
Lamps demolished: 92 (+72)
Reputation point: 125
Doradca postowyDoradca postowy

danteinferno wrote:Ktoś zna szczeciński Quo Vadis? Może i nagrali trochę coverów

Pretty Woman mój ulubiony. A propos coverów to ten Leo nawet daje radę.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 5

Last Visit: Yesterday, 21:18
Online: 10d 22h 21m 18s
Reputation point: 215
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

xittam wrote:
danteinferno wrote:Ktoś zna szczeciński Quo Vadis? Może i nagrali trochę coverów

Pretty Woman mój ulubiony. A propos coverów to ten Leo nawet daje radę.

No pewnie, że daje radę jedynie jego wersji last christmas jestem w stanie słuchać :D
danteinferno Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: Yesterday, 23:51
Online: 4d 16h 24m 54s
Lamps demolished: 92 (+72)
Reputation point: 125
Doradca postowyDoradca postowy

Akruat za nu-metalem nie przepadam, choć mam sentyment, bo od takich kapel jak KoRn czy Static-X zaczynałem, przygodę z muzyką metalową. :)

Pierwsza kaseta, jaką dostałem na bodaj 12 urodziny, teraz to już mnie nie kręci, ale sentyment został, wtedy to był dla mnie niezły czad. :)

A skoro mowa, o kasetach i podziemiu, to nadal są fanatycy tych nośników, na przykład ta naziolska kapela, wydaje tylko i wyłącznie na nośnikach kasetowych swoje materiały, Nazi-black metal połączony z garażowym rockiem lat 60... ]:->

Oczywiście tematyka, kontrowersyjna, nie mniej, muzyka ma swój unikalny klimat. Tak jak są gracze, którzy lubią klimaty retro, tak też są takie zespoły metalowe i nie tylko. :tuptup1:
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Oj klasyki....
Death, Napalm Death, Tiamat, Nocturnus, Unleashed, Morbid Angel... mógłbym wymieniać długo.
ALE
Co powiycie na grubski rock ? :-E

A przy okazji mała zagadka, wiecie co było oryginałem ? :lol2:
I am True Vault Hunter !
roki76 Poland (pl) Male
Kilof of Justice

Last Visit: Today, 07:07
Online: 132d 5h 21m 12s
Highscores: 1
Reputation point: 941

Return to Kącik muzyczny