Commodore 64 wciąż w użytku.

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Commodore 64 wciąż w użytku.

Post IP: rejestrowane!

Od kilku dni internetowa społeczność zwróciła uwagę ku pewnemu zakładowi, gdzie Commodore 64 jest wciąż w użytku. :tuptup1:

Code: Select all
Przypomnijmy. W styczniu na Facebooku pojawił się wpis z profilu Retrokomp/Loaderror, traktujący o zakładzie samochodowym, w którym nadal wykorzystuje się Commodore 64. Treść owego wpisu prezentujemy poniżej.
"Wczoraj trafiłem na zakład zajmujący się wyważaniem wałów napędowych. Nie uwierzycie czego używa właściciel do wyliczania wagi odważników. System oparty jest na własnej roboty ławie do wyważania wałów połączonej z generatorem przebiegów sinusoidalnych i czujnikami piezoelektrycznymi do mierzenia drgań obracającego się wału. Całość działa od 25 lat bez przerwy, pomimo tego że komputer w pewnym momencie został zalany przez nieszczelne okno dachowe".
Wczoraj, tj. w środę, kilka miesięcy po oryginalnym poście,  facebookowy profil Commodore USA umieścił to samo zdjęcie z krótkim opisem - szybko zyskało ono popularność, po raz drugi rozchodząc się po polskim internecie. Kto nie kojarzył sprawy ze stycznia - ten był zaskoczony.
Niezależnie od tego, czy komputer jest nadal wykorzystywany - 25 lat "w czynnej służbie" to niezły wyczyn.Źródło: http://nt.interia.pl/komputery/news-com ... Id,2282871
User avatar
Hardy Poland (pl) Male
User level 6
 
Posts: 854
Joined: 14 Sep 2010, 11:52
Last Visit: Yesterday, 22:15
Online: 39d 5h 22m 50s
Location: Tarnowskie Góry
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1375
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Commodore 64 wciąż w użytku.

Post IP: rejestrowane!

Na pierwszy rzut oka bawi oszczędność Janusza w praktyce - po co zmieniać coś co działa :tuptup1:

Śmiech po chwili ustępuje na rzecz podziwu, że warsztat sam opracował to rozwiązanie - stara szkoła Słodowskiego w PRL i post-PRL zawsze budzi u mnie SZACUN - pomyśleć, że w latach '90 to nie było nic niezwykłego :)
Image
User avatar
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO
 
Posts: 11113
Joined: 22 May 2010, 16:48
Last Visit: Today, 10:13
Online: 262d 4h 38m
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona


  • Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests