GOG.com - temat ogólny

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Re: GOG.com - temat ogólny

Post IP: rejestrowane!

Anthrox wrote:Kolega ma coś konkretnego na myśli pisząc: bardziej legalny sposób?

No taki, gdzie nie widać ewidentnie obrazka jaki wkleiłeś powyżej chociażby. Swego czasu widziałem lepiej scrackowane gry, gdzie owy ekran mignął może przez ułamek sekundy, że był ledwo widoczny gołym okiem i bez żadnego wciskania czegokolwiek gierka się odpalała dalej sama.
danteinferno Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: Today, 08:32
Online: 4d 8h 58m 35s
Lamps demolished: 92 (+72)
Reputation point: 110
Doradca postowyDoradca postowy

Czyli nadal brzydko. Idealnie jest, gdy nic nie widać.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 10:13
Online: 262d 4h 38m
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Anthrox wrote:Czyli nadal brzydko. Idealnie jest, gdy nic nie widać.

Raczej chodziło mi o to, że jak już chcą pirata wrzucić jako oficjalną wersję, za którą chcą hajs to niech się bardziej postarają, żeby nie było widać okiem laika, że to pirat :P Co jednak nadal nie będzie ok w świetle prawa, ale będzie na pewno mniejszym blamażem dla firmy.
danteinferno Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: Today, 08:32
Online: 4d 8h 58m 35s
Lamps demolished: 92 (+72)
Reputation point: 110
Doradca postowyDoradca postowy

@danteinferno

Opowiem Tobie pewną historię... Będzie to moja historia i łączy się ona z gog i cdp. Najpierw poznałem firmę CDProjekt i to nie jako ich ziomal co przychodził i jadł z nimi pizze. Poznałem ich poprzez serię Extra Gra jak dobrze pamiętam. Z tej serii miałem Robin Hooda, Freespace, Alien Nations, Corsairs, Settlers 2 i wiele, wiele innych gier. W cenie pierackich gier kupował mi ojciec oryginały (oczywiście gry nie były świeże) jednak cieszyło mnie cholernie, że mam oryginalną grę. Ta firma pozowoliła mi grać za 20 zł w gry które pokochałem (ok były też paździerze w tych seriach w które się grać nie dało). Niemniej powoli moja kolekcja była rozbudowywana. Później Cenega wypuściła Kolekcję Klasyki - myślałem, że umrę. Piękne czasy gdzie za dobre pieniądze były dobre gry po polsku. Ale ja nie o tym, wróćmy do CDProjektu. Zaczęli dodawać kolejne serie i podobała mi się ta koncepcja. Na część było mnie stać, a na część nie. Premierowych gier miałem wyjątkowo mało. Przewińmy czas do powstania GOG.com. Tam widząc ceny w dolarach przeraziłem się. KOSMOS. Ale pewnego dnia wyczaiłem promocję i zdobyłem tam jakąś grę za darmo. Okazało się, że gry nie mają wkurzających zabezpieczeń, których nie jestem zwolennikiem. Dlaczego nie jestem zwolennikiem? Bo piraciłem i wiem, że żadne zabezpieczenie nie wytrzyma i jest przeszkodą jedynie dla uczciwego gracza. Pirat ma to i tak wyłączone crackami. No i ten brak zabezpieczeń spowodował, że zacząłem wykupywać gry. Gry w które grałem w pirackich wersjach, albo te które miałem na cd, ale z zabezpieczeniami. Do dziś kupuję. Staram się w promocjach i mam połowę gier z ich katalogu. :lol2: Trochę się tego nazbierało... Tutaj jednak następuje najważniejsze. Może i CDProjekt to cwaniaki, ale dla mnie jest to firma która dała mi grową karmę. Jestem im wdzięczny za to, że umieszczali na rynku gry w polskiej wersji i dobrych cenach. Czy powinno mieć dla mnie znaczenie, że Staszek i Franek* to ludzie o wątpliwej moralności i trzęsą całym cedepem? :mysli: Nigdy nie wnikałem w historię tej firmy i jakość ludzi w niej pracujących. Cieszyłem się z tego co dostarczali jak małe dziecko, bo takim wtedy byłem. Oczywiście jeżeli masz jakieś konkrety możesz o nich opowiedzieć, ale nie dziw się, że niektórzy sentymentalnie patrzą na działalność tej firmy.

@Anthrox
Bardzo fajnie, że pruszyłeś temat scrackowanej gry Alladyn (pewnie kupie jak będzie poniżej 10 zł), ale może faktycznie Disney im udostępnił taką wersję, albo mają takie umowy, że Disney zgadza się na cracka. Gdyby było inaczej raczej Disney dawno by wydoił kasę w sądzie od GOGa. W końcu kogo jak kogo, ale Disneya stać na sądzenie się o grubą kasę i niszczenie wątpliwych działalności :killer:

*imiona zawerają gwiazdki, bo nie pamiętam imion faktycznych pracowników cedepu.

Pozdrawiam serdecznie :haha:
furtka2 Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 20 Nov 2017, 22:43
Online: 6h 6m 52s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Previous

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post