Konkurs na 10-lecie TC dyskusja

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Konkurs na 10-lecie TC dyskusja

Post IP: rejestrowane!

Czołem,

tak sobie myślę, że na 10-lecie TC powinienem ogłosić konkurs z powołaną przeze mnie komisją i wylosować na żywo (transmisja YT) osobę, z puli osób, które by zgłosiły chęć udziału w konkursie.
Oczywiście regulamin konkursu też napisalbym, aby sprawa była dla wszystkich przejrzysta.

Jedyną nagrodą gwarantowaną na tę chwilę jest A500 z zasilaczem - całe oprzyrządzenie jak joysticki, mysz zwycięzca musiałby zorganizować we własnym zakresie.
Za to zwycięzca nie musiałby martwić się podatkiem od wygranej i wysyłką wygranej.

No i pewnie 9 nagród oocieszenia.

Pół roku zostało do dekadki i warto teraz pogadac, aby na spokojnie coś przygotować i powspominać :)

Co powiecie na to?
I w ogóle mam problem z ustaleniem, kiedy dokładnie TC ma urodziny - czyżby 20 maj 2008 jak przyszedł koncept wydawania exeków?

Wtedy jeszcze działałem sam. A może pierwsze kupienie domeny?
rejestracja/daty-t772.html
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 15:53
Online: 257d 13h 51m 38s
Highscores: 3
Lamps demolished: 193 (+161)
Reputation point: 8903
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Konkurs na 10-lecie TC dyskusja

Zgłaszam się pierwszy do wygranej... to znaczy, do pomocy przy organizacji oczywiście :-E
TheCompany ma urodziny kiedy sobie sam postanowisz. To równie dobrze może być data Twojego pierwszego exeka ever. Już wtedy TC zostało powołane do życia.
Rekkimaru Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Today, 03:24
Online: 86d 7h 35m 35s
Highscores: 5
Lamps demolished: 797 (+948)
Reputation point: 712
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Popieram pomysł fajny, mogę coś ufundować....(firma Honesty czyli ja) jako wasz patron, czy jakoś tak, tylko, że do amigi ciężki dostęp... :/
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 07:11
Online: 21d 21h 37m 28s
Lamps demolished: 478 (+416)
Reputation point: 781
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Rekkimaru wrote:Zgłaszam się pierwszy do wygranej... to znaczy, do pomocy przy organizacji oczywiście :-E
TheCompany ma urodziny kiedy sobie sam postanowisz. To równie dobrze może być data Twojego pierwszego exeka ever. Już wtedy TC zostało powołane do życia.

Machnij jakąś ładną dziesiątkę pod logo TC, tak jak to zrobileś na pięciolecie :) Mogła by być przez cały rok ;)
Image
roki76 Poland (pl) Male
Kilof of Justice

Last Visit: Today, 06:00
Online: 131d 9h 17m 17s
Highscores: 1
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 911
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Jak coś to się piszę i ewentualnie mógł bym pomóc w wolnym czasie.
chrumcio Poland (pl) Male
User level 5

Last Visit: Today, 14:00
Online: 37d 12h 45m 39s
Lamps demolished: 390 (+476)
Reputation point: 480
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

W takim razie po namyśle stwierdzam, że narodziny TC powinna stanowić data 27 maja 2008.

20 maj nie, bo też nie mamy urodzin w dniu, kiedy rodzice nas zaplanowali (lub nie :-E ).
W tym dniu powinien zostać przeprowadzony konkurs lub z przyczyn niezależnych - przesunięty na nieodległy termin.

Powiedzcie mi jak widzicie konkurs / małą loterię.

Czy loterię powinienem przeprowadzić między użytkownikami najbardziej aktywnymi na forum, którzy mają np. conajmniej 500 wiadomości na forum?

Warunkowo mógłbym dopuścić osoby zagraniczne, które nie są w stanie spełnić tak wyśrubowanych warunków - które zaprosiłbym osobiście do loterii.
Tylko nie wiem, czy jak opuścił nas Hillsy_, walkie i pozostali - czy warto ich prosić do konkursu.

Drugą opcją byłaby konieczność potwierdzenia udziału w mini loterii poprzez dobrowolną dotację The Company - 1 EURO = 1 los.
Oczywiście wpłaty zostałyby liczone od dnia ogłoszenia konkursu, a nie wstecz - i znowu może trzeba by wyjątek dopisać do regulaminu, bo jak ktoś zrobił dotację na 30 dni przed ogłoszeniem konkursu, to chciałbym i taką dotację ująć.

Otrzymane pieniądze zostałyby przeznaczone na organizację konkursu / dodatkowe nagrody.
Pierwsza wersja mocno ogranicza uczestników loterii, ale wtedy doskonale wiemy do kogo trafiła Amiga, bo znamy tę osobę z forum.

Z kolei w drugim wariancie więcej osób by mogło wziąć udział, ale wtedy nie dowiemy się zbytnio kto ją wygrał.

Coś trzeba opracować, bo te dwa powyższe pomysły ograniczą nadużycia, że ktoś założy np. 500 lewych kont, co zwiększy szansę cwaniaka, gdybym losował nicki :)

Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane, żeby po konkursie ktoś nie powiedział, że konkurs był ustawiony przez nepotyzm i kolesiostwo - stąd m.in. pomysł na transmisję live z losowania na youtube.

Żeby nie być gołosłownym - oto przedmiotowa Amiga przeznaczona na konkurs:
Image
Image

Oczywiście sprawdzę, czy nadal sprawna i w ogóle, ale w regulaminie znajdzie się dupochron, że jak wyjdą jej jakieś defekty np. stacja dyskietek przestanie działać po tygodniu - to Firma wsparcia gwarancyjnego nie świadczy ani rękojmi.

Jak konkurs cieszyłby się naprawdę dużym zainteresowaniem, to może dorzuciłbym Amigę 1200 do odrestaurowania z kartą Compact Flash.

Elmek13 wrote:Popieram pomysł fajny, mogę coś ufundować....(firma Honesty czyli ja) jako wasz patron, czy jakoś tak, tylko, że do amigi ciężki dostęp... :/

Oczywiście, sponsor mile widziany, bo to zawsze więcej potencjalnych nagród.

Powspominajmy - pierwsze "oficjalne" exeki - jeszcze nie pod szyldem The Company pojawiły się w tym temacie:
ON
Pur Pur Pur

Pierwszą grą jaka została zrobiona do exeka była gra Super Frog. tcUAE wtedy nazywał się jeszcze L04D3R / MiniUAE. Jakieś pytania przy okazji?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:którzy mają np. conajmniej 500 wiadomości na forum?

To jak tak się patrzę, to nie wiele osób ma tyle wiadomości ( aż 22 osoby by się załapały )
Anthrox wrote:Drugą opcją byłaby konieczność potwierdzenia udziału w mini loterii poprzez dobrowolną dotację The Company - 1 EURO = 1 los.

Jak ktoś ma możliwość przelewania takich kwot, to czemu by nie.
Anthrox wrote:Oczywiście wpłaty zostałyby liczone od dnia ogłoszenia konkursu, a nie wstecz - i znowu może trzeba by wyjątek dopisać do regulaminu, bo jak ktoś zrobił dotację na 30 dni przed ogłoszeniem konkursu, to chciałbym i taką dotację ująć.

To ja bym poprosił :D
Anthrox wrote:Coś trzeba opracować, bo te dwa powyższe pomysły ograniczą nadużycia, że ktoś założy np. 500 lewych kont, co zwiększy szansę cwaniaka, gdybym losował nicki

Liczyła by się również data rejestracji, chociaż trochę lipa ... lub lukać po IP czy ktoś nie oszukuje z kontami.
User level 5

chrumcio wrote:To jak tak się patrzę, to nie wiele osób ma tyle wiadomości ( aż 22 osoby by się załapały )

Na mały konkurs w sam raz - oczywiście mnie nie liczylibyśmy. Z uwagi, że loteria by została przeprowadzona live, to nie widziałbym przeciwskazań, żeby wszyscy pozostali wzięli udział, którzy się zgłoszą, a spełniają wymagania.

chrumcio wrote:Jak ktoś ma możliwość przelewania takich kwot, to czemu by nie.

PayPal - opcjonalnie byłoby konto bankowe lub inna forma do dogadania się.

chrumcio wrote:o ja bym poprosił

To wstrzymaj dotacje do przyszłego roku, bo konkurs na tę chwilę zostałby zorganizowany 27 maja 2018.

chrumcio wrote:Liczyła by się również data rejestracji, chociaż trochę lipa ... lub lukać po IP czy ktoś nie oszukuje z kontami.

Nabicie 500 wiadomości bez zauważenia byłoby niezwykle trudne. W regulaminie na pewno znajdzie się punkt, że w przypadku podejrzenia nadużycia osoba może zostać wykluczona z udziału w konkursie.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Zasady proste i jak najbardziej na tak. 22 użytkowników wystarczy, zamiast cała baza która była nieobecna przez lata a nagle się pokażą bo Amiga :-E
Sprzęt pięknie zachowany. Powinieneś widzieć niektóre egzemplarze po Vietnamie, to dopiero Rosja.
Będę walczył o te Amigi jak lew.

roki76 wrote:Machnij jakąś ładną dziesiątkę pod logo TC, tak jak to zrobileś na pięciolecie Mogła by być przez cały rok

You got it!
Image
Legenda

Image

Poszczuję potencjalną A1200, ale nie obiecuję, że weźmie udział w konkursie, a nawet jeśli - to raczej nie zaoferuję do niej zasilacza. To goła A1200 z przejściówką CF->IDE i oczywiście również kartą CF, na której z powodzeniem został postawiony czysty Workbench. Na razie jednak potencjalna wygrana to tylko A500 - nie wiem czy mi serce pozwoli się z A1200 rozstać, już z A500 ciężko :hee:
A1200 używam do dziś :tuptup1:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Ładna ta 1200 :) Moja w Tower podłączona jest po 32 monitor i jak odwiedza mnie syn to gramy w Super Froga oraz Galagę
litsteve Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 13 Dec 2017, 09:40
Online: 3d 17h 33s
Lamps demolished: 25 (+39)
Reputation point: 50
Najemnik

O tak, przepiękna - mam do niej ogromny sentyment! ^^
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Nawet nie wiedziałem, że to już 10 lat istnieje execzenie :D Każda inicjatywa to znak, że coś się dzieje ;) I dobrze. Bo były chwile przestoju, niepotrzebnego :D :P
Amiga: 500/500+/1200 i wiele inych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 01:27
Online: 84d 7h 3m 44s
Lamps demolished: 632 (+558)
Reputation point: 633
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

Nie powiem co mi twardnieje gdy pokazujesz A1200 jako potencjalną nagrodę w konkursie. Mam serce w przełyku oczekując czy to ona zastąpi ostatecznie Amigę 500 :D
Pytanie czy czasem faktycznie nie lepiej przyspieszyć to 10-cio lecie by to wydarzenie przypadło akurat teraz na święta. To naprawdę świetna okazja i klimat by to zrobić.
Legenda

Takie nagrody z mojej strony nieczęsto mogę zaoferować, nie chcę robić chaotycznie konkursu, a dać nam wszystkim czas na oswojenie się i wspólne dopracowanie zasad w tym napisanie odpowiedniego regulaminu dostępnego publicznie, żeby wszyscy mogli się z nim zapoznać, a Ci co nie wygrają głównej nagrody - żeby nie mieli podstaw, żeby potem jak pewien wariat ze Szczecina głosić wszem i wobec, że TC ustawiło loterię i swoim rozdało fanty.
Stąd też pomysł na transmisję z losowania live :)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Takie tam logo na 10-lecie :hee:
Image
To nie ja jestem autorem, poprosiłem na pewnym forum o wykonanie czegoś.
User level 5

Image

edit:
Przypomnijmy jedną z propozycji LOGO Pana @Rekkimaru
post56192.html
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

chrumcio pojechałeś po korycie nosem... :mrgreen:

Antek zgłoś się do mnie na priv czy jakoś tak ustalimy co z nagrodami.

Ps. przydało by się może na emulacja wrzucic haslo o konkursie oraz faceboka.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 07:11
Online: 21d 21h 37m 28s
Lamps demolished: 478 (+416)
Reputation point: 781

Na fejcie już jest coś tam o konkursie napisane.
Elmek13 wrote:chrumcio pojechałeś po korycie nosem...

Zabrzmiało to tak, jak bym w korycie trzymał koks :haha:
User level 5

Anthrox wrote:Czy loterię powinienem przeprowadzić między użytkownikami najbardziej aktywnymi na forum, którzy mają np. conajmniej 500 wiadomości na forum?

... a ten tego - nie obawiasz się, że może to doprowadzić do niekontrolowanego wysypu spamu ? Ludzie mogą zakładać tematy tylko po to żeby były - pisać posty które zawierać będą tylko emotikony - włączać się do dyskusji żeby napisać jedno słowo... byle "dobić" do 500.

To tylko kilka przykładów, ale widziałem już podobne zachowania w tego typu konkursach, także myślę warto wziąć pod uwagę taki rozwój wypadków.
husar Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 15 Dec 2017, 13:11
Online: 6d 12h 35m 10s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 200
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Next

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post