POlski kler w akcji.

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Re: POlski kler w akcji.

Post IP: rejestrowane!

jfs3 wrote:Takze ja zakrywać wole czyjeś wady niż je naświetlac, nie poczuje sie lepiej jak odkryje cudze wady
a wrecz przeciwnie jak je zakryje moge być z siebie dumny.

I zapewne takim rozumowaniem kieruje się katolicki kościół gdy tuszuje chociażby pedofilskie wybryki księży, mój drogi Jfs3.
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 07 Oct 2017, 16:55
Online: 48d 7h 8m 1s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1626
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

no tak, tyle , ze czegoś nie rozumiesz.
Kara za grzech musi być, wiec jeśli ktoś popełnił powinien ponieść pełen wymiar kary.
Ale to nie znaczy ze mamy napawać sie cudzym grzechem , wyśmiewać , piętnować
,wydawać nie niesprawiedliwy osąd np o ogóle jak to robił Hardy i wielu wielu innych
albo uporczywie wtryniać nos do wymiaru sprawiedliwości , bo to świadczy o nas.
A kombinatorow i tak osądzi Bóg. Nie boj sie , ksiądz nie ma immunitedu na górze na czynienie zła
tylko dlatego ze jest namaszczony , a wrecz odwrotnie od niego bedzie sie wymagać więcej.

Niepokoi mnie za to postawa ''ludu''
Jakby księdza skazali bo przyznał sie dobrowolnie to i tak zawsze jest mało , no nie jest tak?
Juz sie go podejrzewa o malwersacje , tak naprawde widać gołym okiem ze to przykrywanie własnych grzeszkow
bo kościół wymagający jest :hee:
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

Last Visit: 19 Jun 2016, 13:40
Online: 1d 20h 48m 59s
Reputation point: 0

jfs3 wrote:Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe. 3 Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie. 4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar

zaorane! :/
Przybij piątkę!
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 14:17
Online: 261d 17h 30m 39s
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

jfs3 wrote:no tak, tyle , ze czegoś nie rozumiesz.

Czego ?? ja tylko wskazałem tok rozumowania kościoła katolickiego ?? niestety tak rozumuje kościół mój drogi JFS3

jfs3 wrote:Kara za grzech musi być, wiec jeśli ktoś popełnił powinien ponieść pełen wymiar kary.
Ale to nie znaczy ze mamy napawać sie cudzym grzechem , wyśmiewać , piętnować
,wydawać nie niesprawiedliwy osąd np o ogóle jak to robił Hardy i wielu wielu innych
albo uporczywie wtryniać nos do wymiaru sprawiedliwości , bo to świadczy o nas.

Wręcz przeciwnie, jako cywilizowane społeczeństwo mamy wręcz obowiązek piętnowania skandalicznego zachowania kościoła, tym bardziej że chłopcomacacze to "ludzie" którzy powinni pomagać i nauczać wiernych, a nie zabawiać się z nieletnimi czy wystawiać rachunek za posługę, tym bardziej że jako jeden z dwóch europejskich krajów (tylko my i Włosi) płacimy na kościół podatek.

jfs3 wrote:A kombinatorow i tak osądzi Bóg. Nie boj sie , ksiądz nie ma immunitedu na górze na czynienie zła
tylko dlatego ze jest namaszczony , a wrecz odwrotnie od niego bedzie sie wymagać więcej.

Czyli mamy czekać do dnia sądu aż Bóg osądzi tych złych ?? a do tego czasu niech robią co chcą ??
Wybacz mój drogi ale ja jako człowiek cywilizowany uważam że zwyrodnialców/przestępców powinno się karać za ich życia, czyli doraźnie, a nie po ich śmierci.

jfs3 wrote:Jakby księdza skazali bo przyznał sie dobrowolnie to i tak zawsze jest mało , no nie jest tak?

Może to dlatego że kościół sam "przyjął" na siebie role społecznego mentora, a od tych co nauczają wymaga się więcej. I niestety patrząc na listę grzechów kościoła od inkwizycji poczynając a na gwałtach dzieci kończąc nie powinno Cię dziwić że ludzie chcą czegoś więcej do oczyszczenia atmosfery w kościele katolickim niż przyznania się do malwersacji czy przechodzenia osoby duchownej na czerwonym świetle, nie zastanawiałeś się nad tym Jfs3 ??

Anthrox wrote:
jfs3 wrote:Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe. 3 Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie. 4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar

zaorane! :/
Przybij piątkę!

Dokładnie Antuś, dokładnie zaorane - ja poniosę swój krzyż sam, ale na pewno nie zamierzam pomóc nosić krzyża chłopcomacaczą i innym kościelnym zwyrodnialcom, i nie pozwolę by kościół chował się za moimi plecami, bo jestem rzekomo katolikiem, przed odpowiedzialnością za swoje przestępstwa - na sznur ich.

Ale, z przybiciem piątki to przesadziłeś :(
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 07 Oct 2017, 16:55
Online: 48d 7h 8m 1s
Reputation point: 1626

No i duszpasterz Gil został już skazany za pełnioną posługę.
I'm the screaming Kiv!!!
Kiv_Master Germany (de) Male
User level 5

Last Visit: Today, 14:37
Online: 33d 17h 59m 24s
Lamps demolished: 3189 (+2232)
Reputation point: 325
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Religia w szkołach tak, ale nie za nasze podatki - niech płaci za nią Kościół i niech zniknie z planu lekcji. Tak uważają twórcy obywatelskiego projektu ustawy. W internecie akcję poparło już ponad 20 tys. osób. Materiał "Faktów" TVN.

- To nie jest akcja antykatolicka czy antyreligijna, jesteśmy absolutnie za tym, żeby religia odbywała się w szkołach, ale po zajęciach zasadniczych, a nie podczas planu lekcji. Chcemy też, by była finansowana przez Kościół - mówi Błażej Lenkowski z Inicjatywy Ustawodawczej „Świecka szkoła”.

Drażliwa sprawa

Dyrektorka jednej łódzkich podstawówek szacuje, że po ewentualnych zmianach doszłoby do gwałtownego i znacznego spadku liczby uczestników lekcji religii.

- Pieniądze to drażliwa kwestia i każdy próbuje zrobić tak, aby w jego kieszeni zostało jak najwięcej. Myślę, że opór będzie - argumentuje Dorota Kłodzińska ze Szkoły Podstawowej nr 152 im. Elizy Orzeszkowej.

Społeczni ustawodawcy chcieliby też wyprowadzić z planu roku szkolnego rekolekcje, bo ich zdaniem całkowicie, na kilka dni w roku, dezorganizują życie szkół.
Co zrobi Kościół?

- Pytanie, jak kościół się zachowa. Czy jak się okaże, że sam musi zapłacić za lekcje religii to nie stwierdzi, że one wcale nie są potrzebne i okaże się, że nie trzeba zmieniać konkordatu - mówi Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny Liberté!

Konkordat rzeczywiście mógłby pozostać bez zmian, ale prof. Marek Chmaj zastrzega, że przerzucenie kosztów lekcji religii na rodziców - zakładając, że pozostaną w szkołach - uniemożliwi konstytucja.

- Według konstytucji nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna, a zatem skoro musimy organizować zajęcia w szkołach publicznych i organizujemy je, to nie możemy za nie pobierać opłaty - tłumaczy prof. Chmaj.

Pieniądze państwowe pieniędzmi Kościoła?

Katechizacja kosztuje polski system oświaty ponad 1,2 mld zł rocznie.

Zdaniem ks. Dariusza Ośki z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie pieniądze państwowe są w jakimś sensie pieniędzmi Kościoła. - Ludzie należący do Kościoła też decydują o podatkach, obywatele są w większości członkami Kościoła katolickiego - tłumaczy.

Minister edukacji prosi, by przełożyć debatę na później. - W kampanii wyborczej nie ma żadnej szansy na jakiekolwiek merytoryczne argumenty - mówi Joanna Kluzik Rostkowska.

Aby obywatelska ustawa trafiła pod obrady Sejmu potrzeba 100 tys. podpisów.

Źródło: TVN, TVP, RP, Wyborcza
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Czego ?? ja tylko wskazałem tok rozumowania kościoła katolickiego ?? niestety tak rozumuje kościół mój drogi JFS3

A skąd wiesz , jak rozumuje? Siedzisz w ich głowach, :mysli:

Czyli mamy czekać do dnia sądu aż Bóg osądzi tych złych ?? a do tego czasu niech robią co chcą ??
Wybacz mój drogi ale ja jako człowiek cywilizowany uważam że zwyrodnialców/przestępców powinno się karać za ich życia, czyli doraźnie, a nie po ich śmierci.

Oczywiscie ze karać, od tego jest prawo, ale nie szydzić i napawać sie cudzym grzechem.
To jest róznica troche
Jak stare baby plotkują jaki to ten świat zły a malinowska pod 4 żyje bez ślubu :mur:
Co za świat?

Może to dlatego że kościół sam "przyjął" na siebie role społecznego mentora

Znowu posłuże sie Pismem

Jezus do ludu o Faryzeuszach, ktorzy jeszcze gorzej nie byli aniołami
:

Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8

Jezus mimo tych zarzutów , mawiał "
Czyńcie wszystko co wam polecą

bo ta nauka nie jest zależna od nauczyciela
Dobre mentorstwo nie jest zależne od uczynków
Fakt ze najlepszy taki nauczyciel ,ktory sam daje przykład,
ale nie zawsze tak jest. Przeważnie NIE JEST.
A jakby ktoś np nie miał ręki , jednak uczył dzieci alfabetu
a wyskoczyłby taki Jasio i mowi "Ale co pan nas uczysz pisać jak sam pan nie mozesz''
a potem powiedzialby"pisanie to głupota, jak sie pisze to ręke mozna stracić" :-P
To rozsądne by było?
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

Lekcja religii w takiej formie to dla mnie porażka.
Dla mnie na tej lekcji powinni uczyć miłości do siebie i do bliźniego. Kolejne bezsensowne przyswajanie jakiś wydumanych faktów. W takiej formie lekcja religii to jakaś chora propaganda koscielno-państwowa.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Yesterday, 19:45
Online: 62d 4h 18m 28s
Reputation point: 633
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

Ja tam byłbym za religią w szkole. Jeżeli Was nie przekonuje zasadność, to zapytajcie dzieciaka czy woli lekcje religii, na których można sobie luzem pogadać czy dodatkową lekcję matematyki/historii/w-f, która bez wątpienia będzie wciśnięta zamiast tego przedmiotu.

Przynajmniej u mnie, jak chodziłem do szkoły religia była spox.
Chociaż w gimnazjum jak zacząłem zadawać pytania, na które nauczycielka nie wiedziała jak odpowiedzieć, to powiedziała: nikt mi nie każe wierzyć i na tym się skończyło :tuptup1:
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

hehe a znasz to pytanie z tym słynnym Einsteinowskim kamieniem :p?

http://kawaly.tja.pl/dowcip,mlody-ksiad ... ina-o.html
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

Nie masz własnego zdania tylko musisz uciekać się do gotowych formułek z Biblii? A co z kwestiami których tam nie poruszono? Żyjesz według praw które wówczas obowiązywały? Jakby nie było to ponad 2000 lat temu, a skoro taki z ciebie zagorzały katolik to ciekawe czy świadomie grzeszysz grając w gry komputerowe zawierające przemoc? No i najważniejsze mój drogi skąd pewność/dowód że te księgę napisał jakiś Bóg? Trochę późno ją napisał patrząc na to że zdecydował się na to dopiero po kilkudziesięciu milionach istnienia tej planety, ciekawe że jakoś w czasach ówczesnych co chwile zdarzał się jakiś wspaniały cud a teraz już jakoś nie. A co z innymi planetami na których niewykluczone że istnieją inne cywilizacje, może tam też wysłał innych synów mesjaszy tylko jakoś o tym nie wspomniał w owym piśmie. Generalnie poznałem 3 typy chrześcijan:

1.Katolo-plebs - Najważniejsi ludzie dla Kościoła bo to na nich zgarniają największą kasę, ludzie którzy ślepo patrzą w to co powie klecha i nie dadzą sobie nic powiedzieć, nawet w wypadku gdy klecha okaże się pedofilem to go bronią bo to "sługa boży", na każdy argument przeczący ich religii reagują ignorancją albo agresją co jest zaprzeczeniem samym w sobie dla katolika, z tym że oni najczęściej nawet nie znają treści ich własnej religii. Jedyne co wiedzą to że trzeba słuchać księdza a ksiądz jest nieskazitelnie czysty, do tej grupy można jeszcze dołączyć moherowe berety z tym że w tym wypadku nawet bardziej niż w Jezusa wierzą w Rydzyka.

2.Narodowe katole - Wszelkiej maści hipokryci np. radykalni antysemici którzy klękają przed Jezusem który był żydem, ale oczywiście oni twierdzą że Jezus w żadnym wypadku nim nie był! Krzykacze którzy bronią tego jako "Polskiej religii" i głoszą "Tylko katolik to prawdziwy Polak" teraz głośno krzyczą o tym jak agresywni muzułmanie atakują chrześcijan zapominając o tym ilu Chrześcijańskich władców i ich sługusów pokroju Krzyżaków wymordowało tysiące ludzi, zapominają także o pewnych faktach jak np. poparcie przez ówczesnego Papieża rozbiorów Polski który stwierdził że to "wola Boża". Ogólnie wybierają sobie z Biblii to co dla nich wygodne a to co nie ignorują.

3.Prawdziwi Chrześcijanie - Ludzie żyjący stricte według religijnych nakazów, którzy w odróżnieniu od powyższych nie zapominają o takich chorych naukach jak "Miłuj wroga swego", czyli jeśli zabiją im rodzinę,zgwałcą matkę/żonę itp. to wybaczają swoim oprawcom i wznoszą za nich modlitwy, dają się zeżreć lwom czy inne patologiczne zachowania jak niektórzy święci, najlepsze przypadki jakie pamiętam to gość który na 40 lat zamknął się w wieży i tam medytował w służbie Pana, inny z kolei był bogaczem ale zdecydował że dla Pana zamieszka pod schodami bowiem nie liczy się życie ziemskie, ono jest tylko sprawdzianem bo przecież kto jest ubogi na ziemi ten w niebiosach będzie bogaty.

Podsumowując trzeba być nędzną szmatą na ziemi by iść do wyimaginowanego niebios i Boga którego nigdy nikt nie widział i nie słyszał, bowiem sztuką przecież jest nie zobaczyć ale uwierzyć! A Bóg jest prawdziwie miłosierny zsyłając plagi na ludzi i wysłanie swojego syna na okrutną śmierć (Którego urodziła dziewica zapłodniona magicznie przez ducha/anioła :lol2: ). Chcesz to sobie wierz w te bzdety jfs3, ja zawsze będę w opozycji do tego i w stosunku do wszelkich religii. I mogę je piętnować a ty jako katolik powinieneś uszanować moją wolną wolę i co najwyżej modlić się za nawrócenie a nie tu się udzielać na forum promującym gry z okultyzmami i przemocą. Znakiem wilka i wilczym wzrokiem mierzyć należy ten zjebany świat jeśli ma się otwarty umysł. :amen:
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 04:56
Online: 39d 4h 52m 36s
Reputation point: 1375

krwawe gry , aha.
widze ze kolega, podobnie jak ten wilk z materiału nie rozróżnia fikcji od rzeczywistosci -
w takim razie współczuje ;)

Co do podziału chrześcijan to sie zgodzę, nalezy przynależeć raczej do 3 grupy.

Jest jeszce 4 grupa niezbyt chwalebna- czyli faryzeuszy - - moralistow
(czasami też ateistów)
ktorzy nie mają zielonego pojęcia o co chodzi w wierze w Boga
(ktorych właśnie ciągle Jezus gromił) , tacy chca nauczac innych, tak jakby wszystkie rozumy pozjadały
a do ktorej usiłuje należeć kolega ? :mysli:

I mogę je piętnować a ty jako katolik powinieneś uszanować moją wolną wolę

Oczywiście ze szanuje Twoją wolną wolę, jednak jeśli pytasz o prawdę, jesteś od niej daleko .
Mam nadzieje ze rozumiesz , ze wolna wola działa w obie strony i ja również mam ją prawo zgodnie z tą wolą
wyrazić własne zdanie :hee:
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

jfs3 wrote:krwawe gry , aha.
widze ze kolega, podobnie jak ten wilk z materiału nie rozróżnia fikcji od rzeczywistosci -
w takim razie współczuje ;)

Co do podziału chrześcijan to sie zgodzę, nalezy przynależeć raczej do 3 grupy.

Jest jeszce 4 grupa niezbyt chwalebna- czyli faryzeuszy - - moralistow
(czasami też ateistów)
ktorzy nie mają zielonego pojęcia o co chodzi w wierze w Boga
(ktorych właśnie ciągle Jezus gromił) , tacy chca nauczac innych, tak jakby wszystkie rozumy pozjadały
a do ktorej usiłuje należeć kolega ? :mysli:

I mogę je piętnować a ty jako katolik powinieneś uszanować moją wolną wolę

Oczywiście ze szanuje Twoją wolną wolę, jednak jeśli pytasz o prawdę, jesteś od niej daleko .
Mam nadzieje ze rozumiesz , ze wolna wola działa w obie strony i ja również mam ją prawo zgodnie z tą wolą
wyrazić własne zdanie :hee:

Skoro zaliczasz się do tej 3 grupy to dlaczego przeczysz że wirtualna przemoc to grzech? :roll:

Nie wiem na czym polega twoja indywidualna wiara w Boga, ja w moim życiu do wszystkiego dochodzę sam i nie potrzebuje do tego wyimaginowanych postaci zza światów i śmiesznych proroków. ]:->

Co do grup nie należę do żadnej, chyba sugerujesz że należę do tej czwartej ale niestety może wbrew twoim oczekiwaniom ateistą nie jestem. ;>

A co do odróżniania fikcji od rzeczywistości to jeśli uważasz np.zapłodnioną kobietę przez anioła za rzeczywistość to ja współczuję tobie. :lol2:
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Skoro zaliczasz się do tej 3 grupy to dlaczego przeczysz że wirtualna przemoc to grzech?

Moze dlatego ze oficjalna nauka kościoła tego nie naucza? :)
A jak sie dzieci bawią ''w wojne'' czy grają na punkty, to też jest przemoc ?
Albo jak czytają ksiązki czy oglądają filmy
Koscioł jak chcesz wiedzieć rozpatruje to jako pokusy, a nie grzech.
Głownie dlatego ze niektorzy mają swoje dziwne instynkta i potem przelewają
to na rzeczywistość
To że jakiś wilk chce być świętszy od papieża i głosi inaczej , niczego nie zmienia ]:->
Dla mnie jest zwykłym rebeliantem od nauki Bożej

Przykazanie ''nie zabijaj'' , dotyczy realnego odebrania organizmowi żywemu życia
czyli tchnienia Bożego
nie zaś zamienienie zlepkla pikseli w inny kolor,
Nauka jest poważna i nie robmy sobie żartów.
Chociaz wiem ze nie moge na zbyt wiele liczyć.

chyba sugerujesz że należę do tej czwartej ale niestety może wbrew twoim oczekiwaniom ateistą nie jestem.

Jak chcesz wiedzieć - co zreszta pisałem- do czwartej nie należą tylko ateiści, ale takze i oni
Do tej grupy należą wszyscy ludzie grupy udające wielkich znawców- Chrześcijan
uzurpujące sobie moralność, ale gadające jak diabeł/wąż w raju :

"Czy ze WSZYSTKICH drzew zabroniono wam jeść"
podczas gdy zabroniono z jednego.

Posługują sie przesadą , biorą pod włos, zeby człowieka od Boga odwieść
w PS byli to na przykład faryzeusze, ktorych Jezus gromił bo wydawało im sie coś ,
dawali jarzma nie do uniesienia, a sami nie tykali, te jarzma nie były z polecenia Boga.
Dzis sytuacja jest podobna tyle ze prym wiodą ateiści , filozofowie i inni mędrkowie
ktorzy chcą Chrześcijan odwieść od wiary takim oto podstępem.
w rzeczywistości
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

Jeśli chodzi o mnie to ja nie nikogo nie próbuję odciągnąć od wiary, lubię jedynie piętnować i pogardzać słabymi jednostkami. ]:-> A co do ciebie to wciąż nawet nie odpowiedziałeś na dość istotne pytania, a śmieszne cytaty z biblii nie prezentują dla mnie żadnej wartości, jak już pytałem, nie masz własnego zdania tylko Watykan jest twoim mózgiem?
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

A ty niby z jakiej paki uważasz sie za mocnego? (chyba ze soba też pogardzasz)
i jakie znowuż pytania?

Skoro odpowiadam przy pomocy Biblii, to znaczy ze jestem takiego samego zdania
Czy musze koniecznie przeredagować , zebyś potrafił zrozumieć :P
A myslalem ze tłumacze na Poslki jednak przetłumaczyli skrypty :-E
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

^^ to ja tak dodam od siebie.... osobiscie nie intreresuje mnie zadna wiara , i czy jest bog czy moze ktos inny ;] wisi mi to i powiewa :)
ale wydaje mi sie ze to wszystko zostalo stworzone przez jakiegos cwaniaczka ktory chcial wladzy i pieniedzy
a przy okazji miec czym straszyc ludzi:] ( a to co sie dzieje w kosciele i np ten film mozna traktowac jako dowod;)

.. ale to tylko moje zdanie :]
DrN00b United Kingdom (uk) Male
User level 6

Last Visit: 16 May 2016, 21:03
Online: 71d 11h 53m 7s
Highscores: 4
Reputation point: 650
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

jfs3 wrote:A ty niby z jakiej paki uważasz sie za mocnego? (chyba ze soba też pogardzasz)
i jakie znowuż pytania?

Skoro odpowiadam przy pomocy Biblii, to znaczy ze jestem takiego samego zdania
Czy musze koniecznie przeredagować , zebyś potrafił zrozumieć :P
A myslalem ze tłumacze na Poslki jednak przetłumaczyli skrypty :-E

Jeżeli masz problemy z czytaniem to możemy darować sobie rozmowę, pytania dość wyraźnie napisałem. Ach Watykańskie sługusy. :-)
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

i kto tu ma kłopoty z czytaniem :hmm: :hmm:
jfs3 Poland (pl) Male
User level 1

Anthrox wrote:Ja tam byłbym za religią w szkole. Jeżeli Was nie przekonuje zasadność, to zapytajcie dzieciaka czy woli lekcje religii, na których można sobie luzem pogadać czy dodatkową lekcję matematyki/historii/w-f, która bez wątpienia będzie wciśnięta zamiast tego przedmiotu.

Jesteś w wielkim błędzie! Luzu już na lekcjach religii nie ma. Stawiają kosy jak na innych przedmiotach i robią klasówki i kartkówki. Mam młodszego o 18 lat brata, który jeszcze chodzi do liceum i opowiada w domu jak wyglądają lekcje religii. Więc jak nie wkuwasz to możesz z religii nie zdać. Przynajmniej tak jest w lepszych liceach. Co dla mnie jest kompletnie bez sensu. Nie potrafią zainteresować ucznia to teraz zaczęli stawiać pały.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Yesterday, 19:45
Online: 62d 4h 18m 28s
Reputation point: 633

PreviousNext

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie