Umowa kompleksowa ENERGA S.A.- FACHOWCY Z ENERGIĄ - PREMIUM

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Umowa kompleksowa ENERGA S.A.- FACHOWCY Z ENERGIĄ - PREMIUM

Post IP: rejestrowane!

Czołem.

ostatnio ENERGA S.A. telefonicznie próbowała mnie naciągnąć na nową umowę kompleksową.

Pobuszowałem trochę po necie i znalazłem takie coś:
Tak czuję się oszukany, choć u rzecznika nic nie wskóram. Ponieważ w tym państwie oni działają zgodnie z prawem. A teraz jak to było, chodzi o Energa. Dodam że cały czas byłem związany właśnie z Energą. Zadzwonili do mnie również. Po całej prelekcji którą wygłosił mi dzwoniący, pytam się gdzie jest haczyk ? A on mi na to że haczyka nie ma, chodzi tylko o to żeby utrzymać klienta przy sobie. No skoro tak, to wyraziłem zgodę, na przystąpienie do gwarancji stałej ceny. Elektronicznie dostałem umowę, kilka stron drobniutkim pismem. Więc nie zagłębiając się w treść, zatwierdziłem umowę. I po otrzymaniu pierwszej faktury, stwierdziłem, że opiewa na sumę zwiększoną o 14,99 zł (opłata handlowa) rozliczam się rozliczeniem rzeczywistym, więc od razu stwierdziłem wyższą kwotę. Więc dopiero teraz zagłębiłem się w treść umowy, a tam gdzieś w środku jest informacja że, do faktury będzie doliczana kwota 14,99 zł miesięcznie, właśnie jako opłata handlowa. Oraz w razie rezygnacji z umowy, będzie naliczana kara 50 zł miesięcznie do końca umowy. W moim przypadku to trzy lata. I tak przez trzy lata, wydębią ode mnie prawie 540 zł ( 36*14,99). Dodam że w pierwszym miesiącu, otrzymacie dwie faktury (ze starej i nowej umowy) i będzie dwa razy pobrana opłata abonamentowa i przesyłowa. A teraz rada, gdy zadzwonią grzecznie podziękujcie nie wdając się w dyskusję i poproście żeby więcej nie dzwonili. A na pewno zostanie wam w kieszeni 540 zł.

Źródło: https://forum.trojmiasto.pl/Energa-gwar ... 5,5,1.html

Gdybym tego nie znalazł, to powiem Wam, że pomimo przeczytania całej umowy byliby w stanie mnie naciągnąć, ponieważ informację o opłatach sprytnie zaszyli w ustępie 10
projektu Umowy Kompleksowej:

10. W przypadkach określonych w Ogólnych Warunkach Umów Kompleksowych ENERGA-OBRÓT S.A. dla Konsumentów lub Regulaminie Oferty Odbiorca może zostać obciążony dodatkowymi płatnościami, w szczególności kosztami: wezwań do zapłaty, wezwań przedsądowych, opłat handlowych, wznowienia dostarczania energii elektrycznej, czynności przeprowadzonych na wniosek Odbiorcy dotyczących dotrzymania parametrów jakościowych energii elektrycznej oraz wykonania ekspertyzy układu pomiarowo-rozliczeniowego. Odbiorca oświadcza, że wyraża zgodę na takie dodatkowe płatności.

Zauważcie jakie to sprytne, psychologiczne zagranie: MOŻE ZOSTAĆ OBCIĄŻONY (czyli nie musi) - oczywiście nie ma mowy nigdzie o kwocie 14.99 zł miesięcznie - a praktyka pokazała, że pobierają tę kwotę przez cały okres trwania umowy kompleksowej.

Dalej też jest wzmianka, że jak już byśmy podpisali umowę kompleksową, to po 2 latach jak nie podpiszemy następnej, to mogą nam odciąć prąd.

Ja podziękuję za taki bajer, żeby płacić rachunki o 14.99 zł większe i za ich "Assistance Domowy Pakiet Premium" - że niby technik przyjedzie naprawić mi gniazdko, gdy się zepsuje - SAM NAPRAWIĘ, BEZ ŁASKI - bo już widzę, ile mnie wyniesie składka na to nędzne ubezpieczenie :lol2:
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 10:13
Online: 262d 4h 38m
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Umowa kompleksowa ENERGA S.A.

Anthrox wrote: MOŻE ZOSTAĆ OBCIĄŻONY

Dla mnie to dało by do myślenia. Wiadomo jak działa u takich firm "MOŻE" które zawsze działa na ICH korzyść. No i nie oszukujmy się, prawo zawsze jest po stronie firm, korporacji, itp ... Zwykły Kowalski nie ma praw.
chrumcio Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Yesterday, 23:34
Online: 41d 6h 49m 27s
Highscores: 1
Lamps demolished: 396 (+488)
Reputation point: 515
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Re: Umowa kompleksowa ENERGA S.A.- FACHOWCY Z ENERGIĄ - PREM

Dowiedziałem się konkretnie, co to była za oferta - kolejny lvl do nauki jak czytać umowy.
Umowa była sporządzona tak nieczytelnie, że nawet nazwy oferty nie mogłem znaleźć.
Próbowali mi wcisnąć: "FACHOWCY Z ENERGIĄ - PAKIET PREMIUM"

Image

Czyli po podpisaniu w moim przypadku:
- nastąpiłaby zmiana umowy bezterminowej w terminową
w praktyce: cyrograf na 2 lata, który dodatkowo daje im nową moc - mają prawo odciąć mi prąd, jak nie podpiszę kolejnego cyrografu
- zamiast mniej, płaciłbym więcej - bo 16.99zł miesięcznie więcej

W zamian dwa razy w roku mógłbym zgłosić naprawę nieprzekraczającą 700zł.
Czyli dwa razy wezwałbym fachowca do naprawy kontaktu i bajbaj :lol2:

Na bezprawniku Energa wykupiła artykuł sponsorowany, żeby trochę ocieplić "ofertę":
https://bezprawnik.pl/fachowcy-energa/

Moja opinia:
Osobiście nic nie miałbym do oferty, gdyby została ona uczciwie i rzetelnie przedstawiona, a nie zagrywka, że przychodzi umowa na 19 stron (policzyłem) i nie przedstawiono mi uczciwie jakie koszty poniosę po podpisaniu - tylko prawniczy bełkot, w którym nie przedstawiono konkretów - pierwszy raz od dawna taką umowę widzę.

Poza tym - ich konsultant mówił tak, że można było odnieść subiektywne wrażenie, że podpisując nową umowę zabezpieczę się przed podwyżkami cen za energię i generalnie ach i och - będzie mniejszy rachunek za prąd. W praktyce widać jak by było :gatorshrug:
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 10:13
Online: 262d 4h 38m
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Umowa kompleksowa ENERGA S.A.- FACHOWCY Z ENERGIĄ - PREM

Energa to złodzieje !!!

Mamy działkę u teścia, nie ma tam nikogo a oni za 1 KW przysyłają rachunek na 50 zeta... no qwa jego mać. Sam, przesył (bzdura) prądu to 40 zł... no ludzie zlitujcie się.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 09:57
Online: 22d 4h 45m 30s
Lamps demolished: 1245 (+1008)
Reputation point: 801
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie