Poszukuje dwóch gier jedna na Amige druga na PC

Nie możesz przypomnieć swojego ulubionego tytułu, ale kojarzysz jego znaki szczególne?
Napisz temat, pomożemy Ci odnaleźć tę grę.

Poszukuje dwóch gier jedna na Amige druga na PC

Post IP: rejestrowane!

Witam poszukuje pewnej gry w którą grałem jakoś pomiedzy 1999-2002 pamiętam że gra bardzo podobna do giants:citizen kabuto grało się ludkiem co miał plecak odrzutowy który umożliwiał latanie(przez jakiś czas) do tego miało się dwóch towarzyszy jednego po lewej drugiego po prawej stronie z tego co pamietam jak sie najechalo celownikiem na któregoś z nich to widać było jego imię i podczas każdego obrotu ludka ktorym sie sterowało w lewo czy prawo to nasi towarzysze ustawiali się na naszych skrzydłach tak że nie można im było się przyjrzeć bo było ich widać tylko przez pewien czas. Widok gry zza pleców może była również opcja trybu FPP nie pamiętam. Pamiętam że mapa to były takie kaniony czy wąwozy Bardzo długo sie w to zagrywałem choć to była tylko demonstracyjna wersja gry. Pamiętam także że gdy się strzelało do naszych towarzyszy to zdarzało się że odpowiadali ogniem i nas zabijali. Nie pamiętam jaki był cel gry albo jakieś misje ja po prostu latałem po mapie i zabijałem potworki. Jako że była to wersja demonstracyjna to po chyba 15 czy 20 minutach się wyłączała bo była ograniczona w czasie.
PS: Ta gra to nie MDK.

Druga gra której szukam była na Amigę i myślę że ze znalezieniem jej nie będzie problemów. Można było w nią grać w kilka osób. Była to gra turowa i grało się hmmm.... takimi bucikami. Każdy grac naciskał po kolei wirtualną kostkę do gry i losował ile kroków te buciki pójdą do przodu. W zależności na co te budziki trafią na jakie miejsce były różne akcje ale zazwyczaj było to jakieś minigierki.
bulrafi Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 09 May 2017, 19:45
Online: 10h 56m 57s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: Poszukuje dwóch gier jedna na Amige druga na PC

Nie mam pojęcia, zobaczymy, co inni powiedzą ;)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:49
Online: 260d 22h 3m 20s
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Próbowałem znaleźć, tę drugą grę, ale niestety, jest od groma gier tego typu. A sam chętnie bym sprawdził, bo lubię takie gierki. Spróbuję ponownie na dniach to odnaleźć. Miło by było gdybyś jednak, spróbował jeszcze przypomnieć sobie, jakieś szczegóły. :)
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 00:10
Online: 39d 2h 34m 1s
Reputation point: 1375
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Widok był oczywiście z boku bo to platformówka. Buciki poruszały się od lewej do prawej strony ekranu. Było widać same buciki(bez nóg). Przed rozpoczęciem gry wybierało się typ bucików który reprezentuje konkretnego gracza. Pamiętam ze ta gierka miała elementy hazardu gdyż był tam wyścig samochodów i obstawiało się kolor samochodu który to samochód wygra.
bulrafi Poland (pl) Male
User level 0

Hm, to w takim razie źle szukałem, bo wnioskowałem że raczej gra w stylu elektronicznej planszówki (kostka,tury). Skoro, to turowa platformówka, zmienia to radykalnie postać rzeczy. Spróbuję odnaleźć, bo jak wspominałem, sam chętnie bym zagrał w takie cacko. :)
Hardy Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 00:10
Online: 39d 2h 34m 1s
Reputation point: 1375

Po 15 minutach, przegrałem...
Pytanie kontrolne: pamiętasz, że było to tylko buty/stopy? Tylko to? Wiem, że mowa o kostce.
A może to jakaś gra z "wyraźnymi stopami" np. Furry of Furies, Benefactor... (wiem, że tu brakuje kostki)
AMIGA RULEZ
piecety walą sandałem
SARTAM Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 14 Jan 2018, 00:35
Online: 7d 21h 3m 8s
Lamps demolished: 2162 (+1504)
Reputation point: 388
Boss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradców

Na pewno to były SAME BUCIKI i na pewno KOSTKA DO GRY. W zależności ile wypadło oczek na tej kostce o tyle do przodu poruszały się buciki. Mogę jeszcze dodać że była animacja tych bucików(każdy gracz to jedna para bucików) gdy się poruszały co wyglądało tak jakby szedł normalny człowiek(tylko że nóg nie było widać). W tle tych bucików były różne zabudowania i w zależności na jaki budynek się trafiło to różne rzeczy się działy(np idź do tyłu lub do przodu jeszcze o pare kroków). Pamiętam jeszcze że była minigierka gdzie się do czegoś strzelało chyba do kulek które poruszają się z różną prędkością i im szybciej się poruszały tym więcej za nią można było dostac punktów czy też pieniędzy. To wszystko co wiem na pewno i jestem przekonany że to wystąpiło w grze. Nie chcę więcej się rozpisywać bo mogę wprowadzić w błąd co do szczegółow. No i nie jest łatwo sobie przypomnieć czegoś sprzed prawie 20 lat. Pozdrawiam.
EDIT: Zdaje się ze wprowadziłem Was w błąd... to jednak jest elektroniczna planszówka a nie platformówka(jedynie widok był jak w platformówce czyli z boku). Jeśli mam tę grę do czegoś porównać to napisałbym że to gra Monopoly. U mnie z nazewnictwem gier nienajlepiej bo od wielu lat już w nic nie gram.
bulrafi Poland (pl) Male
User level 0

Była gra typowo o butach. The Shoe people, ale to zapewne też nie to. A na pewno to było na Amigę? Może C64?
Amiga: 500/500+/1200 i wiele inych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 11:15
Online: 86d 21m 54s
Highscores: 1
Lamps demolished: 1295 (+1112)
Reputation point: 743
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Nie Commodore. C64 to ja miałem a w te buciki chodziłem grać do kuzyna a on miał tylko Amigę. A The Shoe people to oczywiście nie to.
bulrafi Poland (pl) Male
User level 0

"Co do grosza" w tej grze się chodzi samymi bucikami i jest kostka do gry.
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 22:44
Online: 39d 13h 43m 21s
Lamps demolished: 3 (+6)
Reputation point: 1137

Tak to jest to, dziękuję.
EDIT: A co z pierwszą grą którą szukam macie jakieś pomysły? Chyba gracie nie tylko w amigowe gierki :P
bulrafi Poland (pl) Male
User level 0

Roni, jesteś niesamowity! :tuptup1:
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:49
Online: 260d 22h 3m 20s
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913

Roni jest dobry, szkoda, że Doktor Noob tu nie zagląda już. On zgadłby od razu :D Ja nie mam takiej wiedzy :P
Amiga: 500/500+/1200 i wiele inych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 11:15
Online: 86d 21m 54s
Highscores: 1
Lamps demolished: 1295 (+1112)
Reputation point: 743
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Łooo, Roniiii !
Rispekt
AMIGA RULEZ
piecety walą sandałem
SARTAM Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 14 Jan 2018, 00:35
Online: 7d 21h 3m 8s
Lamps demolished: 2162 (+1504)
Reputation point: 388