Wolne działanie exeków v2.6

Wszelkie sprawy techniczne związane z EXEkami.
Uwagi mile widziane.

Wolne działanie exeków v2.6

Post IP: rejestrowane!

Kto ma problem z wolnym działaniem exeków v2.6, u którego płynnie działają v2.5?
Zastawiam się, czy nie powinniśmy jako alternatywę umożliwić pobieranie exeka na poczciwym tcUAE bazującym na WinUAE z wersji 1.6.1.
Wtedy większość bajerów byłaby wyłączona, ale ktoś na starym komputerze mógłby pograć płynnie na danym tytule.

Ograniczenia:
- prawdopodobnie rezygnacja z trainerów (na pewno klawiszowych)
- wyrzucenie możliwości wyboru alternatywnych filtrów
- wyłączenie sprawdzania MD5
- END, X, Quit pod F12 pełniłby normalną funkcję wyjścia, bez usprawnień od olesia
- brak wsparcia dla ścieżek audio, dostępnych na płycie (np. gry CD32)

Gdyby było zainteresowanie, moglibyśmy osobną linię produkcyjną dla takich tytułów uruchomić, ale dla jednej, dwóch osób raczej się nie opłaca - stąd temat.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 21:29
Online: 260d 22h 34m 52s
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Wolne działanie exeków v2.6

Nie wiem czy to nazwać wolnym działaniem, ale niektóre exeki reagują wolniej na przywołanie opcji F12 pod XP opcje uruchamiają mi się bardzo szybko.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Yesterday, 00:46
Online: 62d 4h 1m 35s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 633
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

tak jeśli chodzi o F12, to nigdy nie jestem pewien czy aby zwieszki nie będzie (dot.v2.6), ale widzę że do pobrania mam znowu te same gry (22szt.), czy coś się w nich zmieniło?
jeśli chodzi o szybkość działania to na moim sprzęcie (core2duo 2,3 do 2,8GH, gtx260) wszysko ładnie hula :haha:

xp sp1 pro.

Anthrox wrote:Wszystkie v2.6 dostały hotfix'a - problemy z zawieszaniem powinny od teraz ustąpić. Prawdopodobnie nie będzie innych problemów, ale na wszelki wypadek potestujcie na hiscore Rod-Landa.
Podziękowania kierujcie olesiowi. :-)

teraz wszystko jasne! pytania nie było ;)
orhom Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 16 Jan 2018, 21:33
Online: 12d 18h 52m
Reputation point: 120
Doradca postowyDoradca postowy

Jednakże winuae 2.6.1 działa mi wydajniej niż wersja 2.5.0, w której jak ustawiłem 1920x1080 i włączyłem Triple Buffering to miałem tylko kilka klatek na sekundę. W najnowszej wersji winuae przy włączonej tej funkcji dział płynnie. :-)
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Yesterday, 00:46
Online: 62d 4h 1m 35s
Reputation point: 633
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pytania techniczne