w co aktualnie gracie ?

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

w co aktualnie gracie ?

Post IP: rejestrowane!

The Bureau: XCOM Declassified

Parę dni temu w me zacne rączki wpadła kolejna gra z serii X-Com. Powiem szczerze że miałem poważne wątpliwości co do jakości rozgrywki, zwłaszcza że koncept rozgrywki został całkowicie zmieniony w połowie produkcji z FPS'a na taktyczne TPP. Już pierwsze założenie, czyli zrobienie z rasowej serii gier strategicznych FPS'a było na miarę skoku na główkę w nieznanym jeziorze, a co dopiero kolejna zmiana, wiec i moje nastawienie, jaki i większości fanów serii zapewne, było raczej chłodne.

Image
[misja w parku narodowym]

Na szczęście moje obawy o jakość rozgrywki się nie potwierdziły. Owszem, tym razem nie mamy do czynienia ze strategią lecz grą akcji, i to z bardzo liniową fabułą, lecz w błędzie jest ten kto spodziewa się przygodówki albo czegoś a'la GTA. Nowy X nadal jest nastawiony na eksterminacje szaro-głowych, tylko w przeciwieństwie do poprzednich odsłon akcja gry dzieje się w latach 60 XX wieku, a cały system walki został wręcz ZERŻNIĘTY z Mass Effect 2 .

Tak to prawda, lecz plagiatu dokonano z mistrzowską wprawą, a to również sztuka by skopiować coś dobrze :)
Głównym założeniem walki jest chowanie się za osłony i używanie umiejętności, nie można sobie pozwolić na akcję w stylu Rambo gdyż amunicji nigdy nie ma za wiele i liczy się każdy nabój. Na szczęście podczas walki nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. do każdej misji możemy zabrać 2 kompanów o różnych specjalnościach by wspomóc się ich umiejętnościami, i siłą ognia.

Nie będę tu się rozwodził nad dokładnym opisem poszczególnych aspektów gry gdyż nie jest to recenzja lecz notka informacyjna o grze :) Więc powiem krótko : po za brakiem możliwości zrobienia save w dowolnym momencie gry (jest tylko AUTOSAVE!!), nie mam żadnych zastrzeżeń co do nowego X-Com'a, i jeżeli ktoś potrzebuje dobrej gry akcji nastawionej na walkę na płaszczyźnie taktycznej a nie strategicznej, to nowe UFO będzie jak znalazł :-)

poniżej dorzucam kilka screnów z walki :D a Wy w co teraz gracie ??????

Image
[zasadzka na patrol Ufoków]

Image
[ten szarak to wredny typ :D)

Image
[i kolejny odesłany do ufiego Boga ^^)

Image
[a to, to właśnie widok taktyczny gdzie wydajemy rozkazy ekipie i używamy umiejętności]

Image
[tę wieżyczkę postawił podkomendny, zaraz zacznie się koszenie ^^)

Image
[a te latadło to bosik jest, i to całkiem potężny]

wszystkie screeny zostały zrobione przeze mnie podczas dzisiejszej gry
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 16 May 2017, 15:23
Online: 46d 4h 46m 36s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 881
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: w co aktualnie gracie ?

Watch_Dogs, Buletstorm, Mafia (tak ta stara), Age of Mythologies Extended Edition. To tyle.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: 26 May 2017, 14:27
Online: 20d 18h 55m 26s
Lamps demolished: 39 (+30)
Reputation point: 765
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Arma: Cold War Assault (czyli ten darmowy stary Flashpoint dostępny ostatnio na Steamie), Burnout Paradise Ultimate BOX, do tego cały czas podbijam mój profil w rankingu Mass Effect 3 Multiplayer (nie, jeszcze mi się nie znudził i się na to nie zapowiada, więc jak ktoś chętny to się może podpiąć), od biedy Warface ale ta gra ssie pod kątem optymalizacji...
Przymierzam się z kumplem do niszczenia w Split/Second, bo obecnie męczymy Splinter Cell Chaos Theory.
Mam jeszcze Dead Space 3 jakby ktoś szukał partnera do coopa.

Koniec listy.
husar Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 25 May 2017, 07:59
Online: 5d 12h 27m 15s
Reputation point: 200
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Elmek napisałbyś coś więcej o gempleju z Watch Dogs :) bo trochę mnie ta gra interesuje :D

@Huzar też grywam w multi ME3, tylko chwilowo przerwę mam, ale jak coś to dam Ci znać :D
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

dobry :] wiec aktualnie koncze 10 raz Romance of three kingodms 2 na amidze :P i zabieram sie za pisanie solucji....:P moze kiedys...:>
i zaczynam katowac gierki z NES-a od a do z :>
DrN00b United Kingdom (uk) Male
User level 6

Last Visit: 16 May 2016, 21:03
Online: 71d 11h 53m 7s
Highscores: 4
Reputation point: 650
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

DrN00b wrote:dobry :] wiec aktualnie koncze 10 raz Romance of three kingodms 2 na amidze :P i zabieram sie za pisanie solucji....:P moze kiedys...:>
i zaczynam katowac gierki z NES-a od a do z :>

Wreszcie prawdziwy retro gracz. ;) :ok1:
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Yesterday, 18:29
Online: 61d 5h 50m 22s
Reputation point: 638
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

hehe ;] poprostu stare gry sa o wiele bardziej miodne ^^ ... a nie jakies odgrzewane kotlety w lepszej oprawie graficznej :] ... chociaz trafi sie czasem jakas perelke..:>
User level 6

DrN00b wrote:hehe ;] poprostu stare gry sa o wiele bardziej miodne ^^ ... a nie jakies odgrzewane kotlety w lepszej oprawie graficznej :]

ALLELUJA ;)
CUSTOM ROMS
best hacks, translations and public domain roms
Pancio Netherlands (nl) Male
Porucznik Gruber

Last Visit: Yesterday, 23:45
Online: 1208d 23h 22m 1s
Reputation point: 958
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

DrN00b wrote:hehe ;] poprostu stare gry sa o wiele bardziej miodne ^^ ... a nie jakies odgrzewane kotlety w lepszej oprawie graficznej :] ... chociaz trafi sie czasem jakas perelke..:>

no niestety dziś trudno wymyślić coś innowacyjnego :D
ale tu się zgadzam - niestety trzeba zazwyczaj czekać na jakaś perełkę :D i nawet nie dlatego że odgrzewane kotlety są złe, ale są źle podawane, tzn. mało strawnie :)
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

tauri5 wrote:i nawet nie dlatego że odgrzewane kotlety są złe, ale są źle podawane, tzn. mało strawnie

Twórcy inwestują w tanie mikrofalówki zamiast podpiec danie na prawdziwym ogniu tak żeby kotlet był smaczny, chrupiący i dobrze wypieczony. Dobra to ja idę w call of Duty Ghost zagrać bo mam nową mikrofalówkę. Podobno jej prodeucent chwali się, że potrafi ona odgrzac kotlet dwa razy szybciej i jest ten kotlet dwa razy dłużej cieplejszy. :haha: :lol2: :hee:
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

@Ihtius - i trafiłeś w sedno :D
Nawet w/w Ufo które obecnie kończę to rozwieź odgrzewany kotlecik (ME2), lecz tu twórcy się postarali by był dobrze wypieczony i doprawiony ;)

Jednak jakby się zastanowić to jest jeszcze jedna strona tego medalu - gry oparte na kontrolerach ruchu, kinekcie, playstation move itp. W przypadku takich gier mówimy jednak o jakiejś ewolucji, bo rozgrywka w nich jednak troszkę się różni od typowych gier, lecz biorą pod uwagę ich średnią popularność trzeba sobie zadać pytanie : czy faktycznie gracze w chwili obecnej chcą czegoś nowego ?

Prosty przykład - sam mam kilka tytułów na kinecta,które zakupiłem dla siostry bo sam w nie pograć nie mogę, lecz na imprezach znajomi wolą jednak rozegrać turniej w mortala czy fifę niż stanąć do zawodów na kinectowym boksie :)
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Heh Pewnie ze chca czegos nowego;] ... ale w starym stylu ^^
Osobiesice nie gram w wiele nowych gier z kilku powodow
1. Jest jeszcze multum starych super gier ktore chcial bym ukonczyc:]
2. nie jestem fanem grafiki 3d ;P a takich gier jest najwiecej ^^
3. producenci gier zapomnieli o jednej bardzo waznej zasadzie dotyczacej miodnosci ^^
Prostota = miodnosc ;] no chyba ze chodzi o strategie ;)
4. zanim wybiore nowa konsole ktora kupic ps4 czy nowego X-a to juz w pojawiaja sie rekalmy konsol nowej generacji ^^
5. sentyment do gier z dziecinstwa;>
User level 6

DrN00b wrote:nie jestem fanem grafiki 3d a takich gier jest najwiecej ^^

Ja natomiast od kiedy na zobaczyłem Cytadelę stałem się fanem gier 3D. :-)
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

DrN00b wrote:dobry :] wiec aktualnie koncze 10 raz Romance of three kingodms 2 na amidze [...]

Nawet nie wiedziałem, że taka gra istnieje. Po grafice patrząc wydaje się, że ma coś wspólnego z Genhis Khan (imo. dobra gra)
obecnie gram w Battlefield Bed Company 2 (dla od sterowania się), oraz Another World na Androida
orhom Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 10 May 2017, 14:55
Online: 12d 4h 37m 6s
Reputation point: 120
Doradca postowyDoradca postowy

Heh;] jezeli grales w genghisa to polecam zagrac w Romance na hardzie ^^ jest duuuuzo trudniejszy niz GK i mozna spedzic spokojnie ponad 50 godzin i byc w czarnej du...e;]

Aktualnie gram... na Emulatorze NES-a na moim PSP w Lone Ranger ^^ a po jej przejsciu
skrobne drobne solucje do Romance of three i wielki powrot do amigi do przejcia mam Bandit Kings of Ancient China ^^
User level 6

Aktualnie przechodzę Wolfenstein The New Order. Więc mam 9 godz za sobą.
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 19:46
Online: 38d 5h 25m 55s
Highscores: 3
Reputation point: 882

Aktualnie gram w samodzielnego moda Stalker: Lost Alpha. Klimat mnie miażdży mimo, że grałem we wszystkie Stalkery.
Gra mam pewna przypadłość. Mianowicie, jest jak Ferrari, które stoi w naszym garażu. Jednak jak zasiądziemy za kierownicą to możemy daleko nie zajechać. I sami musimy samochód pchać do najbliższego warsztatu samochodowego. Z uwagi na to, że to darmowa gra zrobiona przez fanów Stalkera więc ma dużo problemów technicznych. Ja musiałem siedzieć na forum i samemu patchowac grę bo ciągle coś się kopało i nadal często potrafi wyskoczyć Bug trap na przykład kiedy chce naprawić broń za pomocą znalezionej przeze mnie skrzynki z narzędziami.
Ogólnie mocno przebudowana fabuła, nowe questy, nowi przeciwnicy, nowe zachowanie broni, nowa grafika, nowe etapy wraz z istniejącymi etapami z Alphy, trzeba spać, jeść, można sobie kupować samochody itd. Nowa muza itd. W stosunku do Stalker: Cień Czarnobyla ogromna ilość zmian. Jest to jak całkiem nowa cześć gry oparta całkowicie na wersji alpha, którą ogromnie przebudowali. Polecam.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

A to screeny z mojej gry i 12 godz za mną.

4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
I 12 godzin za mną
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 19:46
Online: 38d 5h 25m 55s
Highscores: 3
Reputation point: 882

System Shock 2, ale chyba sobie daruje, ciagle gine i juz gdzies slyszalem o twiscie jaki wystepuje w grze, takze raczej wiem co sie stanie.

Ostatnio obczajalem gry na Atari 7800 i Atari Jaguar. Nie dziwne, ze obie konsole ssaly (zwlaszcza Jaguar) i nikt ich nie kupowal. Posmiertny golfclap dla pana ktory zarzadzal wtedy Atari :hee:

No i wrocilem do Red Alert 2, nadal miodny!
http://www.retrostacja.org/ blog o starych grach \(-_-)
bebokus Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: 26 May 2017, 20:23
Online: 54d 2h 27m 11s
Reputation point: 750
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

tauri5 wrote:@Huzar też grywam w multi ME3, tylko chwilowo przerwę mam, ale jak coś to dam Ci znać :D

A daj. będzie nas 3 - bo jeszcze kumpel ze mną ogrywa. Na Złoto w sam raz ;> Czterech graczy to już tłok na niektórych mapach :P
husar Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 25 May 2017, 07:59
Online: 5d 12h 27m 15s
Reputation point: 200
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Next

Return to Pogaduszki wszelakie