Aplikacje które powinieneś mieć w swoim telefonie.

Nowe, eksperymentalne subforum dla pasjonatów smartphonów wyposażonych w system Android ( Lumię też lubimy, nawet jak o tym jeszcze nie wiemy )

Aplikacje które powinieneś mieć w swoim telefonie.

Post IP: rejestrowane!

Wrzucajcie tu najbardziej przydatne/ułatwiające życie apki.

Moje propozycje:
Wifi File transfer Przerzucanie plików za pośrednictwem wifi (zależne od maksymalnej prędkościu routera a nie prędkości internetu jaki posiadacie więc prawdopodobnie poleci szybciej niż po USB). Jest dużo takich aplikacji jak np AirDroid ale mało która daje możliwość przenoszenia plików na dowolny katalog w telefonie/karcie pamięci.
PushBullet Można sobie wysyłać różne rzeczy z kompa na fona, jak ważne info, link do wklejenia, zdjęcie i też pliki. Do przeglądarek na pc można zainstalować rozszerzenie o tej nazwie i zsynchronizowac z fonem.
Root essentiales Jak macie roota i lubicie szperać, bawić się telefonem to polecam. Dużo narzędzi
Google gogles Przechwytuje tekst ze zdjęcia na normalny tekst.
Beat cloud Aplikacja pozwala odtwarzać muzykę którą mamy zuploadowaną do chmury. Przydatne jeżeli dostępna pamięć<wasza muzyka.
Freedom Darmowe Mikropłatności (nie zawsze działa)
LUCKY PATCHER *Wymaga Roota* Rozbudowana edycja/hackowanie apek. Darmowe mikropłatności, usunięcie weryfikacji licencji google, usunięcie reklam i wiele wiele więcej ale nie znam innych funkcji :-E
Roms PREMIUM Łatwe pobieranie romów do emulatorków na androida.
Forum Talker Tapdalk to dupa, to jest 100 razy wygodniejsze (nie ma tylko opcji sprawdzenia nieprzeczytanych postów i to jest poważny brak)
Bonusik
Dune 2 na androida
Last edited by GoliBroda on 24 Jan 2017, 21:39, edited 1 time in total.
GoliBroda Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: Yesterday, 11:37
Online: 11d 15h 6m 18s
Lamps demolished: 67 (+62)
Reputation point: 150
Chiński doradca Lubi-ToChiński doradca Lubi-To

Re: Aplikacje które powinieneś mieć w swoim telefonie.

Proponuję, żeby propozycje były dzielone na te wymagające ROOT'a i nie wymagającego tego.
Lucky Patcher niestety :( do pełnego wykorzystania wymusza niestety obecność roota :(
Tak w ogóle robi się trend w postaci aplikacji, które do działania WYMUSZAJĄ, aby roota w ogóle nie było, albo żeby urządzenie nigdy nie było modyfikowane ( Knox Varranty Void Flag w Samsungach). Taka ciekawostka odnośnie Lucky Patchera. Aplikacja Player autorstwa TVN S.A. - dostępna na Google Play - nie pozwoli się uruchomić dopóki nie odinstakujemy Lucky Patchera. :mrgreen:

Moja lista polecanych aplikacji:
*NoRoot*
  • AutoMapa - jedyna słuszna nawigacja na Polskę z jedyną słuszną ceną "U pirata" (czytaj niżej). Zmuszony byłem złożyć zażalenie Kapitanowi - aktualnie licencja oferowana jest u niego wyłącznie na zrootowane urządzenia.

• ES File Explorer PRO - eksplorator plików. Aplikacja działa bez roota, ale pazury pokazuje dopiero na zrootowanym urządzeniu. Używałem jej przede wszystkim do przeglądania domowej sieci LAN i ściągania plików - prędkości nie powalają, ale działa

• Fake GPS - przyszpanuj przed znajomymi, że jesteś na Bora-Bora i wrzuć stosowny status na FB :hee:

• GG - oficjalny komunikator Gadu-Gadu - polecam tylko dlatego, że nie znalazłem lepszej alternatywy. Irytuje reklamami - na szczęście idzie to świństwo poblokować. Większość czasu jest u mnie wyłączony - szkoda mi zasobów, ale awaryjnie jak jestem poza domem lubię wejść i przeczytać wiadomość od Bobra albo Bebci co tam nowego się urodziło :hee:

• Helium (Premium) - to chyba jedyna sensowna aplikacja do tworzenia kopii bezpieczeństwa zainstalowanych aplikacji na niezrootowanych urządzeniach. Program tworzy pseudo-root, który ginie po restarcie smartfone albo jego wyłączeniu. Dlatego jak ta sytuacja wystąpi - niestety kopię wykonany dopiero, kiedy włączymy program i na chwilę podłączymy urządzenie do komputera - pseudo-root utworzy się wtedy na nowo - o wszystkich wymaganych czynnościach program informuje nas na bieżąco.

• MSN Wiadomości - zawsze twierdziłem, że Lumie mają świetny agregat newsów. Samsung oferował mi na początku aplikację Briefing, która zawiera tylko njusy w j. barbarzyńskim. Z wielkim trudem, we własnym zakresie udało mi się wymienić ten syf na aplikację o nazwie Upday (czytaj niżej). Od kiedy mam Updaya bardzo rzadko otwieram MSN Wiadomości. Mimo wszystko trzymam tę aplikację, bo na dzień dzisiejszy ma jedną przewagę nad upday - po kliknięciu na wiadomość otwiera się ona NIE w przeglądarce, a po prostu wyświetla się tekst i zdjęcia. Tak jak na Lumii. Oczywiście załodze Updaya już zgłosiłem sugestie, żeby się ogarnęli w tej sprawie - spotkałem się z pozytywną odpowiedzią, ale czy faktycznie coś z tym zrobią - czas pokaże.

• mSwitch - jedna z niewielu aplikacji, którą kupiłem - no nie było przeceny w sklepie "U pirata", a jako jedyna działa dobrze z gadżetem MAGIC BUTTON / SmartKey.
    Image
    Ten oto przycisk wtykamy do pustego gniazda minijack i możemy zaprogramować różne funkcje. Ja np. ustawiłem sobie, że po naciśnięciu mam lampkę - działa nawet na wygaszonym ekranie. Niestety część funkcji działa tylko na roocie - jak np. wyzwalanie migawki aparatu ;-(

• MX Player PRO - mój główny odtwarzacz filmów. Jeżeli sobie nie radzi - patrz niżej: Wondershare Player

• QuickShortcutMaker - świetna aplikacja, która pozwala stworzyć skróty do aplikacji albo opcji ( nawet tych z opcji programisty ). Zauważyłem, że za pomocą tego programu można czasem zrobić skrót, który pomija splashscreen aplikacji - tzn. po kliknięciu na skrót mamy np. od razu menu programu - nie czekamy 3-5 sekund aż zniknie plansza tytułowa dopiero po której pojawia się menu.

• Shazam - w tle leci muzyka - włączamy program, przybliżamy i na 80% powie nam co to za utwór.

• [url=https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gunny.bunny.tilemedia&hl=pl]
    Tile Extension for Nougat[/url] - program zwiększa potencjał przycisków szybkich ustawień - możemy stworzyć własne skróty

• Wifi Analyzer - używam rzadko, do pomiarów sygnału WiFi - nie testowałem innych alternatyw, bo ta aplikacja swoje zadanie spełniła.

• Wondershare Player - odtwarzacz filmów. Generalnie używam MX Player PRO - ale zawiódł mnie przy odtwarzaniu filmow DVD (katalogi VIDEO_TS) - Worndershare jako jedyny sobie poradził z nimi i o dziwo - jest w pełni darmowy, bez reklam.

*WYMAGANY Root*

*Aplikacje dedykowane dla Samung Galaxy*
*NoRoot*

• Disconnect Pro Privacy and Performance - mój MUST HAVE. Natywna, a więc niedrenująca baterii aplikacja do blokowania reklam na całym urządzeniu. jak niektórzy zauważyli - nie podałem linku do Google Play - aplikacja jest dostępna z poziomu Galaxy Apps Store i kosztuje tam bagatela - 97.48 PLN. Uwaga - podobno aplikacja nie pozwala się uruchamiać na urządzeniach, które były kiedykolwiek rootowane (sprawdzanie flagi KNOX). Aplikacja przeznaczona również dla Apple. Wadą aplikacji jest brak możliwości tworzenia własnych reguł co ma być blokowane - możemy jedynie wyłączyć ochronę przed reklamami dla wybranych przez nas aplikacji.

• upday news for Samsung - już byłem pogodzony, że na Androidzie mogę pomarzyć o natywnym agregatorze treści na miarę MSN Wiadomości znanego z Lumii, aż stał się cud - przypadkiem przeglądając sieć odkryłem, że na niektórych Samsungach Galaxy zamiast aplikacji Briefing jest upday news. Preinstalowana aplikacja Briefing to nieporozumienie ze względu na brak newsów w języku polskim. Co się jednak okazało? W Google Play upday wyświetlał mi się jako aplikacja niekompatybilna z moim telefonem - poszedłem po wyjaśnienia do źródła. Support Samsunga stwierdził, że aplikacja jest preinstalowana na słuchawkach dystrybuowanych na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Polski ( mój telefon mimo, że zakupiony w polskim sklepie pochodził ze szwajcarskiej dystrybucji ) - skierowali mnie do autoryzowanego serwisu z ostrzeżeniem, że jak sam zacznę grzebać, to mogę stracić gwarancję. Autoryzowany serwis Regenersis WYPIĄŁ SIĘ NA MNIE W TEJ SPRAWIE - złożyłem skargę na polskim supporcie Samsunga, który z kolei rozłożył bezradnie ręce, oświadczając, że ich pomoc się tu wyczerpuje. Sam sobie musiałem poradzić. Takie potraktowanie klienta, który wyłożył poważne pieniądze na ich produkt - 3.000 PLN to nieporozumienie. Nawalą zabezpieczeń, żeby użytkownik nie grzebał w romie, a potem skoro Polak - to mogą go mieć w dupie! :klnie:
    Image

• Packager Disable Pro for Samsung - pozwala skutecznie wyłączyć wszelkie zbędne (według nas) aplikacje i usługi w telefonie. Również te wgrane fabrycznie. Podkreślam, że fizycznie te aplikacje nie zostaną usunięte, a jedynie i aż wyłączone, aby zasobów telefonu nie jadły. UWAGA! Nie polecam tej aplikacji mniej zaawansowanym użytkownikom - możecie sobie unieruchomić system i trzeba go będzie zresetować do ustawień fabrycznych. OSTRZEGAŁEM!

• Phone Info+ - rozbudowana aplikacja służąca przede wszystkim do obadania wszelkich informacji o naszym telefonie. Przy okazji można sprawdzić temperatury i aktualne obciążenie procesora, jak i potestować wbudowane sensory.

• Samsung Music - odtwarzacz muzyki. Kiedyś standardowo preinstalowana przez producenta. Fajna jest w przeciwieństwie do tworu Google'a.

• Samsung My Knox - natywna aplikacja, która pozwala sklonować aplikacje, namierzyć/zablokować nasz telefon (chociaż w sumie tę rolę pełni https://findmymobile.samsung.com/), trzymać tajny folder z TYMI filmami, który jest widoczny tylko po odblokowaniu aplikacji za pomocą odcisku palca/hasła - także WARTO dać jej szansę. I tu uwaga - jak zrootowaliśmy nasz telefon lub zrobiliśmy coś, że nabita została flaga Knox (stan 0x1) bezpowrotnie tracimy możliwość użytkowania aplikacji na naszym telefonie. Unroot nie spowoduje zresetowania flagi Knox i żódyn nie wiy jak to zrobić. Prawdopodobnie Samsung zastosował technologię eFuse. Prawdopodobnie, bo Samsung nic nie powie dopóty, dopóki zabezpieczenie nie zostanie rozgryzione. Jeżeli to prawda, to w dużym uproszczeniu - nabicie flagi - nieodwracalne uszkodzenie miniaturowego bezpiecznika na płycie głównej.

• Samsung Smart View - do zabawy z telewizorem firmy Samsung - głównie wyświetlanie tego co jest na ekranie smartfona itd.

Moja lista odradzanych aplikacji:
*NoRoot*
  • Beep'nGo - Wallet & Coupons - aplikacja pozwalająca zeskanować nasze karty lojalnościowe i używać smartfone'a zamiast nich na kasowym czytniku kodów kreskowych. Aplikacja rzekomo działa świetnie na S6 Edge. S7 Edge rzekomo jest kompatybilne z tą aplikacją. Rzekomo. W S7 Edge usunięto nadajnik IR, przez co aplikacja jest bezużyteczna na tym modelu, a producent nadal usługę z nią związaną - com.mobeam.barcodeService trzyma w tle. CO TO MA BYĆ? Z niesmakiem ubiłem Packager Disabler'em Pro.

• Lite Messenger - nieoficjalny komunikator Facebooka (Messenger'a)
    Nie wiem już która, bo jest kilka o tej samej nazwie, ale naciąłem się. Niby okrojona - czego oczekiwałem, ale nie działało parę opcji jak np. wysłanie obrazka z Galerii, a gwoździem do trumny okazało się niesprawne powiadomienie o nowej wiadomości.

• NoRoot Firewall - chyba jedyny firewall, który działa bez roota. Ta największa zaleta jest jednocześnie jego największą wadą. Aplikacja przy włączonym blokowaniu żre baterię jak smok przez co jej użytkowanie na dłuższą metę staje się bezsensowne. Od kiedy odkryłem natywnego Disconnect Pro - pożegnałem się z tą aplikacją. Mimo wszystko aplikacja awaryjnie może się przydać.
[/list]

PROSZĘ WYBACZYĆ NIETRADYCYJNE U MNIE ROZPISANIE SIĘ :hee:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:01
Online: 235d 15h 41m 29s
Highscores: 3
Lamps demolished: 136 (+125)
Reputation point: 1472
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Dzisiaj dostałem nowy telefon, HTC Desire 626.
Pobawiłem się nim z 5 min i właśnie jak to piszę to skończyłem go rootować.
Nie wyobrażam sobie telefonu bez roota. Nie możesz nawet usunąć aplikacji których operator/firma tworząca fona napchała do telefonu.
BTW. Byłem przeciwnikiem androida dopóki nie dowiedziałem się co to root.

-- 24 Sty 2017, 21:41 --

User level 4

Sam się na tym naciąłem i mi się nie podobało, że Samsung natkał tyle syfu w mój telefon. Tego świństwa nie dało się wyłączyć nawet w opcjach programisty - aplikacja w najlepszym razie się przywracała.
Na szczęście odkryłem program dla niezrootowanych urządzeń "Package Disabler Pro", która przynajmniej w produktach Samsunga pozwala skutecznie wyłączyć zbędne aplikacje i usługi. Na innych markach też powinna działać - ale nie obiecuję. Polecam.

Mimo, że nie usuwa fizycznie aplikacji z romu, to przynajmniej nie denerwuje mnie, że zbędny syf w tle żre zasoby mojego telefonu.

Jeszcze jedna uwaga: proponuję mimo wszystko na dole listy dopisywać:
APLIKACJE KTÓRE ODRADZAM

I tutaj wymienić aplikacje, które z jakiś powodów odradzamy. Oczywiście wypada napisać o co chodzi.

-- 25 Sty 2017, 01:57 --

Już widzę GoliBrodo, że z 2-3 apki z Twojej listy wypróbuję, bo nie znałem ;)

-- 25 Sty 2017, 03:35 --

Golibrodo - weź no zainstaluj ze sklepu apkę Player autorstwa TVN S.A. ze sklepu i zobacz jak na Lucky Patchera sapią :-E
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

ja niektóre gry które się nawet nie odpalaja jak masz jakąś apke do hackowania.
Es file xploler najlepszy manager plików. Posprawdzaj se opcje różne jakie to ma jak np podłączenie się do FTP i łatwe kopiowanie plików, lub do różnych chmur jak Google drive czy mega. Kozak aplikacjav
User level 4

ZArchiver - radzi sobie archiwami różnego typu. Najbardziej mi przydatny to LHA. ☺
norbi Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 12:28
Online: 35d 3h 30m 1s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1465

O Regeneris jest głośno, bo naprawiają też Apple. Poczytaj sobie, że leją na klienta ciepłym moczem. Jest taka usterka w Apple, puchnięcie baterii, pod spodem fona są 2 paski lakmusowe. Jeśli jest mokre lub zlane twoim potem (ucho się poci) usterka jest jedna. Po zalaniu. I to jest twoja wina. Nie da się ze skurwielami wygrać. I fona albo robisz pogwarancyjne ( za gruba kasę) albo śmietnik, serwis ci tego nie uzna. Taka zabawa.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: 26 May 2017, 14:27
Online: 20d 18h 55m 26s
Lamps demolished: 39 (+30)
Reputation point: 765
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Tak offtopicowo.
Przysłano mi w ramach gwarancji zasilacz do komputera. Wszystko ładnie pięknie, ale zasilacz miał ZERWANE PLOMBY GWARANCYJNE - dlatego wszystkim dobrze radzę - jak otrzymujecie cenny dla Was towar, to nie musicie przy kurierze otwierać paczki, ale rozpakowywanie nagrywajcie kamerą w dobrej jakości (smartfon wystarczy) - macie wtedy dowód - oczywiście decyzja należy do Was :-)

-- 18 Maj 2017, 00:25 --

Trochę posprzątałem moje polecane aplikacje i dodałem nową perełkę:

Tile Extension for Nougat

Jak działa ta aplikacja?
Najlepiej tytułem wstępu opowiem po co w ogóle jej szukałem.

Na smartfonie wyposażonym w system Android mogę używać internetu mobilnego albo WiFi.
Problem pojawia się, gdy chcę używać internetu mobilnego TYLKO poza domem - nie chcąc ryzykować utraty cennych MB internetu mobilnego będąc w domu wylączałem dane komórkowe i miałem pewność, że internet będzie brany wyłącznie z WiFi.

Ta metoda ma swój minus - jak wyłączę dane komórkowe, to owszem - na pewno nie nabije mi transferu dla internetu mobilnego, ale jednocześnie nie mogę wysyłać/odbierać MMS. Tutaj duży minus dla Androida, ponieważ Windows Phone 10 ma odpowiednią opcję i przy wyłączonych danych komórkowych mogę bez problemu odbierać/wysyłać MMS.

Co zrobić, jak żyć?
Lepszą metodą jest zmiana profilu APN internet na inny - tworzę fałszywy "NoInternet/WAP/<tu_wstaw_swoja_nazwe>" i po wybraniu go jako domyślnego nie mam internetu, ale MMS działa!
Stosowne profile APN tworzę/wybieram tutaj:
Image

Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że aby zmienić profil APN trzeba się dużo naklikać, co w dłuższym okresie mocno irytuje.
I tu z pomocą przychodzi wspomniany wyżej program - zrobiłem sobie elegancki skrót do profili APN jako szybki przycisk ustawień (drugi przycisk od lewej - wygląda identycznie jak szybki przycisk od danych komórkowych):
Image

:tuptup1:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

No tak, ale taki Huawei ma odpowiednią opcję w ustawieniach która automatycznie włącza (wylacza) APN do wysyłania i odbierania MMS.
norbi Poland (pl) Male
Legenda

Nie wiedziałem. Pokaż zrzut ekranu :-)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Image
Last edited by Anthrox on 19 May 2017, 23:04, edited 1 time in total.
Reason: Norbi, super, że wrzuciłeś obrazek jako załącznik na TC. Zerknij na temat: http://forum.thecompany.pl/announces/zalaczenie-obrazka-wiadomosci-t4259.html
norbi Poland (pl) Male
Legenda

Dzięki - aż przykre, że u mnie takiej opcji nie ma -,-
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Samsungi tak mają :)

A co to za kwadrat w lewym górnym rogu.?

Następnym razem zastosuje się do wytycznych w sprawie wklejania obrazków. :)
norbi Poland (pl) Male
Legenda

Drobna niedoróbka skryptu wyświetlającego obrazki na forum ;)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

http://forum.android.com.pl/topic/12182 ... -samsunga/

Wiele opcji zablokował samsung. (m.in automatyczny odbiór mms)
Do ich odblokowania potrzebny jest root.
Wszystko w linku wyżej
norbi Poland (pl) Male
Legenda

Fajnie, że poruszasz tę sprawę. Myślę, że nie tyle zablokował te opcje, co nie aktywował, bo przynajmniej niektóre nie są do końca stabilne - masz zresztą o tym wzmianke w temacie, do którego linkujesz.
Na tę sugestię z edycją .xml natknąłem się po raz pierwszy, gdy chciałem aktywować możliwość nagrywania przeprowadzanych rozmów.

Z przykrością oświadczam, że nie mogę z tego skorzystać czyt. zrootować smartfona - Samsung Galaxy posiada "plombę" Knox i jak raz zrootuję telefon to nabiję flagę na 0x1 i stracę dostęp do paru użytecznych dla mnie aplikacji m.in. Samsung MyKnox oraz Disconnect Pro.

Kolejny powód to płatności zbliżeniowe z których korzystam, a które nie działają na roocie oraz Google zaczyna ostrzej pogrywać ze zrootowanymi telefonami:
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/apl ... -root.aspx

To jednak mniejszy ból, bo z tego co pamiętam da się zrootować telefon, zrobić zmiany, a następnie zrobić unroota.

Tylko dopóki nie ma 100% pewnego rozwiązania na nienabicie flagi knox, to tematu nie ruszam.
RAZ zaryzykowałem i wgrałem soft z innego regionu (inny kod CSC), żeby mieć Upday zamiast Briefinga - pisałem o tym w temacie o Samsung Galaxy ;)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Android