Exeki pod WinXP na starych maszynach

Inne sprawy niemieszczące się w powyższych działach

Re: Exeki pod WinXP na starych maszynach

Post IP: rejestrowane!

husar wrote:
magg wrote:Raczej brakiem wsparcia prosecora dla instrukcji SSE2.

A to też całkiem możliwe... Myślę że uruchamianie EXEków na procesorach poniżej P4/AthlonXP samo w sobie mija się trochę z celem...

Tyle, że AthlonXP nie ma właśnie instrukcji SSE2.
Pozdrawiam
magg Poland (pl) None specified
User level 0

Last Visit: 19 Apr 2017, 10:19
Online: 16h 23m 59s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

magg wrote:
husar wrote:
magg wrote:Raczej brakiem wsparcia prosecora dla instrukcji SSE2.

A to też całkiem możliwe... Myślę że uruchamianie EXEków na procesorach poniżej P4/AthlonXP samo w sobie mija się trochę z celem...

Tyle, że AthlonXP nie ma właśnie instrukcji SSE2.
Pozdrawiam

To prawda.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/SSE2
Procesory obsługujące SSE2

AMD Opteron
AMD Athlon 64
AMD Sempron 64 (Wersje 64-bit / Socket 754)
AMD Turion 64
Intel Pentium 4
Intel Pentium D
Intel Pentium EE
Intel Pentium M
Intel Celeron
Intel Celeron D
Transmeta Efficeon

Znane procesory nieobsługujące SSE2

AMD Athlon
AMD Athlon XP
AMD Sempron
Intel Pentium III
Intel Itanium
Intel Itanium 2
Transmeta Crusoe
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 25 Jun 2017, 22:31
Online: 61d 10h 51m 39s
Reputation point: 638
Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

"Me bad" - nie o tego Athlona mi chodziło, myślałem co innego a napisałem co innego. Jacy Wy kuźwa mądrzy jesteście no ]:->
Nie zmienia to też faktu, że EXEki na tym procesorze ruszą, choć nie wszystkie.
husar Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 20 Jun 2017, 11:34
Online: 5d 14h 16m 30s
Reputation point: 200
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

husar wrote:Nie zmienia to też faktu, że EXEki na tym procesorze ruszą, choć nie wszystkie.

"Nie zmienia to też faktu?", że będą kompletnie niegrywalne. :hee: Pamiętam, że w okolicach 2004/05 używałem winuae mając Athlona XP 2000 i działało płynnie grałem m.in. w Alien Breed II 3D. Tylko, że wtedy chyba nie było jeszcze funkcji "Cycle exact" w emulatorze ? :mysli: I nie było jeszcze procesorów dwurdzeniowych, ale za to były 64 bitowe o kilka długości wydajniejsze od tego Xpka.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Ojciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec ChrzestnyOjciec Chrzestny

Było cycle exact. On też swoje robi, ale tak naprawdę winne są zmiany w wyświetlaniu grafiki. Generalnie w mojej ocenie WinUAE 1.6.1 to jedna z najlepszych wersji - trochę leciwa, ale działa jak siema :)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 21:56
Online: 240d 19h 47m 15s
Highscores: 3
Lamps demolished: 136 (+125)
Reputation point: 8888
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Anthrox wrote:WinUAE 1.6.1 to jedna z najlepszych wersji - trochę leciwa, ale działa jak siema

Chodzi Ci o wydajność ? Czy o stabilność, poprawki do znanych gier, programów ? A może wszystko ? Kiedyś używałem również chyba wersji 1.5.1 i wydawała mi się dobra.
Kiedyś spróbowałem na chwilę wersji 64 bitowej. Na pierwszy ogień poszedł oczywiście Alien Breed II 3D Killing Ground. Sterownie bronią za pomocą myszki było jakieś takie skokowe przy pełnym ekranie w grze. W wersji 32 bitowej w owym czasie ruch broni działał mi płynnie.
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Tak, pisząc to miałem na myśli wydajność w stosunku do tego co oferują najnowsze wersje czyli: stabilność, poprawki do znanych gier i programów (chociaż tak tego nie określiłbym - raczej zwiększenie dokładności emulacji).

1.6.1 w mojej ocenie to idealna, wydajna, stabilna wersja dla przeciętnego użytkownika z nieco starszym komputerem lub laptopem, tj. jednordzeniowy procesor AMD/Intel, 1GB Ram, system XP, Vista, 7 :)
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Panowie! Wszystko ślicznie i altruistycznie ale nadal nie wiem dlaczego jedne EXEki 2.6 działają a drugie nie... :mur:
User level 0

Proszę o konkretne przykłady!
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Pozwolę sobie zacytować jedną z poprzednich wypowiedzi kolegi ;) :
magg wrote:Ze starych wydań 2.6 Ishar Quadrilogy się uruchamia ale już Lothar Matthaus Fussball nie.
Z nowych wydań 2.6 ani TwinWorld ani UFO ani Universe się nie uruchamiają. Pojawia się tabela z wyborem gry po czym wciskając Start w zasobniku pojawia się domek i na tym koniec. Najeżdzajac kursorem myszy na ikonę domku ta znika.

magg, zakładając jednak że to nie procesor, to może jakaś łatka w systemie ? Ja mam XP tylko do zabawy ze starszymi programami, Władowane są więc Service Pack'i, NET Framework, DirectX'y i inne "srixy" - nic poza tym. To co ma na nim działać, działa. W tym EXEki.

ihtius wrote:"Nie zmienia to też faktu?", że będą kompletnie niegrywalne.

I tu się mylisz. Głównie rzecz rozbija się o wersje 2.5 - są tytuły które ruszają na tym procku, jak chociażby Celtic Legends, Dune (pierwsza), Elite. I tak, są grywalne, nie ma większych przycięć, framedropów i innych takich. Jednak grać należy w okienku z wyłączonymi wszelkimi bajerami systemowymi (animacje, cienie, Luna itp.) oraz odpowiednio "skręconymi" usługami, do tego oczywiście odpowiednio skonfigurowany EXE. Gra jest niewarta przysłowiowej świeczki, bo więcej jest zabawy z ustawianiem niż samego grania, ale da się udowodnić że EXEki (przynajmniej niektóre) można odpalić na AthlonXP i grać. Poza tym sprawdza się takie rzeczy z czystej ciekawości, na której potrzeby zaprzągłem do pracy leciwego ASUSa A2500D :P i żadnych profitów z tego nie ma, bo przeciętny użytkownik (nawet laptopa) ma sprzęt o wiele mocniejszy =]
husar Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 20 Jun 2017, 11:34
Online: 5d 14h 16m 30s
Reputation point: 200
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Dzięki - magg - Twoja sprawa jest indywidualna. Jak chcesz naszego wsparcia technicznego, to załóż osobny temat, opisz problem jeszcze raz i będziemy próbowali Ci pomóc.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Dzięki - magg - Twoja sprawa jest indywidualna. Jak chcesz naszego wsparcia technicznego, to załóż osobny temat, opisz problem jeszcze raz i będziemy próbowali Ci pomóc.

Antoś, wielkie dzięki za chęć zajęcia się moją "indywidualną" sprawą, niemniej nie ma to większego sensu. Mój stary komputer za niedługi czas wybiera się na zasłużoną emeryturę (jeden typu modern w zupełności wystarcza) a i sądzę, że testowanie pod tak wiekowy sprzęt nowych wydań zdaje się być nieoperatywne.
Nakłada się na to jeszcze kilka kwestii a mianowicie moje pożegnanie się ze sprzętem retro głównie (99%) Amigi i wszystkim co jest z tym związane. Jestem wdzięczny za wkład, pomysł i realizację Waszych (i Twoich przede wszystkim) EXEcowych projektów będących ewenementem na skalę światową. Ludzka kreatywność nie zna granic i miło, że ktoś już lata temu wpadł na pomysł ułatwienia graczom z roczników głównie lat '80 przyjemny i bezstresowy powrót do przeszłości, gdzie wszystko wydawało się jaśniejsze, przyjemniejsze i w ogóle fantastyczne i to bez mozolnego ustawiania emulatora (chociaż z drugiej strony nie jest to aż tak zajmujące).
Myślę, że czas się pożegnać i z tą częścią życia i bardziej zaangażować się w życie tu i teraz miast sięgać w nieskończoność w przeszłość. I chociaż moja aktywność tu na forum była raczej zjawiskowa czułem się wśród Was jak u siebie w domu.
Składam, na zakończenie, raz jeszcze serdeczne podziękowania za czas i poświęcenie oraz na ręce Was wszystkich serdeczne uściski dłoni za przyjemne chwile spędzone w jakże zacnym gronie pasjonatów i miłośników tego wspaniałego sprzętu (Amiga rulez! Nie jakieś tam khem khem Atari-phi!).
Pozdrawiam
magg
Last edited by magg on 19 Apr 2017, 10:19, edited 1 time in total.
User level 0

Zatem do zobaczenia bracie w następnym życiu :tuptup1:
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Zatem do zobaczenia bracie w następnym życiu :tuptup1:

Amen. :ok1:
User level 0

Previous

• Similar topics