Fortuna v1.0 by RLM (Realm)

Jesteś w posiadaniu obrazów/dyskietek, których próżno szukać na www oraz chociażby BBS?
Posiadasz fixa (byle nie Knorr) naprawiającego grę?
Podziel się z nami! My to chętnie wykorzystamy. A Ty w nagrodę zostaniesz w nim wyszczególniony jako główny oskarżony.

Fortuna v1.0 by RLM (Realm)

Post IP: rejestrowane!

Galu wrote:Przypomniała mi się stara (grałem w nią w styczniu 1993 roku) polska gra na Amigę, pod tytułem "Fortuna". Była to "implementacja" megapopularnego wówczas teleturnieju "Koło Fortuny", stworzona przez grupę - być może demoscenową - na literę "R" :) Grę obsługiwało się z poziomu klawiatury; nie licząc skromnej planszy tytułowej gra nie posiadała grafiki innej niż znaki semigraficzne na brązowym tle i ogólnie była wyjątkowo uboga i z błędami :) Była to jednak pierwsza gra tego typu, stworzona prawdopodobnie "na kolanie" w kilka tygodni po rozpoczęciu emisji teleturnieju - ciekawsze "koła fortuny" pojawiły się kilka miesięcy później (m.in. dwie gry pt. "Koło szczęścia" (SanSoft i Fantasia) i "Koło Fortuny" TSSu).

Może ktoś kojarzy "Fortunę" i jest w stanie coś bliżej na jej temat napisać, lub jeszcze posiada dyskietkę z tym programem i zechciałby zrobić i udostępnić ("dla potomności") jej obraz?

Załączam mało popularny obraz z grą znaleziony w sieci.
Fortuna_v1.0_RLM_Realm.zip

Image

Nic specjalnego, ale warto było zaspokoić swoją ciekawość. Gra napisana w AMOS'ie.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 19:47
Online: 261d 17h 30m 45s
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)
Reputation point: 8913
Ciemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna stronaCiemna strona

Re: Fortuna v1.0 by RLM (Realm)

Post IP: rejestrowane!

Z chęcią oblukam ten tytuł.
chrumcio Poland (pl) Male
User level 6

Last Visit: Today, 16:22
Online: 41d 13m 29s
Highscores: 1
Lamps demolished: 396 (+488)
Reputation point: 510
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

• Similar topics