Polski

Rzecz o Joystickach...

Masz problemy z przeróbką swojej prawdziwej Amigi? Karta rozszerzeń odmawia posłuszeństwa? Załóż wątek inni Amigowcy poratują Cię pomysłem na rozwiązanie problemu, albo przynajmniej wesprzą w bólu.
Atalante Jak w temacie. Jaki najbardziej sobie cenicie i dlaczego. Jaki najlepiej wam leży, a jaki jest do dupy :mrgreen:

Ostatnio dotarł do mnie python 1 i jestem pod wrażeniem jak to robi. Kupiłem, bo potrzebowałem cichego Joya który nie budziłby całej rodzinki po nocy. Ten jest na gumkach. Na plusy: dobrze leży, nie wychyla się mocno więc możliwe bezproblemowe i nagłe zmiany kierunku, lekki, porządny i prosty autofire. Z minusów: fire pod palec wskazujący zbyt kanciaty, boli palec :mrgreen:
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/amiga-hardware/rzecz-joystickach-t6593.html
2021-08-18T18:51:52+01:00
Jak w temacie. Jaki najbardziej sobie cenicie i dlaczego. Jaki najlepiej wam leży, a jaki jest do dupy :mrgreen:

Ostatnio dotarł do mnie python 1 i jestem pod wrażeniem jak to robi. Kupiłem, bo potrzebowałem cichego Joya który nie budziłby całej rodzinki po nocy. Ten jest na gumkach. Na plusy: dobrze leży, nie wychyla się mocno więc możliwe bezproblemowe i nagłe zmiany kierunku, lekki, porządny i prosty autofire. Z minusów: fire pod palec wskazujący zbyt kanciaty, boli palec :mrgreen:

2021-08-18T21:45:24+01:00

Re: Rzecz o Joystickach...

Zdecydowanie wolę od niego Apache ;)

2021-08-18T22:03:09+01:00

Uzasadnij proszę. wygląda podobnie.
Lubię jeszcze jetfightera, tylko cięzko już znaleźć niewyświechtany egzemplarz.

2021-08-18T22:52:37+01:00

Jest dla mnie jakby poręczniejszy i lżejszy chyba troszkę, ale za to Apache nie posiada Autofire. Przycisk pod palcem wskazującym pasuje idealnie właśnie, z kolei ten kciukowy okrągły jest kiepski ;) Ten także jest bezgłośny i łatwo naprawialny przez wymianę gumek przewodzących ;) Jedynie co to gumki przylepce są słabej jakości i się już mi ślizgały pod koniec użytkowania kiedyś. Każdemu pewnie coś innego spasuje. Apache wyłącznie dwa przyciski, które to samo robią, ale fenomenalne sterowanie ;)

2021-08-18T23:47:13+01:00

Hmm, z apachem nie miałem styczności. Na tą chwilę właśnie najlepiej odpowiada mi Apache, mogę pograć nie hałasująć :mrgreen: W ppiwnicy jak już jakiegoś używam to właśnie jestfightera. Kiedyś lubiłem Topstara, ale jest wiele fajniejszych gał :mrgreen: Nie wiem skąd wzięła się jego legenda.

2021-08-19T00:49:12+01:00

Top Star nie dość, że był dość duży, to miał jeszcze blaszki ze sprężynkami. Klikało to niemiłosiernie. A do tego po tygodniu grania pękła przeźroczysta obudowa i musieliśmy ją zakleić taśmą by się Joy nie rozleciał. Co zresztą w niedługim czasie też się stało. Skorpiona bym dorwał. Może się skuszę ;)

2021-08-21T23:36:22+01:00

Scorpion był be dla mnie.
Duży, nieporęczny, ciężki.
Choć do jednego, czarnego egzemplarza z zielonym cynglem mam sentyment.
Jako jedyny miał genialny AutoFire, który po włączeniu jako jedyny joystick robił mi bez problemu "Weeeeeee" na rowerku w Magic Pockets.

Za to prawdziwym czołgiem, nie do zajechania był joystick, do którego zawsze wracałem i nigdy mnie nie zawiódł:
QuickShot 2 Turbo SV-124
quickshot-2-turbo-sv124.jpeg

Jednak miałem tak niewiele joysticków różnych marek i konkurencji, że moją opinię należy traktować z przymróżeniem oka. Ot miałem udane egzemplarze QuickShota 2 Turbo.

2021-09-05T16:30:48+01:00

Czołem. Ja próbuje zrobić joystick b/p w moim wypadku Scorpions. Tylko nie wiem jak działa fire, tam jest switcha dający krótki impuls zwarcia? Bo ja po prostu chce się wlutować w pada w sekcje krzyżaka i w jeden fire. A jak mierzę to piszczy przy ruchach a fire to chyba przez diodę idzie. Bo nie ma nic a przy zmianie biegunowości na chwilę jakaś rezystancja się pojawia. I czy to dobry pomysł hahaj pozdrawiam Pad będzie działał dalej.

2021-09-07T23:06:12+01:00

Pewnie się nie przyda, ale załączę:

Code: Select all

The fire buttons are normally opened switches routed to the 8520 adapter
PRA0 as follows:

PRA0 bit 7 = Fire* left controller port
        PRA0 bit 6 = Fire* right controller port

Before reading this register, the corresponding bits of the data direction
register must be cleared to define input mode:

DDRA0<7:6> cleared as appropriate

NOTE:
   -----
   Do not disturb the settings of other bits in DDRA0 (Use of ROM kernel
   calls is recommended).

Fire buttons are always valid and may be read at any time.

CONNECTOR PIN USAGE FOR FIRE BUTTON INPUTS
------------------------------------------

PIN   MNEMONIC   DESCRIPTION
   ---   --------   -----------
   1      -x-
   2      -x-
   3      -x-
   4      -x-
   5      -x-
   6      FIRE*     Left mouse button/fire button
   7      -x-
   8      ground