Polski

Secret Service powraca

Tu sóm ksiónżki i takie rzeczy do czytania
tauri5 Właśnie przyszedł drugi numer Secret Service :D
widzę że w tym numerze będzie sporo artykułów o retro gamingu i starych grach

Image
Page 7 of 8 8 https://forum.thecompany.pl/antykwariat/secret-service-powraca-t3571.html
2014-12-02T16:43:10+01:00

Re: Secret Service powraca

Właśnie przyszedł drugi numer Secret Service :D
widzę że w tym numerze będzie sporo artykułów o retro gamingu i starych grach

Image

2014-12-10T20:46:27+01:00

Re: Secret Service powraca

No i w pi***...

Przedstawiam Wam słowa Roberta Łapińskiego:
Drodzy Czytelnicy!
Ponad miesiąc temu spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Facebooku oświadczenia Waldemara „Pegaza” Nowaka. W mediach społecznościowych wielu oczekuje reakcji i pełnej odpowiedzi na wszelkie pytania natychmiast. Nie zawsze jest to możliwe, czasem trzeba poczekać, aby realne życie dogoniło deklaracje. Dziś w końcu jest czas, kiedy możemy dokładniej opisać stan rzeczy.
Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu.
To jednak tylko koniec pewnego etapu. W dalszym ciągu będziemy wydawać magazyn poświęcony kulturze gier wideo, zgodnie z wizją jaką przedstawialiśmy dotychczas. Czasopismo tworzyć będzie ten sam lub bardzo zbliżony skład redakcyjny, z Piotrem Mańkowskim jako redaktorem naczelnym. Zostaje z nami też cała załoga, dzięki której magazyn się ukazuje.
Nastąpią oczywiście zmiany – oczekiwane zarówno przez Was, a także konieczne w naszej opinii, a których dotychczas z różnych względów nie mogliśmy zrealizować. Poza zmianą nazwy, od następnego numeru kończymy z cyklem dwumiesięcznym. Od roku 2015 nasz magazyn będzie się ukazywał co miesiąc. Pojawi się wydanie elektroniczne w formie aplikacji, z dodatkową zawartością multimedialną. Powstaje nowy layout i podział treści wewnątrz. Redakcja przenosi się do nowego biura na warszawskich Kabatach. Będzie nowa strona www z blogami autorów. Uruchamiamy możliwość zamawiania prenumeraty, a także Forum. Co do Forum: rejestracja wymagać będzie zaproszenia, które mogą wysyłać do znajomych osoby już na nim zarejestrowane. W pierwszej kolejności zaproszenia do dołączenia do Forum otrzymają wszyscy, którzy wsparli akcję na PolakPotrafi.pl.
Niezależnie od decyzji właściciela „Secret Service” o dalszym jego losie, pragniemy poinformować Wspierających projekt na PolakPotrafi.pl, że otrzymacie kolejne numery wydawanego przez nas czasopisma, niezależnie od tego, czy „Secret Service” będzie się ukazywał nadal, czy nie. Wszyscy którzy wsparli akcję choć złotówką, otrzymają kody umożliwiające darmowy dostęp do najbliższego wydania (Web, Google Play, AppStore). Wszyscy, którzy zdecydowali się w czasie akcji na nagrody z drukowaną wersją magazynu (niezależnie od wybranej ilości wydań), otrzymają bezpłatnie nowy numer naszego magazynu w wersji papierowej, wraz z przesyłką na terytorium Polski. Osoby, które miały otrzymać sześć kolejnych wydań, również otrzymają najbliższe wydanie „gratis” - czyli jeszcze w sumie pięć numerów, zamiast czterech. W ten sposób pozwolimy Wam ocenić, czy nadal warto być z nami.
Jest nam przykro, że musimy opuścić to miejsce. Zrobiliśmy przez ostatnie kilka miesięcy wiele, aby nie musiało do tego dojść. Chcemy być bliżej Was, również w okresie pomiędzy wydaniami magazynu, czy to na Forum, czy na portalach społecznościowych. Aby jednak tak było, nie możemy naszego czasu i energii poświęcać bezsensownym sprawom, nazwijmy je „formalnym” i wszelkim zadawnionym sporom, z którymi nie mamy nic wspólnego.
Czas pisać własną historię. Tworzenie miesięcznika to nowe wyzwanie. Decyzja o przyspieszeniu cyklu wydawniczego była konieczna – tylko w ten sposób możemy dostarczyć Wam jakość, która nas usatysfakcjonuje. Tak więc przed nami ekscytująca misja samodzielnego tworzenia nowego, niezależnego tytułu na rynku prasy growej! Mamy to szczęście, że możemy realizować marzenie, a to jest coś. Dziękujemy i bądźcie z nami!
Robert Łapiński / wydawca"


Trochę ch.... się czuję po zakupie świeżego Secreta w Empiku. Nawet nie zdążyłem tam zajrzeć, a już mi przeszła ochota...

2014-12-10T21:50:02+01:00

Re: Secret Service powraca

Panowie... Zostaliśmy wydymani.. Mi brak słów. Po prostu brak słów.

2014-12-10T21:57:26+01:00

Re: Secret Service powraca

Rekkimaru wrote:Panowie... Zostaliśmy wydymani.. Mi brak słów. Po prostu brak słów.


życie, Rekki, życie

2014-12-10T22:33:29+01:00

Re: Secret Service powraca

Firma Bronwald to Bronisława i Waldemar Nowak. Waldek jeśli nie wiecie to były współtwórca i obecny [?]. Po prostu zmył się jak oferma. Niby grzecznie się pożegnał, ale czuję duży niesmak..

2014-12-10T22:35:55+01:00

Re: Secret Service powraca

Dobrze, że ja nie byłem w zamieszaniu wydymany. No i kto mi teraz przyznaje rację?

2014-12-11T00:35:55+01:00

Re: Secret Service powraca

Ale trzeba im oddać, że udało im się wrócić do korzeni. Powtórka z zadymy jaka była przy okazji "New S Service". Tylko teraz będzie bardziej śmierdziało bo mamy Internety.

2014-12-11T00:56:42+01:00

Re: Secret Service powraca

Tylko to coś gorszego bo wygląda na zaplanowaną akcję. Panowie chyba zbierali kasę na swoje nowe pisemko wykorzystując sentyment do SS.

2014-12-11T04:43:04+01:00

Re: Secret Service powraca

Ja tego pisemka w każdym bądź razie nie kupię ;D Koniec Secreta to koniec czytania ich tekstów.

2014-12-11T10:56:44+01:00

Re: Secret Service powraca

Jakby była zaplanowana to by raczej nie obiecywali 6 numerów pod nazwą SS. Moim zdaniem było tak (w ogóle to Pegaz wyszedł z inicjatywą, żeby nowe pismo nazwać SS): po zebraniu forsy okazało się, że współpraca nie układa się jak powinna, może Pegaz chciał być bogiem pisma, może popsztykali się z innych powodów, ale to on miał prawa, więc się z nimi zmył i uznał, że ma wszystkich gdzieś. Bo jakby był fair, to by im pozwolił tytuł nosić do końca, nie? Jakby odchodził miesiąc temu, "żeby zostawić miejsce młodym". Najwyraźniej odszedł (a to było przecież zaskoczenie dla redakcji już wtedy), bo miał dąsa, a teraz zabiera tytuł, bo nadal ma dąsa. Więc obawiam się, że reszta redakcji czuje się równie skonsternowana co my. Ja będę kupował dalej, mi tam nie zależało na tytule ani przez chwilę, a raczej na jakimś powiewie świeżości, czy może po prostu inności, bo jest stagnacja na rynku.

2014-12-11T11:53:32+01:00

Re: Secret Service powraca

Problem w tym że domena nowego pisma Pixel została zarejestrowana już dwa miesiące temu. Tego nie można nazwać przypadkiem.

2014-12-11T11:55:30+01:00

Re: Secret Service powraca

Może po tym, jak się pokłócili z Pegazem i zaczęli szykować sobie drogę awaryjną.

2014-12-11T12:11:24+01:00

Re: Secret Service powraca

Bo obiecywali 6 numerów SS ale nie wiedzieli, że prawa do nazwy wygasają po dwóch numerach? A ponoć "sprawy formalno-prawne zostały dopięte na ostatni guzik".

2014-12-11T12:15:46+01:00

Re: Secret Service powraca

Może umowa była na zasadzie, "dopóki Pegaz z nami, dopóty mamy SS", na początku byli przyjaciółmi, więc to pasowało, a potem się o coś pożarli. Może i od początku chcieli zrobić wałek, nie wiem, chcę tylko zauważyć, że to nie jest jedyna sensowna opcja, a tak dzisiaj twierdzi cały internet.

2014-12-11T14:14:56+01:00

Re: Secret Service powraca

Może dlatego że jest w tym zbyt dużo przypadków i faktów wskazujących że to jest wałek. Tak czy inaczej Pegaz siedzi w tym po uszy. Nie mówię że to wina całej redakcji.

2014-12-11T14:26:53+01:00

Re: Secret Service powraca

Elmek13 wrote:Dobrze, że ja nie byłem w zamieszaniu wydymany. No i kto mi teraz przyznaje rację?

Wiesz praktycznie to oszukani zostali wszyscy którzy wierzyli w powrót sekreta, nie tylko Ci którzy sponsorowali wydanie poprzez crowdfunding, więc ja Ci drogi Elmku racji nie przyznam bo zakładałem iż mogą nie dotrwać nawet w wydaniu tych 6 numerów.

Rekkimaru wrote:Tylko to coś gorszego bo wygląda na zaplanowaną akcję. Panowie chyba zbierali kasę na swoje nowe pisemko wykorzystując sentyment do SS.

Tak, na to wygląda.

ketyow wrote:Może po tym, jak się pokłócili z Pegazem i zaczęli szykować sobie drogę awaryjną.

Raczej nie, jak zauważył Rekki i jak wskazują na to różne fakty, to faktycznie nie jest dziełem przypadku czy obrania drogi awaryjnej.

santa13 wrote:Ja tego pisemka w każdym bądź razie nie kupię ;D Koniec Secreta to koniec czytania ich tekstów.

Ja niestety dostanę 4 numery owego Pixela :(

2014-12-11T15:23:56+01:00

Re: Secret Service powraca

tauri5 wrote:Ja niestety dostanę 4 numery owego Pixela


możesz pierwszy numer podrzucić w skanach :P o ile wogóle ów cóś się ukaże..

2014-12-11T17:45:56+01:00

Re: Secret Service powraca

Wszyscy siedzą w tym po uszy włącznie z właścicielem praw do nazwy.
Wiedział dokładnie kiedy się upomnieć. Wiedział, że wcześniej nic by z tego nie było.
Jasne jest, że dostał swój udział z tej całej kasy.

Teraz będzie wychodził jakiś tam pixel, który zdechnie po 4 numerach.
Ja i tak go kupię z czystej ciekawości :P

2014-12-11T18:28:49+01:00

Re: Secret Service powraca

Jak nie wiadomo o co chodzi... Można powiedzieć, że ludzie robili za betatesterów rynku.
Jakoś mnie to w ogóle nie zaskoczyło ;>


Return to Kącik antykwariatowy