Polski

Dyna Blaster z działu "premium"

Zgłoś błąd na plandece z grą, a następnie załóż temat na forum.
Dzięki temu na pewno nie przegapimy Twojej sprawy przy aktualizacji.
krzemas Dzień dobry, otrzymałem dostęp do gry Dyna Blaster po kilku latach przerwy. Miałem wcześniej wersję 3.0 ale już nie działała zupełnie na Windows 11 (komunikat, że nie będzie działać na moim komputerze) . Wczoraj pobrałem z działu "premium" wersję Dyna.Blaster.(v3.0)(PREMIUM)(1992)(Hudson.Soft)(+t)-TheCompany i niestety również nie działa. Antywirus krzyczy o trojanie i nie wiem co mam o tym myśleć, proszę o pomoc.

System Windows 11, z wszystkimi aktualnymi poprawkami.
Dodam jeszcze, że sprawdziłem przed chwilą dwie losowe gry spoza "premium" i działają bez problemu.

Zrzut ekranu 2023-01-24 122815.png

Zrzut ekranu 2023-01-24 122847.png
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/exe-zglos-problem/dyna-blaster-dzialu-premium-t7693.html
2023-01-24T12:32:37+01:00
Dzień dobry, otrzymałem dostęp do gry Dyna Blaster po kilku latach przerwy. Miałem wcześniej wersję 3.0 ale już nie działała zupełnie na Windows 11 (komunikat, że nie będzie działać na moim komputerze) . Wczoraj pobrałem z działu "premium" wersję Dyna.Blaster.(v3.0)(PREMIUM)(1992)(Hudson.Soft)(+t)-TheCompany i niestety również nie działa. Antywirus krzyczy o trojanie i nie wiem co mam o tym myśleć, proszę o pomoc.

System Windows 11, z wszystkimi aktualnymi poprawkami.
Dodam jeszcze, że sprawdziłem przed chwilą dwie losowe gry spoza "premium" i działają bez problemu.

Zrzut ekranu 2023-01-24 122815.png

Zrzut ekranu 2023-01-24 122847.png

2023-01-24T12:43:05+01:00

Re: Dyna Blaster z działu "premium"

Witaj!

Jak możesz, to prześlij screena z komunikatem systemowym i informacją o trojanie.

2023-01-24T12:48:33+01:00

djmichas wrote:Witaj!

Jak możesz, to prześlij screena z komunikatem systemowym i informacją o trojanie.

Nie wyświetlają się zdjęcia - załączniki?

2023-01-24T12:52:20+01:00

Napisałem w momencie jak dodawałeś załączniki :)
Ps. Antyvirus systemowy ?

2023-01-24T12:54:57+01:00

djmichas wrote:Antyvirus systemowy ?

Tak Microsoft Defender, tylko tak jak mówię w innych grach z The Company tak nie mam (nie wiem czy we wszystkich jest ok) a tylko w tej jednej z "premium" do której otrzymałem dostęp. Wcześniej nie miałem takich sytuacji z plikami The Company, ewentualnie po prostu nie działały, samego antywirusa bym się nie czepiał bo on dosyć łagodnie podchodzi do takich plików.

2023-01-24T13:13:33+01:00

Widzę że nie tylko z "Dyna blaster" jest problem. Jak klikniesz w "akcje" i dasz "przywróć" powinno zacząć działać ( musisz jeszcze raz uruchomić).

2023-01-24T14:17:02+01:00

Warto jednak wiedzieć czy to jest fałszywy alarm czy może faktycznie trojan zanim się dezaktywuje antywirusa. Zdaję sobie sprawę, że mogę to jakoś wymusić ale na podstronie Dyna Blaster nie ma nawet żadnej informacji, że można to zignorować bo np. antywirus myli trojana z elementami programu do uzyskania kompatybilności.

2023-01-24T14:26:48+01:00

Jest to fałszywy alarm - dokładnie tak samo mam z innym exe'kiem premuim - tylko na Windows 11.
Windows 10, Windows 7, Kaspersky antywirus - problemu nie znajdują.

Niestety do Windows 11 mam dostęp "z doskoku" więc nie za dużo jestem tam w stanie sprawidzić.
Możesz spróbować zgłosić "false positive" na :
https://learn.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/security/defender-endpoint/defender-endpoint-false-positives-negatives?view=o365-worldwide

2023-01-24T14:36:53+01:00

Ok, dzięki, zgodnie z założeniami działa po zignorowaniu antywirusa.

2023-01-24T14:50:54+01:00

Potwierdzenie problemu Windows 11 dla Anthrox`a

20230124_130911.jpg

2023-01-24T22:32:22+01:00

Olej defendera i zezwól nic się stanie. Nie ma żadnego wirusa. Wiem bo mnie też to gówno wyskakuje.

2023-01-25T05:39:57+01:00

@krzemas, @djmichas - dziękuję za informacje.
Należy zgłaszać takie fałszywe alarmy.
Wysłałem zgłoszenie do firmy Microsoft.

EXE'ki PREMIUM to nowość i trzeba zgłaszać takie fałszywe alarmy, żeby twórcy oprogramowania antywirusowego zaktualizowali swoje definicje wirusów i wciągnęli exeki na białą listę.

EXE'ki pobrane wprost z TheCompany.pl są bezpieczne, zarazem odradzam pobieranie ich ze stron trzecich.

Obecnie Microsoft nic nie wykrywa...
Czy macie zaktualizowaną bazę definicji dla Windows Defendera?
Jeżeli tak:

Aby móc dalej podziałać - proszę o prywatną wiadomość od Was z plikiem MPSupportFiles.cab, po wykonaniu tej procedury:
1. Uruchomcie plik cmd.exe (najlepiej z uprawnieniami administratora)
2. W czarnym oknie wpiszcie następujące polecenia:

Code: Select all

"%programfiles%\windows defender"

Code: Select all

mpcmdrun.exe -GetFiles

3. Utworzy się plik: MPSupportFiles.cab

2023-01-26T16:46:33+01:00

Anthrox wrote:Czy macie zaktualizowaną bazę definicji dla Windows Defendera?

Tak - Świeżo zaktualizowana baza.
Świeżo postawione W11.
Wszystkie aktualizacje zainstalowane.

Potrzebny plik:
MPSupportFiles.7z

Ps. Mam teraz maszynę testową z W11 - jak będzie trzeba coś robić - piszcie :)

2023-01-26T23:56:14+01:00

Serdecznie dziękuję Wam obu. Wracam z pozytywną odpowiedzią z firmy Microsoft:

Witaj,

Dziękujemy za ostatnie zapytanie dotyczące TheCompany.exe (referencja zgłoszenia: xxxxxxxx-xxxx-xxxxxx ; referencja pliku: [tcw.exe, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx] ) w związku z działaniem programu Microsoft Defender.

Nowa aktualizacja inteligencji zabezpieczeń w wersji 1.381.2748.0 zawiera zmiany niezbędne do rozwiązania Twojego pytania dotyczącego TheCompany.exe. Ta nowa aktualizacja inteligencji zabezpieczeń jest już dostępna dla użytkowników, którzy subskrybują mechanizm automatycznych aktualizacji inteligencji zabezpieczeń, a także dla użytkowników, którzy zdecydują się na ręczną aktualizację biblioteki aktualizacji inteligencji zabezpieczeń.

Zachęcamy do wypróbowania tej nowej aktualizacji Security Intelligence i potwierdzenia, że Twoje zapytanie zostało rozwiązane. Jeśli Twoje urządzenie nie zostało zaktualizowane tą wersją aktualizacji zabezpieczeń, możesz pobrać i zainstalować aktualizację ręcznie, wykonując poniższe kroki:

Przejdź do strony https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/defenderupdates.
Pobierz odpowiednie definicje (32-bitowe lub 64-bitowe w zależności od systemu operacyjnego)
Uruchom pobrany plik, aby zainstalować nowe definicje.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogły powstać w związku z tym. Jeśli masz dodatkowe pytania związane z tym zapytaniem, skontaktuj się z nami pod adresem [email protected]. W razie potrzeby skontaktowania się z nami w przyszłości w sprawie niezwiązanej z tym zapytaniem, prosimy odwiedzić portal Microsoft Security Intelligence https://www.microsoft.com/en-us/wdsi.

Z poważaniem,
Microsoft Defender Response

Hello,

Thank you for your recent inquiry about TheCompany.exe (submission reference: xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx ; file reference: [tcw.exe, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx] ) in connection with the operation of Microsoft Defender.

The new security intelligence update version 1.381.2748.0 contains changes necessary to resolve your question relating to TheCompany.exe. This new security intelligence update is now available for users who subscribe to the automatic security intelligence update mechanism, as well as users who choose to manually update their security intelligence update library.

We encourage you to try this new security intelligence update and confirm your inquiry has been resolved. If your machine has not been updated with this version of security intelligence update you can download and install the update manually following these steps:

Go to https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/defenderupdates
Download the corresponding definitions (32 bit or 64 bit based on your operating system)
Run the downloaded file to install the new definitions.

We apologize for any inconvenience this may have caused. If you have any additional questions related to this inquiry, please contact us at [email protected]. Should you need to contact us in the future regarding a question unrelated to this inquiry, please visit Microsoft Security Intelligence portal https://www.microsoft.com/en-us/wdsi.

Sincerely,
Microsoft Defender Response

Proszę o pobranie najnowszej definicji bazy wirusów przez Was i potwierdzenie, że problem już nie występuje.
Minimalna wersja definicji to: 1.381.2748.0

2023-01-27T09:49:34+01:00

Potwierdzam działanie - po aktualizacji do 1.381.2763.0, brak monitów o wirusie.
:amen: :amen: :amen:

Return to Zgłoś problem