Polski

Flashback - zamykanie aplikacji pod koniec levelu 2

Zgłoś błąd na plandece z grą, a następnie załóż temat na forum.
Dzięki temu na pewno nie przegapimy Twojej sprawy przy aktualizacji.
PGP Hej,
trafiłem na taki błąd.

Aplikacja się zamyka bez żadnego komunikatu pod koniec levelu 2. Dzieje się to w momencie kiedy już wykonamy dostępne misje i kupimy dokumenty za 1500 kredytów i potem pokazujemy te dokumenty gościowi przed wejściem do Death Tower Show. I wtedy następuje crash.

I tyle. Pomyślałem, że tu napiszę o tym ;)
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/exe-zglos-problem/flashback-zamykanie-aplikacji-pod-koniec-levelu-t7329.html
2022-09-11T20:03:57+01:00
Hej,
trafiłem na taki błąd.

Aplikacja się zamyka bez żadnego komunikatu pod koniec levelu 2. Dzieje się to w momencie kiedy już wykonamy dostępne misje i kupimy dokumenty za 1500 kredytów i potem pokazujemy te dokumenty gościowi przed wejściem do Death Tower Show. I wtedy następuje crash.

I tyle. Pomyślałem, że tu napiszę o tym ;)

2022-09-11T21:12:31+01:00

Re: Flashback - zamykanie aplikacji pod koniec levelu 2

Save jakiegoś masz? Wyślij Antkowi do testów. Albo tutaj daj linka, żeby można było pobrać.

2022-09-12T07:50:23+01:00

Jasne.
Tu leży save:
Flashback-levle-2-crash.sgf

https://drive.google.com/file/d/1nR7qEQekTf_pmotwXBgpC5U0d32Cb4l7/view?usp=sharing
Jak damy temu typowi dokumenty to nastepuje crash.

2022-09-12T10:56:31+01:00

Ok, za trzecim razem jak próbowałem mu dać papiery to gra się zacięła :ok1: Sprawdziłem czy coś ciekawego dzieje się podczas longplaya, ale tam bez problemu przechodzi dalej.
https://youtu.be/wNTnRM77XuE?t=3665
Słowem coś się schrzaniło. Można by przeszukać jeszcze archiwum beta, ale obecnie nie dysponuję czasem na to. Być może to wina źle zapisanego SGF, dość często tak się zdarza, że coś źle się zapisze, albo w ogóle czarny ekran pojawia..

2022-09-12T11:26:43+01:00

Hmmm U mnie wywala za każdym razem.

2022-09-12T16:55:28+01:00

Dziękuję za zgłoszenie.
Husar musiałby spojrzeć, bo to on testował grę jako jej specjalista. Może sgf zapisał się wadliwie (choć nie powinien) i stąd te problemy?
Gra była testowana swego czasu i otrzymałem potwierdzenie, że da się ją przejść.

Być może jakaś specyficzna sytuacja została pominięta przy testach i teraz ona wystąpiła.

Poproszę husara o test.

2022-09-19T23:01:13+01:00

Spędziłem praktycznie cały wieczór na testach i coś faktycznie jest z EXEkiem nie tak...
Swego czasu ogrywałem jakąś wersję Beta i tamta na bank działała bo pamietam, że przeszedłem ją "od dechy do dechy - ciurkiem". Chyba nawet Wodzowi o tym pisałem.

Pełnej (oficjalnej) wersji już nie ruszałem, bo uznałem że też działa. A tu okazuje się że nie do końca :-P

Sięgnąłem jednak z ciekawości po wersję WHDLoad pod emulatorem, taką sprzed kompilacji do EXEka - działa bez problemowo.
Potem odpaliłem wersję dyskietkową - też działa bez zarzutu.

Obie przenoszą gracza do Death Tower po okazaniu PODROBIONEGO ID przy wejściu.

Skoro WHDL i ADF działają poprawnie, problemu należy szukać w EXE. Nie wiem, może przy tworzeniu coś się posypało... :roll:

2022-09-20T01:58:47+01:00

Może jakiś drobny błąd się wkradł przy poprawkach na koniec - musiałbym przygotować wersję do testów, jak masz z czasem husarze :tuptup1:

2022-09-21T10:14:05+01:00

Gdzieś tam wcisnę myślę tego Flashbacka :-P

Oficjalna wersja EXE ma defekt :-P

Sprawdziłem SGFy z pełnej wersji i Beta EXE.

1. SGF wykonany z wersji Pełnej:
    - Crash zarówno na wersji oficjalnej EXE jak i na Beta EXE.
    2. SGF wykonany na wersji Beta:
    -przenosi z Lv2 do Lv3 zarówno w Beta jak i Oficjalnej.

Poza tym, nie można przejść "ciurkiem" z Lv2 do Lv3 na oficjalnej wersji. EXE się wywala prawie za każdym razem... :dry:
Czyli dobrze pamiętałem, że Beta była OK :tak:

Może to pomoże przy diagnozie problemu :P

2022-09-21T12:15:55+01:00

Może to być pozornie nie na temat, ale we Flashbacku jest taki trick polegający na przechodzeniu przez cienkie ściany lub zamknięte drzwi - polega na tym, że stajemy twarzą do takiej ściany lub drzwi, odwracamy się do niej plecami i rozpoczynamy bieg w przeciwnym kierunku, po sekundzie zmieniamy kierunek biegu na ten w stronę drzwi/ściany ale jednocześnie kończymy bieg i zaczynamy iść - animacja ruchu sprawi, że przejdziemy przez zamknięte drzwi lub cienką ścianę. (Animacja ma pierwszeństwo przed kolizją obiektów.)
Wypróbowałem właśnie i działa też na exeku - może się przydać do przyspieszenia testów exeka.
Poniżej dodałem filmik instruktażowy: :lol2:

2022-09-21T18:23:29+01:00

Ale ten drugi level wywala wam po wczytaniu savestate'a czy po prostu wywala nawet przy graniu "od zera"? Bo zapisywanie stanu pamięci ma rację bytu wyłącznie przy graniu z dyskietek, a i wtedy emulatory potrafią się posypać.
Toni Wilen ciągle zaznacza, że savestate w WinUAE przy graniu z twardego dysku jest wybitnie niestabilne, a FS-UAE w ogóle blokuje tę funkcję dla gier WHDLoad.

2022-09-22T09:38:33+01:00

adiq22 wrote:Ale ten drugi level wywala wam po wczytaniu savestate'a czy po prostu wywala nawet przy graniu "od zera"? Bo zapisywanie stanu pamięci ma rację bytu wyłącznie przy graniu z dyskietek, a i wtedy emulatory potrafią się posypać.
Toni Wilen ciągle zaznacza, że savestate w WinUAE przy graniu z twardego dysku jest wybitnie niestabilne, a FS-UAE w ogóle blokuje tę funkcję dla gier WHDLoad.

Jakbyś przeczytał mój poprzedni post z uwagą to byś wiedział :-P
Napiszę w takim razie tak, żeby nie było niedomówień. :roll: Oficjalny EXE potrafi "wysypać się" :

1. przy przechodzeniu gry "ciurkiem" tzn.: zaczynamy Lv 1 - > Lv2 - [crash] - Lv3...
    2. po wpisaniu kodu (np. YOUR) gdy grę zaczynamy od Lv2.
    3. po wgraniu dobrego, działającego SGFa.
Problemy te NIE WYSTĘPUJĄ na poprzedniej wersji BetaEXE.

@Sethurial
Ten "trick" jest znany od czasów Amigi ;) Nie jest to błąd EXE, tylko błąd gry. Został "załatany" w innych wersjach Flashbacka. Zdaje się że na PC już nie występuje. W wersji Anniversary też go nie ma :-P Ogólnie jego zastosowanie jest znikome. Przydaje się tylko w kilku miejscach żeby sobie skrócić drogę ;) ale też trzeba wiedzieć gdzie, inaczej bohater ginie, dlatego nie zalecam się tym zbyt czesto bawić chyba że komuś nie nudzi się widok ekranu GAME OVER :haha:

2022-09-23T00:59:48+01:00

@adiq22 - akurat starałem się, żeby exeki mogły się pochwalić stabilnym zapisem i SGF exekowe jest stabilniejsze od USS oryginalnego - zarazem te formaty nie są ze sobą za bardzo kompatybilne z powodu wprowadzonych poprawek.
Zaskakuje mnie jednak, że w 2022 roku, gdzie Toni Wilen rozwija już PPC - nie dopracował zapisu plików USS.

@husar - wersja finalna generalnie działała, jeżeli się wysypuje, to jak już - po ostatnich poprawkach pliku binarnego jaki mi przesłałeś - jeżeli plik binarny działa u Ciebie prawidłowo - to muszę się pochylić co źle zrobiłem - z pośpiechu mogłem coś przeoczyć i exek się wysypuje. Oczywiście jak moja wina, to z pewnością to naprawimy - a jak czyjaś - to nieco dłużej zajmie ;)

2022-09-23T07:08:43+01:00

Twoja wina poprawiaj. :haha: :haha:

2022-09-23T08:06:56+01:00

Anthrox wrote:
@husar - wersja finalna generalnie działała, jeżeli się wysypuje, to jak już - po ostatnich poprawkach pliku binarnego jaki mi przesłałeś - jeżeli plik binarny działa u Ciebie prawidłowo - to muszę się pochylić co źle zrobiłem - z pośpiechu mogłem coś przeoczyć i exek się wysypuje. Oczywiście jak moja wina, to z pewnością to naprawimy - a jak czyjaś - to nieco dłużej zajmie ;)

Jak możesz, to podeślij mi ostatnią wersję binarki którą posiadasz. Chciałbym coś jeszcze sprawdzić.

2022-09-24T00:35:41+01:00

Ok, zaraz podesle

Return to Zgłoś problem