Disposable Hero

Propozycje tytułów do kolejnych wydań EXEkowych.
Poczytaj najpierw przyklejony temat!
Dostęp do działu: MINIMUM 10 postów

Disposable Hero

Post IP: rejestrowane!

Proszę o wydanko, nie wiem czym się różni wersja CD32 prócz innej troche ścieżki dźwiękowej (według mnie gorszej) wiec można bez obawy wydać zwykłą ;]
http://hol.abime.net/365

May Gala protect You on Your travels and may Bala never meet You before Your time
ZB28 Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: 19 Sep 2019, 23:23
Online: 7d 3h 44m 7s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 50
Najemnik

Re: Disposable Hero

Przygotowane i wysłane do Anthroxa celem wydania w exe. Olać te CD32,
jakaś moda tutaj na nie nastała wręcz ;) Wydałem dyskietkową i to już na
dzisiaj ostatni spełniony request i za ewentualne kolejne biorę się dopiero
najpewniej we wtorek jak wrócę. Póki co niech Anthrox trzaska nowe exe.
Pozdrawiam / Best regards: olesio
olesio Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 01 Jul 2017, 15:30
Online: 56d 19h 19m 31s
Reputation point: 111
Doradca postowyDoradca postowy

Moda? Po prostu te wersje sa najbardziej dopieszczone graficznie, maja intra, wiecej muzyki itp. wiec czemu nie skupic sie na nich ?
scorpeus Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 16 Mar 2014, 22:44
Online: 7d 5h 32m 37s
Reputation point: 150
Chiński doradca Lubi-ToChiński doradca Lubi-To

scorpeus wrote:Po prostu te wersje sa najbardziej dopieszczone graficznie,

zart. 90% to konwersje plus sciezka audio, pomijajac AB: Tower Assault i pare innych
May Gala protect You on Your travels and may Bala never meet You before Your time
ZB28 Poland (pl) Male
User level 2

Last Visit: 19 Sep 2019, 23:23
Online: 7d 3h 44m 7s
Reputation point: 50
Najemnik

Nie zawsze wersja CD32 = lepiej.
Graficznie to SpeedBall2 na ten przykład w wersji CD32 został "przekolorowany" na jaskrawe oczojebne kolory rodem z wesołego miasteczka, podobnie Chaos Engine w wersji AGA jak i CD32.
James Pond 2 znowuż ma znacznie słabsze i mniej melodyjek (jako tracki z kompaktu) niż wersja ECS.

Co innego taki Brian The Lion CD32 gdzie naprawdę zmieniono grafikę tu i tam, czy gierki z serii Dizzy w kompilacji "The Big 6".
Podobnie z muzyką, w Brian The Lion, Sleepwalker czy Fire and Ice jest cudna.
Może trochę zabardzo śmierdzi midami jak na dzisiejsze czasy. ;)
Last edited by Shoonay on 05 Sep 2010, 15:46, edited 2 times in total.
Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

Last Visit: 02 Apr 2015, 16:20
Online: 139d 20h 31m 34s
Reputation point: 699
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

No wlasnie SpeedBall 2 i Chaos Engine moze i oczojebne ale wyrazniejsze i nie takie mdle sa te kolory. Moze i 90% to konwersje bo w sumie AGA byla pierwsza ale np w Roadkillu dali intro, w Beneath a Steel Sky masz mowione dialogi. Mi chodzi o to ze wiekszosc wersji CD32 jest lepsza od agowych. Z tym Jamesem Pondem nie wiem bo nie gralem tak duzo w ta gre ale mam nadzieje ze SpeedBall 2 i Chaos Engine jak rowniez Skeleton Krew zostana wydane jako cd32 i oby jak najwiecej tytulow zostalo wydanych w swoich najlepszych wersjach. Mowiac najlepszych mam na mysli najbardziej dopasione o grafike, muzyke i wstawki animacji.
BANNED

scorpeus wrote:No wlasnie SpeedBall 2 i Chaos Engine moze i oczojebne ale wyrazniejsze i nie takie mdle sa te kolory.
Kwestia gustu, ja wolę te "mdłe" które były bardziej spójne, bardziej pasowały klimatycznie do tych brutalnych gier.
Rozumiem dodanie kolorów, zamiana ditheringu na płynne przejścia czy coś, ale to pokolorowanie rodem z przedszkolnych wycinanek za bardzo wali po oczach. :(

scorpeus wrote:Beneath a Steel Sky masz mowione dialogi.
Świetny przykład, tu przyznam rację. Ale równie dobrze gra działa z HD, więc walorów CD32 absolutnie nie wykorzystali.

scorpeus wrote:Mi chodzi o to ze wiekszosc wersji CD32 jest lepsza od agowych [...] mam na mysli najbardziej dopasione o grafike, muzyke i wstawki animacji.
No ale własnie chodzi o to że nie większość. ;)
Zobacz sobie na rozmiary obrazów gier CD32 na tym serwerze: ftp://easyjohn.dyndns.info/Amiga/CD,%20 ... %20images/ który sam podałeś ;)
Pomińmy składanki, pomińmy gry które wyszły tylko na CD32... co zauważyłeś?
Że ogrom gier ma rozmiary od kilkunastu KB do ~5MB może ~10MB.
A co to oznacza?
Że to nic innego jak DOKŁADNE KOPIE ich odpowiedników w wersjach ECS/AGA, w których leniwi autorzy nie zmienili ABSOLUTNIE NIC (oprócz ekranu startowego, dodania logo CD32 i przepisania ruchów na pad).
Oczywiście, sporo jest też gier od ~20MB do ~100MB te znowuż mają dodane najczęściej intra, ale nadal bez muzyki z CD :(
Gier ze specjalną muzyką z CD wcale nie jest tak dużo. A jak już to sami autorzy często nie wiedzieli co z tym bajerem zrobić i przerabiali mody na zwykłe midi, co słychać baaardzo wyraźnie :(

scorpeus wrote:oby jak najwiecej tytulow zostalo wydanych w swoich najlepszych wersjach.
Oczywiście, jestem za, ale to dopiero jak wyjdzie najnowszy WinUAE bo z betami nigdy nie wiadomo. Sam widzisz co się dzieje u Ciebie...
Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

No to wlasnie mi chodzi o to zeby zbadac ktore wersje cd32 sa lepsze od agowskich odpowiednikow i wydac mozliwie najbardziej dopasiona i zbajerzona wersje czaisz? :> Mam nadzieje ze olesio czai i wie ocb. Natomiast co do SpeedBalla 2 nadal sie bede upieral przy wersji cd32 i przy Chaos Engine rowniez :P Bo SpeedBall 2 wcale brutalna gra nie jest jak chcesz brutalnosc w rugby zobaczyc odpal Brutal Sports Football :D o ktore tez bym prosil w cd32 wersji bo ma interko muzyczke w interku. Co do wersji cd32 innych gier zgadzam sie ze sporo z nich to wierne kopie wersji AGA i nic poza tym ale wlasnie temu trzeba zbadac ktore wersje sa tylko kopiami a w ktorych dodano cos wiecej lub lepiej. Skoro James Pond ecs czy tam aga jest lepszy pod wzgledem muzyki to spoko niech bedzie wersja aga a nie cd32. W sumie jesli gry wydano w wersji ecs i aga to zawsze aga bedzie lepsza bo te kosci pozwalaly na lepsza grafike.
BANNED

Dokładnie o to mi chodziło, nie o ogólnianie "wszystkie są lepsze bo tak i już", tylko wypisanie konkretnych gier i różnic między wersjami. :-)
Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post