Polski

Another World

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.
DziadekUK 3 x Another World.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jedna z niewielu gier starych czasów, która była lepsza na PC niż Amigę. Oryginalnie napisana na Amigę, potem przeniesiona na inne platformy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AMIGA:

PC DOS (dłuższa o jedną planszę od wersji z Amigi, podniesiony poziom trudności):

Windows (remake wersji PC DOS - lepsza grafika i dźwięki):

Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/gry/another-world-t1509.html
2011-10-01T19:46:43+01:00
3 x Another World.
Jedna z niewielu gier starych czasów, która była lepsza na PC niż Amigę. Oryginalnie napisana na Amigę, potem przeniesiona na inne platformy.

AMIGA:

PC DOS (dłuższa o jedną planszę od wersji z Amigi, podniesiony poziom trudności):

Windows (remake wersji PC DOS - lepsza grafika i dźwięki):

2011-10-01T22:59:35+01:00

Re: Another World

Ha. Akurat wspominasz o AW gdy właśnie brałem się za przechodzenie remake'u.
Jedna z tych gier,która na stałe utwierdzi Amigę w mojej pamięci.
Czy na PC lepsza? Raczej taka sama jeśli chodzi o samą rozgrywkę i grafikę. Natomiast na plus wersji PC zdecydowanie przemawia większa ilość poziomów, które wyjaśniają dokładnie jak Lester znalazł się na arenie.
Natomiast remake pod windows to już zdecydowanie bije obie wersje. Głównie pod względem wykonania. NIe sądziłem ,że autorowi będzie się chciało tak szczegółowo odpicować całą grę a jednocześnie nie zmieniać niczego.

2011-10-02T08:04:55+01:00

Rekkimaru wrote:Czy na PC lepsza? Raczej taka sama jeśli chodzi o samą rozgrywkę i grafikę. Natomiast na plus wersji PC zdecydowanie przemawia większa ilość poziomów

Chodziło mi właśnie o to, że jest więcej poziomów i podniesiony stopień trudności. Podniesiony w tym sensie, że w tunelach wentylacyjnych można zostać zabitym przez buchające kłęby pary, w jednym miejscu stoi dodatkowy strażnik (na samym dole windy w lokacji, w której uciekamy z huśtającej się pod sufitem klatki) oraz pod wodą, kiedy dopływamy do kabla, który trzeba przestrzelić są "odgryzacze nóg" w podłodze. Parę minut dłużej można przez to pograć czasem :-)

Co do remake'a to jest świetny. Nic nie jest zmienione oprócz grafiki i muzyki. Pierwsza klasa. No i można pograć w 1920x1080 :ok1:

2011-10-02T09:35:42+01:00

Another World - 20th Anniversary (Iphone App)

Newly updated version 1.1, 22nd September 2011

http://itunes.apple.com/gb/app/another- ... 76328?mt=8

2011-10-02T15:37:11+01:00

Remake wymiata, fajna grafika i więcej checkpointów, więc gra wreszce staje się możliwa do przejścia. Jak to możliwe że zarówno stara wersja na PC jak i Amigowa mają taką samą muzykę?

2011-10-03T08:58:20+01:00

bebokus wrote:Jak to możliwe że zarówno stara wersja na PC jak i Amigowa mają taką samą muzykę?

Frogeaters'y się po prostu postarały. Jak Francuz chce, to potrafi. Muza i inne dźwięki z Sound Blastera na PC są dokładnie takie same jak z Amigi w tej grze. Też mnie to dziwiło, bo zazwyczaj PC brzmi dużo gorzej. Są nawet poprawione dziwne efekty, które występowały w wersji z Amigi - czasem po "mocnym" strzale z pistoletu dalej słychać było ten buczący dźwięk, kiedy mamy gotowy pistolet do "mocnego" strzału (trzymamy długo FIRE). Nie ma tego w bardziej dopracowanej wersji PC-DOS.

Za to we wszystkich wersjach jest ta nieciągłość mapy, kiedy przechodzimy pierwszy raz przez lokację z wodospadem - 10:48 w filmiku z Ami - (jest aktywny, jeżeli nie "spuściliśmy" wcześniej wody i nie da się dalej przejść) to wychodzimy do lokacji, w której koleś-pomocnik z klatki szamota się z łańcuchem od żyrandola - 10:53. Ta lokacja jest tak naprawdę "piętro" wyżej i powinniśmy tam dotrzeć schodami na górę z lokacji 10:45. Nieważne czy wejdziemy tymi schodami, czy pobiegniemy prosto, to i tak zawsze wyjdziemy przy kolesiu-pomocniku z łańcuchem od żyrandola. Nawet w remake'u tego nie poprawili. :hammer:

2011-10-21T23:10:41+01:00

Fakt świetna gra na długo pozostanie mi w pamięci. Pamietam jak w upalne lato wiele lat temu ściskałem spoconymi rekami równie spocony Joystick od Amigi. To było to grywalność, grafika, muzyka no i te intro, które po dziś dzień mi się podoba tak samo jak outro. Kawał porządnej klasyki. Reamke'a tez posiadam i ta możliwość grania w 1920x1080 wymiata :). Polecam serdecznie jak ktoś jeszcze nie grał albo nie widział.

2012-10-18T10:02:52+01:00

Nie wiem czy wiecie ale wersja AW na Amigę była ocenzurowana. Plansza na której wpada w kapsule i są nagie nimfetki była wykluczona

Mało kto wie, że 2 częścią AW było Heart of The Alien...

sporo info
http://www.anotherworld.net.pl/

Polecam też film Making Of znajdujący się na płycie z odświeżoną wersją!!!

2012-10-18T14:30:38+01:00

miki1406 wrote:Nie wiem czy wiecie ale wersja AW na Amigę była ocenzurowana. Plansza na której wpada w kapsule i są nagie nimfetki była wykluczona
Ta? :-E

Image

Jak już to nie było całego jednego poziomu, tego przed wchodzeniem do kapsuły bo był dopiero dodany w późniejszych wersjach.

2012-10-18T14:58:48+01:00

Ja na szczęście grałem w ten poziom a Amidze :-)

2012-10-18T16:44:41+01:00

EDIT baj Szón: zapomniałeś o http:// na początku linka.

2012-10-18T17:11:27+01:00

Wszystkie wersje AW.

2012-10-18T17:37:01+01:00

Dwie uwagi: Out of this World to nie port konsolowy, tylko pod takim tytułem gra wyszła różnych wersjach w USA, na przykład w amigowej wersji, i na odwrót, wersja na 16-bit Segę w Europie (Mega Drive) nazywała się Another World. (Dodatkowa ciekawostka: w japonii nazywała się Outer World.)
Jeśli już chcecie z racji na nazwę zajmować się retro, sugerowałbym nie wyzywanie jednego sprzętu od gówna tylko dlatego że jakiś port jakiejś gierki się nie udał, imho trochę dziwne podejście...

2013-01-08T13:41:13+01:00

obawiam się, że najlepsza konwersja tej gry jest na snes - kilka plansz i animacji więcej niż na amidze. Nawet na 3DO nie wygląda tak fajnie jak na maszynce SuperFamicom.

Return to Gry