Polski

Dóóm

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.
esial Dóóm?!, a co wy ku*** w nowego Call Of Duty od EA nie gracie? nie przynosicie zysków z sprzedaży gry i dokupywaniu milionów DLC? no ładnie...
Ukryta treść:


Page 3 of 3 3 https://forum.thecompany.pl/gry/doom-t1442.html
2012-06-24T11:15:55+01:00

Re: Dóóm

Dóóm?!, a co wy ku*** w nowego Call Of Duty od EA nie gracie? nie przynosicie zysków z sprzedaży gry i dokupywaniu milionów DLC? no ładnie...
Ukryta treść:2012-06-24T12:07:52+01:00

Re: Dóóm

Takie są prawa rynku najwyraźniej. Najważniejsza jest sprzedalność i jakbym miał firmę wydającą gry to bym je robił pod publikę; żeby więcej zarobić. To chyba jasne.

Zobacz na Shenmue - budżet ok 70 mln (!!!), a gra nie poszła. Była finansową klapą, bo przeciętny gracz pewnie ją wyłączył po 20 minutach. Sam się znudziłem po kilkunastu godzinach, mimo największych chęci.

Nie wiem czy grałeś w The Path czy Dear Esther; ambitne tytuły, przy których się zajebiście bawiłem i czekam na więcej, ale tego rynek nie oczekuje. Rynek oczekuje nowych Call of Duty i innych takich. Tak jak kiedyś taśmowo wszyscy wydawali platformery czy strzelanki w kosmosie. Ta sama faza nie?

2012-06-24T12:37:34+01:00

Re: Dóóm

bebokus wrote:Takie są prawa rynku najwyraźniej. Najważniejsza jest sprzedalność i jakbym miał firmę wydającą gry to bym je robił pod publikę; żeby więcej zarobić. To chyba jasne.
Jasne, tylko co mnie to ma obchodzić jako gracza? :-E

bebokus wrote:Nie wiem czy grałeś w The Path czy Dear Esther; ambitne tytuły, przy których się zajebiście bawiłem i czekam na więcej, ale tego rynek nie oczekuje. Rynek oczekuje nowych Call of Duty i innych takich.
The Path nie znam, ale przy Dear Esther zanudziłem się na śmierć. :-E
Z tym że to nie jest nawet gra indie tylko modzik na silniku Half-Life 2 i nie reprezentuje sobą nic nowego - to zwykła nudna fabularna przygodówka z widokiem fpp.
Nie dziwi mnie wcale że rynek tego nie chce.

Tylko jeśli to jest dla Ciebie są jedyne gry "nie-masowa" to kolejny raz powtarzam, tracisz OGROMNĄ ilość genialnych motywów w prawdziwych grach indie.

EDIT: Jeśli The Path to to, to także mnie nie dziwi że gra nie została uznana. Tylko że znowu jesteś w błędzie, bo takich modków horrorowych na silnikach innych gier jest masa, żeby chociaż wymienić Cry of Fear czy Nightmare House, czy Which, czy Blackwell's Asylum, czy SPC-087 (czyli symulator schodzenia po schodach) czy ten durny horror w którym główna mechanika gry polega na mruganiu. ;)
To tylko garstka.

Powtarzam, to nie są rasowe gry indie, to tylko mody.

bebokus wrote:Tak jak kiedyś taśmowo wszyscy wydawali platformery czy strzelanki w kosmosie. Ta sama faza nie?
Nie. Wtedy to były ograniczenia techniczne, dziś to jest ukłon w stronę ciemnych mas które uruchamiają grę tylko po to żeby sobie pocykać w fire przez pół godziny.

2012-06-24T14:21:06+01:00

Re: Dóóm

Mnie się oba tytuły podobały, nie wiem czy The Path to jakiś mod. W każdym razie mam fazę na takie pokręcone tytuły :)


Shoonay to zapodaj jakiś fajny horror indie, może coś jak Silent Hill ;)

2012-06-24T14:49:26+01:00

Re: Dóóm

bebokus wrote:W każdym razie mam fazę na takie pokręcone tytuły :)
To Datura by Ci się spodobała ;)
Tak czy siak, Silent Hille dawno padły, już nawet Konami nie potrafi zrobić takiego klimatu jaki był w jedynce jeno razem z Capcomem od Resident Debilów robią durne strzelanki, a developerzy indie nie mają funduszy na tak epicko-filmowe historie i ogromne światy.
Ale nadal są gry z klimatem, sprawdź te które już podałem, oraz: Penumbra, Amnesia, Hotel 626, Devil's Tuning Fork, Which, Scratches, Euthanasia, Tower 22, Shadow of a Soul, Dark Ocean...

2013-03-30T17:05:55+01:00

Re: Dóóm

Shoon zna się na rzeczy.
Może jeszcze jakieś przygodówki do tego dorzucisz? :-D

2013-03-30T17:50:03+01:00

Re: Dóóm

Klasyczne point-and-clikaczki ma się rozumieć?

Goście z Zabrza robią to: http://www.artifexmundi.com/page/games/
Całkiem niezłe oceny zbierają: http://www.gram.pl/news/2013/03/19/arti ... wych.shtml

Poza tym: http://machinarium.net oraz przegenialne pixelowe gry tych panów: http://www.wadjeteyegames.com a szczególnie Primordia, Resonance i Gemini Rue.

2013-03-30T18:23:27+01:00

Re: Dóóm

Raczej nie te od Artiex Mundi u których swoją drogą krótki czas pracowałem. Oni głównie robią same hidden object. Choć nawet przyzwoite.
Primordia, Resonance i Gemini Rue prezentują się zacnie :)

2013-04-05T20:31:10+01:00

Re: Dóóm

Rekkimaru wrote:Raczej nie te od Artiex Mundi u których swoją drogą krótki czas pracowałem.
Ty tajemniczy bucowaty brunecie, czamu jak zwykle się dowiadujemy o takich arcy-ciekawych rzeczach milion lat po fakcie i nie raczysz nawet rozwinąć tematu?

Return to Gry