gry z thecompany na android poprzez win95

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.

Moderator: xittam

gry z thecompany na android poprzez win95

Post IP: rejestrowane!

witam mam taką prośbę raczej do kogoś kto tworzy exe-ki na tym forum, czy macie jeszcze jakąś wersję gry Black Crypt która ruszy z windows95 ponieważ zainstalowałem na telefonie windows95, uruchomiłem go poprzez program Magic Dosbox a ten ma możliwość tworzenia przycisków klawiatury i myszki w dowolnym miejscu dzięki temu fajnie się gra w różne stare gry, ale podczas uruchamiania Black Crypt pojawia się komunikat że Black Crypt jest na wcześniejsze wersje windows proszę zaktualizować windowsa
superjarko Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 18 Mar 2019, 21:31
Online: 7h 31m 8s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: gry z thecompany na android poprzez win95

Takie stare exeki jeżeli już to posiada raczej tylko Anthrox. Ale czy nie prościej z tej gry zrobić sobie plikopartycję HDF lub HDD montowany jako i uruchomić pod starszym WinUAE, ewentualnie pod dedykowanym na smartfony emulatorem Amigi?
Pozdrawiam / Best regards: olesio
olesio Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 01 Jul 2017, 15:30
Online: 56d 19h 19m 31s
Reputation point: 111
Doradca postowyDoradca postowy

oczywiście że tak ponieważ uae4all( wersja na androida) ma możliwość ustawienia przycisków w dowolnym miejscu i przypisania do nich przycisków z klawiatury ale nie stety myszka działa w tym emulatorze trochę (ciężko się gra myszką) a w magic dosbox odpaliłem już z milion gier i ta jest kolejnym wyzwaniem
superjarko Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 18 Mar 2019, 21:31
Online: 7h 31m 8s
Reputation point: 0

Nie mówi mi nic magic DOSBox. Pod Androidem używałem tylko darmowego aDosBox. Jednak skoro uruchamia się exek tak jak należy, to nie wiem. Gra nie jest na PC, a jedynie na Amidze. A nasze exeki - pewnie wiadomo - są zmodyfikowanyni emulatorami. Także skoro pod exekiem czyli TCUAE tak wszystko fajnie działa, to moze taka kombinacja na około, ale przyniesie pożądane efekty. Pod UAE4ALL2 na Androida też da się rozlokować w miarę fajnie kontrolki dotykowe na ekranie. Jednak faktycznie emulacja myszki w tych emulatorach mocno kuleje :/

Czyli odpalasz u siebie WinUAE z HDF'em/HDD jako katalog pod tym magic DOSBox. Nic więcej nie wymyślę. Jeżeli mamy DOSBoxa jak rozumiem i na nim odpalony Windows 95, bo fajniej Ci przyassignować kontrolki po swojemu i dobrze działa emulacja myszki. To pozostaje jakiś starszy WinUAE i na nim ta gra jako hdf. Tak bym popróbował. Więcej na ten temat może napisac Anthrox, tylko On ostatnio bardzo rzadko zagląda na forum.
Pozdrawiam / Best regards: olesio
olesio Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 01 Jul 2017, 15:30
Online: 56d 19h 19m 31s
Reputation point: 111
Doradca postowyDoradca postowy

Krótka piłka -- trzeba zaemulować minimum system XP.

olesio wrote:Więcej na ten temat może napisac Anthrox, tylko On ostatnio bardzo rzadko zagląda na forum.

Gdyby to było technicznie możliwe, to nie oferowalibyśmy sprawności exeków od XP w górę, a od Windows 3.11 w górę. Niestety -- tak to nie działa. Toni Wilen też z każdą wersją WinUAE miesza. Np. aby nowy WinUAE działał to trzeba latać i instalować paczki DirectX z dodatkowymi bibliotekami -- teraz to tym bardziej trudne, bo z chwilą wydania Windows 10 sporo linków do strony Microsoftu stało się martwe, a po wejściu wyskakuje komunikat o nowości -- Windows 10 :hmm:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 20:21
Online: 316d 11h 52m 12s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Gry