Nowy Micro Machines, czyli "nostalgiczny" badziew.

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.

Moderator: xittam

Nowy Micro Machines, czyli "nostalgiczny" badziew.

Post IP: rejestrowane!

Właśnie tak, doczekaliśmy się, kolejnej gry, wydanej w modzie na retro, pytanie tylko, dla kogo jest ta gra? Starzy fani, oprócz tytułu, nie znajdą w tym wytworze niczego, za co lubili oryginalne Micro Machines, młodsi gracze, nie zainteresują się tytułem, który kopiuje rozgrywkę, z innych popularnych obecnie gier. Jestem rozczarowany, bo taki Mortal Kombat 9, udowodnił, że można zrobić grę, która przyciągnie zarówno starych i nowych fanów. Tutaj dostajemy, kiepską grę, jadącą na tytule. A jakie są wasze wrażenia? Grał ktoś?
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Last Visit: Yesterday, 19:22
Online: 42d 23h 48m 4s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 1310
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Re: Nowy Micro Machines, czyli "nostalgiczny" badziew.

Nawet nie będę odpalał, skoro miał być hit, a wyszedł kit.
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 02:33
Online: 297d 4h 49m 54s
Highscores: 3
Lamps demolished: 208 (+178)

obejrzałem, dzięki za ostrzeżenie o gniocie
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Yesterday, 20:44
Online: 110d 9h 10m 18s
Lamps demolished: 1295 (+1112)
Reputation point: 821
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Pobrałem, pograłem, skasowałem, zapomniałem.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Yesterday, 17:05
Online: 25d 15h 59m 47s
Lamps demolished: 1245 (+1008)
Reputation point: 841
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

A ja wiem czemu wam się nie podoba :P Bo żeby cokolwiek odblokować trzeba grać online, a co za tym idzie kupić grę :)
Pograłem trochę skirmish i gra się całkiem przyjemnie. Nawiązania do popkultury są fajne, bo to retro popkultura. Szkoda tylko, że mocny nacisk na online jest :/ Przy takim podejściu gra powinna być MMO, a nie sprzedawana jako singlówka.
danteinferno Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 30 Jul 2018, 22:28
Online: 4d 20h 40m 48s
Lamps demolished: 92 (+72)
Reputation point: 125
Doradca postowyDoradca postowy

Akurat dla mnie, kupno dobrej gry, to nie jest problem, nawet myślałem o edycji kolekcjonerskiej, ale za badziewie jadące na marce, nie zapłacę. Odblokowywanie czegokolwiek, nie świadczy, o jakości gry w mojej opinii. Rozgrywka nie jest tragiczna, jest skopiowana z innych gier, które nijak mają się do klasyka, nie na to czekali fani. ;)
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Będę miał koszmary ;-(
Wielka szkoda, twórców za takie traktowanie klasyki powinni na banicje wysyłać.
Poradniki - Aktualizacja 20-08-2018
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Yesterday, 15:25
Online: 72d 18h 8m 43s
Highscores: 1
Lamps demolished: 396 (+488)
Reputation point: 735
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Hardy wrote:Akurat dla mnie, kupno dobrej gry, to nie jest problem, nawet myślałem o edycji kolekcjonerskiej, ale za badziewie jadące na marce, nie zapłacę. Odblokowywanie czegokolwiek, nie świadczy, o jakości gry w mojej opinii. Rozgrywka nie jest tragiczna, jest skopiowana z innych gier, które nijak mają się do klasyka, nie na to czekali fani. ;)

A możesz sprecyzować co konkretnie ci się nie podoba?
Bo ja pograłem i imho model jazdy spoko, trasy i autka spoko, grafika jak wszędzie dzisiaj piękna, nawiązania do oldschoola są, także co ci się nie podoba?
W sumie to taki rodzaj gry, że ciężko coś nowego wrzucić, a robienie kopiuj/wklej i daj lepszą grafę to nic wielkiego, a do tego dodano parę bajerów i jest git moim zdaniem. Nie wiem czego wymagasz od prostej ścigałki arcade...
BANNED

Wydaje mi się, że już sprecyzowałem wystarczająco, co mi się nie podoba, ale ok...

1.Brak rozwiniętego trybu singlowego, który notabene w oryginale, nie był zbyt złożony, a pojedynczego wyścigu z CPU tak nie nazwę.

2.Skopiowany tryb rozgrywki z innych gier,nie mówię że jest słaby, ale jak chcę zagrać w wyścigową rozwałkę z lotu ptaka, to sobie odpalam Death Rally, a już na pewno nie kupuję kopii w trzykrotnie większej cenie.

3.Brak cech charakterystycznych, dla każdego rodzaju toru/samochodzików, przykładowo nie ma różnicy, czy gra się czołgiem czy formułą, bo i tak każdy wóz ma te same bronie, a i trasy już nie mają takiego znaczenia, skoro można na każdej ścigać się, wszystkimi modelami równocześnie.

4.Właśnie sęk w tym, że nie chodzi o to, co bym do takiej wyścigówki wrzucił, a raczej, czego bym nie wrzucił, czyt. niepotrzebne dodatki, wymienione wyżej.

5.Trafiłeś w sedno z "prostą ścigałką arcade", po marce Micro Machines, oczekuję więcej, niż jakąś tam "prostą ścigałkę arcace". Nie chodzi o niepotrzebne dodatki, tylko o PODSTAWY, dzięki którym pierwowzór, był grywalny.

6.A do grafiki i wykonania tras, nie mam zastrzeżeń.

Rozumiesz już, dlaczego uważam tę grę za gniot?
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

No w sumie mnie zdziwiło czemu tutaj na tutorialu jak i w garażu prezentują indywidualne umiejętności każdego autka, a potem w wyścigu każdym się zbiera te same młócki. Może w online to jest wykorzystywane. A co do trybu fabularnego to w pierwszym Micro Machines to takie doszukiwanie się na siłę, ale fakt faktem, że tam miało to taki smaczek odkrywania czegoś nowego wciąż i te czelendże monster truckiem w ogródku były emocjonujące, a tutaj po prostu jeździsz i tyle. No brak zróżnicowania sposobu jazdy autkami też boli, ale zauważ, że w pierwowzorze ścigały się zawsze pojazdy tego samego typu na jednym torze, a tutaj możesz sobie wybrać i pewnie dlatego zrównali ich osiągi żeby każdy miał równe szanse, bo co weźmiesz F1 przeciwko czołgowi, to wiadomo kto pierwszy na mecie będzie.
BANNED

hahaahha micro machines dota
to jakby zrobić sensible soccer global offensive :D
GoliBroda Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 08 Nov 2018, 17:37
Online: 12d 11h 6m 31s
Reputation point: 150
Chiński doradca Lubi-ToChiński doradca Lubi-To

danteinferno wrote:No w sumie mnie zdziwiło czemu tutaj na tutorialu jak i w garażu prezentują indywidualne umiejętności każdego autka, a potem w wyścigu każdym się zbiera te same młócki. Może w online to jest wykorzystywane. A co do trybu fabularnego to w pierwszym Micro Machines to takie doszukiwanie się na siłę, ale fakt faktem, że tam miało to taki smaczek odkrywania czegoś nowego wciąż i te czelendże monster truckiem w ogródku były emocjonujące, a tutaj po prostu jeździsz i tyle. No brak zróżnicowania sposobu jazdy autkami też boli, ale zauważ, że w pierwowzorze ścigały się zawsze pojazdy tego samego typu na jednym torze, a tutaj możesz sobie wybrać i pewnie dlatego zrównali ich osiągi żeby każdy miał równe szanse, bo co weźmiesz F1 przeciwko czołgowi, to wiadomo kto pierwszy na mecie będzie.

Brak podstawowego trybu, który nadawał klimat marce, to moim zdaniem, nie jest doszukiwanie się na siłę. :) I zgadza się, brak zróżnicowania pojazdów, i fakt że na każdej trasie może jeździć każdy, dla mnie mija się z celem, powtarzam, że nie oczekiwałem nie wiadomo jakich cudów po tej grze, jedynie trzymania się pierwowzoru, twórcy olali to i postanowili skopiować modne schematy, czy im się to opłaci? Nie sądzę... Po za tym, sam zauważyłeś, że gra może szybko się nudzić, przez brak konkretnych trybów. Swoją drogą, w filmie zapomnieli, że było też Micro Machines na PSX, które mam. Aż sobie je odświeżę chyba na dniach. :-)
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

No niestety, nowe MM to kolejna próba żerowania na fanach cyklu.
Jeśli macie ochotę zagrać w dobry "produkt zastępczy" to polecam :
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24802
TT kupiłem w jakimś bundlu i mimo zerowych oczekiwań zostałem zaskoczony całkiem pozytywnie.
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 12 Nov 2018, 17:59
Online: 49d 3h 19m 57s
Reputation point: 1699
Boss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradców

No na PSXa to nawet MM V4 było, w każdym razie na konsolach tamtej epoki wyszło więcej niż dwie części tej serii, ale pamiętam, że już w tych po dwójce to kombinowanie też ostre było i już wtedy seria przeradzała się w to co niedawno otrzymaliśmy.

-- 11 Lip 2017, 18:24 --

tauri5 wrote:No niestety, nowe MM to kolejna próba żerowania na fanach cyklu.
Jeśli macie ochotę zagrać w dobry "produkt zastępczy" to polecam :
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24802
TT kupiłem w jakimś bundlu i mimo zerowych oczekiwań zostałem zaskoczony całkiem pozytywnie.

Tauri jak patrzę na skriny z tego czegoś to to jest exactly the same shit jaki teraz mamy pod tytułem Micro Machines World Series, to nawet wygląda identycznie.
BANNED

Dantuś to nie patrz na screeny, a zagraj jak będziesz miał możliwość, sam się przekonasz :)
Aha i jeszcze jedno - nie podchodź do tej gry jak do spadkobierczyni MM, tylko jak do produktu którego twórcy MM się inspirowali :)
Co do wyglądu obu tych gier to faktycznie Dante masz rację, obie wyglądają bardzo podobnie, bo obie wydane są przez Codemasters, nie mniej Toybox Turbos to 100% singlówka gdzie multi jest tylko dodatkiem, w przeciwieństwie do nowego potworka.
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 12 Nov 2018, 17:59
Online: 49d 3h 19m 57s
Reputation point: 1699
Boss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradcówBoss doradców

danteinferno wrote:Tauri jak patrzę na skriny z tego czegoś to to jest exactly the same shit jaki teraz mamy pod tytułem Micro Machines World Series, to nawet wygląda identycznie.

To w końcu, gra ci się podoba czy nie?
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Hardy wrote:
danteinferno wrote:Tauri jak patrzę na skriny z tego czegoś to to jest exactly the same shit jaki teraz mamy pod tytułem Micro Machines World Series, to nawet wygląda identycznie.

To w końcu, gra ci się podoba czy nie?

Chodzi o to, że to co zaproponował Tauri wygląda identycznie jak to nowe MM, różni się tytułem, a auta, trasy i power upy nawet te same. Ślepi wy czy jak?
BANNED

Ja tej gry nie znałem, na screenach faktycznie podobna, w każdym razie, w obu tytułach grafika jest dobra, wiadome więc, że wygrywa ten, który ma lepszą grywalność, ja się tu nie wypowiem, bo tego Toybox nie znałem dotąd.
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Ja nie mówie o grafice w sensie jej jakości tylko o tym, że to jest kalka!!! Te gry wyglądają identycznie tak jak Milena i Kitana w MK2!!!
BANNED

Wiem, co miałeś na myśli, a ja dodałem fakt, że jest dobra. :)
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Gry