Polski

Popsute amigowe gry

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.
adiq22
husar wrote:p. inne gry takie jak: Alien Breed Tower Assault, Trolls, Oscar, Super Stardust, Super Street Fighter II, Super Street Fighter II: The New Challengers, Super Street Fighter II Turbo czy Shadow Fighter i wiele innych gier na AGA tego nie wymagają. Póki co tylko Top Gear AGA/CD32 wyje, że nie ma kicka... jak to wytłumaczyć że pozostałe działają, tylko jedna nie ???

Kurcze, no nie wiem... a próbowałeś po prostu zasugerować się tym wyciem i jednak dorzucić tego kicka który jest potrzebny? :-D
Ze swojej strony dodam tylko - "dziwne, u mnie działa" ©

Jungle Strike CD32 mi też nie udało mi się zmusić do działania, pewnie zbugowany WHDLoad.
Page 5 of 5 5 https://forum.thecompany.pl/gry/popsute-amigowe-gry-t345.html
2022-12-03T01:35:23+01:00

Re: Popsute amigowe gry

husar wrote:p. inne gry takie jak: Alien Breed Tower Assault, Trolls, Oscar, Super Stardust, Super Street Fighter II, Super Street Fighter II: The New Challengers, Super Street Fighter II Turbo czy Shadow Fighter i wiele innych gier na AGA tego nie wymagają. Póki co tylko Top Gear AGA/CD32 wyje, że nie ma kicka... jak to wytłumaczyć że pozostałe działają, tylko jedna nie ???

Kurcze, no nie wiem... a próbowałeś po prostu zasugerować się tym wyciem i jednak dorzucić tego kicka który jest potrzebny? :-D

Jungle Strike CD32 mi też nie udało mi się zmusić do działania, pewnie zbugowany WHDLoad.

2022-12-05T10:16:39+01:00

adiq22 wrote:Kurcze, no nie wiem... a próbowałeś po prostu zasugerować się tym wyciem i jednak dorzucić tego kicka który jest potrzebny?

No właśnie już to "obszedłem" :-) a przy okazji wyszła jeszcze jedna ciekawostka.
Znalazłem też drugą grę z takim samym problemem: Banshee.
Na stronie whdload.com jest ponad dwieście pozycji z AGA, póki co ograłem z 50 może, tylko na tych dwóch (Top Gear 2, Banshee) występuje problem z brakiem kickstartu... dziwne :mysli:

adiq22 wrote:Jungle Strike CD32 mi też nie udało mi się zmusić do działania, pewnie zbugowany WHDLoad.

Dzięki, że chciało Ci się poświęcić chwilę i to sprawdzić, a zarazem potwierdzić. :ok1:

2022-12-06T00:01:10+01:00

Upadłeś się na ten "brak kickstartu"
Chyba nie wiesz jak działa WHDLOAD.
To autor danej instalki do gry decyduje jakie wymagania ma .slave
Czasem jest to więcej pamięci, czasem konkretny kickstart.
Jeśli Ci się to nie podoba, sam napisz .slave który będzie działał tak jak chcesz.

Zgłaszanie że gra jest uszkodzona z powodu tego że nie oryginalna instalka (whdload) ma czasem pewne wymagania lub crackdemo wywala grę "w kosmos" jest bardzo dziwne.

2022-12-08T19:10:09+01:00

Moim zdaniem warto dyskutować - mi też nieraz się nie podobają wymagania co do kickatartu - a sporo slave autorstwa JOTD poszło u mnie do korekty/do kosza.

Do dziś jak dostaję slave autorstwq JOTD to się zastanawiałem, co też dał radę sp***dolić w nim.
Gość typowo w masówkę slave walił i nie wiedział czasem co robi :-)

2023-02-03T13:51:12+01:00

No to trafiłem na kolejną pozycję WHDLoad z uszkodzonym sterowaniem. I znów wersja z Amigi CD32...
W Dark Seed (CD32) nie można sterować czasem. Na początku gry, bohater znajduje zegarek. Jest to kluczowy przedmiot. Za jego pomocą możemy precyzyjnie wyliczyć o której porze powinniśmy znaleźć się w konkretnym miejscu. Problem polega na tym, że nie można tego czasu przyspieszyć :/ Przycisk RWD nie reaguje, podczas gdy na oryginalnej wersji CD-ROM działa bez problemu. Prowadzi to do tego, że możemy być na miejscu wcześniej, ale albo czekamy cierpliwie, aż wybije konkretna godzina, albo szwędamy się po lokacji "zabijając czas" do zdarzenia...
Na przykładowo Amidze 1200 wciskamy klawisz T i czas płynie szybciej :roll:

2023-02-03T16:50:07+01:00

husar wrote:Na przykładowo Amidze 1200 wciskamy klawisz T i czas płynie szybciej

Jeśli uruchomimy tą problematyczną grę pod Winuae , to zawsze możemy przypisać pod klawisz T "Warp mode"
Czas na pewno przyspieszy :haha:

x.webp

To takie małe, obejście problemu ;)

2023-02-04T06:41:44+01:00

@husar jestem zaskoczony, bo otworzyłem na szybko plik slave, aby przeczytać nick JOTD, a tu Dr.Zarkov...

2023-02-06T12:09:23+01:00

@Anthrox
A to nie wiem, możliwe że jakiś "błąd przy pracy"... :roll: się wydarzył.
Na pewno nikt tego nie przetestował (jak Jungle Strike CD32) tylko pewnie wrzucili grę do paczki i tyle zakładając, że wszystko działa.

2023-02-06T15:13:22+01:00

husar wrote:Na pewno nikt tego nie przetestował (jak Jungle Strike CD32) tylko pewnie wrzucili grę do paczki i tyle zakładając, że wszystko działa.

Tak to jest, jak się bawi w masówkę i nie trzyma poziomu jak Firma.
:fjedzia:

Return to Gry