Shadow Fighter

Opisujemy tu "duchowne" przeżycia z grami z różnych platform.
Pamiętaj, że istnieją tematyczne podfora, dla zachowania porządku.

Moderator: xittam

Shadow Fighter

Post IP: rejestrowane!

Image


Zawsze mnie dziwiło i zastanawiało dlaczego taka miodna gra jest tak nieznana przy Mortalach czy Street Fighterach, grę poznałem mając może 6 lat i od początku zrobiła duże wrażenie, gra dopracowana w niemal każdym szczególe, świetna grafika,muzyka i dźwięk również (każdy etap ma swój theme chyba że wybierzemy efekty dźwiękowe np jadący pociąg :hee: ). Opcje jak na amige również przystępne po za standardowym Championship Mode i VS Mode mamy również single match i training match (z niejakim robotem Pupazzem, równie zabójczy jak jego imię :-D ). Brak jedynie jak zwykle Tournament Mode :-(

Image


Po wymienionych wyżej wyśmienicie wykonanych bajerach jak grafika czy muzyka i tryby, przechodzimy do następnej robiącej duże wrażenie ilości zawodników, a jak na amigę to całkiem sporo bo do wyboru mamy aż 16 fighterów! Łącznie 18 bo dochodzą jeszcze dwaj "ukryci" Pupazz i tytułowy Shadow (gra była na 4 dyskietki). Każdy zawodnik ma swoją planszę/kraj, np Niemiecki policjant Yurgen,francuka Elektra,samuraj Okura (trudny był sk***iel), amerykański fighter Cody (hell yeah, mój ulubieniec, jaka radocha była ukończyć nim grę na poziomie hard :mrgreen: ) i wielu innych.

Image

Twórcy gry pomyśleli o każdym etapie gry, nawet mniej przyjemnym ładowaniu i zmienianiu dyskietek... gdy już wybierzemy swojego zawodnika i czekamy na walkę, podczas ładowania walki ukazuje nam się opis walczących wojowników, a że do wyboru mamy od koszykarzy,policjantów poprzez thai i kick-boxerów aż do olbrzymów i kosmitów to parę ciekawostek można się doczytać :hee: (niestety mój angielski wtedy był kiepski :-E ).

Image

Po wszystkich pozytywnych bajerach przechodzimy do najważniejszego czyli grywalności która stanęła na poziomie zadania, mamy tu multum stylów walki i tajnych ciosów, gra jest grywalna równie z CPU jak i drugim graczem, dziś oczywiście mankamentem jest sterowanie na 1 przycisk, ale wtedy znało się tylko taki tryb i szpilało się wypaśnie ;)
gdy ukończymy grę na poziomie hard, ujrzymy outro postaci którą wywalczyliśmy mistrzostwo cienia (standard jak w MK czy Street Fighter 2). Aaa, zapomniałem wspomnieć także o "arenach" na jakich toczymy walki, te również świetnie dopracowane, walczymy w różnych miejscach świata na terenach takich jak parking,budowy robotnicze na wysokości,mosty,stacje metro,jadąca ciężarówka itd.

Image

Podsumowując znakomita nawalanka na amigę, nie wyszła na inne platformy i nie odniosła ogromnego sukcesu, wielka szkoda i zdziwienie jak takie cudeńko pozostało nieznane? Tak niestety możemy tylko dziś się domyślać i gdybać jak by wyglądała ewentualna druga część gry (podobnie jak Franko 2 :-( )

Plusy:
-Doskonała grafika
-Równie doskonały dźwięk i muzyka
-Grywalność
-Ilość i różnorodność terenów i postaci
-Wszelkie dodatki typu opisy postaci,trening czy single match
-Gra dopracowana i uatrakcyjniona w niemal każdym szczególe

Minusy:
-Brak tournament mode
-Brak jednej areny (Australii?) w walkach treningowych i vs (Tylko na amigach 500,600, w wersji AGA już nie)
-Jakieś drobne amigowe bugi, nawet nie pamiętam ich za wiele ;)

Na koniec jeszcze parę filmików jakby ktoś jakimś cudem w to nie grał. :-ELast edited by Hardy on 20 Aug 2011, 12:45, edited 1 time in total.
User avatar
Hardy Poland (pl) Male
User level 7
 
Posts: 1010
Joined: 14 Sep 2010, 11:52
Last Visit: Yesterday, 17:04
Online: 48d 4h 19m 25s
Lamps demolished: 50 (+30)
Reputation point: 1310
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Re: Shadow Fighter

Post IP: rejestrowane!

Dobra i konkretna recenzja. Plus ode mnie.
User avatar
Rekkimaru Poland (pl) Male
Last Ronin
 
Posts: 1638
Joined: 11 Sep 2010, 14:55
Last Visit: 21 Sep 2019, 18:26
Online: 95d 1h 51m 52s
Location: Netherrealm
Highscores: 6
Lamps demolished: 121 (+173)
Reputation point: 1282
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Re: Shadow Fighter

Post IP: rejestrowane!

Giera też niczego sobie, niesamowicie mroczna mjuza w intro :)
Po czasie jednak się nudzi, a mnie z kumplami najbardziej gniotło to że wszystkie ciosy opierały się o te same 9 kombinacji.
Amiga trwa i trwa mać!
User avatar
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny
 
Posts: 6447
Joined: 13 Jun 2010, 15:55
Last Visit: 02 Apr 2015, 16:20
Online: 139d 20h 31m 34s
Location: Czorny Ślunsk
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 699
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere


  • Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Gry

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest