Polski

Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Parapsychologia, teorie konspiracyjne, tajemnice duchów, ufo i umiejętności lub zjawiska, których istnienie nie zostało potwierdzone eksperymentem naukowym i których istnienie wydaje się sprzeczne z panującymi obecnie teoriami naukowymi.
ihtiusW sumie nie jest to dla mnie nowość, ale bardzo ciekawie ta pani o tym opowiada.
Po za tym należy to jak najbardziej rozgłaszać wszędzie, żeby pokazać zbrodnicze zamiary koncernów farmaceutycznych i państwa. Tak naszych wspaniałych polityków, którzy dostają łapówy od koncernów farmaceutycznych na rozpowszechniane ich śmiertelnie niebezpiecznych dla zdrowia produktów w Polsce i na całym świecie.
Takich filmów jest dużo jednak ten film jest dla mnie rzeczowy i konkretny.
Zachęcam do obejrzenia i refleksji nad naszym wspaniałym światem pełnym miłości szczególnie do drugiego bliźniego.
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/paranormalne/jesli-chcesz-aby-twoje-dziecko-zmarlo-zaszczep-t2916.html
2013-09-16T19:11:22+01:00
W sumie nie jest to dla mnie nowość, ale bardzo ciekawie ta pani o tym opowiada.
Po za tym należy to jak najbardziej rozgłaszać wszędzie, żeby pokazać zbrodnicze zamiary koncernów farmaceutycznych i państwa. Tak naszych wspaniałych polityków, którzy dostają łapówy od koncernów farmaceutycznych na rozpowszechniane ich śmiertelnie niebezpiecznych dla zdrowia produktów w Polsce i na całym świecie.
Takich filmów jest dużo jednak ten film jest dla mnie rzeczowy i konkretny.
Zachęcam do obejrzenia i refleksji nad naszym wspaniałym światem pełnym miłości szczególnie do drugiego bliźniego.

2013-09-17T12:24:57+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

w tym temacie polecam blog Piotra Beina grypa666
http://grypa666.wordpress.com/
oraz
http://www.monitor-polski.pl/

Tam też znajdziecie Państwo materiały w tym temacie

2013-09-17T15:41:25+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

2013-09-22T07:12:47+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Kolejne uzupełnienie materiałów w temacie-- 19 Wrz 2013, 18:52 --

10 oburzających faktów na temat szczepionek

10 oburzających (ale prawdziwych) faktów na temat szczepionek o których CDC i przemysł szczepionki nie chce abyś wiedział

Przygotuj się na szok. Oto 10 skandalicznych (lecz prawdziwych) faktów na temat szczepionek, o których CDC (amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom) i producenci szczepionek nie chcą abyś wiedział:

FAKT # 1 Rtęć jest nadal używana w szczepionkach. CDC otwarcie to potwierdza. Nie istnieje bezpieczny poziom rtęci który można wstrzykiwać dzieciom. Nie ma nawet bezpiecznego poziom dla „śladowych” ilości. Nie ma żadnych dowodów na bezpieczeństwo rtęci przy jakiejkolwiek dawce. Każdy lekarz który twierdzi, że poziom rtęci w szczepionkach jest „bezpieczny” wykazuje się skandaliczną
nieznajomością faktów naukowych.

Rtęć jest prawdopodobnie najbardziej neurotoksycznym pierwiastkiem z całego układu okresowego. Jest ona używana w szczepionkach z wygody producentów szczepionek, ale kosztem zdrowia dziecka. Każdy lekarz, który wstrzykuje rtęć dziecku – w jakiejkolwiek dawce ! – Powinien być natychmiast pozbawiony prawa wykonywania zawodu.

Zobacz listę badań na neurotoksyczne rtęci w SCIENCE.naturalnews.com, obecnie największy relacyjna zasobów badawczych dla chemikaliów, zdrowie, składników odżywczych i leków:

science.naturalnews.com/M/Mercury_and_Neurotoxic.html [1]

Tytuły tych badania to:

Lactational exposure to inorganic mercury: evidence of Neurotoxic effects. [2]

Neurotoxic action of inorganic Mercury injected in the intraventricular space of mouse cerebrum. [3]

Neurotoxic effects in workers of the clinical thermometer manufacture plant. [4]

Neurotoxic risk caused by stable and variable exposure to methylmercury from seafood. [5]

Dodatkowy FAKT: Nie ma „bezpiecznej” formy rtęci, jak często absurdalnie twierdzą szczepionkowi dealerzy. Zarówno etylortęć jak i metylortęć są niezwykle toksyczne do ludzkiego układu nerwowego. Nie powinniśmy nigdy i w żadnych okolicznościach celowo wstrzykiwać związków rtęci dzieciom w jakiejkolwiek dawce.

FAKT # 2 Wstrzykiwanie substancji bezpośrednio do organizmu ludzkiego sprawia że jest ona o rzędy wielkości bardziej potencjalnie toksyczna, ponieważ substancja pomija naturalną barierę ochronę przewodu pokarmowego i oddechowego. Wstrzykiwanie związków rtęci człowiekowi – w jakiejkolwiek dawce powinno być potępione jako przestępstwo. Jest to obecnie dopuszczalne w medycynie. Doktryna szczepień zmieniła się z „po pierwsze nie szkodzić” na „zatruwanie dzieci dla zysku”.

FAKT # 3 Przez dziesięciolecia szczepionki na polio (choroba Heinego-Medina) wstrzykuje się dziesiątkom milionów ludzi, zawierają one ukryte wirusy raka ( SV40 i inne). Zostało to oficjalnie potwierdzone przez najlepszych naukowców Merck’a (szczepionki o nazwie Hilleman). CDC niedawno usunęło ze swojej strony internetowej te informacje.

98 milionów Amerykanów było narażonych na raka przez ukryte wirusy w szczepionkach na polio.

http://www.sv40foundation.org

FAKT # 4 Czołowi wirusolodzy pracujący dla Mercka ujawnili szokujące rewelacje, firma Merck rutynowo fabrykowała wyniki laboratoryjne wykazując 95 % skuteczność szczepionek przeciwko śwince, aby nadal otrzymywać kontrakty rządowe na szczepionki które nie działają.

Zobacz nieprawdziwe dokumenty naukowców:

naturalnews.com/gallery/documents/Merck-False-Claims-Act.pdf

FAKT # 5 W prawie każdym wybuchu epidemii słychać o tym że, większość dzieci dotkniętych epidemią została już wcześniej zaszczepionych przeciwko wirusowi! Na przykład epidemie krztuśca stale dotykają dzieci, które zostały już zaszczepione przeciwko krztuścowi. Jest to kolejny dowód na to, że szczepionki nie dają odporności.

FAKT # 6 Historia pokazuje że „sukcesy” szczepionkowe przeciw polio i innym chorobom są czystym wymysłem. Jest to omówione i pokazane szczegółowo w nowej książce dr Suzanne Humphries ”Dissolving Illusions”.

FAKT # 7 Przemysł szczepionkowy odmawia prowadzenia badań naukowych w kwestii stanu zdrowia dzieci szczepionych z dziećmi nie szczepionymi. Dlaczego ? Ponieważ te badania bez wątpienia pokazałyby, że nie szczepione dzieci były: zdrowsze, inteligentniejsze i w znacznie lepsze pod względem zaburzeń zachowania, alergii i zaburzeń autoimmunologicznych w porównaniu z dziećmi zaszczepionymi. Sprawdź u osób które znasz: możesz odkryć, że najsilniej szczepione dzieci są tymi, które chorują przez cały czas. Tymczasem w społecznościach takich jak u Amiszów, którzy w dużej mierze odmawiają szczepienia swoich dzieci występuje niemal zerowy współczynnik autyzmu.

FAKT # 8 Sąd Najwyższy USA uznał już, że tajemny „sąd szczepionkowy” posiada większą władzę niż Sąd Najwyższy. Tak zwany „sąd szczepionkowy” przyznaje nadzwyczajne uprawnienia do działania całkowicie poza konstytucją, kartą praw oraz całkowicie poza zasadami uczciwego procesu i prawa.

Sąd – który nie jest nawet sądem – jest to ewidentne naruszenie prawa i pogwałcenie podstawowych praw człowieka. Musi zostać zniesiona tak jak apartheid.

FAKT # 9 Media głównego nurtu otrzymują znaczną część swoich przychodów od firm farmaceutycznych sprzedających szczepionki. Dzięki dobrym wynikom finansowym media odmawiają ujawnienia opowieści o szczepionki uszkadzających zdrowie dzieci w obawie przed utratą wpływów z reklam.

To dlatego media głównego nurtu często prezentują gości i autorów którzy śmiesznie twierdzą, że w Ameryce nie istnieją szkodliwe szczepionki lub są one zwykłymi „urojeniami” rodziców. Ci podli szczepionkowi apologetycy są łobuzami odznaczającymi się wysoką kulturą umysłową, tak jak sługusi Hitlera, cieszą się z pomagania i podżegają do holokaustu który krzywdzą miliony dzieci na świecie.

FAKT # 10 CDC otwarcie przyznaje, że szczepionki zawierają dodatki, które są znane jako silnie neurotoksyczne chemikalia. Tymi dodatkami są:

• Rtęć ( tiomersal używana jako środek konserwujący, jest metabolizowany do etylortęci i metylortęci *)
• Aluminium **( stosowany jako podburzający środek wspomagający )
• Formaldehyd ***(używany aby „dezaktywować” żywe wirusy)
• MSG / Glutaminian sodu ****(stosowany do spowodowanego zapalenia układu immunologicznego)

Wszystkie te substancje po wstrzyknięciu są toksyczne dla ludzi. Wszystkie są nadal wymienione na stronie internetowej CDC jako dodatki do szczepionek. Nie ma na świecie żadnego rozsądnego lekarza lub naukowca, który powiedział by, że wierzy że wstrzykiwanie niemowlętom i dzieciom rtęci, formaldehydu, MSG i aluminium jest w jakiś sposób „bezpieczne”. Ale lekarze wstrzykują dzieciom te substancje każdego dnia pod postacią szczepionek.

Lekarze, którzy wstrzykują dzieciom szczepionki mają urojenia. Oni praktykują medyczny holocaust przeciwko ludzkości nazywając go oszukańczo „uodpornieniem”. Dla przypomnienia, szczepienie nie równa się uodpornieniu.

http://www.naturalnews.com/042012_vacci ... n_CDC.html

__________

*
Metylortęć – jeden z organicznych związków rtęci, znany z bardzo wysokiej toksyczności oraz łatwości wnikania do organizmu. Metylortęć w środowisku pochodzi ze źródeł antropogenicznych (jako jeden z produktów ubocznych produkcji przemysłowej) i naturalnych (w wyniku procesu metylacji rtęci przeprowadzanego przez mikroorganizmy). W środowisku, szczególnie wodnym, ulega bioakumulacji oraz biomagnifikacji.

Jej toksyczność odbija się przede wszystkim na układzie nerwowym, powodując między innymi uszkodzenia komórek mózgowych. Powoduje ataksję (zaburzenia koordynacji ruchów, drgawki), uszkodzenia słuchu i wzroku, zaburzenia psychiczne. Może też powodować uszkodzenia płodu. Metylortęć ma długi biologiczny okres półtrwania, co oznacza, że raz zgromadzona w organizmie pozostaje w nim przez długi czas, mogąc powodować choroby i uszkodzenia.

http://zb.eco.pl/wiedza/index.php?title ... 4%99%C4%87

**

Aluminium – może występować w postaci: wodorotlenku glinu, fosforanu glinu lub siarczanu potasu glinu popularnie zwanego aluminium.

Zarówno normalne starzenie się mózgu jak i choroba Alzheimera wiąże się ze wzrostem stanu zapalnego mózgu. Zależność pomiędzy koncentracją aluminium w wodzie i chorobą Alzheimera została udowodniona . Stwierdzono u szczurów, że po wstrzyknięciu do krwioobiegu aluminium gromadzi się w prążko mózgowiu i towarzyszy temu stan zapalny. Istnieją także dowody na związek aluminium z chorobą Parkinsona. Badania epidemiologiczne wykazały związek pomiędzy narażeniem na aluminium, a wzrostem zachorowań na chorobę Parkinsona [1999]. Gdy myszom wstrzyknięto aluminium w dawkach proporcjonalnych do tych jakie otrzymują ludzie stwierdzono utratę komórek rdzenia kręgowego i kory mózgowej ruchowej oraz deficyt pamięci poznawczej, ataksje i dyzatrię.

***

Formaldehyd – znany od co najmniej 100 lat związek rakotwórczy. Przyznał to „sam” Departament Zdrowia USA [National Toxicology program]. Formaldehyd jest bardzo toksycznym związkiem dla układu nerwowego. Formaldehyd powoduje ślepotę, uszkodzenia mózgu objawiające się np. napadami padaczkowymi. Formaldehyd może powodować białaczkę szpikową, rzadkie nowotwory takie jak raka nosogardzieli i zatok.

http://vaccgenocide.wordpress.com/tag/etylortec/

****

MSG (Glutaminian sodu) – neurotoksyczny związek chemiczny zwany „ekscytotoksyną”. Powoduje nadmierne pobudzenie neuronów mózgu prowadzące nawet do zgonu. MSG jest toksyczny, nawet gdy jest spożywany w żywności; powoduje migreny i uszkodzenie układu hormonalnego. Nie wolno wstrzykiwać MSG do ciała, a mimo to pracownicy służby zdrowia stale to czynią, wstrzykując nam szczepionki.

suntao.pl/artykul/59/0/co-naprawde-zawieraja-szczepionki.html

Przedruk materiału ze strony Wolna Polska
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-ob ... -2-2013-09

-- 22 Wrz 2013, 08:12 --

Kolejne ciekawe materiałyhttp://www.monitor-polski.pl/firmy-farm ... dobojstwo/

2013-09-25T11:54:23+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

http://ftp-bc.thecompany.pl/index.php?dir=Tekst%20na%20MP3/&file=Czas%20rozpoczac%20akcje%20promowania%20MMS%20przed%20punktami%20szczepien.mp3

http://www.monitor-polski.pl/czas-rozpoczac-akcje-promowania-mms-przed-punktami-szczepien/

Takich nagonek do przyjęcia ryzykownych i niepotrzebnych szczepień będzie więcej w „polskich” ścierwomediach. Poparte nową ustawą, która legalizuje niezgodny z Konstytucją, faszystowski przymus szczepień, ścierwomedia będą coraz głośniej promować tę formę ludobójstwa, bowiem po to zostały przejęte przez zbrodniarzy międzynarodowych. Kontrola nad mediami w Polsce jest niemal totalna, niestety, współpracują z nimi sprzedajni użyteczni idioci, tzw. dziennikarze, którzy wszystko zrobią by zaspokoić poziom życia do jakiego przywykli. Znam to środowisko, większość z tych ludzi nie ma żadnych skrupułów i jakby trzeba było, to są zdolni posłać swoich rodziców na śmierć pod strzykawką.

2017-02-19T13:58:05+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Teraz do zabójczo szkodliwych szczepionek możemy spokojnie dodać suplementy, wklejam za mały dziennik pl

Jeśli masz te suplementy diety, NATYCHMIAST wyrzuć je do śmieci!

http://malydziennik.pl/jesli-masz-te-su ... ,2522.html

Oto lista zakwestionowanych suplementów:Orange Triad
Orange Triad + Green
Complete sleep
5-HTP - kapsułki
Arnold Iron Dream
Creation
Candida Clear
Black Walnut Hulls
Holistic UltraBalans
Animal Pump
Kapsułki Flatol
Sinulan Junior Gardło
CROSTREC PRE -W-BOX
AMIXTM MyoCell® 5 Phase
Diaval Caps
Potassium nitrate
Tropinol XP
Compete! (smak: tangy tangerine, fruit punch slam, lemon drop)
Amino pump
Mex M-Test pro
Xtreme Detonator
Pre Shock
Beta stim
Platinum Multivitamin
Cyclin GF
NO-Bomb
IHS TECHNOLOGY BS BURN SHAPE 2.0 FAT BURNER
Plusssz Care Dzień Bez nerwów - tabletka do połykania
Plusssz Care Dzień Bez nerwów - tabletka musująca
Wobenzyn N
Multi-Enzyme Formula
Mango Peach Powder
B52+
Animal cuts - szaszetki
Animal m-Stak
Animal Pack
Black Bombs
Duo Lactil

ciekawe co dalej ujrzy światło dzienne, ile jeszcze przekrętów koncernów przyjdzie nam odkręcać i najważniejsze pytanie ? czy winni tej świadomej zbrodni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. :killer:

2017-02-20T19:08:49+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

W życiu jeszcze nie widziałem tylu bredni w jednym miejscu :)

2017-02-23T15:21:32+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

To jeszcze mało w życiu widziałeś, ale wszystko przed tobą . . .

2017-02-23T21:07:23+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

litsteve wrote:To jeszcze mało w życiu widziałeś, ale wszystko przed tobą . . .

A ty mało historii się chyba uczyłeś. Żeby nie szczepionki pewnie nie dożyłbyś swego wieku i zmarł na jakąś chorobę, którą dzięki nim wytępiono. Ale lepiej siać propagandę...

2017-02-24T07:03:54+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Dobrze cię wyszkolili, "brawo dla nauczycieli" ( kimkolwiek oni są ) żyj w tym przekonaniu i szczep siebie i swoje dzieci na wszystko co zostanie Tobie zaoferowane - Bóg z Tobą :amen:

2017-02-24T15:17:13+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Sorry, ale gdyby pochłaniać wszystkie informacje z neta, to należałoby wierzyć, że ziemia jest płaska...

2017-02-24T15:42:53+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Nie podsuwaj mu pomysłów bo zaraz litsteve napisze, że Ziemia jest płaska :-E

2017-02-24T16:49:47+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

litsteve wrote:Dobrze cię wyszkolili, "brawo dla nauczycieli" ( kimkolwiek oni są ) żyj w tym przekonaniu i szczep siebie i swoje dzieci na wszystko co zostanie Tobie zaoferowane - Bóg z Tobą :amen:

Dzięki nie omieszkam przekazać, za to twoim należy się pała i to niejedna.

2017-02-25T11:01:02+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Jakiś antyszczepionkowiec napisał głupoty, a reszta kopiuje, bo im pasuje do ideologii. Więcej rtęci jest w tuńczyku niż szczepionce, a ją trzeba podać domięśniowo/dożylnie, argument o barierze w postaci przewodu pokarmowego jest do bani. Dzięki takim ludziom wróciła odra, a nieszczepione, 2-letnie dziecko będące nosicielem wirusa może zabić półrocznego niemowlaka w poczekalni przychodni, bo jest fabryką. Można się długo kłócić. Jak do tej pory każdy antyszczepionkowiec (najmądrzejsi są w sieci) blokuje rozmówce gdy pytania są niewytłumaczalne.

Nie idźcie tą drogą

2017-02-25T21:14:47+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Powiem tak: prawda leży po środku.
Pamiętajcie, że za szczepionkami stoją też wielkie koncerny farmaceutyczne - tutaj bardzo duże pieniądze wchodzą w grę i pamiętajcie na jakim świecie żyjecie - mało kogo obchodzi Wasze zdrowie - hajs ma się zgadzać.

Jednak nie mogę się zgodzić też z twierdzeniem, że szczepienie się jest złe.
Każdy musi we własnym zakresie podjąć decyzję czy się zaszczepić - mam świadomość, że im więcej zaszczepionych tym lepiej, ale pamiętajcie, że każdy człowiek ma wolną wolę - przekonywać można, ale zmuszać odradzałbym, bo to będzie miało odwrotny skutek.

2017-02-27T21:56:47+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Anthrox wrote:Powiem tak: prawda leży po środku.
Pamiętajcie, że za szczepionkami stoją też wielkie koncerny farmaceutyczne - tutaj bardzo duże pieniądze wchodzą w grę i pamiętajcie na jakim świecie żyjecie - mało kogo obchodzi Wasze zdrowie - hajs ma się zgadzać.

Jednak nie mogę się zgodzić też z twierdzeniem, że szczepienie się jest złe.
Każdy musi we własnym zakresie podjąć decyzję czy się zaszczepić - mam świadomość, że im więcej zaszczepionych tym lepiej, ale pamiętajcie, że każdy człowiek ma wolną wolę - przekonywać można, ale zmuszać odradzałbym, bo to będzie miało odwrotny skutek.

Chcesz zasugerować, że te koncerny szczepionkowe są taką Umbrellą, która chce kontrolować falę epidemii i bawić się w bogów?
Za dużo Resident Evil tyle powiem :D
Może robią na tym hajs itd. ale czy naprawdę ludzkości zależy na powrocie epidemii jakie miały miejsce w średniowieczu? A bez szczepionek do takiego zjawiska jest bardzo mały krok, więc polecam włączyć logiczne myślenie.

2017-02-28T21:33:54+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Jak słusznie zauważył Dante - dzięki szczepionkom wiele chorób udało się wyleczyć, ja również uważam że szczepionki to dobra rzecz i nie są żadnym złem wcielonym.

Złem jest natomiast podciąganie różnych suplementów pod miano szczepionek np. znane z reklam szczepionki przeciw pneumokokom - temat ten był również poruszany chociażby w Newsweeku, który dobrze opisał proceder wyłudzania kasy za tzw. "szczepionki". Aczkolwiek jeżeli jakiś rodzic uwierzył że wynaleziono szczepionkę przeciwko sepsie to faktycznie nie powinien się rozmnażać :-E ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:-> ]:->

2020-11-27T11:38:38+01:00

Re: Jeśli chcesz aby twoje dziecko zmarło zaszczep je !

Anthrox wrote:Jednak nie mogę się zgodzić też z twierdzeniem, że szczepienie się jest złe.


tauri5 wrote:Jak słusznie zauważył Dante - dzięki szczepionkom wiele chorób udało się wyleczyć, ja również uważam że szczepionki to dobra rzecz i nie są żadnym złem wcielonym.


Umieściłem wywiady z dwoma profesorami z dwóch obozów.
Znalazłem te wywiady w internecie i je podrzuciłem do zapoznania się. Jak ktoś chce. ;) :-)

Szczepionek boją się tylko ci, którzy nie wiedzą, jak funkcjonuje ludzki organizm i system odpornościowy - rozmowa z prof. Andrzejem Zielińskim, epidemiologiem.
https://www.rp.pl/Plus-Minus/311089947-Prof-Zielinski-Szczepmy-sie.html

''Nie muszę się bać głoszenia prawdy o szczepieniach''- rozmowa z prof. Marią Dorotą Majewską, neurobiologiem.
https://www.rp.pl/Plus-Minus/311089906-Prof-Majewska-Nie-boje-sie-swojego-zdania-o-szczepionkach.html
Plus Minus
27.11.2020 WIADOMOŚCI Plus Minus
OPINIE MEDYCYNA I ZDROWIE NAUKA ŚWIAT PLUS MINUS
Aktualizacja: 09.11.2014, 08:55 Publikacja: 08.11.2014
Prof. Majewska: Nie boję się swojego zdania o szczepionkach


AFP
Ewelina Pietryga
Nie muszę się bać głoszenia prawdy o szczepieniach - rozmowa z prof. Marią Dorotą Majewską, neurobiologiem
Prof. Zieliński: Szczepmy na co się da

Poniższy wywiad stanowi drugi głos w dyskusji na temat szczepionek. Pierwszym jest wywiad z prof. Andrzejem Zielińskim, do którego link znajduje się powyżej.
„Gdy chcesz się pozbyć dziadka, kup mu szczepionkę na grypę" – prawda czy fałsz?
Prawda. Amerykańskie statystyki jasno pokazują, że umieralność na grypę zaczęła wzrastać w połowie lat 80., co zbiegło się z rozpowszechnieniem szczepień przeciw tej chorobie. A najwięcej umiera po nich właśnie osób starszych. Zresztą zatrucia lekami i szczepionkami to dziś trzecia po chorobach serca i nowotworach przyczyna zgonów w Stanach i w innych krajach rozwiniętych.
Skąd te dane?
Z badań VAERS. To amerykańska rządowa baza danych, do której pacjenci i lekarze zgłaszają powikłania poszczepienne. Od 1990 r. zgłoszono tam 5736 zgonów poszczepiennych, a że zgłaszanych jest tylko ok. 5 proc. przypadków, zgonów mogło być ponad 100 tysięcy. Nic dziwi zatem orzeczenie Sądu Najwyższego USA, że „szczepienia są nieuchronnie niebezpieczne". Wie pani, że do szczepionek dodaje się toksyczne adiuwanty, czyli środki mające wzmocnić reakcję poszczepienną, i konserwanty: związki rtęci, aluminium, formaldehyd, detergenty, skwalen i inne?

Po co?

By wywołać stan zapalny i wzmocnić odpowiedź immunologiczną na wstrzyknięte antygeny. Tymczasem często wywołuje to u pacjenta nadmierną reakcję – burzę cytokinową, mogącą go nawet zabić. Według VAERS 60 proc. śmiertelnych ofiar szczepień to dzieci do drugiego roku życia, bo niedojrzały organizm niemowlęcia nie odpowiada na szczepienia odpowiednią produkcją przeciwciał, co wymaga używania adiuwantów i powtarzania szczepień. Nie radzi też sobie z usuwaniem szczepionkowych toksyn. Niemowlę jest biologicznie nieprzystosowane, by tolerować wstrzykiwane mu obce toksyny i białka. Zgodnie z naturą przez pierwsze miesiące życia ma się żywić mlekiem matki i z niego czerpać przeciwciała.
Szkoda, że ta sama natura pozwoliła mu umierać na odrę czy krztusiec...

To nonsensy głoszone przez producentów szczepionek. Spójrzmy na Niemcy, Francję, Holandię czy kraje skandynawskie. Miliony dzieci nie są tam szczepione, bo szczepienia są dobrowolne i wielu rodziców z nich rezygnuje lub szczepi wybiórczo. I co? Umieralność niemowląt jest tam około dwóch razy mniejsza niż w Polsce i trzy razy mniejsza niż w USA, gdzie szczepi się najwięcej. Im więcej szczepień, tym większa liczba zgonów. A odnosi się to tak samo do krajów rozwiniętych, jak do ubogich regionów Afryki czy Azji.

Przypadki chorób zakaźnych są jednak nieco częstsze...
Owszem, ale nikt się tym specjalnie nie przejmuje, bo ?w XXI w. te choroby nie są już dla nas groźne, potrafimy je skutecznie leczyć. Na zakażenia bakteryjne w razie potrzeby stosujemy antybiotyki, a dziecięce choroby wirusowe są zwykle łagodne i leczy się je głównie zachowawczo. Na stronie European Centre for Disease Control and Prevention są statystyki zachorowań z całej Unii. Co roku mamy kilkadziesiąt tysięcy przypadków krztuśca, lecz ani jednego śmiertelnego. Co więcej, niektóre z chorób zakaźnych mogą być dla organizmu nawet korzystne...

Twierdzi pani, że warto chorować na świnkę?

Owszem, zwłaszcza gdy jest się kobietą, bo przeciwciała tworzone w czasie świnki chronią ją przed rakiem jajnika. A te produkowane podczas kilku chorób przebytych w dzieciństwie pozostają we krwi zwykle do końca życia, zabezpieczając nas przed powtórnym zachorowaniem. Kobiety przekazują je także potomstwu przez łożysko i z mlekiem. Tymczasem przeciwciała powstałe po szczepieniu utrzymują się w organizmie zaledwie od dwóch do pięciu lat.

Miliony ludzi szczepionki ocaliły...

Nie miały istotnego wpływu. Z danych demograficznych amerykańskich i europejskich wynika, że zapadalność na choroby zakaźne spadała od początku XX w., a w latach, gdy wprowadzano szczepienia, śmiertelność z ich powodu była już bardzo mała lub bliska zera.

Dlaczego?

Bo poprawiły się warunki życia. Zbudowano kanalizację i ludzie zyskali dostęp do czystej wody, a przecież dawniej pili niemal ścieki. Biedacy mieszkali stłoczeni po kilkanaście osób w izbie, wielu głodowało. Nie było ani lodówek, ani środków dezynfekcji, ani antybiotyków. To nie szczepienia, lecz postęp cywilizacji ograniczył i zmniejszył ludzką umieralność. Dlatego większość rodziców zapewne woli krótko opiekować się dzieckiem chorym na krztusiec, niż poddać je szczepieniom, by potem przez całe życie nieść ciężar jego okaleczenia...

Bez przesady...

Niestety. Skala powikłań poszczepiennych w USA jest już tak duża, że ok. 60 proc. dzieci ma zdiagnozowaną co najmniej jedną chorobę chroniczną: astmę, cukrzycę, padaczkę, alergie, choroby nowotworowe... Około 20 proc. cierpi na jakąś chorobę mózgu, zaburzenia rozwojowe lub upośledzenie umysłowe. W dużym stopniu są one indukowane przez szczepienia.

Skąd ta pewność?

Z badań i obserwacji: wśród dzieci nieszczepionych choroby te zdarzają się dużo rzadziej lub wcale. A mechanizmy okaleczeń poszczepiennych są już nieźle poznane. Sztuczne, nadmierne pobudzenie układu odpornościowego i silny stan zapalny połączone z toksycznymi adiuwantami i konserwantami w szczepionkach sprawiają, że układ immunologiczny zaczyna atakować komórki organizmu. I tak po autoagresji na system nerwowy rozwijają się autyzm, padaczki, ADHD, upośledzenie umysłowe, dysleksje i inne. Po ataku na komórki trzustki rozwija się cukrzyca, po ataku na układ oddechowy – astma. Czy wie pani, że w USA od 11 do 13 proc. dzieci ma uszkodzoną, stłuszczoną wątrobę?

Polskie dzieci też mają. Sądzi pani, że to skutek szczepień?

To podawana noworodkom szczepionka przeciw żółtaczce B uszkadza wątrobę. Na Zachodzie nie stosuje się jej, z wyjątkiem dzieci matek chorych na tę chorobę. Żółtaczka B to przypadłość weneryczna i w nowoczesnym szpitalu, gdzie używa się jednorazowych igieł czy cewników i skutecznych środków odkażania, trudno się nią raczej zarazić. Polscy hepatolodzy przyznają, że był to problem... ze dwie dekady temu, gdy instrumenty jeszcze się gotowało.

Jasne. A jednak nie znajduję ani lekarzy, ani naukowców, którzy poparliby choć jedną pani opinię.

REKLAMA
Zdaję sobie sprawę, że może tak być w Polsce, lecz na Zachodzie podobne opinie nie są rzadkością ani wśród lekarzy, ani wśród naukowców. A i u nas znam lekarzy myślących podobnie. Cóż, jestem po prostu w tak komfortowej sytuacji, że nie muszę się bać głoszenia prawdy o szczepieniach, w przeciwieństwie do lekarzy, którym establishment farmaceutyczny skutecznie sznuruje usta...

Sugeruje pani korupcję?

Na stanowiskach decyzyjnych – w dużym stopniu z pewnością tak. Dowiedziono, że na całym świecie ludzie na takich stanowiskach są nielegalnie wynagradzani przez firmy farmaceutyczne za korzystne dla nich decyzje. Zakładam więc, że może się to dziać także w Polsce. Macki koncernów farmaceutycznych sięgają daleko. Nie tylko płacą zachodnim medykom po kilkaset euro miesięcznie za duży odsetek pacjentów zaszczepionych w ich gabinetach, ale korumpują też programy nauczania studentów medycyny.

Co to oznacza?

Że wielu z nich od szkolnej ławy wiąże różne schorzenia z brakiem jakiejś substancji, szczepienia czy leku i nie zastanawia się nad tym, że etiologia chorób zwykle bywa złożona i powinno się leczyć przyczyny raczej niż objawy. Nie przyjdzie im też do głowy, że szczepienia nie są ani jedyną, ani bezpieczną metodą ochrony przed chorobami zakaźnymi.

A w Polsce?

Tu odmawia się nawet rejestrowania powikłań poszczepiennych i fałszuje raporty przyczyn zgonów, na co zwróciła uwagę WHO. O śmierci łóżeczkowej lekarze zwykle piszą, że dziecko zmarło bez przyczyny, a wiadomo, że najczęściej to nic innego niż zgon poszczepienny.

REKLAMA
Śmierć łóżeczkowa, czyli dotykająca nagle i niespodziewanie uznawanego za zdrowe niemowlęcia. Ktoś to powiązał w badaniach ze szczepionkami?

Australijska badaczka dr Viera Scheibner. Dowiodła, że większość takich zgonów następowała w ciągu paru godzin lub dni po szczepieniach, zazwyczaj DTP (błonica, tężec, krztusiec). Od kiedy Japonia przesunęła te szczepienia na okres po drugim roku życia, liczba przypadków śmierci łóżeczkowej spadła tam o 90 proc.!

Może to zbieg okoliczności?

Tak tłumaczą lekarze „szkoleni" przez koncerny. Żaden nie przyzna, że szczepionka zabiła dziecko, nie chcąc skończyć jak brytyjski lekarz Andrew Wakefield...

Okazał się oszustem.

Oszustem? Rodzice świata ufają mu, uważając go za bohatera. Jako pierwszy odnotował stany zapalne i owrzodzenie jelit u dzieci autystycznych. Okazało się, że część z nich jest nosicielami aktywnego wirusa odry, identycznego z tym, który podano im wcześniej w szczepionce MMR (odra, świnka, różyczka). A rodzice informowali, że pierwsze objawy autyzmu zauważyli u dzieci wkrótce po tych szczepieniach. Wakefield odnotował korelację poszczepiennego zapalenia jelit z autyzmem i jako rzetelny naukowiec opublikował na ten temat pracę. Potem udzielił publicznego wywiadu...

I rodzice zaczęli odmawiać szczepień...

A wtedy zyski koncernów spadły i zaczęła się brutalna nagonka. Wakefielda zniesławiono, zabrano mu prawo wykonywania zawodu, wyrzucono z pracy i zmuszono do emigracji. Przypominało to losy uczonych z czasów inkwizycji. Niedawno ujawnił się pracownik amerykańskiej Agencji Kontroli Chorób odpowiedzialnej za bezpieczeństwo szczepionek dr Thompson. Zeznał, że wyniki badań dotyczących związku szczepień z autyzmem były fałszowane, a dzieci otrzymujące MMR zgodnie z kalendarzem przed trzecim rokiem życia chorowały na autyzm trzy razy częściej niż zaszczepione później.

Dlatego namawia pani rodziców, by odmawiali szczepień?

Nikogo nie namawiam. Chcę tylko, by w Polsce, tak jak na Zachodzie, szczepienia były dobrowolne, a nie wymuszane. Zachęcam rodziców do poszukiwania rzetelnych, wolnych od reklam i propagandy źródeł wiedzy. Informuję, że szkody płynące ze szczepień są nieporównanie większe od ryzyka niegroźnych dziś chorób zakaźnych. I jest to bilans potencjalnych zysków i strat, który każdy szczepiący siebie lub swoje dziecko powinien poważnie rozważyć.

Prof. Maria Dorota Majewska w przeszłości kierowała Katedrą Marii Curie Zakładu Farmakologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych.


Szkoda, że nie wspomniała o barierze krew mózg !

"Szczepionek boją się tylko ci, którzy nie wiedzą, jak funkcjonuje ludzki organizm i system odpornościowy - rozmowa z prof. Andrzejem Zielińskim, epidemiologiem"
https://www.rp.pl/Plus-Minus/311089947-Prof-Zielinski-Szczepmy-sie.html
Szczepi się pan na grypę?

PONIŻEJ DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU

Co roku. Warto, bo nawet jeśli człowiek zachoruje, przechodzi ją wtedy lżej. ?A w moim wieku na grypę się umiera.

Szkoda, bo ponoć funduje pan sobie w ten sposób chorobę Alzheimera i przedwczesną demencję z winy metali ciężkich, dodawanych do szczepionek jako konserwanty.

AUTOPROMOCJA
RZECZPOSPOLITA
ODPOWIEDZIALNE ZARZĄDZANIE SUROWCAMI
Gala finałowa projektu "Walka o klimat" już dziś o godzinie 12:00 na stronie głównej rp.pl
Musi pani posiadać jakąś wiedzę tajemną, bo nigdy nie słyszałem o badaniach, które jakkolwiek wiązałyby te choroby ze szczepieniem na grypę. Zapadalność na alzheimera rośnie przecież niestety także w krajach, w których na grypę nikogo się nie szczepi. Owszem, była szczepionka na grypę pandemiczną wywołująca narkolepsję. Kilkadziesiąt przypadków w Europie na miliony szczepień. Ale że grypa ta wywoływała ciężką sepsę u młodych ludzi, więc i tak korzyści przeważały tu nad ryzykiem. A czy wie pani, co to krowianka?

Pęcherzyki ospowe cieląt roztarte w roztworze soli. Brrr...

To pierwsza szczepionka na ospę prawdziwą i wielki sukces medycyny. Prymitywna i zanieczyszczona, ocaliła jednak miliony ludzkich istnień, mimo że odsetek ciężkich powikłań poszczepiennych był naprawdę duży. Tak paskudnych szczepionek już dzisiaj nie mamy. Współczesne są naprawdę coraz bezpieczniejsze i coraz dokładniej badane, a leży to przecież w interesie nie tylko pacjenta, ale i producenta.

Tyle że korzyści są ogólnospołeczne, a ryzyko skutków ubocznych już indywidualne. Przekona mnie pan, że warto je ponieść i zaszczepić dzieci?

Gdyby pani synek przelewał się teraz przez ręce chory na błonicę, nie miałaby pani takich dylematów. Szczepionek boją się tylko ci, którzy nie wiedzą, jak funkcjonuje ludzki organizm i system odpornościowy. Boją się choćby zawartych w szczepionkach antygenów, czyli substancji rozpoznawanych przez organizm jako obce i powodujących wytwarzanie przeciwciał, nie zdając sobie sprawy, że my jesteśmy w tych antygenach niemal zanurzeni przez to, co jemy i czego dotykamy, a nasz system immunologiczny potrafi sobie z tym doskonale radzić.

REKLAMA
Reklama

Reklama kończy się za 15s
Ale czasem ktoś po szczepieniu zachoruje, inny umrze...

Skąd te dane? Badania naukowe dowodzą, że oprócz niewielkiej, miejscowej reakcji poszczepiennej większość preparatów nie wywołuje żadnych trwałych skutków ubocznych. Bywa, że dziecko ma niewielką gorączkę, czasem przez chwilę wydaje się zwiotczałe, co niepokoi rodziców, ale szybko przemija. Bardziej niebezpieczne bywają reakcje alergiczne, choćby obrzęk Quinckego. Ten, owszem, może skończyć się nawet zgonem, jeśli nie zadziałamy szybko.

Jak często się to zdarza?

Prawie wcale. W ostatnich latach nie mieliśmy ani jednej reakcji zakończonej dramatycznie. Ale i tak warto dbać, by szczepienie zawsze odbywało się w obecności lekarza, który potrafi zapobiec wszelkim przykrym następstwom. Zresztą dzieci nie szczepi się przecież pośrodku łanu żyta!

Owszem, ale po co strzykawką pełną wirusów, rtęci czy innych paskudztw atakować organizm długości łokcia? Nie można z tym poczekać?

To nie miałoby sensu. Sądzi pani, że kalendarz szczepień układali sadyści czy kuglarze? Po pierwsze – już dawno zbadano, że dla skutków ubocznych wiek organizmu nie ma żadnego znaczenia, choć wiem, że ludzie tak to sobie wyobrażają. Po drugie – poszczególne szczepienia podawane są dokładnie w wieku, w którym zgodnie ze współczesną wiedzą medyczną poziom przeciwciał wzrasta u człowieka na tyle, by zapobiec właśnie tej konkretnej chorobie. Pozostałe szczepionki podawane są odpowiednio później. A wszelkie inne teorie są stawianiem faktów naukowych naprzeciwko własnych wyobrażeń...

REKLAMA
Reklama
Rozumiem, że zmierzono, kiedy wzrasta poziom poszczególnych przeciwciał w ludzkim organizmie i na tej podstawie zbudowano kalendarz szczepień...

To trafne przedstawienie. Ale są też inne mierniki: na przykład historyczna sytuacja epidemiologiczna tych chorób. Okazuje się, że niektóre, na przykład krztusiec, przebiegają tym ciężej, im mniejsze jest dziecko. Dla starszych dzieci jest on groźny, ale do przetrwania: w czasie epidemii najwyższa śmiertelność była wśród półrocznych. Stąd decyzja, by szczepić wcześnie.

Pamiętam jeszcze chorych na polio...

Pani niewiele może pamiętać, bo epidemia polio była w latach 50. Mój kolega miał tylko zaniki mięśni nóg i cóż, tylko nie grał z nami w siatkówkę. U innych dzieci zanikały nerwy mięśni oddechowych. Trzymano je wtedy w „żelaznych płucach", ale i tak w końcu się dusiły... To były straszne dramaty. W rekordowym czasie zachorowań były tysiące i, proszę mi wierzyć, szczepionka była dla nas prawdziwym błogosławieństwem. Zresztą w Pakistanie czy Nigerii polio występuje nadal i zawleczenie go do Europy jest wciąż możliwe. Jeśli zatem przestaniemy szczepić, epidemia może do nas wrócić.

REKLAMA

Wciąż czymś się nas straszy: jak nie kurzą ślepotą, to świńską grypą...

To żadne strachy na Lachy, a stwierdzony fakt. W latach 70. w Anglii, Szkocji i Japonii błędnie wykonane badania wykazały rzekomy związek choroby Crohna ze szczepionką przeciw krztuścowi i spory odsetek rodziców odmówił podania jej dzieciom. I co? Mocne dane epidemiologiczne wykazały nawrót i kolejne zgony z powodu tej choroby. Do szczepień więc powrócono, zamieniając preparat na inny. Dlatego, mimo że dzieci w Polsce nie umierają już np. na błonicę, ba, w ogóle nie ma u nas takich przypadków, wciąż szczepimy przeciw tej chorobie.

Ale dzieci niezaszczepione i tak, w pewnym sensie, „żerują" na istnieniu tych szczepionych...

Do czasu. Idea szczepień zasadza się bowiem na solidaryzmie społecznym – robimy to także dla dobra innych. Wspólnie wytwarzamy odporność zbiorczą, populacyjną. A dopóki liczba zaszczepionych jest odpowiednio duża, prawdopodobieństwo, że podatne dziecko nieszczepione zetknie się z chorym, jest znacznie obniżone. Dzieje się tak do chwili, gdy liczba tych nieszczepionych wzrośnie. A dziś jest to już niestety około siedmiu tysięcy dzieci...

To skutek działania internetowych ruchów antyszczepionkowców?

Nie wiem, kto i po co tworzy te strony WWW, ale owa nienawiść do szczepień nie ma żadnego uzasadnienia w nauce. Wszyscy ci antyszczepionkowcy odwołują się uparcie do pracy dr. Wakefielda z 1998 roku...

Wywołał naukowy zamęt twierdzeniem, że szczepienie MMR (odra, świnka, różyczka) wywołuje autyzm u dzieci. Pracę tę opublikował uznany za prestiżowy brytyjski magazyn medyczny „Lancet"...

REKLAMA

...po czym okazało się, że jej autor, zainteresowany produkcją leków do walki z autyzmem, sfałszował wyniki badań. Pracę wycofano, a Wakefield został pozbawiony prawa wykonywania zawodu. A tak naprawdę i tak przeprowadzono później wiele różnych badań, próbując potwierdzić jego teorię.

Nie udało się?

Nie. Nie znaleziono zależności między występowaniem autyzmu a szczepieniem przeciw odrze ani analizując pół miliona szczepień dzieci duńskich, ani w USA. Tam już 18 lat temu wycofano z użycia inkryminowane związki rtęci, a autyzm wciąż tak rośnie, jak rósł. Gdyby ów thiommersal był tego powodem, to po wycofaniu go z użycia częstość występowania autyzmu powinna chyba, do licha, zacząć stopniowo spadać! Ale o tym ruchy antyszczepionkowe nie mają zielonego pojęcia. Jest to pewna hucpa ludzi niedouczonych, którym wydaje się, że potrafią wyciągać wnioski przyczynowe z badań epidemiologicznych. Epidemiologii nie da się jednak nauczyć w przerwie na papierosa.

W naszych szczepionkach wciąż ów thiommersal jest?

Wycofano go z preparatów dla dzieci, pozostał tylko w kilku dla dorosłych. Widzi pani, lęk przed szczepionkami to obecnie problem psychospołeczny i uważam, że trzeba szanować obawy rodziców, uzasadnione czy nie, zastępując wszelkie sporne substancje innymi. Zważmy, że zanim szczepionka zostanie dopuszczona do użytku, poddaje się ją wielu badaniom. Inna rzecz, że nie da się ich robić na milionach ludzi, więc jeśli jakaś reakcja jest niesłychanie rzadka, to ona się w tych badaniach po prostu nie ujawni. Ale preparatów, przy podaniu których pewne jest występowanie negatywnych skutków ubocznych, w ogóle nie wprowadza się do użycia.

REKLAMA

Więc mam nie wierzyć, że to wszczepiane dzieciom zmutowane wirusy hodowane na kurzych zarodkach zabijają niemowlęta w łóżeczkach?

Śmierci łóżeczkowych mamy w Polsce od lat około stu rocznie i tylko niektórych z nich nie potrafiliśmy wyjaśnić. Sam, podejrzewając czasem związek danego przypadku ze szczepieniem, wnioskowałem do głównego inspektora sanitarnego o zawieszenie szczepień daną serią szczepionki. Ale nigdy potem takiego związku nie udało nam się potwierdzić. I żadne, proszę mi wierzyć, z licznych i dobrze prowadzonych badań w różnych krajach nie wykazało związku takich zgonów z przebytym szczepieniem. Najczęściej miał on bowiem zupełnie inną przyczynę: zapalenie płuc czy infekcje, którymi z racji długiego okresu wylęgania się choroby dzieci te musiały się zarazić przed podaniem szczepionki. Tyle że z racji wieku większość tych śmierci musiała mieć miejsce między szczepieniami.

To prawda, że można umrzeć nawet po paracetamolu?

Można. Raz na setki tysięcy przypadków zdarza się ostre zapalenie wątroby o typie alergicznym. Widzi pani, żyjemy w świecie, w którym zdarzają się nieszczęścia, a niektóre z nich spowodowane są podaniem leku. Ale trzeba przeprowadzić bilans korzyści i strat.

Szczepmy więc, na co się da?

Wszystkie szczepionki z kalendarza mają dla mnie sens. Nie oczekujmy jednak, że każdy rodzic będzie potrafił zweryfikować źródło informacji, szczególnie jeśli pochodzą od osoby utytułowanej naukowo – tyle że na przykład w neurobiologii czy biochemii zamiast w medycynie. Socjologia ruchów antyszczepionkowych przypomina mi zielonych, wśród których trudno znaleźć kogoś, kto sadził drzewa czy posprzątał las, twardo jednak okupują place budów, dopóki im się nie zapłaci. Takie ruchy mają różne podłoża: ideologiczne, społeczne, a na końcu są ci, których skołowano. To wielkie szkodzenie dzieciom „dla ich własnego dobra".

Prof. Andrzej Zieliński jest pracownikiem Zakładu Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny

Return to Paranormalne