Polski

Amiga -emulacja w systemie Android

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.
nikothamus Witam.
Ostatnimi czasy katuję aplikację UAE4Droid na moim wiernym Samsungu Galaxy S.
Sama aplikacja prawie wcale nie różni się działaniem od WinUAE. Podczas gry na ekranie mamy półprzezroczysty "joystick" po lewej a po prawej "fire".
Póki co odpaliłem gry (adf) Dune, Superfrog, anotherworld, alien breed tower assault i kilka dem.
Działa również Workbench, ale używanie "myszki" ekranowej nie należy do przyjemności.
Z niewiadomych przyczyn nie działa mi gra lotus3, działająca pod WinUAE, ale nie poddaję się.
Do tej aplikacji poza romami gier potrzebujemy kickstart. Całość ultra prosto się odpala z karty SD i na naszym smartfonie możemy pocinać w gierki amigowe ! Zainteresowanych odsyłam do Android Market skąd za free można pobrać aplikację. Romy adf i kickstarty można sobie wziąć z WinUAE bo pasują jak ulał. W razie czego zainteresowanym mogę obszerniej opisać temat ;-] :amen:
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/pogaduszki/amiga-emulacja-systemie-android-t1649.html
2011-11-30T13:16:18+01:00
Witam.
Ostatnimi czasy katuję aplikację UAE4Droid na moim wiernym Samsungu Galaxy S.
Sama aplikacja prawie wcale nie różni się działaniem od WinUAE. Podczas gry na ekranie mamy półprzezroczysty "joystick" po lewej a po prawej "fire".
Póki co odpaliłem gry (adf) Dune, Superfrog, anotherworld, alien breed tower assault i kilka dem.
Działa również Workbench, ale używanie "myszki" ekranowej nie należy do przyjemności.
Z niewiadomych przyczyn nie działa mi gra lotus3, działająca pod WinUAE, ale nie poddaję się.
Do tej aplikacji poza romami gier potrzebujemy kickstart. Całość ultra prosto się odpala z karty SD i na naszym smartfonie możemy pocinać w gierki amigowe ! Zainteresowanych odsyłam do Android Market skąd za free można pobrać aplikację. Romy adf i kickstarty można sobie wziąć z WinUAE bo pasują jak ulał. W razie czego zainteresowanym mogę obszerniej opisać temat ;-] :amen:

2011-11-30T13:22:34+01:00

Re: Amiga -emulacja w systemie Android

Ja nie mam smartfona i go nie potrzebuje, bo telefon mi służy jako zegarek/budzik, kalkulator i oczywiście do dzwonienia oraz czasami sprawdzenia rozkładu jazdy autobusów i tramwai. Jednak jeżeli są problemy z Lotusem, a piszesz że obsługuje Workbencha czyli jak da się emulować dysk twardy jako katalog lub jako pik *.hdf to przygotuj sobie takowy z wersją WHDLoad, może ona zadziała Tobie bez problemów.

2011-11-30T17:15:29+01:00

Re: Amiga -emulacja w systemie Android

Uae4droid emuluje tylko a500, nie działa hdf.

Są dwa inne emulatory które emuluja AGA i hdf.
DroidPuae i Puae

Return to Pogaduszki wszelakie