DosBox i joysticki.

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

DosBox i joysticki.

Post IP: rejestrowane!

Witam
Chciałem sobie zagrać w stare gry na dosboxie przy pomocy joysticka. Posiadam kilka takowych z Amigi oraz joystick na usb. Amigowe mam podpięte przez specjalną przejściówkę na port szeregowy wraz z zainstalowanymi sterownikami. W panelu kontrolnym są wykrywane poprawnie. Mam nakładkę graficzną na tego dosboxa "D-Fend Reloaded" i tam mam ustawione w sekcji joystick na auto. Chciałem sobie pograć w gry Alien Breed na dosboxie, ale joysticki te amigowe jak i na usb nie działają. Czy da się zmusić jakoś dosboxa żeby móc grac tymi joystickami ?
Pozdrawiam.

-- 14 Lip 2012, 03:44 --

Dla amigowych joysticków używam programu PPjoy.
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 29 May 2019, 22:54
Online: 65d 16h 31m 19s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: DosBox i joysticki.

hmm trudno mi Ci pomóc gdyż nigdy nie podłączałem do DosBoxa joya, ale może w tej zakładce nie powinno być auto tylko konkretny typ/model kontrolera ?
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 11:08
Online: 51d 7h 31m 9s
Lamps demolished: 1629 (+1238)
Reputation point: 2144
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Nie mam pojęcia jak to jest z tą nakładką, ale u mnie DosBoxa nie muszę do niczego zmuszać.

Po podłączeniu pada upewniam się że jest widoczny w systemie...
Image
... i włączając DosBox, w Status Window widać że on też go widzi.
Image

Potem można jeszcze nacisnąć Ctrl+F1 i upewnić się na 200% czy dobrze rozpoznaje wciskanie klawiszy pada i tu tyle ze strony DosBoxa, dalej wszystko zależy od tego czy gra umożliwia używanie joy/pada.

Jeśli gra nie lubi joyów to używam XPaddera do przedefiniowania jakichkolwiek klawiszy na klawisze mojego pada i tyle, jeszcze nie było gry ani programu pod Windowsem którego bym nie mógł używać w 100% za pomocą pada.

EDIT: na ten czas mam pada skonfigurowanego tak, głównie pod oglądanie filmów...
Image
Na krzyżaku - kursory, na lewej gałce obsługa myszki, na prawej - numeryczna, itp, itd.
Pod dodatkowymi siedmioma konfiguracjami można sobie przedefiniować klawisze dla tego pada jak się tylko chce.
Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

Last Visit: 02 Apr 2015, 16:20
Online: 139d 20h 31m 34s
Reputation point: 699

Właśnie skończyliśmy jakiś czas temu grać z kumplem w International karate+. Jako, że rzadko gram w tę grę na amidze to nawet niezły wynik ubiłem 12.800 pkt. Trzeba będzie ponowić grę z kumplem jeszcze bo na razie mam wolna chatę jeszcze przez kilka dni, tak nawiasem mówiąc. Wracając do tematu joysticków pod dosboxem, problem można chyba uważać za rozwiązany ponieważ udało mi się zrobić żeby joye działały. Rozwiązanie okazało się kuriozalne proste, po prostu nie zauważyłem, że miałem wpiętego też pada i on wymuszał pierwszeństwo. Po odłączeniu pada joystick w Alien Breed Tower Assault zaczął działać jak należy :-)
Pytanie: czy można przełączać kolejności joysticków/padów w dosboxie nie odpinając ich za każdym razem. Bo w WInuae można zmieniać kolejność.

-- 15 Lip 2012, 02:24 --

Edit: Kumpel nigdy nie miał do czynienia z Amigą więc przecierałem szlaki w tej materii :-) Ale za to posiada ZXspectrum albo Timex oraz w piwnicy leży i kurzy się c64 z magnetofonem, tego jakoś nie mogę przeboleć, że najlepszy produkowany komputer ośmio bitowy się tak marnuje :-(

-- 15 Lip 2012, 03:08 --

@ shoonay
Dzięki za przypomnienie mi o tym programie xpadder ;) Właśnie przetestowałem pod dosboxem w grze Alien Breed.
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

ihtius wrote:[...] na razie mam wolna chatę jeszcze przez kilka dni, tak nawiasem mówiąc.
To może Ty zorganizujesz Zlot TC? :lol2:

ihtius wrote:Pytanie: czy można przełączać kolejności joysticków/padów w dosboxie nie odpinając ich za każdym razem.
Ctrl+F1 i przedefiniuj sobie który joy/pad chcesz.

Image

ihtius wrote:Edit: Kumpel nigdy nie miał do czynienia z Amigą więc przecierałem szlaki w tej materii :-)
:ok1:
Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

Last Visit: 02 Apr 2015, 16:20
Online: 139d 20h 31m 34s
Reputation point: 699

Shoonay wrote:[To może Ty zorganizujesz Zlot TC? :lol2:

Znając "zapał" niektórych ludzi tutaj do wyjazdów i chęci integracji to nawet jakby istniała teleportacja, dzięki której każdy mógłby mieć zlot tuż pod swoim domem albo niedaleko to i tak namnożył by sobie problemów i się nie pojawił bo "zawsze coś". A nawet jakby ihtius orgaznizował zlot to by się pewnie tylko prędzej czy później wkurzył na niezdecydowanie ludzi, tak jak wkurzył się Elmek13, bo zlot by trzeba było robić dla dwóch na prawdę chętnych do pojawienia się osób ;/
Pozdrawiam / Best regards: olesio
olesio Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 01 Jul 2017, 15:30
Online: 56d 19h 19m 31s
Reputation point: 111
Doradca postowyDoradca postowy

Nawet przez chwile przemknęło mi przez głowę żeby zorganizować zlot, ale w ciasnym mieszkaniu w bloku to byłaby kompletna masakra. Chyba niektórzy musieli by chodzić po suficie z braku miejsca i spać na balkonie albo w kiblu czy równie ciasnej łazience. Jakbym miał jakis większy domek i mieszkał sam to nawet przez chwile bym się nie zastanawiał nad ta decyzją, jednak wciąż ścigają mnie demony czasów PRL'u w postaci mrówkowca w jakim żyje. :hee:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

To nie problem, zważywszy, że na TC zazwyczaj 2-3 osoby są gotowe na przeprowadzenie zlotu ]:->
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 21:48
Online: 323d 12h 11m 20s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

W razie czego piwnicę mam wolną, jak by ktoś chciał dobookować miejsca. :mrgreen:
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 09:36
Online: 28d 4h 30m 53s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie