Flesz - czyli śledziem dające po oczach, świeże newsy

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Re: Flesz - czyli śledziem dające po oczach, świeże newsy

Post IP: rejestrowane!

Wystartował preorder na Remute XX Amigaaaaa!

Już teraz możecie złożyć preorder i za wpłatę w wysokości minimum $2.5 zarezerwować sobie wszystkie tytuły, jakie pojawią się w paczce.

Zestaw będzie zawierać 2 gry, 2 albumy muzyczne i „coś specjalnego”. Zawartość paczki jest wyceniana na 80$. Cena bundla po upływie preordera będzie wynosić 4,99$.

https://groupees.com/remutexx5
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Yesterday, 12:51
Online: 48d 12h 13m 22s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

A coś więcej o tym remute w języku polskim?
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:46
Online: 322d 22h 26m 10s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Jakie gry lub programy to obejmuje?
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 10:59
Online: 138d 21h 9m 33s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Chciałem żłożyć preordera z myślą o stworzeniu exeka, ale gry chyba do steama będą przypisane.
Złożyłem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Yesterday, 12:51
Online: 48d 12h 13m 22s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Anthrox wrote:
OSTRZEŻENIE: W dniu 2018-12-18 dostałem informację z Morele.net, że z nich oraz z ich bliźniaczych marek-córek (Amfora, Budujesz itd.) nieuprawnione osoby dostały dostęp do:
adresu e-mail, numeru telefonu, imienia i nazwiska (jeśli zostało podane) oraz hasła w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków (hash)

Wielkie dzięki za tę informacje ! ;)
Do mnie też przyszedł mail o treści:
Drogi Kliencie,

doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych naszych Klientów: adresu e-mail, numeru telefonu, imienia i nazwiska (jeśli zostało podane) oraz hasła w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków (hash). Istnieje ryzyko, że dotyczy to również Twoich danych. Dostęp został wykryty i zablokowany.

Nieuprawniony dostęp nie dotyczył informacji o kartach płatniczych, loginów do banków czy informacji podawanych we wnioskach ratalnych. Grupa Morele nie gromadzi tych danych (dane podawane na naszej stronie są gromadzone w bazach operatora płatności i banku).

Jakie są zagrożenia?
Twoje dane osobowe mogą być wykorzystywane do prób wyłudzeń m.in. za pośrednictwem fałszywych wiadomości sms lub dostarczania na Twój adres e-mail informacji (w tym m.in. handlowych), na które nie wyraziłeś/aś zgody. Istnieje również ryzyko rozkodowania hasła.

Co należy zrobić?
● zmień hasło do swojego konta Grupy Morele. Ponadto, jeśli takie samo hasło było używane w innych miejscach w Internecie - również rekomendujemy jego zmianę w tych miejscach.

● nie odpowiadaj na wiadomości email i smsy wysyłane przez spamerów. Zalecamy najwyższą ostrożność zwłaszcza gdy takie wiadomości dotyczą płatności. Nigdy nie przekierowujemy na strony płatności bezpośrednio z e-maili oraz SMSów.

Jakie podjęliśmy kroki?
Wdrażając w trybie natychmiastowym nowe procedury i środki bezpieczeństwa uniemożliwiliśmy dokonania ponownego nieuprawnionego dostępu do danych osobowych.

Zawiadomiliśmy o nieuprawnionym uzyskaniu dostępu do danych Urząd Ochrony Danych Osobowych i złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Przykro nam, że nasza znajomość, przyjaźń, a może i długoletni związek zostały wystawione na taką próbę. Ta kwestia jest dla nas absolutnym priorytetem i dużym wyzwaniem dlatego zapewniamy o pełnym zaangażowaniu całego zespołu w wyjaśnienie sytuacji i wprowadzeniu działań zapobiegawczych.

Zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z nami pocztą elektroniczną na adres informacja@morele.net.
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 29 May 2019, 22:54
Online: 65d 16h 31m 19s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Już wiadomo więcej - Ci co składali zamówienia - dostawali SMS od hakerów z prośbą o dopłatę 1 zł:
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-klienci-morele/

W praktyce wpłacając 1 zł nie trzeba mówić, że groziło to ujawnieniem danych dostępowych do konta bankowego (podstawiona strona) oraz otwarciem konta bankowego w innym banku przez złodzieja, na nasze dane, co jeszcze klepnęliśmy przelewając złotówkę i mówiąc bankowi, że konto otwarte przez złodzieja to my otwarliśmy - idealna sytuacja do zrobienia z nas słupa / wyłudzeń chwilówek :)
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Już wiadomo więcej - Ci co składali zamówienia - dostawali SMS od hakerów z prośbą o dopłatę 1 zł:
https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-klienci-morele/

W praktyce wpłacając 1 zł nie trzeba mówić, że groziło to ujawnieniem danych dostępowych do konta bankowego (podstawiona strona) oraz otwarciem konta bankowego w innym banku przez złodzieja, na nasze dane, co jeszcze klepnęliśmy przelewając złotówkę i mówiąc bankowi, że konto otwarte przez złodzieja to my otwarliśmy - idealna sytuacja do zrobienia z nas słupa / wyłudzeń chwilówek :)

Własnie o tej sytuacji z tymi smsami miałem tez wspomnieć. Morele wtedy milczało. A kiedy to się działo ponad miesiąc temu ? Sprawa grubymi nićmi szyta. Dziwnie powiązana ze sobą. Zbieg okoliczności czy przypadek moim zdaniem tutaj nie wchodzi w grę. Nawet nie wiem jak osunąć tam konto ? Jednak wiem, że wszędzie kombinują i takie dane trzymają w specjalny sposób nawet po wirtualnym usunięciu. Kupiłem u nich w 2015 roku słuchawki na usb i nic więcej. Nie dawno chciałem inne rzeczy kupić, ale jak zobaczyłem ile życzą sobie za opłatę za pobranie to od razy zrezygnowałem.

-- 19 Gru 2018, 00:01 --

Anthrox wrote:idealna sytuacja do zrobienia z nas słupa / wyłudzeń chwilówek

Żyjemy w naprawdę w bardzo kiepskim kraju. I to to jest bardzo delikatnie powiedziane przeze mnie. Bo często okazuje się w takich sytuacjach, że prawo w ogóle nie chroni zwykłego obywatela. Kraj trzeciego świata przeznaczony na "dojenie", "krojenie" na maksa zupełnie bezbronnych obywateli. Przerażające to jak się zrozumie istotę problemu i jego przyczynę. :mur:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

ihtius wrote:Nawet nie wiem jak osunąć tam konto ?

Image
Image
Image
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:
ihtius wrote:Nawet nie wiem jak osunąć tam konto ?

Image
Image
Image

AAA... nie zauważyłem tego na samym dole ! ;)

Masz 5 produktów do zrecenzowania. Tylko nie rób tego smsem ! :haha: :lol2:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Nawet nie wiedziałem że do danych na morelach się dobrali, bo mail od nich wylądował w spamie :)
Dzięki za info - ja zmieniłem hasło. ;)
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 22 Aug 2019, 15:26
Online: 51d 7h 9m 11s
Lamps demolished: 1629 (+1238)
Reputation point: 2144
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

tauri5 wrote:Nawet nie wiedziałem że do danych na morelach się dobrali, bo mail od nich wylądował w spamie :)
Dzięki za info - ja zmieniłem hasło. ;)

U mnie wylądował prawidło na skrzynce o2.
Mimo, że od ładnych kilku lat jest to okropna poczta bo do dobrego filtrowania spamu potrzeba wykupić płatną subskrypcje. Zakładałem tam konto bodajże w 2003 roku i wtedy wydaje mi się, ze ilość spamu przepuszczanego nie była jak obecnie wręcz horrendalna ! Zmieniłbym na gmaila, ale będzie się to wiązało ze zmiana wszystkiego.
Obecnie (od dwóch miesiecy?) maile od The Company trafiają do spamu.

Wracając do tytuły maila od Morele to brzmi on zupełnie pospolicie i nie sugeruje takiej katastrofy:
"Informacja od Grupy Morele.net na temat bezpieczeństwa"
Zupełnie jakbyśmy płynęli Titanikiem i mała orkiestra grała z niczym strasznym nie kojarzącą się lekką i spokojną wręcz nużąca melodię. Więc nie zaglądałem. Bo to widocznie nic poważnego. A tutaj kryła się wręcz katastrofa. Własnie wjebaliśmy się na górę. I pytanie. Jaką? Lodową - eee, to szybko stopnieje bo u nas mrozy obecnie długo nie trwają! :hee: :lol2: Co !! Masyw górski o powierzchni 322 575 km². Ja pier... :haha:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

ihtius wrote:Zmieniłbym na gmaila, ale będzie się to wiązało ze zmiana wszystkiego.

To jest prostsze niż myślisz. Zakladasz gmaila, w ustawieniach swojej nowej poczty ustawiasz, aby pobierał pocztę ze starej skrzynki o2 - spam zostanie automatycznie odfiltrowany :)
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

@Ihtius - a kiedyś jakiś sklep, czy inny podmiot zarządzający danymi klientów po ich wykradzeniu krzyknął : "ja je***, ale daliśmy dupy !!" ;) ;) Wystarczy przypomnieć sobie wpadkę Sony sprzed 2 lat (tak mi się wydaje że to było 2 lata temu przed Bożym Narodzeniem) wykradziono wtedy dane kart kredytowych tysięcy klientów ;)
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

tauri5 wrote: "ja je***, ale daliśmy dupy !!"

Image
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Image

TAURI lubi Twojego kota :ok1: :ok1: :ok1:

A tak swoją drogą to źle mówię ?? :P
Może kiedyś dożyjemy czasów, w których firmy zarządzające naszymi danymi, zaczną nas traktować z poważnie i z szacunkiem :)
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Anthrox wrote:
ihtius wrote:Zmieniłbym na gmaila, ale będzie się to wiązało ze zmiana wszystkiego.

To jest prostsze niż myślisz. Zakladasz gmaila, w ustawieniach swojej nowej poczty ustawiasz, aby pobierał pocztę ze starej skrzynki o2 - spam zostanie automatycznie odfiltrowany :)

Nie lubię rozmawiać wirtualnie bo tak jak myślałem nie zrozumiesz mnie co na prawdę miałem na myśli.
Zapewne zmiana konta na przykład na takim Sztimie kończy się wrzuceniem cię przez algorytmy do "szufladki" osób podejrzanych o sprzedaż konta i tym samym ban na transakcje sprzedaży na tej platformie na bodajże 15 dni?
Skrzynkę będę musiał zmieniać w bankach, itd... oraz w piekle u samego Lucyfera, chociaż tam to najprościej. :hee:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

ihtius wrote:Nie lubię rozmawiać wirtualnie bo tak jak myślałem nie zrozumiesz mnie co na prawdę miałem na myśli.

Wydaje mi się, że doskonale Cię zrozumiałem, ale może źle opisałem zasadę działania?

Pytanie kontrolne: PO CO miałbyś podmieniać e-mail o2 na nowy, skoro nie byłoby takiej potrzeby.

Przykład:
1. bank przysyła wiadomość na stary e-mail ihtius@o2.pl
2. ihtius@gmail.com co jakiś czas odpytuje ihtius@o2.pl czy jest nowa poczta
3. Jeżeli okaże się, że jest nowa poczta - gmail pobiera ją (i opcjonalnie kasuje z o2) na Twoją nową skrzynkę i masz możliwość się zapoznać z tą wiadomością - tak jakbyś zalogował się na swoje konto na poczta.o2.pl.
Gmail dodatkowo pozwala wysyłać odpowiedź jako: ihtius@o2.pl

To wszystko wyżej to kwestia umiejętnego poustawiania - nie każdy wie o takich bajerach.

Ja przez lata użytkowania komputera posiadam dużą ilość nieużywanych już przeze mnie skrzynek pocztowych, ale po dziś dzień są aktywne i wszystko co na nie wleci kierowane jest na moją skrzynkę w @thecompany.pl :)

-- 19 Gru 2018, 23:33 --

ihtius wrote:Nie lubię rozmawiać wirtualnie

Rozumiem, trudno - co miałem to napisałem. Ja z kolei lubię na forum jak ktoś się dzieli się swoimi problemami, bo można podzielić się doświadczeniem i komuś ułatwić życie - mi nie przeszkadza, jak na początku się z kimś nie zrozumiem :mrgreen:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Rozumiem, trudno - co miałem to napisałem. Ja z kolei lubię na forum jak ktoś się dzieli się swoimi problemami, bo można podzielić się doświadczeniem i komuś ułatwić życie - mi nie przeszkadza, jak na początku się z kimś nie zrozumiem

Rozumiem. ;) Spoko. ;) Bardzo się ciesze, że to zrobiłeś tzn. tak bogato w treść opisałeś to ! ;) :-)
Pisanie postów jest moim zdaniem, jak by to ująć ? : "lekko ułomne", wiem" słabo sprecyzowane" ! powoduje czasami sporo nieporozumień bo nie może mięć nawet formy listu.
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Looozik, dalsza część afery Morele:
https://www.wykop.pl/link/4704903/morel ... a-by-xarm/
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ja ... za-pomoca/

Przykra sprawa o tyle, gdyż wygląda na to, że Morele.net minęło się z prawdą - ten, kto podpisywał umowy ratelne / leasingowe naraził się na wyciek bardziej szczegółowych danych, pozwalające na wyłudzenie np. chwilówki - z tego co przeczytałem - PESEL też w takim przypadku wyciekł i skan dowodu osobistego z dwóch stron :)
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Anthrox wrote:Przykra sprawa o tyle, gdyż wygląda na to, że Morele.net minęło się z prawdą - ten, kto podpisywał umowy ratelne / leasingowe naraził się na wyciek bardziej szczegółowych danych, pozwalające na wyłudzenie np. chwilówki - z tego co przeczytałem - PESEL też w takim przypadku wyciekł i skan dowodu osobistego z dwóch stron

Kevin sam w ... MORELACH. :-E :lol2:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

PreviousNext

• Similar topics
    Replies