Polski

Jak firmy nabijają kasę na konsumentach

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.
Anthrox
! Wycięto z innego tematu //Anthrox

Złapałeś kiedyś mła dialera, który dzwonił pod 0700?
To były czasy - dziś takich wirusów nie robią.
Page 1 of 2 2 https://forum.thecompany.pl/pogaduszki/jak-firmy-nabijaja-kase-na-konsumentach-t2015.html
2012-05-30T15:13:35+01:00
! Wycięto z innego tematu //Anthrox

Złapałeś kiedyś mła dialera, który dzwonił pod 0700?
To były czasy - dziś takich wirusów nie robią.

2012-05-30T16:51:12+01:00

Re: Jak firmy nabijają kasę na konsumentach

Ja osobiście nie miałem tej "przyjemności" ale moja dalsza rodzina tak, przez Bahama i rachunek wyniósł 1600 zł - co jak na tamte czasy było sumą zawrotną !!

Reinstalacja systemu i program zabezpieczający pomogły, ale nauczka była by przed każdym połączeniem sprawdzać ustawienia i aktywność zabezpieczeń.

Swoją drogą, usługodawcy TP, później NETIA i pozostali powinni sami zadbać by ich klienci nie byli nabijani w butelkę , było całkowicie odwrotnie.

2012-05-30T16:55:40+01:00

A w jaki sposób to mieli zrobić żeby nie wyłączać całkowicie numerów z których sami żyją?

2012-05-30T17:01:50+01:00

W centralach typu PC było to dość łatwe, zakładało się ograniczenie na 0700xxx i po kłopocie, dopiero kilka większych afer zmusiło tych cwaniaków do zaproponowania płatnej blokady numerów 0700xxx - jeżeli dobrze pamiętam koszt 5 zł na miesiąc. Jednak z czasem to też było obchodzone, ale powiedzmy sobie szczerze - firmy były w tym umoczone - dla swoich zysków oczywiście.

2012-05-30T17:07:18+01:00

No właśnie, zablokowanie, cenzura, dla każdego klienta indywidualne babranie się z ustawieniami.
Ty byś się bawił z takimi bzdetami mając miliony klientów? Ja wiem że ja nie. ;)
A co to za problem dla dailera zadzwonić wtedy na ten przykład za granicę czy zza granicy na 0202122 czy na jakikolwiek inny numer?
Jakikolwiek by operator nie był, to obowiązek posiadacza telefonu na orientowanie się gdzie kto dzwoni.
Przecież ówczesne modemy odgrywały melodyjkę za każdym razem jak się łączyły, można było dziecinnie prosto rozpoznać.

2012-05-30T18:34:56+01:00

To podam najprostsze rozwiązanie:
Konsument ustala ile na miesiąc jest w stanie wydać $$$ na rachunek. Jeżeli go przekroczy chociaż o złotówkę włącza się zabezpieczenie, a poziom można ustalić indywidualnie np. powiadomienie, zablokowanie całkowite itd.
Nie pisz mi, że takie coś nie dałoby się wprowadzić.
Skoro udało im się wprowadzić limit na pobieranie przez neostradę (fakt, czasem źle naliczyło), to przez większość czasu skutecnzie pełniło swoją rolę dla 3/4 konsumentów.
Da się? DA!

---
Osobiście irytuje mnie też pewien fakt w Erze aka T-Mobile - korzystam z pakietu SMS.
Gdy mi się skończy POWINIENEM dostać komunikat, że teraz stawka jest naliczana NORMALNIE, a nie z pakietu, który wykupiłem. Dwa razy mnie naciągnęli w ten sposób na szczęście na niewielkie kwoty: 10 zł.
Po prostu staram się więcej nie doładowywać, żeby się nie przejechać.

2012-05-30T18:36:06+01:00

Jasne że by się dało, już widzę jak cała masa ludzi leci nakładać na siebie limity, w końcu od lat o to walczymy, co nie? Cenzurować! Limitować! :lol2:

W końcu biedni głupiutcy konsumenci sami nie są w stanie się powstrzymać, to wspaniałomyślne firmy i rządy powinny ich kontrolować. ACTA wróć? :mrgreen:

Najzabawniej będzie taki konsument piszczał jak wyczerpie limit i bedzie chciał gdzieś zadzwonić. Tak, już to widzę, przyjmie się na 100% :rotfl:

2012-05-30T18:41:24+01:00

Słucham?
Twoja argumentacja z ACTA jest chybiona. Co innego cenzurować bez naszej zgody i wiedzy (!), a co innego ustalić sobie górny limit, jaki jesteśmy w stanie wydać na rachunek.
Nadal uważam, że takie rozwiązanie załatwiłoby sprawę.

Idąc Twoim tokiem rozumowania - powinna być JEDNA maksymalna prędkość netu, bo dlaczego mamy być "limitowani"?
Niech wszyscy mają równą prędkość i niech łącza się palą!
To nic, że u biednych murzynków z Zibwawe będzie zrywać połączenie - ważne, że 80 mbit będzie!

2012-05-30T18:48:00+01:00

No to sobie ustal górny limit jaki chcesz wydzwaniać i tylko tyle wydzwaniaj, potrzebujesz tatusia który stoi nad Tobą z pasem bo inaczej nie masz dość silnej woli? :-E
Tylko nie przychodź do operatora z płaczem jak wyczerpiesz limit przed czasem a będziesz coś ważnego potrzebować.

Limit netu jest limitem "w dół", technicznym i nie do przeskoczenia, ACTA i Twoje pomysły są limitem "w górę" ograniczającym coś co możesz załatwić sam.

2012-05-30T19:06:56+01:00

Shoonay wrote:No to sobie ustal górny limit jaki chcesz wydzwaniać i tylko tyle wydzwaniaj, potrzebujesz tatusia który stoi nad Tobą z pasem bo inaczej nie masz dość silnej woli? :-E

Oczywiście, że nie potrzebuję. Przecież to takie proste - dajmy na to T-Mobile.
Mam te 600 sms w pakiecie, gdy wiem, że mi sie powoli konczy - to powiedzmy gdy bedzie tak ze 150 - to na oko sprawdzam ile mi zostało wysyłając kod *103*1# , dla wygody wbiłem go sobie pod szybkie wybieranie.
Ale wysyłam z te 20-30 sms na dzień, na drugi dzień również trzeba trochę powysyłać i tak za każdym razem muszę sprawdzać ile mi SMS zostało. Naprawdę nie uważasz tego za dosyć upierdliwe?
Czy nie czyściej dostać komunikat od T-Mobile: Zostało Ci już tylko 10 SMS, po ich wykorzystaniu kup nowy pakiet lub zostaniesz przełączony na zwykłe naliczanie 20gr/sms . ?

Shoonay wrote:Tylko nie przychodź do operatora z płaczem jak wyczerpiesz limit przed czasem a będziesz coś ważnego potrzebować.

A Ty nie przychodź do operatora, gdyby w Egipcie przez romaing natrzaskało Ci 205 tysięcy do zapłaty (była o tym wzmianka).
Chociaż w Twoim przypadku trudno Ci dawać jakiś rozsądny przykład, pod który byś podlegał, bo nie jeździsz RACZEJ za granicę z tego co piszesz.
Niemniej uzmysłów sobie, że to jest żerowanie na niewiedzy ile aktualny stan konta wynosi.
Jeśli jako operator nie chcesz mi tego zapewnić - może przestań się bawić w te klocki, jak masz odwalać fuszerkę?
Zresztą rynek swoje zrobiłby - wystarczy, że konkurencja coś takiego zaoferuje i leżysz :>

Shoonay wrote:ACTA i Twoje pomysły są limitem "w górę" ograniczającym coś co możesz załatwić sam.

Dokładnie - ten sposób jest opcjonalny - NIKOGO się nie zmusza. Chcesz tradycyjnie mieć unlimited? Proszę bardzo, ale wtedy nie przychodź płakać, że masz 6 tys. do zapłaty.
A tak JA decyduję ile chcę wydać i wiem, że np. moje dziecko tego nie przekroczy dzwoniąc do Stanisławy za granicę :hee:
Skoro mój pomysł tak łamie ludzie prawa - DLACZEGO da się zrezygnować z dzwonienia pod 0-700?
Co, trzeba za rączkę prowadzić?

To nie jest ograniczenie, to jest rozsądek:
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Rachunek-telefoniczny-na-ponad-46-tysiecy-euro,wid,11694431,wiadomosc.html?ticaid=1e8ac&_ticrsn=3

2012-05-30T19:07:25+01:00

A po co by mi była komórka bez roaming w Egipcie? :-E Od robienia zdjęć mam fotoaparatus.

Co do reszty nie mam zdania, bo nie używam z pakietów esemesowych ani nie dzwonię za granicę = nie mam gigantycznych rachunków.
DLATEGO nie potrzebne mi limitowanie, za które pewno trzeba by było dodatkowo zapłacić.

2012-05-30T19:14:52+01:00

Shoonay wrote:DLATEGO nie potrzebne mi limitowanie, za które pewno trzeba by było dodatkowo zapłacić.

Anthrox wrote:Dokładnie - ten sposób jest opcjonalny - NIKOGO się nie zmusza. Chcesz tradycyjnie mieć unlimited? Proszę bardzo(...)

W przeciwieństwie do ACTA nie masz prawa zdecydować, czy chcesz być prawy czy lewy i np. mieć dostęp do nielegalnych treści bez konsekwencji jak dotychczas.

2012-05-30T19:18:59+01:00

ACTA ma prawo o tym decydować? :-E

2012-05-30T19:20:40+01:00

Shooney ale ACTA jest bajerem do PRAW AUTORSKICH. Nie wiem gdzie Ty widzisz w tym założenie sobie limitów.

2012-05-30T19:24:33+01:00

Prosta droga do tego od cenzury przez limity. Ale skoro ludzie tego chcą nic mi do tego. :-E

2012-05-30T19:28:33+01:00

Shoonay wrote:Prosta droga do tego od cenzury przez limity. Ale skoro ludzie tego chcą nic mi do tego. :-E

OMG Ty tak serio? :-E Zakładając sobie limit na rachunek nie robisz nic innego jak ratujesz portfel. Ostatnio na forum PCL był ktoś kto był w górach i chwyciło mu słowacką antenę a miał włączony przesył danych. Dostał rachunek na ponad 2k zł! I jakby miał limit to by tego nie było. Natomiast jakby była ACTA to poprostu było by sprawdzane CO sciągasz a nie ile :) Przecież mógłbyś ssać 4000gb róźnych dystybucji linuxa i nic by Ci nie zrobili, no ale jakbyś przekroczył limit tylko byś odpowiednio zapłacił ;)

2012-05-30T19:32:38+01:00

No co ty? Nie wiesz że internet to serious business? :lol2:

Image

Spoko, limitujcie sobie i cenzurujcie do woli. :mrgreen:

2012-05-30T19:35:07+01:00

Shoonay wrote:No co ty? Nie wiesz że internet to serious business? :lol2:

Image

Spoko, limitujcie sobie i cenzurujcie do woli. :mrgreen:

Ty nadal nie wiesz o czym piszesz ;) no ale sie dowiesz jak ktoś Ci nawali rachunek na kilka k zł.

2012-05-30T19:36:27+01:00

Niech zgadnę, wtedy się dowiem i zaraz polecę do operatora się zlimitować i ocenzurowac? :mrgreen:
O wiem! A potem ksiondz Natanek wpadnie i rzeknie że przeszczegał i przeczuwał że coś się dzieje! :hee:

2012-05-30T19:48:27+01:00

Shoonay wrote:Niech zgadnę, wtedy się dowiem i zaraz polecę do operatora się zlimitować i ocenzurowac? :mrgreen:
O wiem! A potem ksiondz Natanek wpadnie i rzeknie że przeszczegał i przeczuwał że coś się dzieje! :hee:

Nie chce Cie obrażać ale jesteś dziwny. Bo ja mówie cały czas o rachunku, a Ty mi o cenzurze internetu. Bawisz się w Illuminati i takie tam?

Return to Pogaduszki wszelakie