Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Jestem ciekaw jak to się wszystko zakończy
http://www.olsztyn.com.pl/artykul,w-usa ... 25325.html

W Sądzie Rejonowym w Olsztynie toczy się interesujące postępowanie. Jedna z olsztyńskich firm pozwała właściciela forum darkwarez.pl o pomocnictwo przy naruszaniu praw autorskich. W pierwszej instancji oskarżony został uniewinniony, w drugiej - sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.

Polska wchodząc do struktur świata zachodniego zobowiązała się między innymi do specjalnej ochrony własności intelektualnej. Czy jednak zobowiązanie to jest wprowadzone w życie w przypadku internetu? Przykład działalności portali darkwarez.pl i catshare.net, wykazują, że chyba nie do końca. Dostrzegają to też Amerykanie, którzy na swojej rządowej stronie (https://www.state.gov/) podają działalność tego portalu jako przykład naruszania własności intelektualnej.

Amerykański raport dotyczy klimatu inwestycyjnego w Polsce. Zgodnie z danymi tam zamieszczonymi portal darkwarez.pl wręcz szerzy piractwo internetowe. Niestety wiele polskich sądów, a przede wszystkim prokuratury nie podzielają tego stanowiska. Czyżby w polskim wymiarze sprawiedliwości brak było fachowych biegłych zajmujących się internetem? Zaskakujący jest fakt, że biegli ds. przestępczości w internecie nie posiadają wiedzy jaką posiadają obce państwa. A może za całą materią nie nadąża polskie prawodawstwo? W tym drugim przypadku to już uwaga do polskiego parlamentu, gdzie jak widać, chętniej zajmują się posłowie czy senatorowie sprawami wysokiej polityki niźli „przyziemnym” prawem autorskim i jego ochroną.

Amerykański raport odnoszący się między innymi do forum darkwarez.pl udostępniony został na stronie rządowej USA w 2015 r., tak więc wydawałoby się, że polscy biegli, z zakresu informatyki winni dojść do podobnych wniosków. W rzeczywistości okazuje się, że wnioski polskich biegłych są całkowicie odmienne od wniosków biegłych rządowych Stanów Zjednoczonych, tworzących raport w sprawie piractwa i inwestycji internetowych w Polsce. A przecież opinia amerykańskich specjalistów ma niewątpliwy wpływ na potencjalnych inwestorów zachodnich, chcących inwestować w Polsce.

Mechanizm działania wymienionych wyżej portali jest dość prosty. Użytkownik wrzuca pliki, do których nie posiada praw autorskich na przykład produkcji filmowych, koncertów, ebooków, lekcji nauki języków obcych na hosting catshare.net, który płaci za ich pobieranie. Następnie umieszcza linki do tych plików na forum darkwarez.pl. Im więcej pobrań, tym więcej wpływów dla użytkownika i hostingu. Im więcej użytkowników szukających możliwości pobrania za ułamek wartości plików, tym więcej przychodów z reklam forum. Sama działalność w/w portali ma cel całkowicie komercyjny.

Oskarżony przed sądem, przez jedną z olsztyńskich firm internetowych, Remigiusz N. (właściciel darkwarez.pl) nie zaprzeczał, że na jego portalu znajdowały się i znajdują nadal treści tekstowe, będące w istocie rzeczy linkami do konkretnych dzieł piracko umieszczonych na jego portalu. W toku prowadzonego postępowania przed sądem zostało wykazane, że oskarżony nie usuwał zgłoszonych treści, utrudniał kontakt, a nawet utrudniał samą czynność zgłoszenia faktu piractwa. Oskarżony dopuścił się nawet czynu pozorowania usunięcia postów wskazanych jako naruszenie i skopiował je pod inne adresy.

Jednocześnie proces sądowy jednoznacznie wykazał, że działalność darkwarez.pl ma charakter komercyjny. Czyli jest to piractwo w celach zarobkowych. Bo im większa oglądalność tego rodzaju serwisu tym więcej jest tam, dających konkretne zyski, reklam. Pobierane są też drobne opłaty za dodatkowe funkcje i uprawnienia.

Właściciel forum nie umieścił na swej stronie prostej informacji o kontakcie ze sobą, choćby w celu zgłoszenia naruszenia prawa. Kontakt poprzez system pocztowy forum wymagał przejścia procesu rejestracji. Po zgłoszeniu tą drogą jedyną reakcją właściciela było skasowanie wiadomości. Zamieszczenie informacji bezpośrednio w poście, w którym naruszane są prawa autorskie, skutkowało tym samym, czyli usunięciem treści o zgłoszeniu. Takie działania jednoznacznie świadczą, że właściciel forum ignoruje informacje o naruszeniu praw autorskich i tym samym uczestniczy w zorganizowanym procesie czerpania korzyści majątkowych przez nielegalne rozpowszechnianie plików. Nie ma żadnej możliwości zaniechania tego procederu bez interwencji organów ścigania.

Mimo tak jednoznacznych dowodów piractwa prokuratury odmawiały wszczęcia spraw. Nawet gdy sprawa skierowana została do sądu z oskarżenia prywatnego, to nagle okazuje się, że nie tylko sąd, ale i w istocie rzeczy sam prokurator nie widzi w działalności użytkowników darkwarez.pl piractwa. Jak się okazuje, negatywne dla producentów decyzje wymiaru sprawiedliwości oparte są na argumentacji: na darkwarez.pl występują nie linki lecz teksty, które nie są linkami bo po „najechaniu” na nie kursorem nie przechodzi się bezpośrednio do strony prezentującej konkretne dzieło. Wystarczy jednak króciutka operacja skopiowania tego „tekstu” i wprowadzenie go do wyszukiwarki, by natychmiast osiągnąć efekt linka. Czyżby działający w imieniu prokuratur biegli nie znali tej prostej zasady zmiany tekstu na link? Dobrze, że chociaż w Waszyngtonie to widzą! Choć jak się okazuje nie tylko w USA sprawa została dostrzeżona. Na konferencji w szkole policyjnej w Pile dokładnie przedstawiono nielegalny mechanizm działania stron takich jak darkwarez.pl (z wymieniem samej strony). Rzeczone materiały są pod adresem: http://pila.szkolapolicji.gov.pl/ strona 23 do 31. Polecamy je tak czytelnikom jak i niektórym prokuratorom, a może nawet posłom?!
Last edited by Anthrox on 15 Aug 2018, 19:14, edited 1 time in total.
Reason: Poprawiono temat o niezbędną treść.
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW?

Post IP: rejestrowane!

chrumcio wrote:Jak się okazuje, negatywne dla producentów decyzje wymiaru sprawiedliwości oparte są na argumentacji: na darkwarez.pl występują nie linki lecz teksty, które nie są linkami bo po „najechaniu” na nie kursorem nie przechodzi się bezpośrednio do strony prezentującej konkretne dzieło. Wystarczy jednak króciutka operacja skopiowania tego „tekstu” i wprowadzenie go do wyszukiwarki, by natychmiast osiągnąć efekt linka. Czyżby działający w imieniu prokuratur biegli nie znali tej prostej zasady zmiany tekstu na link? Dobrze, że chociaż w Waszyngtonie to widzą!

Jakbyśmy stosowali wykładnię prawa jak autor tego artykułu, to moglibyśmy pójść dalej i komputer powinien być traktowany z automatu jako narzędzie przestępcze -- przecież wystarczy go włączyć, odpowiednio poklikać i mamy na dysku piracki program/grę/film.
User avatar
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO
 
Posts: 12682
Joined: 22 May 2010, 16:48
Last Visit: Yesterday, 23:46
Online: 322d 22h 26m 10s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Z DW to tak samo jak z zatoką piratów, próbują udupić potęgę piractwa :D
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

i tutaj się przypomina stary dowcip o bacy, którego chcieli milicjanty zamknąć za nielegalną gorzelnię po tym jak znaleźli u niego aparaturę do pędzenia bimbru, na co baca odpowiada: "to za gwałcenie też mnie zamknijcie, bo aparaturę tyż mom".
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
User avatar
xittam Poland (pl) Male
User level 8
 
Posts: 1165
Joined: 27 Nov 2012, 23:02
Last Visit: Yesterday, 12:51
Online: 48d 12h 13m 22s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Nowe informacje związane z DarkWarez.pl:

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie już 7 września odbędzie się ciekawa rozprawa z prywatnego oskarżenia o… piractwo internetowe. Jedna z olsztyńskich firm pozwała właściciela forum darkwarez.pl o pomocnictwo przy naruszaniu praw autorskich. W pierwszej instancji oskarżony został uniewinniony, w drugiej - sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.

Jak się okazuje 13 sierpnia 2018 serwis darkwarez przestał działać. Co ciekawe w tym samym momencie przestał także funkcjonować współpracujący z nim catshare.net. Oskarżony Remigiusza N. twierdził w swych zeznaniach, że nie łamał niczyich praw, gdyż zamieszczał tylko linki i to w formie tekstu, a na jego forum nie było żadnych plików. Pliki znajdowały się na hostingach w tym także na catshare.net a z nimi on nie ma nic wspólnego. W obecnej sytuacji trudno nie powiązać obu serwisów od strony właścicielskiej lub ścisłej współpracy.

Między innymi taka konstrukcja „legalności” była przedmiotem konferencji zorganizowanej w szkole policyjnej w Pile, gdzie dokładnie przedstawiono nielegalny mechanizm działania stron takich jak darkwarez. Osoby znające dobrze temat twierdzą, że roczne przychody z takiej działalności mogły wynieść nawet 4 mln zł.

Zarzuty oskarżyciela dotyczą przede wszystkim braku reakcji na wezwania do usunięcia postów, w których znajdowały się linki do materiałów łamiących prawa autorskie. Usuwane były wpisy na forum informujące o łamaniu prawa, kasowane były konta, blokowane adresy IP z których pochodziły wezwania. Nie było żadnego kontaktu poprzez email podany na stronie ani poprzez fanpage. Gdy oskarżony otrzymał takie wezwanie w formie listu poleconego, nie usunął wskazanych postów, lecz skopiował je pod inne adresy.

Początkowo gdy sprawa trafiła do sądu, oskarżony twierdził, że nie jest w stanie zapanować na milionami postów, lecz po kilku rozprawach, okazało się, że posty z linkami do materiały olsztyńskiej firmy całkowicie zniknęły z forum. Niemożliwe stało się możliwe, czy zabrakło dobrej woli?

Nota bene, jak się dowiedzieliśmy, ściganiem organizatorów pirackiej działalności w/w serwisów zajmuje się także komórka ochrony praw autorskich, działająca przy jednej z największych w Polsce stacji telewizyjnych.

O istocie sprawy publikowało teksty kilka ogólnopolskich portali specjalistycznych. W antypirat.info działalność portalu darkwarez opisano dość szczegółowo. Ponadto w tekście (http://antypirat.info/cztery-polskie-st ... a-swiecie/) zacytowane zostały słowa wypowiedziane w grudniu 2016, przez przedstawiciela biura ówczesnego prezydenta USA, Baracka Obamy. Raport ten twierdzi wręcz, że darkwarez jest jednym z największych zagrożeń dla własności intelektualnej. Wedle tego dokumentu strona ta jest jedną z najniebezpieczniejszych stron pirackich na świecie. A co najważniejsze DarkWarez.pl został na nim zakwalifikowany na priorytetową listę wrogów USA w zakresie naruszeń praw własności intelektualnej, na równi z The Pirate Bay, RuTrackerem, Putlockerem, grupą Movshare czy siecią streamingową PrivateLayer.

Pod adresem zaś antypirackiego monitoringu książek (http://bookwatch.pl/nie-dziala-darkware ... pirackich/) znajdujemy kolejną publikację w tej sprawie. Również jest to opinia jednoznacznie wskazująca na piracki charakter serwisu.

Wiele wskazuje na to, że posiedzenie olsztyńskiego sądu w dniu 7 września będzie ostatnim w tej sprawie.


Źródło: http://www.olsztyn.com.pl/artykul,inter ... 25919.html
User avatar
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO
 
Posts: 12682
Joined: 22 May 2010, 16:48
Last Visit: Yesterday, 23:46
Online: 322d 22h 26m 10s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Jestem ciekaw co z tego wyniknie :mysli:
Chociaż nie zdziwił bym się jak by znów nie udało się udupić właściciela :-E
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Przecież ta strona i tak jest martwa, nawet już tam nie zaglądam, bo same wymarłe linki, można stronę do śmieci wyrzucić, jest bezużyteczna.
User avatar
Hardy Poland (pl) Male
User level 7
 
Posts: 1001
Joined: 14 Sep 2010, 11:52
Last Visit: Yesterday, 20:30
Online: 47d 16h 9m 22s
Lamps demolished: 50 (+30)
Reputation point: 1310
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Hardy wrote:Przecież ta strona i tak jest martwa,

od około 2 lat nic się tam nie dzieje.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
User avatar
xittam Poland (pl) Male
User level 8
 
Posts: 1165
Joined: 27 Nov 2012, 23:02
Last Visit: Yesterday, 12:51
Online: 48d 12h 13m 22s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

xittam wrote:Same martwe linki, nic się nie dzieje :huh:

Chyba piszemy tu o dwóch różnych stronach :P
Last edited by Anthrox on 04 Sep 2018, 00:55, edited 1 time in total.
Reason: Dodano bbcode cytatu.
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Obstawiam, że Remka ciągają po sądach twórcy tych słynnych polskich pornoli z Xes, które podobno ktoś kiedyś obejrzał. Już od dawna miał z nimi problemy.
User avatar
macieg Poland (pl) Male
User level 0
 
Posts: 29
Joined: 14 Jul 2018, 17:11
Last Visit: 07 Aug 2019, 18:23
Online: 5d 8h 58m 11s
Location: Szczecin
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 5
Początkujący pomocnik

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

To jest na pierwszym miejscu, pierwsza sprawa sądowa była właśnie związana z tym.
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Niestety pebx.pl też nie działa od kilku godzin :hmm:
User avatar
Xandra Poland (pl) Female
User level 2
 
Posts: 127
Joined: 27 Sep 2017, 07:35
Last Visit: Yesterday, 21:55
Online: 11d 12h 33m 41s
Location: Częstochowa
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 357
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

W ich przypadku możliwe że hosting się nie wyrabia, po zamknięciu DW mają natłok userów.
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Anthrox wrote:
chrumcio wrote:Jak się okazuje, negatywne dla producentów decyzje wymiaru sprawiedliwości oparte są na argumentacji: na darkwarez.pl występują nie linki lecz teksty, które nie są linkami bo po „najechaniu” na nie kursorem nie przechodzi się bezpośrednio do strony prezentującej konkretne dzieło. Wystarczy jednak króciutka operacja skopiowania tego „tekstu” i wprowadzenie go do wyszukiwarki, by natychmiast osiągnąć efekt linka. Czyżby działający w imieniu prokuratur biegli nie znali tej prostej zasady zmiany tekstu na link? Dobrze, że chociaż w Waszyngtonie to widzą!

Jakbyśmy stosowali wykładnię prawa jak autor tego artykułu, to moglibyśmy pójść dalej i komputer powinien być traktowany z automatu jako narzędzie przestępcze -- przecież wystarczy go włączyć, odpowiednio poklikać i mamy na dysku piracki program/grę/film.


Też to mi przyszło do głowy. Każdy z nas w domu posiada rożne noże kuchenne więc mogą one posłużyć do dokonania morderstwa.

xittam wrote:
Hardy wrote:Przecież ta strona i tak jest martwa,

od około 2 lat nic się tam nie dzieje.


Ja stale znajdywałem interesujące mnie rzeczy, jak na przykład: masę różnych seriali starszych czy nowych, programów, gier, itp. Nawet poważnie zastanawiałem się aby sobie wykupić pierwszą rangę vip aby mieć dostęp do rzadko spotykanych plików. Ogólnie ubolewam, że strona padła. Bo bardzo często korzystałem z niej. Zresztą bodajze od 2005/6 roku się o niej dowiedziałem. Tak dobrej Alternatywy nie widzę dla siebie. Z torrentów korzystam bardzo rzadko bo ściągając jesteśmy widziani jak na patelni.
Image
User avatar
ihtius Poland (pl) Male
User level 11
 
Posts: 2527
Joined: 03 Jan 2011, 19:33
Last Visit: 29 May 2019, 22:54
Online: 65d 16h 31m 19s
Location: Lublin
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Nawet poważnie zastanawiałem się aby sobie wykupić pierwszą rangę vip aby mieć dostęp do rzadko spotykanych plików.

Rzadko spotykane pliki to mem. xD W dziale dla VIP-ów nie było nic ciekawego.

A do torrentów polecam VPN-a. :haha:
User avatar
macieg Poland (pl) Male
User level 0
 
Posts: 29
Joined: 14 Jul 2018, 17:11
Last Visit: 07 Aug 2019, 18:23
Online: 5d 8h 58m 11s
Location: Szczecin
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 5
Początkujący pomocnik

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

macieg wrote:A do torrentów polecam VPN-a.

A ja prywatne torrenty - np. BTGigs.info, TorrentLeech.org...
User avatar
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO
 
Posts: 12682
Joined: 22 May 2010, 16:48
Last Visit: Yesterday, 23:46
Online: 322d 22h 26m 10s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

macieg wrote:A do torrentów polecam VPN-a.


VPNy nie są dla mnie zadowalającym rozwiązaniem ponieważ większość tych usług są amerykańskimi czy europejskimi firmami do których informacji organy śledcze mogą uzyskać dostęp bez problemu. ;)
Zresztą czasami używam vpna programowego i prędkości nie satysfakcjonują mnie.

-- 16 Wrz 2018, 20:46 --

Anthrox wrote:
macieg wrote:A do torrentów polecam VPN-a.

A ja prywatne torrenty - np. BTGigs.info, TorrentLeech.org...

Dziękuję bardzo. ;)

-- 16 Wrz 2018, 21:02 --

macieg wrote:W dziale dla VIP-ów nie było nic ciekawego.

Robiłem sobie złudne nadzieje. W sumie przed zakupem konta vipa wpierw zasięgnąłbym zdania. Więc wcześniej czy później bym się lekko rozczarował.
macieg wrote:Rzadko spotykane pliki to mem.

Teraz już lepiej nie używać tego określenia ! :haha: Zresztą wraz z dniem 12 września 2018 roku wychodzi już ono z użycia. ;-( :-E
Image
User avatar
ihtius Poland (pl) Male
User level 11
 
Posts: 2527
Joined: 03 Jan 2011, 19:33
Last Visit: 29 May 2019, 22:54
Online: 65d 16h 31m 19s
Location: Lublin
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

Pebx dalej nie działa, szukałem info coś na ten temat ale nic nie ma.
Są dwa możliwe powody
- Admin się wy***ał ( od dłuższego czasu nic nie działał )
- Hosting padł

No i stało się, jest już pierwsza kopia DW
http://darkw.pl :D
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
User avatar
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio
 
Posts: 1332
Joined: 19 Aug 2011, 16:33
Last Visit: Yesterday, 23:17
Online: 98d 1h 47m 16s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Koniec DW (DarkWarez.pl)?

Post IP: rejestrowane!

chrumcio wrote:No i stało się, jest już pierwsza kopia DW
http://darkw.pl


najpierw mi napisało, że odrzuciło połączenie, a po chwili zonk, działa :D kuhwa jakiś święty 1956? :killer: :hee:
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
User avatar
santa13 Poland (pl) Male
User level 12
 
Posts: 2805
Joined: 06 Nov 2012, 02:06
Last Visit: Yesterday, 10:59
Online: 138d 21h 9m 33s
Location: Silesia
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba


  • Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests