Nie daj się wychędożyć!

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Nie daj się wychędożyć!

Post IP: rejestrowane!

Jestem z auta zadowolony.
Jakiś rok temu kupowałem samochód i życiu nie wyobrażałem sobie jak można być tak bezczelnym sprzedawcą. Każde jego słowo i gest to kłamstwo w najczystszej postaci. Nie wszystko wyszło od razu, ale myślę, że po ponad rocznym użytkowaniu "niespodzianek" wiele już nie zostało.
Myślę, że większość z nas zadaje pytanie -
- A dlaczego sprzedajesz?
- No wiesz żona w ciąży musimy mieć większe auto.
A żona chuda jak szczapa i ćmi papierosa za papierosem - pierwsze kłamstwo - być może.
I szczerze im dalej w las tym trudniej mi w tą ciąże wierzyć.
Jedziemy, mówię - auto ściąga w lewo. Nie, nie to nierówna nawierzchnia - opowiada.
I faktycznie wszystko ok, podoba mi się i jazda i wygląd, a czerwona lampka (ta w mózgu) nie pali się.
Mała dygresja. Nie znam się na autach i nieraz się naciąłem i nigdy, NIGDY sprzedawca nie był uczciwy.
Kupuję samochód trochę jak większość kobiet - na wygląd.Po prostu podoba mi się to biorę. :-)
W czasie oglądu auta wszystkie usterki zauważone przeze mnie sprzedawca bagatelizował.
Dziura w szybie (taka na 5 zł) - Eee, za dyszkę naprawią (później w warsztacie dowiaduję się, że to jest nie naprawialne - wymiana szyby 550pln).
Wgniota z tyłu (nieduża) - Ktoś mi złośliwie uderzył, to nic takiego. - Dooo-bra?!
itd. itd.

Zawsze po kupnie auta wymieniam wszystkie płyny aby mieć pewność na przyszłość.
Olej złocisty, czyściutki jakby dopiero zalany. Po wymianie samochód pali 0,8 litra na 1000km - oczywiście oleju!
Motodoktor he?
U oponiarza wyważam opony i ogólny przegląd - okazuje się, że opona (przód,pasażer) jest zamontowana odwrotnie, tz. odwrócona na feldze - kierunkowa opona! - no i ściąga w lewo :-(
Zapasówka w bagażniku jest, a i owszem.To nic że zupełnie inna i ROZPADA SIĘ w rękach.
Pękła plastykowa część chłodnicy - wymieniam na nową. Myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy. Chłodnica w 1/3 tak zatkana, że i pod ciśnieniem powietrze by nie przeszło. Uff..., co jeszcze?

Jaki wniosek? Myślę, że silnik został przegrzany i to był główy powód sprzedaży - naprawienie silnika to koszt 3000-4000 pln. Potwierdzeniem tego może być fakt, że wszystkie tarcze hamulcowe wyglądały na nowe.

p.s. Dlaczego piszę to tutaj, a nie na forum hyundi coupe? Nie jest moją intencją aby sprzedawca to czytał, on wie co zrobił, ale chciałem pokazać jak perfidny może być człowiek.

Ale, ciągle jestem z auta zadowolony.

-- 26 Mar 2013, 11:10 --

http://www.autocentrum.pl/testy-aut-uzy ... 002/#lista
orhom Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 02 Aug 2019, 14:49
Online: 13d 11h 24m 3s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 120
Doradca postowyDoradca postowy

Re: Nie daj się wychędożyć!

orhom wrote:p.s. Dlaczego piszę to tutaj, a nie na forum hyundi coupe? Nie jest moją intencją aby sprzedawca to czytał, on wie co zrobił, ale chciałem pokazać jak perfidny może być człowiek.

ano może być, najlepiej każdego sprzedawce z góry traktować jak oszusta, naciągacza i podłego skurczybyka //roki76 :-(
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 22 Aug 2019, 15:26
Online: 51d 7h 9m 11s
Lamps demolished: 1629 (+1238)
Reputation point: 2144
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Albo skurw... (rybę)
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:46
Online: 322d 22h 26m 10s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Ohrom spoko nie jesteś jedyny który się spotkał z takimi sprzedawcami, ja trafiałem na mechaników a było ich kilku. Dużo by tutaj pisać, ale jeśli kcesz to opiszę i może to ostrzeże innych.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Yesterday, 20:27
Online: 28d 25s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Elmek opisz to jak możesz. Przyda się przestrzec innych przed oszustami. ;)
I am True Vault Hunter !
roki76 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 04 Aug 2019, 06:58
Online: 134d 3h 1m 53s
Reputation point: 1166
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Elmek13 wrote: może to ostrzeże innych.
- tym się kierowałem przy pisaniu posta.
Zachęcam więc do takich postów, niekoniecznie motoryzacyjnych.

p.s. nie zrozumcie mnie źle, ja się nie użalam. I tak Wam wszystkiego nie opisałem, tylko tak z grubsza :-)
orhom Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 02 Aug 2019, 14:49
Online: 13d 11h 24m 3s
Reputation point: 120
Doradca postowyDoradca postowy

Elmek13 wrote:Ohrom spoko nie jesteś jedyny który się spotkał z takimi sprzedawcami, ja trafiałem na mechaników a było ich kilku. Dużo by tutaj pisać, ale jeśli kcesz to opiszę i może to ostrzeże innych.

czekamy Elmuś :)
roki a co to za ciachanie moich postów ?? :(
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Tauri użyłeś jednego z tych słów na które jestem "uczulony", stąd moja edycja. ;)
I am True Vault Hunter !
roki76 Poland (pl) Male
Legenda

Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

:-) Roki, sam jestem przeciwnikiem przekleństw czy to na forum TC czy na Starych e-grach, ale czasami trzeba, bo czasami dobre przekleństwo podkreśla wartość zdania :-)
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Tyle że ja tutaj na to nie pozwolę, bo można znaleźć "łagodniejsze"odpowiedniki. :)
I am True Vault Hunter !
roki76 Poland (pl) Male
Legenda

roki76 wrote:Tyle że ja tutaj na to nie pozwolę, bo można znaleźć "łagodniejsze"odpowiedniki.

jak zwykle czujny, zwarty i gotowy. Takich ludzi nam trzeba.

Wracając do tematu - swego czasu sąsiadka się uparła, żeby kupić peceta i pomimo moich próśb sama pojechała do MMarkt i kupiła ładną blachę z cegłami w środku. Pan sprzedawca nie chciał uznać naprawy gwarancyjnej, więc w krótkich zołnierskich słowach wyjasniłem mu czym się zajmowała jego mama, babcia i siostry babci do trzeciego pokolenia wstecz. Pan sprzedawca poszedł po ochroniarza, a ten widząc mój spokój powiedział, że nie widzi powodu do interwencji. Generalnie wparowałem do derektora tego burdlu - o dziwo można spokojnie było wejść na piętro, więc skorzystałem z tego zaproszenia i grzecznie przeprosiłem, ale potrzebna jest siła wyższa. Szczęściem w nieszczęściu było przypadkowe spotkanie kolegi z podstawówki, który tam pracował jak szpenio od łączności/informatyki, więc dopomógł rozwiązać problem - jak się później okazało to nie był pierwszy przekręt chłopaków pracujących na zmianie porannej, a wtedy sąsiadka kupiła blaszaka. Przypuszczam, że teraz nikomu się nie opłaciłby taki numer, ale zawsze wszystko trzeba oglądać, papiery sprawdzać, numery seryjne, czy naklejki całe, czy są prosto naklejone, a nie przekrzywione - słowem jesli COKOLWIEK budzi waszą wątpliwość, lepiej odstawić. Oczy wiście nie czepiam się podkładki pod mysz za 9,99 czy stojaka na płyty cd za 9,99 raczej mam na mysli droższe rzeczy ~100 w górę.
system16.com amigaremix.com theisozone.com emuparadise.me
https://archive.org/details/consolelivingroom
xittam Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Yesterday, 12:51
Online: 48d 12h 13m 22s
Lamps demolished: 4846 (+3749)
Reputation point: 355
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Return to Pogaduszki wszelakie