ORANGE / TP - NEOSTRADA

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

ORANGE / TP - NEOSTRADA

Post IP: rejestrowane!

Chciałbym Wam opisać moją przygodę i spostrzeżenia co do TP.

Konsultant najpierw mi zaproponował umowę na 104zł (internet, nielimitowany telefon, tv, livebox), podziękowałem i poprosiłem o czas do namysłu.
Przy ponownej rozmowie gościu stwierdził, że upominek należy mi się tylko, jak kupię to wszystko, co wcześniej proponował. Jeszcze się żalił, bo to on dzwonił, i rzekomo ze swojej komórki, bo zastrzeżone nie mogą się do mnie łączyć :-E
Po moim ubolewaniu, że chcę kupon rabatowy zmiękł i zaproponował, że da mi prezent w postaci mp3 / nawigacji.
Nic z tego nie potrzebowałem, więc odmówiłem i stwierdziłem, że chcę bon - on mówi, że nie ma, ja że jest i mogę zamówić przez internet. Na te słowa po prostu się rozłączył :-)

Postanowiłem przedłużyć Neostradę z moim ukochanym bonem i tu niespodzianka.
Będąc zalogowanym rzeczywiście nie mogłem wybrać żadnego prezentu...
A będąc wylogowanym nagle mogłem - niezły trick ORANGE :-)

Już będąc wylogowanym złożyłem zamówienie.
Wszystko na stronie zostało elegancko zaakceptowane wraz z NeoBonem, napisane że kurier przyjedzie, a tu wczoraj dzwoni jakiś gościu - potem się kapnąłem, że naganiacz i próbował mi wmówić, że ta oferta jest już nieaktualna (dałem się nabrać, że to gość z TP) i najtaniej, jako że jestem stałym klientem TP/ORANGE mogę liczyć na internet za 65 zł/brutto.
Ja: LOL - za sam internet...
Powiedziałem, że w to nie wchodzę + już lepszą ofertę daje droga kablówka Promax Media, to on przeprosił mnie na chwilę, że musi pogadać z przełożonym i nagle po chwili stanęło, że jednak mogę liczyć na internet za 49zł, ale bez upominków, za to wciskają modem, który jest mi do niczego niepotrzebny. Ja qrw...
Po rozmowie zadzwoniłem na 801 505 505 i nagle się okazało, że to co mówił ten gość to łgarstwo. Wszystko mi się należy - i abonament za 49zł i kupon rabatowy.

Morał jest z tego taki: nie ufajcie do końca konsultantom TP i/lub osobom, które za takowe się podają, bo oni mają na Was zysk i mają za zadanie wcisnąć jak najwięcej (tak, wiem Janusz, że wszyscy o tym wiedzą).

Dziękuję za uwagę - umowa przywieziona przez kuriera już podpisana :tuptup1:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 20:00
Online: 322d 14h 19m 59s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Re: ORANGE / TP - NEOSTRADA

2012-11-08_2311.png

Pomyśleć ile 10 lat temu kosztowałby taki internet...
...i że na jedynej pozycji 12 kB/s...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Ja wziąłem u siebie w Rudzie Śl. niby za 50zł abonament za kablówlę i internet w Vectrze. Niestety trzeba doliczyć 15zł miesięcznie za dekoder HD, a po roku czasu +29zł za internet, bo w pierwszym roku kosztuje 1zł. Lepsze to niż pojedynczo kablówka i internet. Za sam internet 8MB bym zapłacił pewnie z 60zł, a kablówka 30-40zł. Trochę taniej, ale zawsze
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Today, 00:31
Online: 138d 18h 59m 21s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Kupon 150zł już zrealizowany. Ciekawi mnie tylko, ten punkt w regulaminie
Code: Select all
8. Jeden Uczestnik Oferty Okresowej może dokonać jednej aktywacji Bonu o wartości określonej w par 5 niniejszego regulaminu.

Rozumiem, że zabezpieczają się, żeby jeden użytkownik wiele kuponów sobie nie zrealizował, ale jak za dwa lata chciałbym skorzystać z tej promocji, to jestem uziemiony, a przyznam, że bardzo mi się spodobała :-)

BTW uważajcie na naganiaczy pokroju nr telefonu 221015723 z tego co widzę są z GTI - mówią, że są z ORANGE, ale tak naprawdę dzwonią w imieniu ORANGE i próbują wciskać jak najdroższe rzeczy :-)

Wyślę zresztą im ten tekst przy okazji:
Do funkcjonowania Telefonicznego Biura Obsługi nie mam za dużo uwag (może z wyjątkiem przymuszania do dzwonienia pod płatny numer 0801 w przypadku awarii technicznej, gdzie nieraz muszę dobrych 15 min czekać aż ktoś odbierze). Bardziej mnie irytują "naganiacze", z których korzysta Wasza firma (bodaj firma GTI.pl). Np. nachalnie dzwoni nr 221015723 i np. sugerują, że jakieś promocje nie są dostępne. Nie kłamią wprost, tylko używają typowej " perswazji psychologicznych" jakie na swoich szkoleniach zdobywają. Np. gdybym ja się nie zainteresował sprawą nie mógłbym liczyć na mój ukochany NeoBon za 150zł, który właśnie zrealizowałem!

W tym miejscu dziękuję Shoonayowi, że tak ładnie mi pomagał walczyć o swoje i podpowiadał co ORANGE może, a co nie :tuptup1:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Trochę o wspaniałej z reklam UPC :mad:
Ja omijam takie firmy jak Orange czy UPC, szczególnie tę ostatnią.
Rodzice mieli z nimi nie lada problemy że prawie sprawa nie trafiła do sadu i tak matka poszła do urzędu informacji elektronicznej, bo UPC nasz jawnie oszukało.
Przedłużając z nami umowę pani przez telefon powiedziała, że mamy ileś tam darmowych minut do wszystkich sieci za darmo podkreślam do wszystkich sieci za darmo. Jak się okazało później UPC to zmieniła a nas o tym nie poinformowała. I pewnego pięknego dnia przyszedł rachunek z UPC na kilkaset złotych.
W tym urzędzie dyrektor, który rozmawiał z matka mówił, że możemy iść dwoma drogami: albo iść z nimi na udry albo sprawę załatwić w drodze negocjacji, matka wybrała ta druga drogę. Ja to bym sk***ysynów postraszył :haha:
Urząd żądał od UPC żeby przedstawił nagranie rozmowy ojca z konsultantką tego UPC jednak UPC mimo,że musi przynajmniej przez rok trzymać takie nagranie oświadczyło że skasowali, następne sk***ysyństwo z ich strony.
Dokładnie dalej nie wiem co się działo bo sprawy mocno nie śledziłem, ale UPC robiło wszystko, żebyśmy zapłacili te rachunki na kilkaset złotych.
Odradzam wam kupowania pakietów usług w takich firmach jak UPC, których klient nic nie obchodzi i chcą go tylko nabić w butelkę. Sam internet można u nich zakupić, ale broń boże pakiet usług.
Po za tym pracują tam sami niekompetentni ludzie.
Bardzo często potrafili wyłączać nam telewizje, bądź jakieś kanały. Żeby coś załatwić na przykład zgłosić awarię to trzeba było do nich dzwonić do innego miasta na własny koszt na przykład Poznania !! Samo łączenie nieraz trwało z dziesięć minut, już nie mówiąc o rozmowie. Jak coś się popsuło i był to piątek to niestety nie miało się telewizji i neta oraz telefonu aż do następnego tygodnia. Takie sytuacje były bardzo częste. Ludzie tam zatrudnieni na słuchawce to najczęściej studenci na prędece przeszkoleni, nie mający o sprawach technicznych żadnej wiedzy nawet elementarnej. Jeśli ojciec prosił o telefon do jakiegoś przełożonego czy kierownika otrzymywał odpowiedz, że nie znają numerów czy im nie wolno tego robić.
Jak mieli ci założyć telewizje i mieszkasz w Lubinie to zlecenie szło z Poznania do osoby z Lublina która dla nich pracowała i ona z tym zleceniem przyjeżdżała do ciebie do domu. Tylko, że bardzo często osoba zlecają w Poznaniu pracująca na słuchawce często się myliła i koleś przyjeżdżał do ciebie i chciał ci montować coś całkiem innego niż ty chciałeś !!
Moi rodzice tyle zjedli nerwów, że szkoda gadać.
Radzę wam unikajcie tej firmy !
Na reklamach w telewizji wszystko tak ładnie wygląda a w rzeczywistości to jest niezły burdel i syf oraz kompletny brak profesjonalizmu.
Odradzam jakąkolwiek z nimi współpracę !
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 29 May 2019, 22:54
Online: 65d 16h 31m 19s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Jestem Abonentem UPC w zakresie TV kablowej (pakiet mini, albo AZART - jak kto woli) Jakiś czas temu wpadł do mnie jakiś sprzedawca od nich i chciał mi wcisnąć full pakiet, czyli TV + internet + telefon. Grzecznie wytłumaczyłem mu że posiadając komórke na kartę i moich wydatkach na rozmowy nie potrzebujemy dodatkowo stacjonarki, z internetem chciał potem wcisnąć nam łącze rzędu 8 Mbit za bagatelka 60 zł ! Podczas gdy miałem już łącze 10 Mbit za 5 złociszy mniej,z TV też próbował coś wytargać ale z marnym skutkiem bo miałem już swojego Samsunga podłączonego do netu. Także nic nie uzyskał przychodząc do mnie. Ale skubany nagadał się jakieś 10 minut :haha:
Zastanawiam się ile potem wypił napojów regeneracyjnych. :haha:
I am True Vault Hunter !
roki76 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 04 Aug 2019, 06:58
Online: 134d 3h 1m 53s
Reputation point: 1166
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

1:0 dla Górnika ze Śląska!
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

No ja (jak jeszcze miałem) Neostradę to żadnych problemów nigdy nie miałem. Jak trzeba było to się człowiek i dodzwonił i wszystko załatwił. Tyle, że to jeszcze za czasów kiedy TP była jako TP, zanim całkowicie została przejęta przez Orange... Teraz to jest faktycznie tragedia. Wiem bo rodzice mojej żony mają u nich pakiet... Ile ja się z tymi baranami z infolinii nawalczę to szkoda gadać, a w dużym mieście mieszkam.

Co do UPC to stary mój ostatnio chciał zmienić pakiet. Okazało się że nie może, bo ma umowę na 2 lata. Takie oczy o_O ale cóż, za umowę i czytamy, a tam jak byk pisze: "umowa na czas nieokreślony, chyba że strony postanowią inaczej". Postanowienia jednak żadnego nie było, więc WTF !! Drążymy temat dalej. Okazało się, że wykupując pakiet HD jakiś czas temu, automatycznie akceptuje się Regulamin usług (logiczne) i dopiero tam jest napisane, że umowa zawarta na usługi 3w1 (TV+Net+Telefon) obowiązuje przez 24 miesiące. Problem w tym, że babka z którą mój staruszek rozmawiał, nie raczyła go poinformować o tym, że jest taki punkt. Co więcej, skłamała mówiąc że nowa umowa będzie taka sama (nic się nie zmienia) jak obecna, nawet wartość faktury nie wzrośnie (co okazało się kolejnym kłamstwem). Wyszło na to, że stary z umowy na czas nieokreślony, na której mógł sobie zrobić wszystko - nawet zrezygnować z usług, bez żadnych konsekwencji - będąc wprowadzonym w błąd przez konsultantkę - "wskoczył" na 2 letnią smyczkę... a faktura jest o jakieś 10 PLN wyższa niż poprzednio płacone.
Dlatego, jeśli wasi starzy wpadną na genialny pomysł, żeby z jakąkolwiek firmą podpisywać umowę lub ją przedłużać - to się tym zainteresujcie i im pomóżcie. Pojdźcie z nimi do biura, albo za nich prowadźcie rozmowy z BOK, bo na 99% zostaną wpuszczeni na minę. Jeśli druga strona "wyłapie" że konsument, jest trochę na bakier z regulaminami itp. itd. to pozamiatane.

Podpisuję się więc pod zdaniem które padło tu wyżej, że jakąś pojedynczą usługę (np. internet który faktycznie mają dobry) można od nich brać, ale z podpisywaniem umowy na pakiet usług to trzeba uważać.
husar Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 17 Aug 2019, 14:45
Online: 9d 9h 56m 32s
Reputation point: 300
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Może trochę nie w temacie, ale raz popełnilem karygodny błąd i zgodziłem się na usługę z Orange, którą mi wciśnięto...telefonicznie :hmm:

Nie wiem co wtedy myślałem, ale z miesięcznych ruchunków 55 zł (parę dobrych lat temu) nagle zrobiło się 89. Na początku myślałem, że za dużo gadam, więc starałem się ograniczać rozmowy. Potem dokładnie sprawdziłem rachunki i okazało się, że za jakiś shit dopłacam. Natychmiast anulowałem usługę.

Także moja wina i głupota, że dałem sobie wcisnąć coś i to telefonicznie. Z netem nie miałem nigdy problemów; nie oglądam TV więc zawsze brałem sam net, ale znajomy miał problem z takim samym pakietem jak pisze ihtius. Nie pamiętam detali, ale udało im się wybronić, gdyż firma także kłamała, że ma rozmowę nagraną z rodzicem, co było oczywiście ściemą.
\(-_-)
bebokus Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Yesterday, 20:36
Online: 54d 19h 12m 12s
Reputation point: 760
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Ja tam do tepsiarzy nic nie mam, chociaż w kiedyś, dobie masowych przejść na innych operatorów przeszliśmy na Netię, to nadal używam netu z tepsy od ~2000 roku.

Mieliśmy za to wesołą przygode z TelePolskimi gnojami... pewnego razu dzwoni se babka, podaje się za pracownika Netii że tam niby coś zmieniają w cenniku więc mamy prawo przenegocjować umowę (z czego już wielokrotnie korzystaliśmy w przeszłości, bo my sami nie możemy zmieniać umowy w trakcie jej trwania, ale jeśli operator obniża cenę czy cuś to równa się zmiana warunków umowy a wtedy i my możemy se wymyślać) więc umówiła się na najbliższy dzień że przyjedzie konsultant.
Mnie rano nie było, staruszkowie se go przyjmują, podpisują, załatwione. Po południu wracam do domu, pytam się co to załatwili, i okazało się że było tak:
Konsultant od początku mieszał jaką firmę reprezentuje, typowe zagranie, zachwalanie cen i unikanie mowy o nazwie firmy czy zakrywanie logo. Ostatecznie naściemniał że Netii już nie ma, bo tak jak kiedyś Tele2 przeszła w Netię, tak od teraz się nazywają TelePolska i wogóle kup pan cegłę u nas najlepsze warunki.
Wieczorem dzwonimy na stały numer informacyjny do Netii i niespodzianka, Netia istnieje a my mamy z nimi ważną umowę na najbliższe kilka miesięcy. :-E
Pogrzebałem trochę po necie, okazuje się że z TelePolską masa ludzi już miałą podobne sytuacje, chop-siup piszemy rezygnacje z umowy, podpisujemy, następnego dnia wysyłamy i po sprawie.

Ale masa starszych osób nie miała tyle wiedzy żeby się na czas dowiedzieć co zrobili, jedni płacili kary za rezygnacje z operatora w trakcie, inni dostali potem gigantyczne rachunki od TelePolsi. Unikać jak szarańczy.
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta ... olska.html
Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

Last Visit: 02 Apr 2015, 16:20
Online: 139d 20h 31m 34s
Reputation point: 699

Masakra.

221015723 cały czas próbuje się dobić (dodałem go do ignorowanych - więc słyszy tylko sygnał zajętości) - oto wykaz:
19 Gru 18:54
18 Gru 15:45
18 Gru 15:44
18 Gru 15:38
18 Gru 15:20
18 Gru 14:38
17 Gru 20:46

Następny do listy, ale dzwoni rzadziej:
Numer telefonu: 717739810 - cyt.:
rebeliant wrote:"Polska Telefonia Stacjonarna" - naciągacze, dybią zapewne na naiwne staruszki, przedstawiają się z ofertą obniżki rachunku. Spławiłem aż się sami rozłączyli. Zgłosić do prokuratury (nie jest to ścigane z urzędu).
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Amiga trwa i trwa mać!
Shoonay Poland (pl) Male
Chadziaj leśny

Last Visit: 02 Apr 2015, 16:20
Online: 139d 20h 31m 34s
Reputation point: 699

Nie mam doświadczenia.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Z Orange jeszcze jedna rzecz się zdarzyła. Przedłużałem umowę, wybrałem telefon - wszystko online. Przeczytałem warunki dokładnie. W sumie mi pasowało - więc zamówiłem. Przyjechał kurier, zostawił telefon, kopię podpisaną papieru zabrał do Orange, został oryginał. Wszystko było pięknie, póki nie przyszła pierwsza faktura. Zdziwiłem się że kwota jest wyższa. Poczekałem z miesiąc żeby potwierdzić przypuszczenia - na kolejną fakturę do zapłaty, która znów przyszła na wyższą kwotę niż deklarowana w umowie. Zacząłem szperać, grzebać, szukać - no i się sprawa wyjaśniła. Okazało się, że wraz z przedłużeniem umowy Orange włączyło mi (bez pytania, bez poinformowania, zero wpisu na papierze o świadczeniu usług) dodatkową usługę na oszczędzanie SMSów. Tylko po ki ch*j mi taka usługa (20 SMSów za każdy miesiąc które się oczywiście kumulują) jak mam ich 1000 do wykorzystania w podstawowym abonamencie o_O

Także, uważajcie co Wam włączają, bez waszej wiedzy. Jeśli rachunek jest wyższy nawet o 5, 10, czy 20 złotych to od razu się interesować i drążyć temat. Zakładam że takie praktyki nie tylko w Orange, ale też w innych sieciach są. Byłem też w zeszłym tygodniu w głównym salonie, rozmawiałem z babką, przy okazji z którą załatwiałem inną sprawę, a że zagadała (bo jak to) to jej powiedziałem co myślę o Orange i ich praktykach, że jak była stara IDEA to jako wieloletni klient to ja miałem super i były dodatki minut/smsów za free co miesiąc, i telefon fajny dostawało się, że o mojej ulubionej Optimie nie wspomnę, a to co teraz mi oferują to są popłuczyny tego co było i że kompletnie nie szanują klientów z wieloletnim stażem. Babke zatkało bo nie pracuje widocznie tam tak długo, żeby podważać moją wypowiedź. Na tym się skończyła gadka.
Tak to wygląda, że ktoś kto przychodzi nowy do sieci, ma lepiej od kogoś kto w niej siedzi od 10,12,15 lat - takie są fakty.
husar Poland (pl) Male
User level 4

Ja ogólnie z Orange jestem zadowolony. Chociaż trzeba uważać tak jak piszesz. Nigdy nie posiadałem telefonu komórkowego na abonament. Od zawsze w Orange i na kartę, ponieważ doładowanie za 50 PLN spokojnie wystarcza mi na te 93 dni, a nawet pod koniec sporo zostaje. Dwie rzeczy się mi tylko nie podobały. Mianowicie biorąc na tamte czasy nową nokie w pseudo zetafonie płaciłem aż 149 PLN i co ciekawe zobowiązanie na trzy lata, ale gwarancja na telefon była na dwa lata. Oczywiśćie, jak to w moim pechowym życiu bywa, akurat po dwóch latach padlo w telefonie oprogramowanie i za wgranie nowego musiałem płacić sam. Podejrzewam, że ktoś i tak podniósł w tej sprawie raban, ponieważ od jakiegoś czaus nie ma już tak długich zobowiązań. Ale pewnie to UOKIK albo Urząd Komunikacji Elektronicznej czy coś w tym stylu nałożyło kary to się poprawili. Jakiś czas temu też Orange przysłało mi SMS z wiadomością sieciową, że pobrano mi dwa PLN. Zastanawiałęm się za co, skoro na 100% nie brałem udzial w żadnych konkursach SMS, nic nie aktywowałem, nigdzie nie dzwoniłem. Także skąd to? Najprawdopdoobniej jednak, czego nie sprawdziłęm do końca. Dzwoniąc do mnie miałem jakiś domyslny przez nich wybrany utwór muzyczny jako halo granie czy jak oni to tam zwą. Osobiście takie coś bardzo mnie drażni, ale co ciekawe oni sobie sami narzucili takie coś. Niby tylko dwa PLN powiecie. Ale ilu za pewne osobom w całej Polsce tak zrobili. Do tego dlaczego narzucają wkurzającą melodyjkę skoro tego od nich nie żądałem. Naciąganie i oszukiwanie ludzi.
Pozdrawiam / Best regards: olesio
olesio Poland (pl) Male
BANNED

Last Visit: 01 Jul 2017, 15:30
Online: 56d 19h 19m 31s
Reputation point: 111
Doradca postowyDoradca postowy

Dokładnie olesio z tym "halo granie" jest tak, że wysyłają SMS z sieci że została aktywowana taka usługa. Pierwszy miesiąc masz za darmo, potem właśnie już jest pobierana opłata w wysokości 2 PLN - aby tą usługę wyłączyć, należało zastosować się do odpowiednich instrukcji, czyli w ciągu iluś dni (licząc od daty aktywacji) wysłać SMS o treści "wyłącz" czy coś takiego pod konkretny numer. Jeśli nie zmieściło się w tym "okienku" czasowym, to licznik bił na następny miesiąc. Tak przynajmniej wygląda to ze strony abonamentu. Nie wiem jak na kartę, ale zakładam że podobnie. Mi też to chcieli wcisnąć. Normalnie SMSy z sieci trafiają do Spamu :P ale coś mnie tknęło, żeby przeczytać co za bzdury tam piszą (akurat jak mi się woda na kawę gotowała). Nie minęła godzina od przysłania tego SMSa o aktywowaniu usługi "halo granie" a dostali ode mnie wiadomość zwrotną z kodem do jej deaktywacji. Prawdopodobnie Tobie też takie coś wysłali, ale domyślnie mogłeś tego SMSa skasować nawet go nie czytając, co sporo osób robi, a potem właśnie są takie tego skutki.

Plusem posiadania abonamentu jest to, że ma się konto na Orange Online, z którego poziomu można wręcz wszystko kontrolować - w tym aktywować lub deaktywować usługi, bez konieczności łażenia do salonu czy dzwonienia do BOK i użerania się z pseudo-konsultantami. Nie wiem czy użytkownicy pre-paidów też mogą mieć takie konto, zakładam że tak, pod warunkiem że zarejestrują kartę. Jednak co i jak dokładnie to trzeba by się dowiedzieć.
husar Poland (pl) Male
User level 4

Return to Pogaduszki wszelakie