Polski

PIXEL - czasopismo

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.
santa13 Nareszcie zaczynam czytać aktualny numer. Z racji tego, że znajdują się tam artykuły o Amidze to większa frajda mnie bierze ;D Page 3 of 3 3 https://forum.thecompany.pl/pogaduszki/pixel-czasopismo-t3831.html
2015-07-15T18:59:56+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

Nareszcie zaczynam czytać aktualny numer. Z racji tego, że znajdują się tam artykuły o Amidze to większa frajda mnie bierze ;D

2015-07-16T19:19:46+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

Byłem do pixela sceptycznie nastawiony, ale ten numer (to 1 numer jaki czytałem) obiektywnie patrząc jest dobry, czyta się ciekawie, artykuły rzetelne, spokojne, nie tak jak w cd-action, gdzie panuje hura optymizm. Świetny matowy papier. Pixela przeczytałem całego, dosłownie wszystko. Mało reklam. Gry w sumie też lepsze niż w nowym cd-action. ;)

2022-12-06T11:22:55+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

Minęło 5 lat odkąd kupuję Pixela, nadszedł czas na prenumeratę, dzięki niej będę miał wersję PDF za free i ewentualne dodatki ;) Wziąłem pakowanie premium w tekturce, zobaczę czy się to przyda i listonoszka nie będzie mi tego gięła :D A wszystko to taniej jakbym miał jeździć i kupować każdy numer co miesiąc. Obym się tylko pozytywnie zdziwił ;)


Przyszedł ten dzień kiedy jednak trzeba przekazać złe wieści. Co prawda informację te znalazłem dzisiaj w Mikołaja, ale na stronie facebookowej Secret Level Robert zamieścił oto taki wpis:

Kochani Czytelnicy, Reklamodawcy, Partnerzy, Przyjaciele!
Jako wydawca jestem zmuszony poinformować o zakończeniu wydawania Pixela. To dla mnie osobiście bardzo trudny moment, najtrudniejszy od wielu lat. Dla Was na pewno też nie są to wieści, jakich byście chcieli się spodziewać.
Numer 84. ukaże się 21 grudnia, poniżej jego okładka.
Powód jest do bólu prozaiczny. Po prostu w aktualnej sytuacji i kosztach głównie druku, papieru i prądu nie mogę sobie pozwolić na dalsze wydawanie pisma. Zbyt wiele to kosztuje pod względem finansowym (i nie tylko).
Tym bardziej jest mi żal, bo udało się Wam stworzyć pismo wyjątkowe w wyjątkowych czasach. Ja osobiście spełniłem marzenie o wydawaniu czasopisma, który współtworzą moi idole z lat, kiedy zaczynałem swoją przygodę z komputerami. Jak o tym myślę, to dochodzę do wniosku, że "impossible is nothing". Jestem Wam wszystkim niezwykle wdzięczny za to, że mogliśmy stworzyć tę historię wspólnie.
Co dalej?
W kwestiach biznesowych będziemy kontynuować wydawanie PSX Extreme. W obecnej sytuacji będzie to jedyny na polskim rynku miesięcznik poświęcony tematyce gier wideo. Pod kątem cyfr wypada lepiej niż Pixel i liczę na to, że koncentrując się na jednym tytule uda się nam go umocnić. Mam też nadzieję, że uda się nam zachęcić również Was do sięgnięcia po ten magazyn, postaramy się przemycić na jego łamach "ducha Pixela".
Będziemy też nadal organizować wydarzenia: dwa razy do roku Gamedev & Creative Careers Expo (edycje wiosenna i jesienna), Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven oraz Extreme Party, pewnie też pojawią się jakieś dodatkowe imprezy po drodze, gdzie również mam nadzieję na Wasze wsparcie i udział. Skontaktuję się ustalę sprawy z prenumeratorami, patronami oraz zrealizuję nagrody akcji z książką o Historia Commodore 64 Piksel po Pikselu.
Odnośnie przyszłości Pixela. Jestem bardzo przywiązany emocjonalnie to tej marki. Wielu z Was na pewno też, wiem to choćby z prywatnych rozmów z Wami czy Waszej obecności na naszej grupie tutaj (grupa oczywiście nie zniknie!). Z pewnością przed nami wydawnictwa okolicznościowe, choćby przy okazji Pixel Heaven. Pozostawiam również otwartą opcję powrotu pisma za jakiś czas. Oczywiście wymagałoby to pozyskania partnera, który zechciałby ponieść ciężar głównie finansowania projektu, wiadomo też, że musiałaby pojawić się perspektywa uzyskania rentowności przez tytuł. Na chwilę obecną nie mogę tego obiecać, ale nie powiem "nigdy".
Na teraz to tyle, raz jeszcze bardzo dziękuję za wszystko, za wsparcie i niejednokrotnie bezinteresowną pomoc, także prywatną, od wielu osób. To dla mnie bardzo ważne. Coś się zmienia, ale tego co wspólnie stworzyliśmy nikt już nie odbierze. Stworzona wokół pisma społeczność również pozostanie, a my z branżą się nie rozstajemy.
Robert
PS. Do Prenumeratorów i Patronów odezwiemy się indywidualnie.Przykro trochę. Wyjdzie jeszcze jeden numer ostatni przed świętami. Do tego od nie wiem kiedy czekam na paczkę z wspieram.to. Ciężkie życie się zrobiło :( Pozostaje jeszcze drugie pismo PSX Extreme na rynku, ale osobiście nie mam konsoli i nie dla mnie ono. Cóż wszystko przenosi się do internetu z powrotem...

2022-12-06T16:44:53+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

To b. przykra wiadomość :(

2022-12-06T16:58:58+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

Szkoda PIXELA, to dobrze, że utrzymywał się jeszcze w dobie internetu.

Ja z czasopism komputerowych byłem wielkim fanem Świata Gier Komputerowych - miał taki chyba najspokojniejszy i najmniej krzykliwy język wypowiedzi no i pojawiał się dział RETRO, dzięki którego odkryłem jedną z moich ulubionych gier amigowych ... której dotyczy aktualna zagadka :D

2022-12-06T19:55:20+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

A może zapytam, w którym numerze twa gra jest wspominana? ?

2022-12-06T20:00:12+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

santa13 wrote:A może zapytam, w którym numerze twa gra jest wspominana?


W jednym z numerów z 1997 roku jest jej recenzja w dziale RETRO ;) ... ale prędzej tą grę znajdziesz w INNYM miejscu :lol2: :lol2: :-D

2022-12-06T20:21:27+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

PSX jeszcze walczy. Niedawno mieli 300 numer.

2022-12-14T21:41:44+01:00

Re: PIXEL - czasopismo

Pewnie nikt z Was nie prenumerował Pixela, ale jakby co niech sprawdzi skrzynkę pocztową. Jest tam ankieta do wypełnienia. Dwie możliwości Albo przedłużenie prenumeraty na PSX Extreme i gratisy, albo zwrot kasy. U mnie jak już zapłaciłem to nie będę kasy brał z powrotem. Najwyżej sobie poczytam co nieco o konsolach :D Podobno będzie też numer 000 jako dodatek.

Return to Pogaduszki wszelakie