Polski

Problemy z gatunkami gier

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.
Shoonay Też mieliście problemy dogadać się z niektórymi osobami co do tego jakie gatunki są Waszymi ulubionymi?

Ja tam ogólnie kierowałem się tym co przeczytałem w ówczesnych magazynach pokroju MA, TS czy SS, czyli: przygodówka to Universe i Kajko & Kokosz bo klikasz i są przedmioty, platformówka to np Zool i Superfrog - widok z boku i dużo skakania, strzelanina to Turrican czy Cannon Fodder - bo się szczela :-E itp, itd.

Ale wiele razy się spotkałem że pytam kogoś jakie są jego ulubione gry, on mi na to "przygodówki" to pytam jakie konkretne tytuły i dowiaduję się że:
"Cannon Fodder bo chodzisz po dżungli i zbierasz przedmioty" czy inne Dizzy, Turricany, Legacy of Sorasil albo Another World. :-E

Określenie "przygodówka" chyba słyszałem najczęściej błędnie użyte, bo w sumie na logikę jest to prawda, w każdej grze masz jakieś przygody jako gracz. :lol2:

Mój kumpel raz pomylił się w śmieszny sposób, w tym czasie jeszcze żadnego emulatora na oczy nie widzieliśmy ale czytało się już o nich w MA. Rozmowa przebiegła jakoś tak:
On: - mam nowy emulator!
Ja: - jaki?
On: - no zgadnij.
Ja: - nie wiem no, jaki?
On: - 2000...
Ja: - emulator 2000? Amigi 2000? :-|
On: nie, Gunship 2000. :mrgreen:

Warto wspomnieć że był też jeden osobnik tutaj co to grę FMV nazywał FPSem, ale ten tragiczny przypadek pomińmy z litości... :-E
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/pogaduszki/problemy-gatunkami-gier-t1579.html
2011-10-25T08:25:44+01:00
Też mieliście problemy dogadać się z niektórymi osobami co do tego jakie gatunki są Waszymi ulubionymi?

Ja tam ogólnie kierowałem się tym co przeczytałem w ówczesnych magazynach pokroju MA, TS czy SS, czyli: przygodówka to Universe i Kajko & Kokosz bo klikasz i są przedmioty, platformówka to np Zool i Superfrog - widok z boku i dużo skakania, strzelanina to Turrican czy Cannon Fodder - bo się szczela :-E itp, itd.

Ale wiele razy się spotkałem że pytam kogoś jakie są jego ulubione gry, on mi na to "przygodówki" to pytam jakie konkretne tytuły i dowiaduję się że:
"Cannon Fodder bo chodzisz po dżungli i zbierasz przedmioty" czy inne Dizzy, Turricany, Legacy of Sorasil albo Another World. :-E

Określenie "przygodówka" chyba słyszałem najczęściej błędnie użyte, bo w sumie na logikę jest to prawda, w każdej grze masz jakieś przygody jako gracz. :lol2:

Mój kumpel raz pomylił się w śmieszny sposób, w tym czasie jeszcze żadnego emulatora na oczy nie widzieliśmy ale czytało się już o nich w MA. Rozmowa przebiegła jakoś tak:
On: - mam nowy emulator!
Ja: - jaki?
On: - no zgadnij.
Ja: - nie wiem no, jaki?
On: - 2000...
Ja: - emulator 2000? Amigi 2000? :-|
On: nie, Gunship 2000. :mrgreen:

Warto wspomnieć że był też jeden osobnik tutaj co to grę FMV nazywał FPSem, ale ten tragiczny przypadek pomińmy z litości... :-E

2011-10-25T10:09:37+01:00

Re: Problemy z gatunkami gier

Z gatunków, dawniej, definicja "przygodówki" zwykle bywała źle używana.
Zawsze spotykałem się z tym jak ludzie, mianem przygodówek, określają platformówki.
Dla nich przygodówkami były Prehistorik, Super Frog, Trolls. Ba, sam czasem dostawałem dyskietki z giełdy, gdzie pod nazwą platformówki było napisane "Przygodowa".

2011-10-25T10:21:55+01:00

Re: Problemy z gatunkami gier

No tak, to co się działo na giełdzie to już była kompletna tragikomedia lameriady i samowolki. :-E

Jeszcze gorzej było w czasach Plejaka Pierwszego, piraci tłumaczyli nawet tytuły gier, pamiętam głównie przypadek "Mrówki Z" a gry "Antz", który swoją drogą został zaczerpnięty z błędnie przetłumaczonego filmu o tym samym tytule - w oryginale było "Antz" (zamierzony błąd - liczba mnoga z tym że zamiast "s" jest "z") a nie "Ant Z", więc tytuł nie powinien brzmieć "Mrówka Z". Chociaż jest w tym logika bo głównym bohaterem jest mrówka o tym imieniu. :mrgreen:
Ot taki żarcik ze strony autorów żeby skonfundować wszystkich i żeby o tytule się gadało.

Return to Pogaduszki wszelakie