Rozmowa na temat obecnych myszek komputerowych

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Rozmowa na temat obecnych myszek komputerowych

Post IP: rejestrowane!

Jakby ktoś się zastanawiał nad kupnem myszy z antypoślizgową powłoką - super sprawa w lecie - ale tylko do czasu, aż się zasyfi, ni cholery się tego nie doczyści bez ścierania samej powłoki i po paru latach zbierania brudu może powstać na niej nowe życie.
adiq22 Poland (pl) Male
User level 3

Last Visit: 11 Apr 2019, 03:14
Online: 14d 23h 31m 8s
Lamps demolished: 1048 (+1491)
Reputation point: 260
Chorąży TorpedaChorąży TorpedaChorąży Torpeda

Re: Rozmowa na temat obecnych myszek komputerowych

Ja Cię adiq22 rozumiem - sam mam problem z Razer Imperatorem.
Myszkę kupiłem w pierwszej generacji za 250zł i od tego czasu tyle była serwisowana, że aż w pewnym momencie wymienili mi ją na nowej generacji.
Cóż jest przyczyną?
Dwuklik :/
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 20:21
Online: 316d 11h 43m 31s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Gdybym wydał na myszę 250 PLN i to taką dla pro elo graczy, a niedługo po zakupie padłyby mikrostyki to by mnie chyba krew zalała :haha:
Ja miałem taką niby dla graczy - po wymianie monitora, ze względu na przełącznik DPI 800/1600 szarpnąłem się na gumowanego A4techa X-cośtam. Po paru miesiącach jeb - dwuklik, a miały być takie magiczne i trwałe przyciski. :haha:
Później posypało się kółko które zaczęło przewijać jak mu się podobało i też złapało dwuklik.
Tyle dobrego, że gryzoń bardzo wygodny, dobry sensor, przełącznik DPI, ale trwałość jak na produkt "dla graczy" o kant dupy potłuc skoro nawet przy normalnym użytkowaniu się rozsypała, a jak przeglądam fora to w zabawkach Logitecha, Razera i innych markowych wynalazków za grube pieniądze wcale nie jest lepiej.
Po paru latach doraźnego naprawiania postanowiłem w końcu rozebrać mikrostyki i wyklepać co trzeba. Blaszka z tego pod rolką nie przetrwała operacji. :-P Rzuciłem myszę w cholerę do szafy, niech leży i czeka aż mi wrócą chęci i jakieś części zamienne które podpasują...
adiq22 Poland (pl) Male
User level 3

Niestety, producenci myszek dla dobrych graczy nie poszli po rozum do głowy i solidnych mikrostyków im nie zafundowali. Dobre chociaż tyle, że nie rozsypują się równo po 2 latach (czyli po okresie gwarancji) :/
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Pół biedy z graczami, ale jeśli kupuję myszkę z gatunku 'dla graczy' z nadzieją na to, że pociągnie mi dłużej niż zwykłe Tracery, a ona zaczyna się sypać po paru miesiącach klikania w Windowsie to coś tu jest nie teges. To jaką one mają żywotność u osób które faktycznie dużo grają? Pół roku i do kosza?
adiq22 Poland (pl) Male
User level 3

adiq22 wrote:Pół biedy z graczami, ale jeśli kupuję myszkę z gatunku 'dla graczy' z nadzieją na to, że pociągnie mi dłużej niż zwykłe Tracery, a ona zaczyna się sypać po paru miesiącach klikania w Windowsie to coś tu jest nie teges. To jaką one mają żywotność u osób które faktycznie dużo grają? Pół roku i do kosza?

Teraz kupowanie sprzętu komputerowego to istna loteria ! Jak masz pecha to będziesz latał i reklamował.

"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć"
"800 dpi powinno każdemu wystarczyć :haha: :lol2: :-E
Powiedział tauriś:
"3200 dpi powinno każdemu wystarczyć" :-E :-D :haha:
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 28 Mar 2019, 00:36
Online: 65d 16h 10m 20s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Ja muszę mieć 1600 DPI inaczej nie da rady pracować.....
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 23:05
Online: 44d 6h 22m 54s
Highscores: 2
Reputation point: 1015
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

mam mysz gaming x-7 i nie narzekam.to chyba a4tech.
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Yesterday, 22:58
Online: 27d 1h 40m 16s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 841
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Właśnie przygotowałem paczkę dla serwisu Agito.pl z wspaniałą, wyjątkową myszką
Razer Imperator Expert 4G za bagatela 265zł kupioną w kwietniu zeszłego roku.
Teraz widzę, że stoi za 249zł.
01-586404-mysz-razer-imperator-expert-4g.jpg

Przyzwyczaiłem się już do niej, ale wszystkie Razery Imperatory (chyba przez moje ręce przeszło 4-5 nowych tytułem gwarancji) po ok. roku zaczynały mieć objawy dwuklika. Nie poddaję się jednak i mam nadzieję, że w końcu trafię na model, który będzie mi działał dożywotnio, a nie w najlepszym razie do końca trwania gwarancji :nie:

Tutaj chciałbym napisać, że obecnego gryzonia po raz pierwszy serwisuję w Agito.pl - ale mam przyjemne doświadczenia z ich serwisem gwarancyjnym więc...

... tutaj chciałbym opowiedzieć Wam, jak wyglądała przygoda z Razerem u mnie.

Pierwszego Razera - jeszcze w starej rewizji kupiłem w sklepie Hard-PC.pl za 249zł + 13,42 zł wysyłka.
Byłem zadowolony przez około pół roku. Gdy pojawił się dwuklik zgłosiłem się do ich serwisu i mi ją wymienili - byli jednak opieszali i musiałem sporo ich ponaglać e-mailami - chociaż jak tłumaczyli, wysłali myszkę bezpośrednio do Razera co ich tłumaczy. Zniecierpliwiony jednak brakiem myszki musiałem zdobyć A4Tech o której więcej niżej.

I po pewnym czasie objawy zaczęły znowu występować - procedura j/w.
Gdy kolejny raz zgłosiłem potrzebę naprawę myszki, oni nie wytrzymali i zwrócili mi pieniądze.
Oficjalny powód był taki, że pojawiła się nowa wersja myszki, a starej nie mają.
Po mojej sugestii, że dopłacę te 15zł różnicy - właściciel sklepu się nie zgodził i mi zwrócili pieniądze.
Nie chciałem im robić na złość i kupować jeszcze raz nowej sztuki u niej. Poszedłem do Agito kupić najnowsza wersję i tak stałem się posiadaczem nowego gryzonia - model na 2013 :tuptup1:

Wracając na właściwy tor:
Na ten czas muszę przejść na niezawodną:
A4Tech EVO Opto Ecco 612D za bagatela 10zł, a którą można wyrwać nawet za 7zł.
Mysz-A4T-EVO-Opto-Ecco-612D-Black-13267-big.jpg

Z początku nie wiedziałem, co zrobić z tą myszką - ponieważ została mi podarowana i miała tylko gniazdo PS/2.
A moja płyta główna ma takie gniazdo ale...
... tylko dla klawiatury.

Na szczęście, o czym pisałem na forum kupiłem sobie adapter/rozdzielacz Esperanza EB-134
adapter_rozdzielacz_ esperanza_EB-134.jpg

i już mam "Mercedesa" zastępczego, podczas serwisowania mojej wspaniałej, wyjątkowej myszki Razer Imperator Expert 4G.

Koniec lokowania produktów i sklepów :gatorlove:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

RoniWorlds wrote:Ja muszę mieć 1600 DPI inaczej nie da rady pracować.....

To działa tylko w jedną stronę. Jeśli zaczniesz pracować na 3200 dpi to po pewnym czasie każda mniejsza rozdzielczość będzie dla ciebie za wolna. ;) Każdy tak ma. ;) Dlatego jadę na 500 dpi ewentualnie 1000 dpi i nie więcej bo po pewnym czasie bym musiał szukać myszek z 10000 dpi jak będę sobie stale zwiększał rozdzielczość. :-E ;) :-)
W zasadzie sensory inaczej zachowują się nawet jeśli w innej myszce ustawimy 1600 dpi tak jak w poprzedniej to nie znaczy to, że tak samo będziemy odczuwali te ustawienie jak w poprzedniej myszce. Po prostu sensor sensorowi nie równy. ;)

-- 12 Lis 2014, 20:12 --

Anthrox wrote:Wracając na właściwy tor:
Na ten czas muszę przejść na niezawodną:
A4Tech EVO Opto Ecco 612D za bagatela 10zł, a którą można wyrwać nawet za 7zł.

Może się okazać, że ta tania i niby "gówniana" myszka będzie Ci bezawaryjnie służyła dłużej niż ten cały "Impertynencki Razor" ;) :-D :-E

Producenci już naprawdę przesadzają. Przecież jakby produkowali w taki sposób samochody to nadal jeździlibyśmy bryczkami czy rowerami. A o samolotach nawet nie wspomnę bo do tej pory nie byłoby by żadnej linii lotniczej bo każda by zbankrutowała gdyż nikt nie chciałby latać samolotami, które wiecznie spadają.

-- 12 Lis 2014, 20:22 --

Anthrox wrote:...mojej wspaniałej, wyjątkowej myszki Razer Imperator Expert 4G.

Chyba już za długo nosisz ten portfel na głowie pozwalam Ci łaskawie, możesz go już zdjąć i nosić na zaszczytnym miejscu czyli w spodniach jak to robi prawdziwy mężczyzna, który w portfelu ma tylko 8 i pół centymetra. ;) :haha: :lol2: :-D :-E
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 28 Mar 2019, 00:36
Online: 65d 16h 10m 20s
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Jeśli chodzi o portfel - żądam zwrotu pieniędzy za niego, ale o tym o ile nie pisałem napisać mogę w stosownym temacie.
Co do myszki - przyszła nowa i Razerowi mogę zarzucić awaryjność, ale serwis jest w porządku. Przysłali nową myszkę, a tym samym gwarancja biegnie ponownie - 2 lata :)
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie