Polski

Sensacyjne przemówienie Rogera Watersa (Pink Floyd) w ONZ

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.
litsteve

Jako że nie oglądam mediów głównego ścieku, mam pytanie do Szanownych Państwa, mówili coś na ten temat ?
Page 1 of 1 1 https://forum.thecompany.pl/pogaduszki/sensacyjne-przemowienie-rogera-watersa-pink-floyd-onz-t7778.html
2023-02-16T08:29:05+01:00


Jako że nie oglądam mediów głównego ścieku, mam pytanie do Szanownych Państwa, mówili coś na ten temat ?

2023-02-16T09:26:06+01:00

Re: Sensacyjne przemówienie Rogera Watersa (Pink Floyd) w ON

Przyznam mu rację, ale aby zapanował pokój niestety zazwyczaj trzeba aby obydwie strony posypały popiołem swoje czoła i to dosadnie. Pewnie jeszcze wielu ludzi zakończy swój żywot w obronie swego kraju, czy też walcząc o swe idee sowieckiej wspólnoty. Ani Putin nie odpuści terenów, które jego poprzednicy oddali, ani Ukraińcy tak łatwo nie odpuszczą walcząc o swoje. Pomijając już od czego zaczęła się owa operacja rosyjskich wojsk ku wyzwoleniu swych "ciemiężonych" krajan w sąsiednim państwie, to dziwi mnie jedno. Kraj taki jak Rosja posiada tyle terenów i zasobów naturalnych, że wystarczy dla nich wszystkich. Ale przeważnie pieniądze otrzymują wyższe sfery, osoby bliskie głowie państwa, a pozostali zwykli mieszkańcy niestety ledwo wiążą koniec z końcem i żyją na skraju ubóstwa z dnia na dzień. Tam nie istnieje pewnie żaden socjal, a nawet jeśli to ich system opiera się na wyparciu słabych jednostek z życia. Dlaczego większość ludzi średniozamożnych żyje wyłącznie w większych miastach, a pozostali mieszkający klepią biedę? Zresztą nawet w Moskwie widać totalny podział społeczeństwa. Ale to jest też u nas. Niektórzy żyją bardzo ponad stan i nie obwiniam ich za to. Mają głowę do interesów to ok. Ale jak stanowiska są obsadzane przez rodzinę i kolegów, którzy nie mają czasem o swych zadaniach żadnego pojęcia to nóż mi się w kieszeni otwiera.. Niestety życie nie jest sprawiedliwe. Wiele jest aspektów, które by można wziąć pod uwagę, mieszkania dla wschodnich sąsiadów są od ręki, a u nas zwykli obywatele na swe mieszkanie czekają kilka lat i dostaję ruderę do remontu. Pracę w zakładach oferują wyłącznie obcokrajowcom, już nawet Hindusi, czy inne nacje też sprowadzają, a Polak Polakowi wilkiem jak zawsze. Ciężkie czasy. Oby jak najszybciej ta wojna się zakończyła pokojem, bo na świecie tylko zamieszanie. Tylko czy po Rosji nie aktywuje się kolejny pazerny przyjaciel z Azji...?

2023-02-16T11:22:09+01:00

Re: Sensacyjne przemówienie Rogera Watersa (Pink Floyd) w ON

Rosja jest duża terytorialnie bo to wynika z polityki stosowanej już przez dawnych carów tzw. "zbierania ziem ruskich" z czasów cara Iwana III.

Polityka ta okazała się bardzo skuteczna, bo wiadomo, że analogicznie jak w grze Cywilizacja, im większe terytorium posiadasz tym większa Twoja szansa na zyskanie strategicznnych surowców kopalnianych, które kiedyś możesz odkryć (gdyby Rosja wiedziała co kryje się w podziemiach Alaski nigdy nie oddałaby tego terenu Stanom Zjednoczonym tworząc w ten sposób przypadkowo z rolniczego kraju światową potęgę).

Jeżeli chodzi o podział majątkowy społeczeństwa w Rosji to trzeba pamiętać, że jest to kraj wielonarodowy, a jeżeli prowadzi się politykę zdobywania terenu pod uprawę, do wydobycia surowców to nie zawsze priorytetem są zamieszkujący na tym terenie ludzie.

Innych narodów z terytoriów Rosji lub zależnych od Rosji łatwo było się też pozbywać wysyłając ich w trakcie pierwszej lub drugiej wojny światowej na front często słabo wyposażonych.
W pierwszej wojnie światowej po obu stronach frontu walczyło wielu przedstawicieli Narodu Polskiego (Polska wtedy zniknęła z mapy), a w trakcie 2 wojny światowej wielu rekrutów rosyjskich to właśnie przedstawieciele narodów włączonych do Rosji, których ten kraj poprostu chciał się pragmatycznie pozbyć.
Z punktu widzenia ludzi jest to brutalne, z punktu widzenia zarządzających państwem już nie.

Obsadzanie stanowisk w instytucjach publicznych przez ludzi z miejscowości Nadań - czyli tzw. ludzi "z nadania" - na to jest sposób polegającym na tym, że można znaleźć sobie wąską specjalizację, w której jest się dobrym a potem szukać miejsca, jakie akurat potrzebuje specjalisty z tą właśnie wiedzą wówczas nie zawsze osoby po znajomości mogą stanowić konkurencję.

Jeżeli chodzi o darmowe mieszkania dla ludzi ze wschodu to są 2 proste alternatywne wyjaśnienia tego fenomenu:
- pierwsze: trwa wojna na wschodzie Ukrainy (2 razy tak rozległej jak Polska) a najbliższym miejscem do ucieczki bliższym niż zachodnia część Ukrainy jest Polska, która się staje przytułkiem dla uchodźców i postanawia im dobrowolnie pomóc kosztem swoich obywateli.
- drugie: nie ma żadnej wojny na Ukrainia a obecnie trwa okupacja ekonomiczna Polski polegająca na obowiązku oddawania mieszkań i środków finansowych oraz rzeczowych dla Ukrainy pod pozorem świadczenia pomocy, w której nasz kraj przoduje bijąc światowy rekord przyjęcia kilku milionów uchodźców bez zachowania jakichkolwiek norm sanitarnych.
Jedno z tych wyjaśnień jest prawdziwe, a które to trzeba samemu zdecydować.

Return to Pogaduszki wszelakie