Uwaga na Red Shell w grach pecetowych !

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Uwaga na Red Shell w grach pecetowych !

Post IP: rejestrowane!

Trochę "stary" temat, ale wydaje mi się, że może być nadal aktualny/ważny ? :hmm:
https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109874
https://www.reddit.com/r/Steam/comments/8pud8b/psa_red_shell_spyware_holy_potatoes_were_in_space/
Pecetowi gracze protestują przeciwko szpiegującej aplikacji Red Shell
Po protestach ze strony graczy, wydawcy i deweloperzy gier decydują się stopniowo na usunięcie wsparcia dla kontrowersyjnej szpiegującej aplikacji Red Shell, która znalazła się w wielu tytułach wydanych na PC. Aplikacja śledzi bez wiedzy użytkownika jego profil, a także aktywność w sieci.

Red Shell to szpiegujący użytkownika program, który podpięty jest do gry i aktywuje się automatycznie przy jej pierwszym uruchomieniu oraz instalacji. W założeniach ma on pomagać deweloperom w ocenieniu skuteczności prowadzonej przez nich kampanii promocyjnej. Twórcy programu zbierają indywidualne dane użytkowników, którzy klikają w linki reklamowe (zarówno klasyczne banery, jak i klipy wideo publikowane na Twitchu czy YouTubie oraz posty w serwisach społecznościowych), a następnie porównują zebrane informacje z tymi, które Red Shell wysyła przy włączeniu zakupionej produkcji. W ten sposób mogą określić, czy osoby mające styczność z reklamą potencjalnie dzięki niej zakupiły dany tytuł. Red Shell podbiera i wysyła nie tylko informacje o steamowym profilu gracza, ale także szczegóły związane z konfiguracją sprzętową komputera. Co więcej, wielu deweloperów nie zaznacza w przejrzysty sposób, że korzysta z tego typu oprogramowania. Jeżeli twórcy gry zawierają takie ostrzeżenie, często zgoda na jego instalację jest automatyczna, co kłóci się z prawami konsumenta gwarantującymi ochronę jego prywatności.

Jak zauważa BleepingComputer, sytuacją zainteresowali się zaniepokojeni gracze, dzielący się informacjami w dedykowanym wątku w serwisie Reddit. Przez ostatnie dwa tygodnie przeczesywali oni pliki instalacyjne dziesiątek gier w poszukiwaniu śladów programu. Efektem tych działań jest długa lista tytułów korzystających z Red Shell. Za sprawą listów protestacyjnych, tweetów oraz postów na forach, coraz więcej deweloperów i wydawców na PC ogłasza, że wycofuje się ze wsparcia dla tej kontrowersyjnej aplikacji.

Listę gier, z których usunięto lub w najbliższym czasie ma zostać usunięty program, znajdziecie poniżej. Lista gier, których deweloperzy zobowiązali się usunąć Red Shell The Elder Scrolls Online (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Conan Exiles (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Ylands (aplikacja już usunięta) Holy Potatoes! We’re in Space?! (aplikacja już usunięta) Wszystkie gry z serii Total War (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Warhammer: Vermintide II (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) My Time At Portia (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Dead by Daylight (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Battlerite (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) AER: Memories of Old (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Magic the Gathering Arena (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Secret World Legends (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Hunt: Showdown (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Escapists 2 (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Omensight (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację) Ballistic Overkill (deweloper zobowiązał się usunąć aplikację)

Niestety z oprogramowania korzysta nadal wiele innych tytułów. Według raportu użytkowników Reddita są to: Lista gier wspierających aplikację Red Shell Civilization VI Kerbal Space Program Guardians of Ember The Onion Knights Realm Grinder Heroine Anthem Zero Warhammer 40.000: Eternal Crusade Krosmaga Eternal Card Game Sniper Ghost Warrior 3 Astro Boy: Edge of Time Cabals: Card Blitz CityBattle | Virtual Earth Desolate Doodle God Doodle God Blitz Dungeon Rushers Labyrinth My Free Farm 2 NosTale RockShot Shadowverse SOS & SOS Classic SoulWorker Stonies Tales from Candlekeep: Tomb of Annihilation War Robots Survived By Injustice 2 The Wild Eight Yoku's Island Express Raging Justice Warriors: Rise to Glory! Trailmakers Clone Drone in the Danger Zone Vaporum Robothorium League of Pirates Doodle God: Genesis Secrets Archangel: Hellfire Skyworld

Lista jest stale poszerzana o nowe pozycje dzięki wysiłkom użytkowników Reddita. Warto zaznaczyć, ze Red Shell działa także w mobilnym segmencie rynku, ale na razie większość uwagi graczy skupiona jest na dużych komercyjnych produkcjach na komputerach PC. Wątek poświęcony Red Shell w serwisie Reddit Oficjalna strona aplikacji Red Shell
Źródło: https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109874
Image
User avatar
ihtius Poland (pl) Male
User level 11
 
Posts: 2527
Joined: 03 Jan 2011, 19:33
Last Visit: 29 May 2019, 22:54
Online: 65d 16h 31m 19s
Location: Lublin
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Re: Uwaga na Red Shell w grach pecetowych !

Post IP: rejestrowane!

A to k...y! Na wszelkie sposoby się już imają. Zresztą skoro jest rodo to i powinno być pytanie się czy chcesz coś zainstalować, a jak nie to do kosza.
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
User avatar
santa13 Poland (pl) Male
User level 12
 
Posts: 2805
Joined: 06 Nov 2012, 02:06
Last Visit: Yesterday, 10:59
Online: 138d 21h 9m 33s
Location: Silesia
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba


  • Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests