Witam zagorzałych wyjadaczy Retro

Lubisz sobie podyskutować? Jeśli tak to znalazłeś/aś odpowiednie miejsce.

Witam zagorzałych wyjadaczy Retro

Post IP: rejestrowane!

Witam wyjadaczy Retro ;)

Mam na imię Krzysiek pochodzę z dziury zwanej Szczecinem :P
Mam 33 lata (ale ten czas leci)
Znalazłem waszą stronę przez kanał YT NRGeek,chce sobie odświeżyć jak że piękne chwilę z C64,Amigą.

Moja przygoda z tymi zacnymi komputerami zaczęła się w dniu mojej komunii dostałem wtedy mój pierwszy sprzęt C64, troszkę później były Atarynki 130XL, 2600, Amiga 500,600 niestety 1200 się nie dorobiłem jeszcze ]:->
( nie będę się rozpisywał bo każdy wie o co chodzi)

Przez moją głupotę młodości i potrzebę pieniędzy sprzedałem moje wysłużone C64, Atarynki i amigi i inne teraz strasznie żałuje :mur: :mur: głupota nie boli ale teraz trzeba mieć bardzo gruby portfel żeby znowu wrócić do gry ( Ceny z kosmosu ale i tak muszę je mieć ), na szczęście pół środkiem są emulatory wiadomo to nie to samo ale lepsze to niż nic.

W międzyczasie przyszła era salonów gier to dopiero był wielki boom w PL, ludzie czekający na swoją kolej zagrania nie kiedy w klitkach jak za czasów kartek w PRL ( na szczęście nie było mnie wtedy na Świecie), to były czasy aż się Łezka w oku kręci brakuje mi tych czasów ;-(

Czasy teraźniejsze Sentyment wrócił a Salony gier praktycznie upadły, sprzęt i gry z tamtych czasów są na wagę złota, dzisiejsze gry są za przeproszeniem po Uju ( Proste,słabe, krótkie bez polotu) tylko retro ratuje sprawę ;]

Z sentymentu do starych Pc, konsol i Automatów postanowiłem zbudować kombajn Automat Arcade na którym już można grać, co prawda jeszcze nie skończony ale się robi :tuptup1:
Teraz poluje na retro sprzęt w rozsądnej cenie, muszę go mieć znowu żeby dumnie reprezentowały się w domu przy moim Automacie arcade a może za jakiś czas jak zbiorę moje Retro sprzęty stworzę pokój Retro a jak będzie jeszcze więcej kasy i czasu to chatę Retro to by było coś :dance: :banan:

Dziękuje za dopuszczenie na stronę.
Pozdrawiam.
kris85 Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 16 Nov 2018, 16:32
Online: 10h 19m 29s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: Witam zagorzałych wyjadaczy Retro

hey
orhom Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: 11 Jan 2019, 03:35
Online: 13d 5h 30m 53s
Reputation point: 120
Doradca postowyDoradca postowy

Ależ się rozpisał :-E
Witaj ...
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
User level 8

Last Visit: Today, 15:33
Online: 78d 2h 29m 39s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 850
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Witaj. Ja mam pełną szafę swoich sprzętów, żona już zapowiedziała, że kupujemy nową, bo ostatnie przesyłki pakuję już do szuflad w przedpokoju co ją lekko irytuje, tak więc może nie popiera mojego zbieractwa, ale jednak logistycznie wspiera jak najbardziej, chociaż to ja właściwie jestem z zawodu takowym :D Już dawno jej powiedziałem, że powinna zmienić fach na architekta wnętrz ;) Pozdrawiam Cię i życzę wielu miłych chwil spędzonych podczas wspominania tamtych świetnych czasów.
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: Today, 14:51
Online: 117d 3h 15m 25s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 821
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

kris85 wrote:Z sentymentu do starych Pc, konsol i Automatów postanowiłem zbudować kombajn Automat Arcade na którym już można grać, co prawda jeszcze nie skończony ale się robi :tuptup1:

Czekamy na zdjęcia :tuptup1:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 12:41
Online: 305d 11h 46m 31s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

kris85 wrote: są emulatory wiadomo to nie to samo ale lepsze to niż nic.

Ale jaki plus, nie musisz się bać, żę dyskietki ci się popsują. Swoją drogą witaj w krainie kasztanów. :mrgreen:
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 14:59
Online: 26d 8h 27m 4s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 841

Bon Żur :)

:welcome:
I am True Vault Hunter !
roki76 Poland (pl) Male
Kilof of Justice

Last Visit: 01 Jan 2019, 15:26
Online: 133d 22h 35m 8s
Reputation point: 1166
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Jak masz tyle samo lat co ja, to już byłeś na Świecie, kiedy to rządziły salony gier w przyczepach jakby Cygańskich :) pamiętam te czasy jak dziś, kiedy to po lekcjach szło się popatrzeć jak starszaki grają na automatach i jak zostało 2 zł z dniówki to zagranie sobie w Super Street Fighter 2 Turbo :) :) Niestety były to właśnie były czasy, kiedy kolesie z klasy dostawali Amigi na komunie itp to się chodziło do nich pograć w... Aż się łezka w oku kręci :(... w Mortal Kombat, Street Fighter, Super Froga i Mario... Kilku kolesi u jednego i każdy czeka na swoją kolejkę tzw "po życiu" :)
Odkryłem wtedy jak włączyć, żeby dwóch graczy mogło grać na raz w Mortalu :) nacisnąłem przez przypadek drugiego Joya, gra się zawiesiła, dostałem za to w łepecynę, wielkie zdziwienie, że wyskoczyła możliwość wyboru drugiego gracza a później wielka radość i gratulacje hehe (druga klasa podstawówki)
To były czasy :) Teraz wszyscy grają OnLine przez internet lub w ogłupiające gry typu "zrób to, przynieś to, pójdź po to" :) siedzą sami w domach, nikt już się nie chce spotkać, razem pograć :( ehh
Salony gier padły przez pegazusy i Amigi, bo wszystkie te gry można było sobie w domu pograć za grosze, a rodzice woleli wtedy kupić dziecku taką grę niż puścić do salonu, gdzie ich starszaki okradali z drobnych i podbijali oko :)
raiwan Poland (pl) None specified
User level 0

Last Visit: 07 Jan 2019, 11:02
Online: 13h 24m 31s

@raiwan - myślę, że do końca tak nie było. Na automatach (ofcoz w których sercem był procesor Motorola 68000 - ten sam z Amigi) miałeś lepszą grafikę i gra była bardziej podbajerowana.
Weź porównaj sobie Popeye na emulatorze automatów (MaMe się nazywa) i porównaj te same Popeye z Pegasusa - niebo a ziemia.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 12:41
Online: 305d 11h 46m 31s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

santa13 wrote:Witaj. Ja mam pełną szafę swoich sprzętów, żona już zapowiedziała, że kupujemy nową, bo ostatnie przesyłki pakuję już do szuflad w przedpokoju co ją lekko irytuje, tak więc może nie popiera mojego zbieractwa, ale jednak logistycznie wspiera jak najbardziej, chociaż to ja właściwie jestem z zawodu takowym :D Już dawno jej powiedziałem, że powinna zmienić fach na architekta wnętrz ;) Pozdrawiam Cię i życzę wielu miłych chwil spędzonych podczas wspominania tamtych świetnych czasów.

Super tylko czy jest sens zbierania czegoś żeby leżało w szafie ale rozumiem żona, super że jest wyrozumiała i w jakimś stopniu popiera twoją pasje, jeżeli jest faktycznie taka dobra w architekturze wnętrz to niech zaplanuje ci kącik retro i wyeksponowanie tych wszystkich cudów tamtych lat a nie kiszenie tego pięknego sprzętu po szafach kątach :P
Również Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu i jeszcze więcej retro sprzętu ;)

-- 18 Kwi 2018, 12:30 --

Anthrox wrote:
kris85 wrote:Z sentymentu do starych Pc, konsol i Automatów postanowiłem zbudować kombajn Automat Arcade na którym już można grać, co prawda jeszcze nie skończony ale się robi :tuptup1:

Czekamy na zdjęcia :tuptup1:

Pewnie że będą zdjęcia ba nawet video na YT ale na razie muszę uporać się z dokończeniem tego Automatu i retro pokoju, co raz mniej czasu wiec nie ma jak tego z kończyć, jestem taki że jak coś pokazywać to skończone a nie na raty ma być boom a nie pierdnięcie :haha:

-- 18 Kwi 2018, 12:37 --

Elmek13 wrote:
kris85 wrote: są emulatory wiadomo to nie to samo ale lepsze to niż nic.

Ale jaki plus, nie musisz się bać, żę dyskietki ci się popsują. Swoją drogą witaj w krainie kasztanów. :mrgreen:

Ale to nie jest to samo wszystko na dysku,dysk też może paść i co wszystko szlak trafi oczywiście to samo może i na pewno stanie się z dyskietkami ale jednak nie wyeksponuje dysku na półce tak jak zrobiłbym to z grami np: MK,SF, Frog, Cannon Folder itd box to box :hmm:

-- 18 Kwi 2018, 12:38 --

raiwan wrote:Jak masz tyle samo lat co ja, to już byłeś na Świecie, kiedy to rządziły salony gier w przyczepach jakby Cygańskich :) pamiętam te czasy jak dziś, kiedy to po lekcjach szło się popatrzeć jak starszaki grają na automatach i jak zostało 2 zł z dniówki to zagranie sobie w Super Street Fighter 2 Turbo :) :) Niestety były to właśnie były czasy, kiedy kolesie z klasy dostawali Amigi na komunie itp to się chodziło do nich pograć w... Aż się łezka w oku kręci :(... w Mortal Kombat, Street Fighter, Super Froga i Mario... Kilku kolesi u jednego i każdy czeka na swoją kolejkę tzw "po życiu" :)
Odkryłem wtedy jak włączyć, żeby dwóch graczy mogło grać na raz w Mortalu :) nacisnąłem przez przypadek drugiego Joya, gra się zawiesiła, dostałem za to w łepecynę, wielkie zdziwienie, że wyskoczyła możliwość wyboru drugiego gracza a później wielka radość i gratulacje hehe (druga klasa podstawówki)
To były czasy :) Teraz wszyscy grają OnLine przez internet lub w ogłupiające gry typu "zrób to, przynieś to, pójdź po to" :) siedzą sami w domach, nikt już się nie chce spotkać, razem pograć :( ehh
Salony gier padły przez pegazusy i Amigi, bo wszystkie te gry można było sobie w domu pograć za grosze, a rodzice woleli wtedy kupić dziecku taką grę niż puścić do salonu, gdzie ich starszaki okradali z drobnych i podbijali oko :)

Dokładnie piękne czasy tzw (Wozy Drzymały) ale miały 2,5 minusa tych salonów ciasno, często wywalało prąd, i zdarzało się suszenie głowy o żeton itd, a największymi plusami to że wcześnie otwierali, i żetony były po 30 gringo (9.9 za 33 żetony wtedy się było na celowniku innych :P )
Jakich po lekcjach, w czasie albo wagary na salonie :D o joj SSFT u mnie był później, SF,SF2, Popey,Pit FIghter itd
Ja akurat na komunie dostałem C64 niestety ;-( .... A jak pamiętne czasy ;)

Niestety takie czasy najpierw pegazusy, amigi itd wyparły salony a teraz online wypiera real nic się z tym nie zrobi niestety, podejrzewam że będzie jeszcze gorzej ale na moje szczęście nie będę tego widział chyba :P

Hmm nie do końca przez pegazusy, Amigi chociaż miały duży wkład w to, ja bym powiedział że najbardziej salony dostały po D... przez współczesne Pc gdzie teraz możesz odpalić 80% owych gier Arcade a 90-95% na daną konsole, już się to dzieje że nawet starsze konsole dostają po D.... na całe szczęście przez retro fanów dalej się trzymają ale jak we wszystkim nie ma minusów czyli Januszy biznesu którzy kupują taniej żeby sprzedać z przebitką 200-300 + % i przez takich ludzi ceny retro Pc, konsol gier idą w górę i jak tu zrobić Retro Pokój, Dom przy takich cenach :killer: :killer: :killer:

Co ja bym dał żeby wrócić do tamtych czasów, co z tego że uda się odwzorować tamte czasy, Automatami, retro konsolami jak i tak mało kto wpadnie bo albo nie ma czasu albo tak jak napisałeś wszyscy w sieci ;-( ;-( :mad:

-- 18 Kwi 2018, 12:43 --

Anthrox wrote:@raiwan - myślę, że do końca tak nie było. Na automatach (ofcoz w których sercem był procesor Motorola 68000 - ten sam z Amigi) miałeś lepszą grafikę i gra była bardziej podbajerowana.
Weź porównaj sobie Popeye na emulatorze automatów (MaMe się nazywa) i porównaj te same Popeye z Pegasusa - niebo a ziemia.

Masz racje tylko że kiedyś większości nie zależało na grafice i jakości tak jak to jest teraz, przez to dzisiejsze gry są tak słabe pod względem kontentu, i przeżyć że brak słów ( oczywiście nie wszystkie ale niestety większość )
Podobnie jest z poziomem trudności kiedyś gry były trudne a teraz max 5-8 godzin i pograne ale wtedy miało się więcej czasu jak teraz ;-(
kris85 Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 16 Nov 2018, 16:32
Online: 10h 19m 29s

Dział powitań to jest a nie dział pogaduszek. !!! Sio mi stąd przekupy.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Elmek13 wrote:Dział powitań to jest a nie dział pogaduszek. !!! Sio mi stąd przekupy.

Hej admin, moderatorzy! itp. nie możecie przenieść tej dyskusji do nowego tematu ?! Bo dyskusja zapowiada się bardzo ciekawie i sam bym się dołączył i dodał od siebie sporo bo mam swoje przemyślenia a nie chce pisać w tym wątku. ;)
Oczywiście witam serdecznie nowego członka społeczności. :-)
Image
ihtius Poland (pl) Male
User level 11

Last Visit: 16 Jan 2019, 22:48
Online: 65d 8h 53m 25s
Reputation point: 693
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Nie mogę. Bo mi się nie chce. Może Bober... :haha: :haha: :haha: Poza tym nie wiem jak. !!!

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Na życzenie, temat przeniesiony.
Hardy Poland (pl) Male
User level 7

Last Visit: Today, 18:06
Online: 44d 10h 20s
Lamps demolished: 50 (+30)
Reputation point: 1310
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Pogaduszki wszelakie