Polski

Neonówka: Wigilia 2022

Rozmowy o sprawach związanych z Naszą ukochaną Rzeczpospolitą.
Sethurial To może jakieś pojednanie ponad podziałami, niezależnie od prezentowanych poglądów i jakaś wspólna gra w coś np. w weekend? ;) Ja bym z Waszą Trójką chętnie po statku kosmicznym pobiegał w Among us :-D ;) Page 2 of 3 3 https://forum.thecompany.pl/polityka/neonowka-wigilia-2022-t7337.html
2022-11-24T10:18:00+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

To może jakieś pojednanie ponad podziałami, niezależnie od prezentowanych poglądów i jakaś wspólna gra w coś np. w weekend? ;) Ja bym z Waszą Trójką chętnie po statku kosmicznym pobiegał w Among us :-D ;)

2022-11-24T11:46:02+01:00

Adeptus wrote:To podaj choć jeden konkretny przypadek z tego "mnóstwa". Dajesz. Zawstydź mnie, śmiało.

A jednak kpisz... Mało tego, że bili, oficer ABW wjechał w strajkujące kobiety
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet- ... 384493760a

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... rzone.read

https://tvn24.pl/polska/protest-w-warsz ... ki-4773798

Pierwsze z brzegu. I co teraz? Dalej nawet nie chce mi się prostować, bo wystarczy zajrzeć na dowolną, nie powiązaną z Obajtkiem stronę. Ty oczywiście wiesz lepiej. Dostajesz sesemsy? xD
Sethurial wrote:To może jakieś pojednanie ponad podziałami, niezależnie od prezentowanych poglądów i jakaś wspólna gra w coś np. w weekend?

Jak w tym kraju może być dobrze, skoro jest jak w kabarecie? ;)

2022-11-24T11:51:29+01:00

xandra wrote:A jednak kpisz... I jak w tym kraju ma być dobrze? Mało tego, że bili, oficer ABW wjechał w strajkujące kobiety
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet- ... 384493760a

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... rzone.read

https://tvn24.pl/polska/protest-w-warsz ... ki-4773798

Nie, nie kpię. Dziękuję za - wreszcie - podanie przykładów. Oczywiście, takie rzeczy nie powinny się zdarzyć. Wciąż jednak twierdzenie, że takie jednostkowe patologie (mówię o 1 i 3 przypadku, drugi w ogóle nie dotyczy działań Policji i nie powinien się tu znaleźć) oznaczają, że jest jak w totalitarnym PRL, czy nawet gorzej - zwłaszcza, że w zachodnich, jakże postępowych, pouczających nas o demokracji i wolności krajach, demonstracje tłumi się dużo drastyczniej (chyba, że akurat demonstrują nachodźcy, wyznawcy Planety Przenajświętszej, czy inna hołubiona grupa), jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

A co z pozostałymi kwestiami? W ogóle nie odniosłaś się np. do kwestii tego, że wskazałem, że Twoje rewelacje na temat inflacji w Europie są zwyczajnie niezgodne z prawdą, czy do żałosności przytoczonej przez Ciebie listy "820 afer PiS", która w Twym przekonaniu powinna zamknąć mi mordę.

xandra wrote:Jak w tym kraju może być dobrze, skoro jest jak w kabarecie?

Nie jest. To jest tępa agitka ukazująca przeciwników ideologicznych jako podludzi nie potrafiących wypowiedzieć słowa "inflacja".

2022-11-24T12:07:21+01:00

xandra wrote:przytoczonej przez Ciebie listy "820 afer PiS", która w Twym przekonaniu powinna zamknąć mi mordę.

Może ty najpierw odnieś się do tego? Masz z czego wybierać, możesz od dowolnej ;>

2022-11-24T12:30:22+01:00

Taka ciekawostka biologiczna pozornie off topic ale nie do końca:

Wiecie o tym, że człowiek ma w mózgu ośrodek, który się nazywa ciało migdałowate - odpowiada on m.in. za generowanie negatywnych emocji i reakcje obronne.

Ten ośrodek uznaje niezgodność prezentowanych poglądów ludzi jako atak na danego człowieka na jego dobre imię (tzw. twarz) i tym samym generuje negatywne emocji i reakcje przypominające troszkę obronę przed atakiem fizycznym.

Całe nasze negatywne emocje związane z różnicą zdań wynikają niestety z tej prozaicznej kwestii, na którą mamy bardzo znikomy wpływ. ;)

Jakby co to ja jestem apolityczny a odnośnie krytyki władzy tej czy tamtej czy jakiejkolwiek dowolnej to bardzo ładnie ujęto to w serialu Kingdom - Cesarz pokazał jezioro i powiedział, że na dnie tego jeziora jest pełno ciał ludzi do niego wrzuconych żywcem oraz że każdy o tym wie ale nikt z tym nic nie może zrobić i to jest właśnie władza.
Na nieco zbliżonej zasadzie obywatelom też pozostaje jedynie krytyka władzy, która jednak i tak nic nie zmieni no chyba, że taka masowa krytyka miałaby zmierzać do jakiś rewolucji społecznych, ale we współczesnych czasach ludzie już nie są do tego zdolni i chyba lepiej aby tak zostało.
Zamiast krytykować dowolną władzę idźmy na wybory aby tam dać wyraz swoim poglądom. ;)

2022-11-24T13:38:41+01:00

@ Xandra

xandra wrote:Może ty najpierw odnieś się do tego? Masz z czego wybierać, możesz od dowolnej

Przecież się odniosłem. Co beztrosko zignorowałaś. Ale powtórzę i rozwinę.

Na tej liście jako afery mamy np. wpisy w stylu:
- "Afera Kaczyńskiego: zażądał reparacji za II Wojnę Światową od Niemiec w wywiadzie dla niemieckiego pisma Die Welt!" - można się z tym zgadzać lub nie, ale w jaki sposób jest "afera"?
- "Afera Morawieckiego – wybielał swój wizerunek ustawką z nowożeńcami: - kurde, polityk sfotografował się z nowożeńcami, faktycznie, zbrodnia wręcz, normalnie drugi Hitler ;)
- "Afera z fundacją Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja chce uniknąć procesu karnego o nieujawnianie informacji na temat wydatkowania środków" - no wiadomo, że każdy przedsiębiorca chce unikać procesów, to jest naturalna rzecz (prawo do obrony, mówi to coś?) ale w jaki sposób jest to "afera PiS"?
- "Afera z programem PiS: program Kaczyńskiego kopiuje postulaty… NSDAP!" - wyjątkowo obrzydliwe, jak się wejdzie, to się okazuje, że PiS tak samo jak NSDAP w programie ma wzmianki o programach społecznych itd. no ale grunt, że jest chwytliwy, obelżywy tytuł.
- "Afera z serią samobójstw przedsiębiorców, którym rząd zamknął biznesy" - oczywiście brak jakichkolwiek konkretów, źrodło "Trust me, bro".
- "Afera prezesa portalu wspieranego przez PiS – nazwał prezydenta USA pedofilem" - manipulacja, nawet z zalinkowanego artykułu nijak nie wynika, że portal jest wspierany przez, a jedynie, że jest propisowski - sorry, żadna partia nie odpowiada za wypowiedzi wszystkich zwolenników,
- "Afera z brakiem mleka – mleczarnie ostrzegają, że z powodu braku dwutlenku węgla w ciągu kilku dni staną"
- "Afera z Modlinem. Ujawniono, że w lotnisko chce zainwestować poważna firma zagraniczna, ale PiS to blokuje!" Oczywiście brak analizy, jaka to firma i dlaczego blokuje.
- "Afera w dyskotece pod Płockiem – pobicie spokojnie stojącego chłopaka przez agresywnego funkcjonariusza policji z samodzielnego pododdziału prewencji w Płocku" - jeśli to prawda, to przykre, w jaki sposób to afera PiS?
- "Afera Okiem Młodych PiS – młodzieżówka PiS zrobiła propagandowy kanał w internecie. Powiela narrację centrali z Nowogrodzkiej" - od kiedy to fakt, że partia posiada swoją młodzieżówkę i że ta młodzieżówka w Internecie głosi swoje poglądy, które, o dziwo, są zbieżne z poglądami partii macierzystej, to "afera"?
- "Afera rekordowej inflacji – inflacja w czerwcu 2022 r. sięga 16% i nadal rośnie!" - to już przerabialiśmy, inflacja rośnie w całej Europie i wbrew kłamstwom, które powieliłaś, nie jest tak, że tylko na Węgrzech jest wyższa niż u nas,
- "Afera ze służbami specjalnymi dezintegrującymi środowisko dziennikarzy – wyrzucenie Tomasza Lisa z pracy z Newsweeka to efekt działań służb PiS" - Tomasz Lis został wyrzucony za mobbing i napaści seksualne, jeśli to zasługa PiS, to tylko pochwalić.
- "Afera Emitela – spółka ma być sprzedana Rosjanom?" Kłamliwy i manipulacyjny tytuł, nie było żadnej mowy o sprzedaży Rosjanom, tylko Brytyjczykom, już nie mówiąc o tym, że jest to spółka prywatna i Amerykanie sprzedawali ją Brytyjczykom, a rząd co najwyżej mógłby wyrazić sprzeciw wobec transakcji (z jakiego powodu miałby to zrobić?"),
- "Afera z zachęcaniem Polaków do pracy do śmierci. ZUS chce byśmy w ogóle nie szli na emeryturę" - zapamiętajcie, jak PO podwyższa wiek emerytalny to jest wszystko OK, jak PiS obniża wiek emerytalny, ale zachęca do dobrowolnej dłuższej pracy, to jest to afera! ;)
- "Afera z podnoszeniem kolejnych podatków przez PiS" - można się z takimi działaniami zgadzać, lub nie, ale na czym polega afera? Zdawać by się mogło, że decydowanie o podatkach jest jedną z kompetencji władzy? Oczywiście, brak wzmianki o podatkach, które PiS obniżył.
- "AFERA Sondaże na zamówienie. PiS w kłopotach po ustawie o ochronie zwierząt zamówił sondaże, które mają wskazywać, że racja jest po ich stronie" po pierwsze, autor w żaden sposób nie wykazuje fałszywości tych sondaży, po drugie - nawet gdyby PiS zamówił sondaże, to cóż - jest to praktyka tyleż nieładna, co powszechna - i w żaden sposób nie nielegalna.
- "Afera z kolejnym uszkodzeniem jachtu I Love Poland" - znaczy, Kaczyński zeskrobał lakier? Zero uzasadnienia twierdzenia, że to "afera PiS".
- "Afera z brakiem cyfryzacji wyborów. Ministerstwo Cyfryzacji do likwidacji, od pięciu lat nie potrafili wprowadzić bezpiecznego systemu głosowania dla wszystkich!" - rozumiem, że demagog jest zwolennikiem cyfryzacji wyborów, ale od kiedy jej brak jest "aferą"?
- "Afera z uśmierceniem kobiety przez ZUS. Urzędnicy zabili ją na papierze przez bałagan" - kurde tak, jedna pomyłka urzędników z ZUS to afera PiS.
- "Afera z podniesieniem stawki VAT po raz trzeci. PiS dobija Polaków" Skoro to jest afera PiS, to rozumiem, że ostatnie zajścia, kiedy PiS obniżył VAT, a Unia nakazała podwyższenie z powrotem, to afera Unii Europejskiej?
- "Afera z WOŚP – zakończenie wspierania dzieci przez PEKAO SA. WOŚP przenosi się do mBanku" Niewspieranie WOŚP jest sprzeczne z Konstytucją, czy jak?
- "Afera z aresztowaniem i postawieniem zarzutów mężczyźnie w Gdańsku za to, że okleił swój samochód hasłami przeciwnymi Dudzie" - nie PiS wymyślił przepis o znieważeniu prezydenta.
- "Afera kartowa – urzędnicy wydali 2 miliony złotych służbowymi kartami kredytowymi" nie napiszemy w jakim okresie i na co, bo mogłoby brzmieć zbyt mało dramatycznie.
- "Afera samolotowa – miliony na loty polityków, miliony na przeloty" - jak wyżej. Nawet nie podali, ile milionów. Dwa? Sto?
- "Afera fikcyjnych konsultacji społecznych w sprawie ustroju Warszawy" szczegółów nie podamy, na h... drążyć temat. Mówimy, że afera i fikcyjne, wierzcie nam.
- "Afera ułaskawieniowa – ułaskawianie szefów służb Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z wyroku trzech lat bezwzględnego więzienia" na tym polega koncepcja konstytucyjnego prawa łaski.
- "Afera emerytalna – PiS nie zapisał w budżecie trzynastych emerytur na 2020 rok i emeryci mogą ich nie dostać, obniżona waloryzacja oraz obniżenie innych świadczeń emerytalnych" - oczywiscie ignorujemy fakt, że PiS 13-emerytury wypłaca. Poza tym, skoro brak, według demagoga, należytego finansowania 13 emerytury to "afera", to jak nazwać kompletny brak tych emerytur za wszystkich poprzednich rządów?
- "Afera z zarobkami „aniołków Glapińskiego” – według mediów dwie pracownice NBP mają zarabiać ponad 65 tysięcy złotych miesięcznie każda" w mediach byle błazen zarabia tyle albo więcej, ale żeby dyrektor Narodowym Banku Polski, toż to skandal.
- "Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa" - jaka kampania? Za jaką kwotę? A po co.

I tak to wygląda. Ogólnie rzucane hasła, bez żadnych szczegółów i wyjaśnienia o co chodzi i dlaczego miałoby to być aferą. Traktowanie jako "aferę" decyzji rządu, z którymi nie zgadza się autor. Wielokrotne powtarzanie tych samych zarzutów - pisanie po 10 razy o tej samej "aferze". Sprzeczne zarzuty - raz aferą są zbyt ostre obostrzenia w związku z COVIDEM, raz zbyt mało stanowcze działania. W ten sposób to na temat każdego rządu można stworzyć listę mającą nie 800, ale 8 miliardów pozycji. Tyle, że nic z tego nie wynika. Jeśli to jest przykład kompilacji antypisowskich zarzutów, to tylko dowodzi, na jak wątłych podstawach jest ten hejt oparty.

A na koniec kilka najlepszych kwiatków, które ciężko skomentować inaczej niż najpierw śmiechem, a potem skutkiem, że są ludzie traktujący takie farmazony na poważnie. "Afera Przemysława Czarnka – dopuścił do szkół książkę z błędną datą śmierci papieża Jana Pawła II. Katolicy są oburzeni i żądają jego dymisji!" "Afera radnej PiS, Jacyny-Witt – bawiła się na drogim polu golfowym i nazwała się elitą. PiS traktuje Polaków jako podludzi" "Afera Dworczyka – Morawiecki pojechał na Litwę, żeby pooglądać samoloty latające nad jego głową, zrobić zdjęcia i zjeść kartacze" "Afera z arogancją prezydenta – poinformowany o tym, że największy zakład pracy w okolicy został zamknięty odpowiedział, że otworzą inny. Brak empatii i wrażliwości społecznej!" "Afera Targowica – Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan" "Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS"

@ Sethurial

Sethurial wrote:Zamiast krytykować dowolną władzę idźmy na wybory aby tam dać wyraz swoim poglądom.

Krytykując władzę (lub jej broniąc), staramy się wpływać na to, jaki głos oddadzą innym.

Sethurial wrote:Jakby co to ja jestem apolityczny a odnośnie krytyki władzy tej czy tamtej czy jakiejkolwiek dowolnej to bardzo ładnie ujęto to w serialu Kingdom - Cesarz pokazał jezioro i powiedział, że na dnie tego jeziora jest pełno ciał ludzi do niego wrzuconych żywcem oraz że każdy o tym wie ale nikt z tym nic nie może zrobić i to jest właśnie władza.

Przepraszam, ale to jest takie ogólnikowe chrzanienie mające na celu krzepienie się "oho, polityka gówno, jestem dumny z tego, że się nią nie interesuje, bo jestem porządnym człowiekiem". Tak, nie da się uprawiać polityki bez trupów na dnie jeziora. Ale czasem da się liczbę tych trupów ograniczyc. Lub zapewnić, by był z nich jakiś pożytek. Apolityczność to zgoda na to, by tych działań nie podejmować.

2022-11-24T13:46:56+01:00

Odniosę się tylko do jednego, by pokazać jak bardzo jesteś podobny do pisowca ze skeczu, jasne - zbagatelizować, co tam, po co sprawdzać...
xandra wrote:- "Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa" - jaka kampania? Za jaką kwotę? A po co.

Image
Kosztowała ponad 10 milionów, pieniędzy nie ma, słowa o tym, że to środki z UE także... Po co? By siać propagandę jaki to nasz rząd dobry!
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28 ... ld-zl.html
xandra wrote:I tak to wygląda. Ogólnie rzucane hasła, bez żadnych szczegółów i wyjaśnienia o co chodzi i dlaczego miałoby to być aferą.

I łyso ci teraz? Pokazałam na przykładzie jakie macie podejście, szkoda klawiatury strzępić, bo i tak nic nie dotrze :amen:

2022-11-24T14:00:42+01:00

A jak UE każe na każdym kibelku wybudowanym z funduszy wieszać tabliczki informujące o dofinansowaniu, to nie jest afera ;)
Brawo, odniosłaś się do jednego z 820 punktów. Lepsze to, niż nic. Oczywiście, przy założeniu, że ten punkt odnosił się do tych bilboardów. Możemy gdybać.
Ale OK niech będzie - ta kampania była niepotrzebne. Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę, że PiS jest ideałem, a jedynie, że większość krytyki wysuwanej przez hejterów - w szczególności dramatyczne i górnolotne deklaracje, że "jest jak za PRL albo gorzej" są nieuzasadnione. Których to oszczerczych deklaracji wciąż w żaden sposób nie wykazałaś.

xandra wrote:Pokazałam na przykładzie jakie macie podejście, szkoda klawiatury strzępić, bo i tak nic nie dotrze

Najłatwiej odmówić podania argumentów, stwierdzając, że oponent jest za głupi, by je zrozumieć (bo przecież opcja, że argumenty mogłyby go nie przekonać, bo są za słabe, nie wchodzi w grę). Bardzo wygodny sposób dyskutowania. Różnica jest taka, że ja staram się traktować Cię na poważnie i odnosić do tego, co piszesz, Ty zaś ignorujesz moje argumenty, po czym stwierdzasz, że to do mnie nic nie dociera więc szkoda pisać.

I fajnie byłoby, jakbyś odniosła się wreszcie do faktu, że podałaś błędną informację na temat inflacji w Europie, która wbrew faktom miała na celu wykazanie, że wysoka inflacja to niby tylko problem rządu PiS (i jeszcze tylko Węgier, Węgry też są złe, więc o nich można pisać), a nie całej Europy? Wspominałaś coś o "pokazywaniu podejścia".

2022-11-24T14:15:06+01:00

W jednym masz rację, jeszcze 2 kraje w UE mają wyższą inflację niż my, spojrzałam na nieaktualne dane. A poza tym wszystko to co napisałam, to prawda. Bolesna. Nie widzę sensu ciągnąć tej dyskusji. Może polityka nas dzieli, ale łączy nas Amiga i niech tak zostanie.

2022-11-24T14:23:48+01:00

xandra wrote:W jednym masz rację, jeszcze 2 kraje w UE mają wyższą inflację niż my, spojrzałam na nieaktualne dane.

Mam rację również w tym, że w wielu innych krajach UE inflacja jest na podobnym poziomie, co u nas. Co za tym idzie, mam rację w tym, że inflacja jest problemem europejskim, a nie pisowskim. A zatem niestety "A poza tym wszystko to co napisałam, to prawda", to nieprawda. Nieprawdą jest też główna teza - że PiS jest taki sam, lub gorszy od PRL. Czego w żaden sposób nie wykazałaś. A jeśli chodzi o słowo "bolesna" - owszem, bolesne jest to, jak bardzo zaślepia Cię polityczne zacietrzewienie. Mimo wszystko, nie odwzajemniam Twojej pogardy i wierzę, że jest dla Ciebie ratunek, jesteś jedynie ofiarą hejterskich manipulacji i masz szansę się od nich wyzwolić ;) Doceniam to, że wreszcie przyznałaś się do błędu. Co prawda w bardzo wąskim zakresie, niechętnie i w sumie pod przymusem, ale hej, zawsze to jakiś krok naprzód.

2022-11-24T14:45:09+01:00

Adeptus wrote:Chcesz, to sobie nami gardź, tylko nie lamentuj jednocześnie, że to ten zły PiS "szerzy nienawiść i dzieli Polaków" ;)

Napisałem to o Kaczorze i jego przydupasach (czyt. partii), chyba zbyt osobiście odbierasz krytykę wobec partii na którą głosujesz.

Co do porównań z PRL to kilka bym znalazł:

- Uczynienie publicznej telewizji partyjną propagandówką.

- Cenzura treści kryrykujących rząd (na ten przykład cyrk związany z utworem Kazika).

- Zasiłki dla nierobów pokroju 500+ i generalnie socjalistyczna gospodarka.

Sam osobiście nie głosuję już więc możesz mną gardzić za bycie "apolitycznym". :-)

2022-11-24T14:49:45+01:00

Adeptus wrote: "A poza tym wszystko to co napisałam, to prawda", to nieprawda. Nieprawdą jest też główna teza - że PiS jest taki sam, lub gorszy od PRL

I tu masz rację. Jest jeszcze gorszy niż w zatwardziałych komunistycznych krajach. Propaganda z Korei Północnej może się tylko uczyć od TVPiS. I kobieta sprowadzona do roli krowy rozpłodowej.

Urodzona w kraju, w którym tylko mi wolno
malować się, być ładną i spokojną,
nie włożycie mnie w ramkę z bozią,
odpowiem wam krzykiem i wojną
(...)

2022-11-24T15:13:41+01:00

xandra wrote:I tu masz rację. Jest jeszcze gorszy niż w zatwardziałych komunistycznych krajach.

Na serio nie dostrzegasz absurdu, śmieszności i żałośności takich twierdzeń?
Proszę bardzo, to sobie emigruj do tej Korei Południowej. I jak będziesz umierać z głodu albo postawią Cię pod ścianą za jakieś niesłuszne zdanie, będziesz mogła się pocieszać "Ale przynajmniej jest lepiej niż w Polsce PiS, nie ma wiadomości TVP ani Rydzyka i w ogóle. I inflacji nie ma, bo Kim tak zadekretował. I nie muszę się martwić, że masło drogie, bo w ogóle go nie ma. Zresztą niczym się nie muszę martwić, bo zaraz odstrzelą mi głowę ;)".

I nie, łzawe wierszyki nie zastąpią argumentów, których nie potrafisz podać na poparcie swoich tez.

xandra wrote:I kobieta sprowadzona do roli krowy rozpłodowej.

No tak, wszystko sprowadza się do aborcji. Co z tego, że za PRL była cenzura, brak prywatnych mediów i legalnej opozycji, niemal brak prywatnej przedsiębiorczości, brak możliwości wyjeżdżania za granicę bez zgody, morderstwa polityczne, strzelanie do manifestantów z ostrej broni, wysyłanie do łagry, a sędziowie nawet nie marzyli o takim zakresie niezależności, jaki daje im PiS - liczy się tylko to, że za PRL można było wyskrobać płód jak się chciało, a za PiS są jakieś ograniczenia! Czym są masakry robotników, łagry, czy jakiś tam Katyń wobec złamanej ręki pani Suchanow! Niech zakażą wszystkiego, byle można było skrobać!

Po prostu ręce opadają. Nie jestem w stanie pojąć, jak osoba posiadającą inteligencję co najmniej wystarczająca do tego, żeby się nauczyć pisać na klawiaturze jest w stanie na poważnie głosić takie bzdury.

2022-11-24T15:18:36+01:00

Adeptus wrote:Po prostu ręce opadają. Nie jestem w stanie pojąć, jak osoba posiadającą inteligencję co najmniej wystarczająca do tego, żeby się nauczyć pisać na klawiaturze jest w stanie na poważnie głosić takie bzdury.

Proszę sobie tutaj nie ubniżać wzajemnie.

2022-11-24T15:20:26+01:00

Adeptus wrote:Proszę bardzo, to sobie emigruj do tej Korei Południowej.

No i tu mamy kwintesencję ;) Kim rządzi w Północnej, jak wspomniałam, szkoda strzępić klawiatury ;)

2022-11-24T15:33:21+01:00

@ Xandra

Oczywiście, masz rację, a ja się pomyliłem. Zawsze mi się te Koree mylą, Północ lepiej mi się kojarzy ;) Przepraszam i koryguję.

! Wyedytowano double-post

@ Hardy
Ależ ja Xandrze nie ubliżam. Nie twierdzę, że jest głupia. Właśnie się dziwię - jak osoba, która nie jest głupia, może wierzyć w takie bzdury. I podkreślam, że jest to poziom bzdur, który byłby odpowiedni dla kogoś na tyle głupiego, by nie umieć nawet pisać. A jak widać empirycznie, Xandra zdecydowanie nie jest na tak niskim poziomie. Stąd moje zaskoczenie i frustracja.

2022-11-24T15:40:30+01:00

@Adeptus

Nie twierdzę że ubniżyłeś jej ale użyłeś dość prowokacyjnej narracji, więc napisałem to ogólnie do was obojga (dlatego nie oznaczyłem autora w cytacie, co widzę Antek zmienił teraz), bo stąd często już tylko krok do personalnych wjazdów (których oczywiście mam nadzieję tutaj nie będzie).

2022-11-24T15:54:31+01:00

Bo będzie hazielek dla tematu.
Cytaty zachęcam umieszczać z ich autorami - a nie anonimowo. Mi się lepiej takie czyta.

xandra wrote:Odniosę się tylko do jednego, by pokazać jak bardzo jesteś podobny do pisowca ze skeczu

Tu też mógłby być zastosowany eufemizm, aby okazać szacunek rozmówcy, a tak mogło sprowokować Adeptusa do zniecierpliwionej reakcji.

Was wszystkich szanuję tutaj i cenię Wasze poglądy - bylebyście się nie pokłócili - tak jak Sethurial zasugerował- zapraszam na Amonga z nami :tuptup1:

2022-11-24T16:11:54+01:00

Tu też mógłby być zastosowany eufemizm, aby okazać szacunek rozmówcy, a tak mogło sprowokować Adeptusa do zniecierpliwionej reakcji.

Nie ma takiej potrzeby. Nie jestem lewakiem przeczulonym na punkcie słów i własnej godności. Dużo bardziej frustrują mnie absurdalne, oszczercze i nieuzasadnione (również przez autorkę) tezy głoszone przez nią. Niech sobie wyzywa mnie od najgorszych - byleby jakoś to merytorycznie podpierała.
I przepraszam, ale nie mogę powiedzieć, że te poglądy szanuję (znaczy - oczywiście akceptuję to, że PiS można krytykować, ale konkretnie twierdzenie, że jest gorszy "niż w zatwardziałych komunistycznych krajach" wykracza poza zakres poglądów, które można szanować - to jakby szanować wspomniany wcześniej płaskoziemizm) - gdybym powiedział, że go szanuję, skłamałbym. A ja zdecydowanie bardziej cenię szczerość, niż polityczną poprawność.

2022-11-24T16:37:31+01:00

Szacunek dla rozmówcy, nie jego poglądów.

Bez tego dyskusja nabiera niepotrzebnych emocji.
Jak płaskoziemca dalej jest przekonany do swoich racji, to wyczerpuje to pole do dalszej dyskusji - trudno.

Czasami okazuje się, że "szur" miał rację po latach, więc warto pochylić się nawet nad wydaje się w danym czasie - największymi absurdami, aby nie ograniczać swoich horyzontów.

jak-to-plaska.jpg

Return to Polityka