Polski

Neonówka: Wigilia 2022

Rozmowy o sprawach związanych z Naszą ukochaną Rzeczpospolitą.
xandra Genialny skecz Neonówki na festiwalu w Koszalinie, który wywołał niemałą niemałą burzę :haha:

Page 1 of 3 3 https://forum.thecompany.pl/polityka/neonowka-wigilia-2022-t7337.html
2022-09-16T00:04:10+01:00
Genialny skecz Neonówki na festiwalu w Koszalinie, który wywołał niemałą niemałą burzę :haha:


2022-09-16T21:53:37+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Szczerze? Strasznie słabe toto jako kabaret. Rozumiem, że wszyscy podekscytowani bo wpisuje się w trend ***** ***, ale obok dobrych politycznych skeczów, np. dawnego Laskowika to nawet nie stało.
Notabene, skecze kabaretu TEY są aktualne jak nigdy, więc jeśli ktoś chce się pośmiać z miłościwie nam panujących to polecam :mrgreen:

2022-09-16T21:55:45+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Wszystkie skecze i dowcipy z czasów PRL są aktualne, wystarczy podmienić nazwiska :mrgreen:

2022-11-23T09:39:02+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Po pierwsze, nie wiem, czemu ten skecz wywołał taką furorę i skąd się wzięło przekonanie, że jest nowy. Pamiętam go z poprzednich świąt (tutaj np. wersja sprzed trzech lat: https://www.youtube.com/watch?v=Gjx5ZVZTpyQ) - być moze ta wersja jest jakoś bardziej rozbudowana i tyle.
Po drugie - genialny? Przecież to toporna propaganda. Śmianie się ze wzrostu Kaczora, robienie z pisowców debili nie umiejących wypowiedzieć słowa "inflacja". No i typowe walenie w chochoła - ignorowanie rzeczywistych argumentów wyśmiewanej stron, za to wkładanie w jej usta argumentów, których jako żywo nie wypowiada w stylu "w stoczni to Jarek przez płot skakał" i ignorowanie argumentów rzeczywistych. Żaden znany mi wyborca PiS nie twierdzi, że inflacji nie ma, lub, że jest bez znaczenia, tylko, że owszem, inflacja jest, ale jest w całej Europie (w wielu państwach wyższa niż w Polsce) i mają wpływ na nią czynniki międzynarodowe, takie jak wojna, kryzys energetyczny i polityka energetyczna UE, więc nieracjonalne jest obarczanie odpowiedzialnością konkretnie rządu PiS. No ale takie argumenty nie są łatwe do prostego wyśmiania, trzeba z nimi na poważnie dyskutować lub zignorować... A ponieważ światli antypisowcy postępowcy się do dyskusji z inaczej myślącymi nie zniżają, pozostaje im ignorowanie prawdziwych poglądów pisowców i wyśmiewanie tych, które sami sobie wymyślą.

Notabene, skecze kabaretu TEY są aktualne jak nigdy, więc jeśli ktoś chce się pośmiać z miłościwie nam panujących to polecam

Serio? Jakieś konkretne przykłady? Bo dla mnie chrzanienie, że żyjemy w PRL-bis to przejaw oderwania od rzeczywistości i właśnie wpisywania się w trend szerzony przez nienawistnych idiotów spod znaku ośmiu gwiazdek. Najbardziej oczywistym paradoksem, wskazującym na absurdalność takich twierdzeń jest właśnie fakt, że za komuny kabareciarze musieli być bardziej finezyjni ze względu na totalitarną cenzurę, zaś dzisiaj oni (i nie tylko oni) mogą spokojnie wywrzaskiwać swoją pogardę dla władzy i jej wyborców, jak to robi Neonówka od wielu lat. Im bardziej otwarta krytyka władzy w państwie, tym mocniej to świadczy o wolności w tym państwie.
Oczywiście, PiS nie jest idealny i jest wiele rzeczy, za które można go wyśmiewać (choć o wiele mniej, niż opozycję).

2022-11-23T11:29:26+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Ciekawe czy oprócz skeczu ludzie będą kiedyś mogli swobodnie publicznie żartować z sytuacji politycznej w kraju i okolicy i nie być nazywani w związku z tym: foliarzami, płaskoziemcami, niedowiarkami lub ruskimi trollami.

Obecnie każdy pogląd odmienny od przyjętej politycznej narracji jest bardzo zwalczany, często publicznie, troszkę to przypomina polowanie na czarownice i wskazywanie wrogów, bo jak wiadomo nic tak Polaków nie jednoczy jak walka ze wspólnym przeciwnikiem - kimkolwiek by on nie był - chociażby osobą o odmiennych poglądach politycznych.

2022-11-23T12:03:01+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Nie wiem, o jakiej krytyce mówisz. Bo owszem, są też poglądy, które są w oczywisty sposób obiektywnie błędne i szkodliwe i naturalne, że ich głosiciele nie są traktowani na poważnie.

2022-11-23T12:31:49+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Poglądy szkodliwe? Dla kogo? Gdy ktoś głosi, że np.ziemia jest płaska to taki pogląd komuś szkodzi? Osoba głosząca taki pogląd jedynie naraża się na śmieszność i łatwo jej teorie obalić chociażby wskazując, że nad płaskim dyskiem słońce by nie zachodziło i byłby wieczny dzień a to kłóciłoby się z obserwacjami i doświadczeniami empirycznymi.

Trudno też wskazać co rzeczywiście jest obiektywnie błędne. Czy np. pogląd o tym, że nie było żadnej epidemii kowida jest obiektywnie błędny i szkodliwy i że osoby go głoszące nie są traktowane poważnie, oraz to, że udawana epidemia wyparowała nagle z 6 kontynentów? - pytam z ciekawości czy to pogląd szkodliwy i obiektywnie błędny ... nie twierdzę wcale, że to mój pogląd ;)

2022-11-23T14:00:44+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Sethurial wrote:"Gdy ktoś głosi, że np.ziemia jest płaska to taki pogląd komuś szkodzi? Osoba głosząca taki pogląd jedynie naraża się na śmieszność i łatwo jej teorie obalić chociażby wskazując, że nad płaskim dyskiem słońce by nie zachodziło i byłby wieczny dzień a to kłóciłoby się z obserwacjami i doświadczeniami empirycznymi"


A głupota nie szkodzi? Owszem, łatwo je obalić. Ale do tego trzeba je obalać. Czyli zwalczać.

Sethurial wrote:"Czy np. pogląd o tym, że nie było żadnej epidemii kowida jest obiektywnie błędny i szkodliwy i że osoby go głoszące nie są traktowane poważnie, oraz to, że udawana epidemia wyparowała nagle z 6 kontynentów? - pytam z ciekawości czy to pogląd szkodliwy i obiektywnie błędny"


Oczywiście, że tak. Możemy dyskutować, czy zagrożenie ze strony kowida nie było przecenione, czy obostrzenia nie były nieproporcjonalne itd. Ale jeśli ktoś twierdził, że kowida w ogóle nie było - owszem, był to pogląd obiektywnie szkodliwy i błędny. Podobnie jak absurdalne są teksty o tym, że pandemia "nagle wyparowała". Zostałą przezwyciężona lub wygasła. Normalna rzecz. Skąd absurdalny pomysł, ze fakt, że coś nie istnieje wieczne oznacza, że nigdy nie istniało?

2022-11-23T14:18:02+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Czy głupota szkodzi? Nie wiem, może tak?

Cieszy mnie natomiast to, że pandemia została jednocześnie zwalczona lub wygasła w tym samym czasie na całym świecie, chociaż czytając artukuły w dostępnej prasie o zasięgu ogólnokrajowym o tym, że "czeka nas kumulacja wirusa grypy i covida" to nabieram wątpliwości.

No ale skoro pandemia wygasła lub została zwalczona to chyba nie ma się czego bać, ważne, że wszyscy są szczęśliwi i że nie trzeba brać dawki przypominającej przedłużającej ważność praw obywatelskich o 6 miesięcy. ;)

2022-11-23T17:35:39+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

@Adeptus jak cię lubię tak bezedury opowiadasz. Od PZPR nie było gorszych ludzi przy władzy, ba, obawiam się, że pod wieloma względami są od nich gorsi, choć jeszcze nie mordują ludzi na ulicach, to przekroczyli wszelkie granice. Kaczyński publicznie wyciera sobie tyłek Konstytucją i prawami człowieka, prawo i sprawiedliwość ich nie dotyczy, a poziom nepotyzmu i kolesiostwa to mamy chyba podobny jak gdzieś w Gwatemali czy innej Korei Północnej. Jak się czujesz żyjąc w kraju, w którym policja zakuje cię w kajdanki za rysowanie kredą na ulicy? Jak się czujesz gdy 88 radiowozów, rządowa i prywatna ochrona, chronią szeregowego posła? Gdzie kobiety bite są za to, że upominają się o swoje prawa? Gdzie rząd podsłuchuje opozycję przed wyborami, a sam twierdzi, że trzeba zmienić ordynację i ustanowić obserwatorów, bo tzw totalna opozycja chce wybory sfałszować? Gdzie zarządza się kolejne głosowanie, bo partia rządząca poprzednie przegrała? Gdzie w zasadzie codziennie wybucha jakaś afera? Gdzie brakuje pieniędzy na szpitale dla dzieci, które muszą spać na podłodze, brakuje na leki, a taki Rydzyk pstryknie paluszkami i już mu Ziobro setki milionów przelewa? I to z czego? Z funduszu sprawiedliwości, który miał być wykorzystany na pomoc ofiarom przestępstw! Mnie się normalnie szuflada z nożami otwiera jak przeglądam wiadomości i czytam, co znowu PiS odjaniepawlił. Mogłabym tak jeszcze długo wymieniać... Tylko po co? Jeśli tego nie widzisz, to nie ma dla ciebie ratunku.

x:facepalm

2022-11-23T18:33:14+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

@ Xandra
xandra wrote: Od PZPR nie było gorszych ludzi przy władzy, ba, obawiam się, że pod wieloma względami są od nich gorsi, choć jeszcze nie mordują ludzi na ulicach, to przekroczyli wszelkie granice.


Są gorsi od tamtych. To znaczy, tamci mordowali, a ci nie mordują. Ale i tak są gorsi.

xandra wrote:Kaczyński publicznie wyciera sobie tyłek Konstytucją i prawami człowieka, prawo i sprawiedliwość ich nie dotyczy,

I co naprawdę sugerujesz, że te zjawiska zachodzą w stopniu wyższym, czy choćby porównywalnym, niż za komuny?

xandra wrote:"a poziom nepotyzmu i kolesiostwa to mamy chyba podobny jak gdzieś w Gwatemali czy innej Korei Północnej"

Z naciskiem na "chyba". łatwo rzucać takimi oskarżeniami, trudniej czymkolwiek poprzeć.

xandra wrote:Jak się czujesz żyjąc w kraju, w którym policja zakuje cię w kajdanki za rysowanie kredą na ulicy?

Zależy co piszesz i gdzie. Jeśli wypisujesz oszczerstwa lub naruszasz cudzą własność, konsekwencje powinny Cię spotkać. Ale, przyznaję - jest problem z wolnością słowa. Tyle, że to nie jest problem pisowski, a globalny. Różne frakcje różnią się tylko tym, za co ścigać - jedni są za ściganiem krytykowania LGBT, a ściganie za bluźnienie przeciwko religijnym zabobonom uważają za chore, drudzy odwrotnie.

xandra wrote:Gdzie kobiety bite są za to, że upominają się o swoje prawa?

Jakie prawa? I kiedy bite? Możesz podać przykład, kiedy jakaś kobieta została pobita za samo manifestowanie, a nie po prostu aresztowana za jakieś konkretne patologiczne zachowania podczas tych manifestacji, np. niszczenie mienia?

xandra wrote:Gdzie rząd podsłuchuje opozycję przed wyborami, a sam twierdzi, że trzeba zmienić ordynację i ustanowić obserwatorów, bo tzw totalna opozycja chce wybory sfałszować?

Jak się czuję? Nijak. Nie przeszkadza mi to zwyczajnie.

xandra wrote:Gdzie zarządza się kolejne głosowanie, bo partia rządząca poprzednie przegrała?

To akurat jest problematyczne, ale znowu - to nie problem PiS. Kopacz i Sikorski jako marszałkowie wielokrotnie zarządzali reasumpcję za rządów PO. Przepisy dają taką możliwość, można się zastanawiać, czy słusznie, tym niemniej twierdzenie, że coś, co funkcjonuje od dawna jest jakimś "przekroczeniem granic przez PiS" świadczy albo o niewiedzy albo obłudzie.
xandra wrote:Gdzie w zasadzie codziennie wybucha jakaś afera?

Przez ponad 30 lat mojego żywota zdążyłem się przyzwyczaić ;)

xandra wrote:Gdzie brakuje pieniędzy na szpitale dla dzieci, które muszą spać na podłodze, brakuje na leki, a taki Rydzyk pstryknie paluszkami i już mu Ziobro setki milionów przelewa?

I co, sugerujesz, że brak pieniędzy na służbę zdrowia to jakaś pisowska specyfika?

xandra wrote:Mogłabym tak jeszcze długo wymieniać... Tylko po co? Jeśli tego nie widzisz, to nie ma dla ciebie ratunku.

Widzisz, problem w tym, że to, co wymieniłaś to głównie ogólniki i przejaskrawienia typu "afera każdego dnia, kolesiostwo i nepotyzm, gorsi od PRL oi Korei", które można rzucać pod adresem każdej włądzy i z których bez konkretów nie wynika nic, czyste przejaskrawienia zakrawające wręcz na fałsz jak to o bitych kobietach, zarzuty wynikające z niewiedzy, jak sugerowanie, że możliwość reasumpcji to wymysł PiS, zarzuty mające sens, choć nie ma sensu traktowanie ich jako zarzutów pod adres PiS...

xandra wrote:Tylko po co? Jeśli tego nie widzisz, to nie ma dla ciebie ratunku.

To co proponujesz wobec nas, pozbawionych ratunku pisowców, którzy uparcie myślą po swojemu, a nie tak, jak Ty byś chciała? Wystarczy odebranie praw obywatelskich, czy od razu eutanazja?

@ Sethurial


Co? Najpierw rozumowanie w stylu "skoro już nie ma, to pewnie nigdy nie było", teraz "skoro już nie ma, to nigdy nie powinno już jej być". Sugerujesz, że prawdziwa pandemia nigdy by nie wygasła, ale jeśli wygasła, to znaczy, że już nigdy nie może wrócić. To jest kompletnie z dupy. W realnym świecie jest dokładnie odwrotnie.

To jest rozumowanie w stylu "Krzyczeli, że dom się palił, ale już się nie pali. Skoro tak, to znaczy, że nigdy się nie paliło, to było kłamstwo w celu ograniczenia naszej wolności. Bo co, pożar nagle wyparował? Przecież nie może być tak, że został ugaszony (dzięki wysiłkom tym oszołomów, co to w niego wierzyli) lub się wypalił, bo taka jest kolej rzeczy. No i skoro mówią, że nie ma już pożaru, to czemu straszą, że w przyszłości może się powtórzyć i że trzeba przestrzegać przepisów przeciwpożarowych?!".

Pandemia była. Nie ma jej już dzięki temu, że ludzie z nią walczyli, wbrew osobom takim, jak Ty. To nie oznacza, że pandemia już nigdy nie wróci i nie trzeba podejmować środków, by temu zapobiec. Pojmujesz, czy dalej będziesz wyjeżdzał z tekstami, które przy użyciu ironii mają sprawiać wrażenie, że kompletnie normalne, logiczne rzeczy są czymś podejrzanym i niezwykłym? Właśnie m.in. ze względu na ten sposób "argumentacji" foliarskich teorii nie traktuje się poważnie. Bo to są właśnie typowe foliarskie zabiegi - udawanie, że coś kompletnie normalne jest dziwne, coś wyjaśnione i zbadane - tajemnicze. No i oczywiście mnóstwo ironii i "ja tylko pytam", żeby brak merytoryki przykryć retoryką.

Kurde, to chyba jest ten dzień, kiedy wyłapię u Was bana lub zostanę przynajmniej znienawidzony.

2022-11-23T19:08:16+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Adeptus wrote:Kurde, to chyba jest ten dzień, kiedy wyłapię u Was bana lub zostanę przynajmniej znienawidzony.


Nie sądzę, że miałbyś wyłapać bana za prezentowanie poglądów religijnych, mamy przecież w kraju wolność wyznania - można publicznie WIERZYĆ w religię kowidową i w religię wojenną, a można a nią nie wierzyć, nie sądzę, że ktokolwiek z tego powodu miałby być nienawidzony, szykanowany albo obrażany.
Po za tym to nie ja decyduję o takich rzeczach jak bany - to pytanie musiałbyś skierować do Administratora lub Moderatorów, ja jestem tylko użytkownikiem strony.

Potwierdziłeś jedynie to co pisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie, że osoby przedstawiające odmienne poglądy zasługują na to aby je obrażać i nazywać np. foliarzami.

Przykład z pożarem jest bardzo nie na miejscu i dotyczy zagadnienia punktowego a nie globalnego nijak ma się do tego o czym mówiłem.
To "nagłe wyparowanie", o jakim pisałem to komentarz do tego, że udawana pandemia zniknęła o ile dobrze pamiętam w 1 miesiąc w skali globalnej z 6 kontynentów, natomiast jeżeli chodzi o walkę z nią to rozumiem, że chodziło o to, aby nie leczyć żadnych innych chorób tylko grypę nazywaną kowidem, co spowodowało ok 200 tysięcy nadmiarowych śmierci osób w Polsce, którym nie udzielono pomocy i nie wyleczono ich z innych dolegliwości.
Rozumiem też, że inną formą walki z pandemią były szczepienie, za nieskuteczność których obarczono tych którzy ich nie przyjęli.
No chyba, że formą walki były maseczki materiałowe przed niczym nie chroniące i skutkujące trudnością w oddychaniu no i lockdown, który spowodował szkody w gospodarce i upadek firm i wzrost bezrobocia.

Aczkolwiek w Anglii o ile dobrze pamiętam pandemia zaczęła znikać po tym jak Premier tego kraju po wprowadzeniu lockdownu urządzał imprezy taneczne - nagrania są dostępne na internecie, a ich ujawnienie spowodowało szybkie wychodzenie kraju z pandemii.

Zdaję sobie sprawę z tego, że brzmi to troszkę jak ironia, ale jeśli któreś z tych zdań jest nieprawdziwe, to chciałbym wiedzieć które i dlaczego, bo argumentacja polegająca na obrażaniu się i obrzucaniu inwektywami przypomina nieco zdesperowany krzyk wśród szumu starożytnej greckiej krainy zwanej Ortalionem.

2022-11-23T19:10:48+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

@Adeptus
Są gorsi od tamtych. To znaczy, tamci mordowali, a ci nie mordują. Ale i tak są gorsi.

Nie mordują? Zaraz do tego dojdę. Przypomnę słowa Szydło:
https://m.facebook.com/mareksowa.fanpag ... 842464805/
Powiedziała: "Każdy ma prawo do manifestowania i za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy policja nie zostanie wyprowadzona przeciw protestującym i manifestującym". To ta sama pani, która rozbiła czyjeś prywatne auto, a wszystkie dowody "tajemniczo" zaginęły, ta co obiecywała dworzec kolejowy w Koniecpolu (który oczywiście nie powstał), oraz przegrała sama ze sobą w PE w głosowaniu, gdy nie było innych kandydatów. Dwókrotnie! Kuchciński, były wicemarszałek Sejmu wylatał ponad 8 mln złotych na prywatne loty rządowym samolotem, co prawda stracił stanowisko gdy sprawa się rypła, ale co z tego wynikło dalej? Ano nic, ponieważ już wrócił. Macierewicz, który już od lat nie jest w rządzie nadal korzysta z limuzyny i rządowej ochrony, nawet nie wspominam o tej farsie jaką była podkomisja smoleńska, która kosztowała podatników grube miliony i jeden egzemplarz Tupolewa, zniszczony podczas "badań". Tak, to ta sama podkomisja, w której symulacje przeprowadzano gniotąc puszkę po napoju (sic!). I tak by można bez końca, bo praktycznie każdy ma tam coś na sumieniu.
I co naprawdę sugerujesz, że te zjawiska zachodzą w stopniu wyższym, czy choćby porównywalnym, niż za komuny?

Na razie się jeszcze boją, ponieważ jesteśmy nadal w UE, ale w niedalekiej perspektywie grozi nam polexit i wtedy już nie będzie hamulców.
Jakie prawa? I kiedy bite? Możesz podać przykład, kiedy jakaś kobieta została pobita za samo manifestowanie, a nie po prostu aresztowana za jakieś konkretne patologiczne zachowania podczas tych manifestacji, np. niszczenie mienia?

Czy ty sobie kpisz, czy tylko udajesz? Takich przypadków było mnóstwo i to na manifestacjach, a nie gdy coś zostało zniszczone, kobiety były bite stalowymi pałkami przez milicję po cywilnemu, jednej połamano rękę. Serio, próbujesz zrobić z protestujących kobiet przestępczynie? Kobiety mają prawo do stanowienia o swoim ciele, żaden pajac w kiecce z nocnikiem na głowie i karniszem w ręce nie będzie mi mówił co i kiedy mam robić. Zgodnie z Konstytucją mam prawo do wyznawania, bądź nie wyznawania tzw "wartości chrześcijańskich". A tu, za sprawą Trybunału Konstytucyjnego, o którym nie można mówić, że jest Przyłebskiej mamy ewidentne naruszenie praw człowieka, które kosztowało już życie przynajmniej dwie kobiety! Oni mają krew na rękach! To nie jest morderstwo?
To akurat jest problematyczne, ale znowu - to nie problem PiS. Kopacz i Sikorski jako marszałkowie wielokrotnie zarządzali reasumpcję za rządów PO. Przepisy dają taką możliwość, można się zastanawiać, czy słusznie, tym niemniej twierdzenie, że coś, co funkcjonuje od dawna jest jakimś "przekroczeniem granic przez PiS" świadczy albo o niewiedzy albo obłudzie.

Nie Sikorski, tylko Schetyna, a Kopacz zarządziła reansumpcję, ponieważ się pomyliła.
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-z ... -glosowan/
Zależy co piszesz i gdzie. Jeśli wypisujesz oszczerstwa lub naruszasz cudzą własność, konsekwencje powinny Cię spotkać.

Otóż nie. Według Konstytucji mamy wolność wypowiedzi, każdy może manifestować swoje zdanie, ale spróbuj coś napisać przed kościołem! Na chodniku przy kościele żółtą kredą napisała: "Zostawcie osoby LGBTQ+". https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-sw ... 14455.html
Przez ponad 30 lat mojego żywota zdążyłem się przyzwyczaić ;)

Tak? Do czego? Rząd PO-PSL upadł przez tzw aferę taśmową, "ośmiorniczki" i zegarek Nowaka za 50 tys. To ten powinien upaść już kilkaset razy za przekręty, które robią codziennie, notorycznie i nagminnie łamiąc wszelkie zasady, prawo i Konstytucję.
I co, sugerujesz, że brak pieniędzy na służbę zdrowia to jakaś pisowska specyfika?

Ja nic nie sugeruję, ja wprost mówię, że ta banda oszustów i złodziei ma dla swoich, ale tym, którzy tego potrzebują - to sorry, nie mamy. Wcześniej też różowo nie było, ale przypomnę z innego wątku - ten rząd nie jest w stanie się rozliczyć z ponad 250 miliardów (!!!) złotych wydanych na różne tarcze i nie wiadomo w sumie kto, co i ile dostał. O przekrętach z respiratorami, szpitalami tymczasowymi i dodatkami covidowymi nawet nie wspominam. Te środki nie są ujęte w budżecie, podobnie jak 13 i 14 emerytura i to w związku z tym nie dostajemy pieniędzy na KPO, pomijając oczywiście ewidentny brak praworządności.
Widzisz, problem w tym, że to, co wymieniłaś to głównie ogólniki i przejaskrawienia typu "afera każdego dnia, kolesiostwo i nepotyzm, gorsi od PRL oi Korei", które można rzucać pod adresem każdej włądzy i z których bez konkretów nie wynika nic, czyste przejaskrawienia zakrawające wręcz na fałsz jak to o bitych kobietach, zarzuty wynikające z niewiedzy, jak sugerowanie, że możliwość reasumpcji to wymysł PiS, zarzuty mające sens, choć nie ma sensu traktowanie ich jako zarzutów pod adres PiS...

Myślisz, że tak mnie zdyskredytujesz? Chcesz konkrety? Ależ proszę cię bardzo: Lista 820 afer za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy, zaktualizowana 18 listopada. https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-10 ... ch-rzadow/ Tyle wystarczy? Masz jeszcze coś mądrego do dodania w tym temacie?

2022-11-23T21:17:49+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Tak na ogólną zgodę i pojednanie "religijne" proponuję wspólną piosenkę :)


2022-11-23T22:11:55+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Ale, ale! Nie można zapominać o osiągnięciach PiSu, bo przecież jakieś mają, prawda? Prawda?
- Najwyższa inflacja od 30 lat
- Najdroższe paliwo w historii
- Najniższa dzietność od II Wojny Światowej
- Najwyższa śmiertelność od II Wojny Światowej
- Największa liczba niezrealizowanych / zrealizowanych tylko w śmieszny sposób:
a) Kilkaset mieszkań z zapowiadanych dziesiątków tysięcy z programu Mieszkanie+, w dodatku tak drogich, że ludzie z nich masowo rezygnowali
b) Zero, dokładnie zero wybudowanych domów z programu Polskie Domy z Drewna
c) Zero zbudowanych polskich samochodów elektrycznych
d) Zero zasadzonych drzew, których rząd obiecywał miliony
e) Przekop Mierzei Wiślanej - tu myślałam, że faktycznie, pójdzie mi w pięty krytykowanie PiSu, któremu coś się jednak udało, ale nieeee! Przekop kończy się prawie kilometr przed portem w Elblągu, a całe przedsięwzięcie nie ma najmniejszego sensu, ot tak wydano sobie 2 miliardy, mimo to żaden statek o zapowiadanych, większych wypornościach tamtędy nie przepłynie bo ugrzęźnie... A tu więcej "udanych" obietnic PiSu...: ciepłe posiłki w szkołach, darmowy wstęp do muzeów, likwidacja ITD i NFZ, pakiet demograficzny, skrócenie kolejek do lekarzy (to się akurat udało, dla swoich oczywiście partyjnych prominentów). Tutaj więcej: https://demagog.org.pl/wp-content/uploa ... rawicy.pdf
f) Najwyższy ZUS w historii dla przedsiębiorców
g) No i truskawka na torcie: najbardziej skompromitowany prankami prezydent w dziejach RP.

A i zapomniałam... Jeszcze żadna partia tak skutecznie nie zniechęciła Polaków do Kościoła katolickiego, coraz mniej młodzieży uczęszcza na religię, która de facto kosztuje nas 1,5 miliarda (!) złotych rocznie, oraz coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, za to mamy najwięcej apostazji w historii, brawo!

x:brawo

Jakieś pytania?

x:oO

2022-11-23T23:03:59+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Sethurial wrote:Nie sądzę, że miałbyś wyłapać bana za prezentowanie poglądów religijnych, mamy przecież w kraju wolność wyznania - można publicznie WIERZYĆ w religię kowidową i w religię wojenną, a można a nią nie wierzyć, nie sądzę, że ktokolwiek z tego powodu miałby być nienawidzony, szykanowany albo obrażany.


Ogólnie to unikam polityki jak ognia jak i teorii spiskowych, ale w tym momencie twoje twierdzenie to jest bezczelność, nazywanie poglądów ludzi którzy uznają pandemię za realną "religią kowidową".

Ja sam staram się być neutralny choć raczej jestem sceptyczny w kwestii pandemicznej, osobiście przyjałem dwie pierwsze szczepionki (I o ku***, żyję, nie mam chipa a i nawet oddycham po tych "śmiertelnych" szczepionkach!) ale przyjmowanie kolejnych uznałem już za nonsens bo teoretycznie miałem już covida (w sensie pozytywny wynik testu), przeżyłem to jak mocniejszą anginę i pewnie moje problemy z zatokami tu się wdały we znaki, trzymam się swojej zasady żeby nie popadać w skrajności, jak robisz to Ty (czyt. NIE MA ZADNEJ PANDEMII! NIE MA ZADNEJ WOJNY! ZADNE RAKIETY NIE SPADŁY BO NIE ICH NIE WIDZIAŁEM!).

I jak mówiłem, rozumiem że mediom można nie ufać a tym bardziej rządom, ale co raz cześciej pretenzujesz postawę w tym temacie typu: "Nie ufam mediom,ale przeczytałem/obejrzałem facebooka i youtuba i wiem że nie ma wojny/pandemi".

Miałem się nie wtrącać już w takie dyskusje, ale zastanów się zanim palniesz durnotę jak powyżej, nazywając ludzi szczępiących się przed pandemią "religijnymi" bo to jest absurdalne mylenie pojęć.


xandra wrote:le, ale! Nie można zapominać o osiągnięciach PiSu, bo przecież jakieś mają, prawda? Prawda?
- Najwyższa inflacja od 30 lat
- Najdroższe paliwo w historii
- Najniższa dzietność od II Wojny Światowej
- Najwyższa śmiertelność od II Wojny Światowej


Wybacz, o ile gardzę PiSiorami co pewnie Adeptusowi się nie spodoba, o tyle jeśli on wyśmieje te "osiągnięcia" powyżej to będzie miał rację, najwyższa inflacja i ceny paliwa od dawna są w całej Europie co z resztą już zaznaczył, a co do dzietności i śmiertelności to nie jest coś, za co akurat PiS jest winien, bo tendencja spadkowa dzietności występuje już od ponad dekady grubo, a największa emigracja z Polski młodych ludzi nastąpiła za rządów PO akurat, nie bronię PiSiorów i moherów, ale też obrona opozycji w taki sposób jest pozbawiona sensu.

2022-11-23T23:10:45+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

Jakby co w temacie Covid zachęcam do udzielania się w dedykowanym temacie:
[Zaraz link]


post68228.html

Jeszcze kilka tematów stricle covidowych mamy, ale ten chyba najstarszy.

2022-11-23T23:28:52+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

@Hardy
najwyższa inflacja

W UE tylko Węgry nas wyprzedzają, w większości krajów UE inflacja jest nadal jednocyfrowa.
i ceny paliwa

Paliwo bez podatków mamy droższe od Niemiec (którzy zarabiają przeciętnie 3x tyle co Polacy), natomiast ceny paliwa jako takie wróciły do stanu sprzed wybuchu wojny. Za to jeszcze jedno osiągnięcie PiSu - Orlen osiągnął w tym roku rekordowe zyski, zgadnij czyim kosztem?
a co do dzietności i śmiertelności to nie jest coś, za co akurat PiS jest winien

Dzietność: brak perspektyw, problemy ze żłobkami i przedszkolami, fatalna służba zdrowia i kolejki do lekarzy, niskie płace, drogie mieszkania, badania prenatalne teraz to w zasadzie kpina, bo jeśli płód jest zdeformowany, to matka może sobie co najwyżej do hospicjum iść, a szpitale obawiają się dokonywać aborcji płodów martwych - są już przynajmniej dwie ofiary śmiertelne. Może i tendencja jest spadkowa, natomiast nigdy nie była na takim poziomie jak teraz, i to mimo wszystkich 500+, 300+, 12000+ na dwa lata, itd... Ale to przecież wina Polek, które "dają sobie w szyję", jak powiedziało Słońce naszego narodu. Co zrobili oprócz rozdawnictwa, by tę sytuację zmienić? Otóż nic!

Śmiertelność: błądzenie po omacku podczas pandemii, absurdalne zakazy i nakazy, niemal całkowity brak opieki nad ludźmi przewlekle chorymi, brak dostępu do badań i ogólnie maksymalnie utrudniony dostęp do lekarzy, umierały nawet ofiary wypadków czekające godzinami na pomoc w karetkach pod szpitalami. I zapomniałabym - odwoływanie zabiegów planowych. To wszystko zaowocowało ponad 90 tysiącami nadmiarowych zgonów.

Faktycznie, to nie jest wina PiSu... Skąd... I nigdzie nie napisałam, że bronię opozycji, bo nie ma czego bronić, opozycja jest równie nieudolna w tym kraju co Zjednoczona Prawica.

2022-11-24T04:28:36+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

xandra wrote:Ale to przecież wina Polek, które "dają sobie w szyję", jak powiedziało Słońce naszego narodu. Co zrobili oprócz rozdawnictwa, by tę sytuację zmienić? Otóż nic!


Mam tylko nadzieję, że nie uznałaś że Ja tak uważam.

Co do reszty to owszem, PiS ma w tym swój udział, po prostu nie uważam żeby za rządów PO-SLD wyglądało wiele lepiej w tych kwestiach.

2022-11-24T09:47:03+01:00

Re: Neonówka: Wigilia 2022

@ Xandra

Czy ty sobie kpisz, czy tylko udajesz? Takich przypadków było mnóstwo i to na manifestacjach, a nie gdy coś zostało zniszczone, kobiety były bite stalowymi pałkami przez milicję po cywilnemu, jednej połamano rękę.

To podaj choć jeden konkretny przypadek z tego "mnóstwa". Dajesz. Zawstydź mnie, śmiało.
Ale nawiasem mówiąc - możliwe, że takie przypadki się zdarzały i jeśli tak, jest to godne ubolewania (ale wciąż piszę w trybie warunkowym i bez konkretów, nie ma tematu). Wciąż jednak daleko nam do takich wzorów wolności jak Francja brutalnie pacyfikująca manifestacje żółtych kamizelek. Widać PiS musi się jeszcze mocno postarać, by dorosnąć do Europy.

Zgodnie z Konstytucją mam prawo do wyznawania, bądź nie wyznawania tzw "wartości chrześcijańskich".

Idąc tym tokiem, masz prawo kraść i mordować. Bo przecież tego zabrania chrześcijaństwo (chyba, że na chwałę bożka), więc zakazywanie Ci tego byłoby narzucaniem "wartości chrześcijańskich".

A tu, za sprawą Trybunału Konstytucyjnego, o którym nie można mówić, że jest Przyłebskiej mamy ewidentne naruszenie praw człowieka, które kosztowało już życie przynajmniej dwie kobiety! Oni mają krew na rękach! To nie jest morderstwo?

Odnoszę się do tego poniżej. Trybunał Przyłębskiej nie zakazał aborcji w przypadku zagrożenia życia. Obarczanie go odpowiedzialnością jest zwyczajną wredną manipulacją. A już porównywanie tego z komunistycznym aparatem terroru, to żenada do teseraktu.

Nie Sikorski, tylko Schetyna, a Kopacz zarządziła reansumpcję, ponieważ się pomyliła.

Faktycznie, tej szopki, którą urządził Sikorski reasumpcją nie można nazwać, bo nie zachował formalnego trybu reasumpcji określonego przepisami - w przeciwieństwie do Witek. Więc krzyczenie "Sikorski nie dokonał reasumpcji" ma mniej więcej tyle sensu co mówienie "nieprawda, wcale nie przyznał sobie wysokiego wynagrodzenia, tylko zwyczajnie ukradł". A co do Kopacz - no tak, jeśli marszałek z rządzącej partii dokonuje reasumpcji na podstawie przepisu "W razie, gdy wynik głosowania budzi uzasadnione wątpliwości, Sejm może dokonać reasumpcji głosowania" bo to ona się pomyliła, to wszystko gra, ale gdy inna marszałek dokonuje reasumpcji na podstawie tego samego przepisu, bo pomylili się posłowie spoza partii rządzącej, to jest to skandal i łamanie prawa ;)

Otóż nie. Według Konstytucji mamy wolność wypowiedzi, każdy może manifestować swoje zdanie, ale spróbuj coś napisać przed kościołem! Na chodniku przy kościele żółtą kredą napisała: "Zostawcie osoby LGBTQ+". https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-sw ... 14455.html

Otóż tak. W ogóle czytałaś ten artykuł, który linkujesz? "Dziewczyna - jak mówi - zdecydowała się wyrazić swój sprzeciw wobec takich haseł. Na chodniku przy kościele żółtą kredą napisała: "Zostawcie osoby LGBTQ+". Jak przyznaje, dopisała także nazwiska duchownych, którzy oskarżani byli o pedofilię" Inna sprawa, że faktycznie uważam działanie Policji za nadgorliwość.

Te środki nie są ujęte w budżecie, podobnie jak 13 i 14 emerytura

To nie PiS wymyślił ZUS jako oddzielny fundusz.
i to w związku z tym nie dostajemy pieniędzy na KPO, pomijając oczywiście ewidentny brak praworządności

Jeśli ceną za pieniądze z KPO miałoby być utrzymanie niezależności oligarchicznej kasty sędziowskiej, to jestem za tym, żeby PiS je sobie odpuścił.

Myślisz, że tak mnie zdyskredytujesz? Chcesz konkrety? Ależ proszę cię bardzo: Lista 820 afer za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy, zaktualizowana 18 listopada. https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-10 ... ch-rzadow/ Tyle wystarczy? Masz jeszcze coś mądrego do dodania w tym temacie?

Nie chcę dyskredytować Ciebie, tylko Twoje poglądy. Tobie chcę pomóc wyzwolić się z kłamstw, którymi nakarmiła Cię antypisowska propaganda. A co do zalinkowanego artykułu... Ja piszę, że podajesz ogólniki, a Ty w ramach kontrargumentu linkujesz listę, która zawiera jeszcze bardziej mętne ogólniki. "Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce" , "Afera z budowaniem muru wokół Sejmu – odcinamy się od obywateli mówi PiS" "Afera emerytalna – podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom" "Afera z WOŚP – zakończenie wspierania dzieci przez PEKAO SA. WOŚP przenosi się do mBanku" - no faktycznie, jeśli koleś traktuje każde działanie PiS, z którym on się nie zgadza, to ja się nie dziwię, że był w stanie wyliczyć 800. Jakby się postarał, to pewnie by i do 8 milionów dobił. Tylko, że nic z tego nie wynika. Zdarza mu się wstawiać również zarzuty merytoryczne, jak np. "Afera kolejowa – brak wagonów do transportu węgla" - tyle, że z samego rzucenia hasła nic nie wynika, zero uzasadnienia, zero analizy, zero argumentów wskazujących, że faktycznie zachodzi jakaś wina PiS, a tym bardziej "afera". A już nabijanie licznika punktami "Afera Targowica – Jarosław Kaczyński potomkiem Targowiczan" to żenada naprawdę sroga. Naprawdę chcesz się podpierać czymś takim? Ponawiam pytanie - czy czytasz artykuły, które linkujesz?

No i truskawka na torcie: najbardziej skompromitowany prankami prezydent w dziejach RP.

Pranki prankami, a i tak w porównaniu z Wałęsą, Kwaśniewskim czy Komorowskim Duda wypada koncertowo.

A i zapomniałam... Jeszcze żadna partia tak skutecznie nie zniechęciła Polaków do Kościoła katolickiego, coraz mniej młodzieży uczęszcza na religię, która de facto kosztuje nas 1,5 miliarda (!) złotych rocznie, oraz coraz mniej ludzi chodzi do kościoła, za to mamy najwięcej apostazji w historii, brawo!

No to akurat zjawisko faktycznie pozytywne, choć niestety, prawdopodobnie przez PiS niezamierzone. Akurat konszachty z chrześcijańskim zabobonem to rzeczywiście coś złego. Tyle, że jeśli alternatywą miałoby być lewactwo...

W UE tylko Węgry nas wyprzedzają, w większości krajów UE inflacja jest nadal jednocyfrowa.

Pytałaś, czy mam jakieś pytania... no więc mam - kto Ci wcisnął ten kuriozalny kit? Nawet w TVN-ie chyba nie kłamią aż tak bezczelnie.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 31721.html
"Już w przynajmniej trzech państwa strefy euro inflacja przekracza 20 proc. W Estonii sięgnęła ona aż 22,4%, na Litwie 22%, a na Łotwie 21,8%. Dwucyfrową roczną dynamikę HICP odnotowano w Holandii (16,8%), Słowacji (14,5%), Słowenii (10,3%), Austrii (11,5%), Niemczech (11,6%), Portugalii (10,6%), Belgii (13,1%) i we Włoszech (12,8%) - wynika z danych Eurostatu". Czy Eurostat uważasz za pisowską propagandę?

a szpitale obawiają się dokonywać aborcji płodów martwych - są już przynajmniej dwie ofiary śmiertelne

To problem szpitali, nie władzy. Władza niczego takiego nie zabrania. Może gdyby lewackie media nie nakręcały histerii pod tytułem "Teraz będą karać nawet za naturalne poronienie!!!" lekarze by się nie bali. Rzeczywistość jest dokładnie odwrotna - w Polsce z konsekwencjami prawnymi nie spotyka się ogromna większość nielegalnych aborcji, a straszenie, że te dopuszczalne przez prawo będą ścigane, to w ogóle jakiś absurd.

Faktycznie, to nie jest wina PiSu... Skąd... I nigdzie nie napisałam, że bronię opozycji, bo nie ma czego bronić, opozycja jest równie nieudolna w tym kraju co Zjednoczona Prawica.

Rzecz w tym, że KAŻDY rząd jest "nieudolny". Ideałów nie ma. Ale są rządy lepsze i gorsze. Według mnie PiS jest lepszy niż alternatywy. Jeśli PiS jest nieudolny w 98%, a opozycja w 99%, należy głosować na PiS. Tyle.


@ Hardy
Wybacz, o ile gardzę PiSiorami co pewnie Adeptusowi się nie spodoba


Chcesz, to sobie nami gardź, tylko nie lamentuj jednocześnie, że to ten zły PiS "szerzy nienawiść i dzieli Polaków" ;)

Return to Polityka