Polski

ZGADNIJ TYTUŁ GRY AMIGOWEJ PO 1 ZDANIU OPISU

Dział poświęcony sugestiom i problemom związanymi z działaniem strony głównej i forum.
Wszelkie propozycje zmian i ulepszeń mile widziane.
Anthrox Mój typ to Universe :tuptup1: Page 5 of 9 9 https://forum.thecompany.pl/pomysly-problemy/zgadnij-tytul-gry-amigowej-zdaniu-opisu-t7282.html
2022-09-11T13:13:18+01:00

Re: ZGADNIJ TYTUŁ GRY AMIGOWEJ PO 1 ZDANIU OPISU

Mój typ to Universe :tuptup1:

2022-09-11T13:28:03+01:00

Zgadza się!
Uwielbiam tą grę!

2022-09-11T18:54:31+01:00

Uniwerse.

2022-09-11T20:29:42+01:00

Anthrox wrote:Mój typ to Universe :tuptup1:

No, Panie Prezesie, dajesz!

2022-09-15T04:30:30+01:00

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
Hmmmm, to ja, zainspirowany @SARTAMem wykorzystam fragment "Wstępu" - z oryginalnej instrukcji obsługi gry.

(...)
Dochodziło już wpół do dziewiątej i komary cięły jak wściekłe, a my z kompletem
bagaży wciąż sterczeliśmy na peronie. Mama siedziała w owej poczekalni, zaś ja
nie chcąc aby pożarły mnie żywcem te pocieszne zwierzaki, jak i również z nudów
, począłem nerwowo przechadzać się po zachwaszczonej stacji, tam i z powrotem.
Po kilku minutach chodzenia, nagle usłyszałem coś w oddali.

Na głównej i zarazem jedynej drodze dojazdowej do stacji coś się zakotłowało.
Od tej chwili z uwagą śledziłem ów tuman kurzu, widząc w nim jedyną deskę
ratunku. W miarę jak obiekt mego zainteresowania zbliżał się, zdążyłem się
zorientować, że jest to prawdopodobnie zaprzęg konny z parą koni i jakimś
szaleńcem w koźle. Nie myliłem się. Już w kilka minut później stał on przed
nami. Teraz dopiero wyjrzała mama, która zdawało się była przygotowana na taką
ewentualność. Zmordowane nieziemskim wysiłkiem konie, zwiesiły łby i poczęły ze
smakiem oczyszczać stację ze wszystkiego co zielone. Z kozła zsiadł niewysoki
mężczyzna ubrany w czarny długi płaszcz i kapelusz. Trochę mnie to zdziwiło.
Wprawdzie było już wpół do dziewiątej, ale przecież był środek lata?
Gdy podszedłem bliżej zobaczyłem starszego człowieka z kompletem zmarszczek na
twarzy. Jego łagodne rysy sprawiały wrażenie, że jest on człowiekiem bardzo
spokojnym i zrównoważonym. Od razu gdy dojrzał matkę zakrzyknął:
- Witamy w Powrozowie pani Jadwigo! Jak podróż?
- Witaj Józefie. Nie tak źle.
- Przepraszam że tak późno, ale miałem małą awarię koła. Ufam, że pani zrozumie
i mi wybaczy.
- Naturalnie. Nic się nie stało. A to mój Artur. Poznajesz go?
- Witam paniczu Arturze. Wydaje mi się, że tak proszę pani, ale był wówczas taki
mały - rzekł mężczyzna pokazując do pasa. - Niesamowicie wyrósł nieprawdaż?
- Tak. Ile to już lat Józefie? Dziesięć?
- Dwanaście proszę pani. Jednak pani nic się przez ten czas nie zmieniła.
Jak sięgnę pamięcią, zawsze rześka i młoda.
- Ależ dziękuję Józefie, może już jedźmy bo ojciec na pewno niepokoi się o nas.
- Tak jest. A, byłbym zapomniał. Pan każe przeprosić w swoim imieniu, że nie
mógł osobiście przybyć po państwa, lecz ostatnio nie czuje się zbytnio na
siłach, jednak ufa, że nie przeszkodzi to państwu w przyjemnym pobycie pod jego
skromnym dachem. Zresztą myślę, że to i lepiej, bo nie musiał martwić się o to
koło.
- Oczywiście Józefie, oczywiście.
(...)

Używajcie sobie Google do woli - ten fragment nie pojawił się dotychczas nigdzie w sieci - niestety - "początek" wstępniaka daaawno temu opublikowałem i musiałem na potrzeby zabawy wykorzystać dalszy fragment, bo byście mieli za łatwo :gatorshrug:

O jaką grę może chodzić?
W przypadku problemów z odgadnięciem - będę publikował dalsze fragmenty do czasu ich wyczerpania i na końcu podam tytuł jak nikt do tego czasu nie zgadnie. Następny fragment opublikuję w weekend. :)

2022-09-15T08:06:44+01:00

Tyran

Swoją drogą - w dalszej części opisu nazwa gry i tak by się pojawiła sama :D

2022-09-15T08:41:56+01:00

Nad Niemnem :haha: :haha:

2022-09-15T11:25:51+01:00

Elmek13 wrote:Nad Niemnem :haha: :haha:

:lol3:

2022-09-15T12:54:11+01:00

@hajnor - tak jest :tuptup1:
Szybko poszło.

2022-09-15T12:56:19+01:00

Brawo!
Nie znam tej gry...

2022-09-15T13:00:28+01:00

SARTAM wrote:Brawo!
Nie znam tej gry...

Polski klon Moonstone: A Hard Days Knight - a na pewno mooocno inspirowany tą zachodnią produkcją.

Początek wstępu wrzuciłem w 2005 roku:

Był to jeden z tych sierpniowych dni, które odbierają człowiekowi wszelkie nadzieje na to, że będzie on inny niż pozostałe. Słońce stojące teraz już w zenicie, dawało o sobie znać od rana, zwłaszcza przez szybę pociągu. Nie narzekał bym zapewne na to, gdybym mógł choć trochę powygrzewać się gdzieś na słońcu i popluskać z kumplami w ciepłej wodzie. Teraz jednak z nosem wlepionym w szybę, spoglądałem leniwie na to, co z ogromną prędkością przesuwało się przed moimi oczami. Mama siedziała na siedzeniu obok mnie z nosem w jakiejś gazecie, jednak spoglądając na nią co chwilę z rozgoryczeniem, widziałem zmęczenie malujące się na jej twarzy. Od początku nie byłem zachwycony tym pomysłem, jednakże mama koniecznie chciała zobaczyć się z dziadkiem, który kilka dni wcześniej zaprosił nas do siebie. Już teraz mogłem być pewien, że zanudzę się tam na śmierć. Przecież tam nie było żadnych moich rówieśników. Jedynie fakt, że dom dziadka był bardzo obszerny i prezentował się dość okazale na zdjęciach, napawał mnie nadzieją na jakieś zajęcie. Byłem tam kiedyś, ale było to bardzo dawno, jeszcze gdy byłem dzieckiem, więc pamiętałem wszystko jak przez mgłę.
Byliśmy już w podróży około sześciu godzin, a do celu pozostało nam jeszcze drugie tyle. Jednak dla mnie była to cała wieczność. Zapach spoconych ciał, snujący się w przedziale, napełniał mnie wstrętem. Jakby tego było jeszcze mało, gdzieś za nami czułem i słyszałem osoby, dla których dzień zaczyna się od przysłowiowego kielicha. W przedziale był straszny tłok, a do tego na każdej stacji próbowali dosiąść się nowi ludzie. Przepychali się w tę i z powrotem, rozpytując wszędzie czy są gdzieś jeszcze wolne miejsca, zupełnie jakby oczu nie mieli i nie widzieli, że wszystko już zajęte. Mało tego, dostały nam się miejsca w przedziale dla palących, o czym dowiedziałem się z niesmakiem już po pięciu pierwszych minutach podróży. Do tego jeszcze ta gruba kobieta próbująca umieścić swoje bagaże obok naszych. O mało nie połamała mi ręki, gdy pociąg gwałtownie zahamował. Stwierdziłem wtedy, że jedynym sposobem aby dojechać do celu zdrowym na umyśle, jest przespać się trochę.
Nie wiem ile czasu minęło, ale obudziłem się szarpany nerwowo przez moją matkę, która niemalże krzyczała mi do ucha:
- Artur obudź się, to już tu!
Powoli otworzyłem oczy i pierwsze co zobaczyłem to opustoszałe miejsca naprzeciwko mnie oraz matkę szarpiącą się z bagażami. Zdziwiony otworzyłem oczy szerzej i zapytałem mamę co się stało. Jednakże zamiast oczekiwanej odpowiedzi usłyszałem:
- Wstawaj szybko. Przestań marudzić i pomóż mi lepiej. Już dojeżdżamy. - Czym prędzej
wstałem z siedzenia i przeciągnąłem się. Dopiero gdy wagonem gwałtownie szarpnęło
zrozumiałem, że to już nasza stacja. Dobywając przygotowanych bagaży wybiegliśmy z
przedziału na korytarz, a stamtąd wydostaliśmy się na peron.
To co ujrzałem przerosło moje najśmielsze oczekiwania i to w zdecydowanie negatywnym tego słowa znaczeniu. Zarośnięty chwastami najprzeróżniejszej maści peron, sprawiał wrażenie jak¬byśmy wysiedli na przedostatniej stacji przed piekłem, gdzieś na końcu świata, gdzie wiatry pętle mają, a przerażone ptaki zawracają. Muszę przyznać, przeraziłem się trochę. Na starej tablicy informacyjnej widniała prawdopodobnie nazwa miejscowości:
- POWROZOWO - wycedziłem z trudem, a słysząc własny głos, przeraziłem się jeszcze bardziej.
Otuchy dodała mi jednak stara drewniana poczekalnia, stojąca na końcu tej wspaniałej stacji.
Ironizując w myślach, datowałem ją gdzieś na rok 1850. Zacząłem nawet się zastanawiać, czy
jeszcze kiedyś zatrzyma się tu jakiś pociąg, po tym, który wysadził nas tu i w chwilę później
zniknął w oddali za zakrętem. Teraz mogliśmy już liczyć tylko na cud. Dookoła nie było widać
ani jednej żywej duszy. Dziadek zapewniał, że wyśle po nas kogoś, bo do dworku było ponoć aż
pięć kilometrów. Mimo to nikt się nie zjawił jeszcze przez następne dwie godziny.

2022-09-15T18:33:11+01:00

Ok, to coś w podobnym stylu ale myślę że będzie łatwiej ponieważ tym razem tekst jest z bardzo znanej gry i podczas rozgrywki ;)

Well done, You now have glass vial containing the Quintessence of Being

2022-09-15T19:56:29+01:00

Czy to Shadow of the Beast III? - minuta 14:07 :tuptup1: :lol2: :lol2:

2022-09-15T20:20:43+01:00

Zgadza się, twoja kolej :)

2022-09-15T21:26:01+01:00

No dobrze moja zagadka:

Bohaterem gry był chłopiec, którego dalecy przodkowie mogli mieć afrykańskie korzenie, lubił używać balonów, a w tle jego wędrówki rozpościerał się z początku dziecięcy pokój, którego ściany zdobiły obrazy arbuzów, zbierał kolorowe dyskietki i karty pokerowe dające mu punkty, platformy po jakich chodził niekiedy się rozsypywały w nicość, a pod koniec swojej podróży chodził po skrzyniach z logiem Commodore. :tuptup1:

2022-09-16T07:18:54+01:00

Jimmy's Fantastic Journey

2022-09-16T18:11:41+01:00

haynor wrote:Jimmy's Fantastic Journey

Tak :) To on :tak: Twoja kolej na zagadkę :) :tuptup1:

2022-09-17T20:26:57+01:00

Oto moja:

Szła dzieweczka do laseczka
nazbierać słodyczy z deczka