Polski

Trzy gry na amigę

Nie możesz przypomnieć swojego ulubionego tytułu, ale kojarzysz jego znaki szczególne?
Napisz temat, pomożemy Ci odnaleźć tę grę.
Maku Witam serdecznie
Chodzi od dłuższego czasu za mną chęć odszukania dwóch gier na Amigę. Postanowiłem w końcu to zrobić, ale że nie pamiętam za dużo szczegółów to chciałbym Was prosić o pomoc.

Gra nr.1) Nie wiem czemu, ale mam skojarzenie z Braćmi Dalton z komiksu Lucky Lucke. Był to zestaw mini gierek o więźniach, jedną z tych gierek była stołówka i podawanie jedzenia/piwa do stołów. Inną była ucieczka po drucie wysokiego napięcia.

Gra nr.2) Tu też mam dziwne skojarzenie, a dokładnie Motomyszy z Marsa. Była to gra z widokiem z góry, a polegała na sterowaniu "pojazdem" w kształcie kuli, których było kilka do wyboru na początku gry. Owe pojazdy można było upgredować w różne bronie.

Gra .3) Trzecia gra kojarzy mi się z firmą Agony. Zaczynało się męską postacią na bagnach. Klimat mroczny, przemieszczało się w prawo. Nazwa kojarzyła mi się z miastem zaginionych dzieci, ale przypuszczam że podobnie jak z Daltonami i Myszami powyżej jest to tylko dziecięca fantazja skojarzeń, która towarzyszyła mi za czasów posiadania Amigi.
Page 1 of 2 2 https://forum.thecompany.pl/poszukiwane-gry/trzy-gry-amige-t2341.html
2012-12-13T08:29:02+01:00
Witam serdecznie
Chodzi od dłuższego czasu za mną chęć odszukania dwóch gier na Amigę. Postanowiłem w końcu to zrobić, ale że nie pamiętam za dużo szczegółów to chciałbym Was prosić o pomoc.

Gra nr.1) Nie wiem czemu, ale mam skojarzenie z Braćmi Dalton z komiksu Lucky Lucke. Był to zestaw mini gierek o więźniach, jedną z tych gierek była stołówka i podawanie jedzenia/piwa do stołów. Inną była ucieczka po drucie wysokiego napięcia.

Gra nr.2) Tu też mam dziwne skojarzenie, a dokładnie Motomyszy z Marsa. Była to gra z widokiem z góry, a polegała na sterowaniu "pojazdem" w kształcie kuli, których było kilka do wyboru na początku gry. Owe pojazdy można było upgredować w różne bronie.

Gra .3) Trzecia gra kojarzy mi się z firmą Agony. Zaczynało się męską postacią na bagnach. Klimat mroczny, przemieszczało się w prawo. Nazwa kojarzyła mi się z miastem zaginionych dzieci, ale przypuszczam że podobnie jak z Daltonami i Myszami powyżej jest to tylko dziecięca fantazja skojarzeń, która towarzyszyła mi za czasów posiadania Amigi.

2012-12-13T14:40:50+01:00

Re: Trzy gry na amigę

1. BOBO AKA Stir Crazy

2. Podaj więcej szczegółów. To były wyścigi czy jakaś logiczna, na czym polegała rozgrywka?

3. Nie ma firmy Agony, jest gra Agony stworzona przez firmę Art&Magic, wydana przez Psygnosis twórców trylogii Shadow of the Beast której prawdopodobnie poszukujesz.

2012-12-13T15:35:51+01:00

Na stronie TC są dostępne:
1. BOBO AKA Stir Crazy
2. Agony
3. Shadow Of The Beast

2012-12-13T16:31:25+01:00

1. Tak to jest to :) Dzięki, tyle tego szukałem :)
2. To była strzelanka, widok z góry. Coś jak Alien Breed, ale sterowało się pojazdami kulami, które można było upredować :)
3. Fakt, pomyliło mi się :) Chodziło mi, że graficznie przypominało produkcje Psygnosis :) I nie jest to SoB :P Początek zaczynał się na bagnach i padał deszcz, a człowiek był prawie nagi :)

2012-12-13T16:59:07+01:00

2. To może być to: Galactic Warrior Rats
3. To będzie to: Unreal

2012-12-13T18:21:19+01:00

2. Idealnie :) Faktycznie nie są to Motomyszy z Marsa, ale wiedziałem że był motyw z gryzoniami w kosmosie :)
3. Niestety to nie to. Pamiętam, że pierwszy lvl. zaczynał się w nocy na bagnach, błyskało i padał deszcz :)

2012-12-13T18:32:53+01:00

3. Metal Mutant
bagna sa, klimat mroczny jest, idzie sie w prawo jedynie golasa brakuje :D

2012-12-13T18:47:05+01:00

2012-12-13T21:09:36+01:00

Metal Mutant zbyt futurystyczne :)
WotD zbyt kolorowe :D

Możliwe, że moja pamięć szwankuje. Sporo minęło od tamtego czasu, ale gra jakoś mi zapadła w pamięci :) Klimatycznie było jak w produkcjach Psygnosis, ale sprawdziłem wszystkie i to nie ich dzieło. Graficznie przypominało mi trochę Agony. Były bagna/woda, prawie goły koleś, deszcze, błyski :P Jednak i tak dziękuje za dwie wcześniejsze pozycje!:) Jesteście wielcy :) Tą trzecią możemy pominąć ze względu na połowiczą pamięć :)))

2012-12-13T23:27:34+01:00

ja bym stawiał na Shadow of the Beast ale II

- jest mroczny klimat
- prawie nagi główny bohater
- bagna?
- deszcz i błyskawice w intro

2012-12-14T13:08:07+01:00

Maku wrote:Możliwe, że moja pamięć szwankuje. Sporo minęło od tamtego czasu, ale gra jakoś mi zapadła w pamięci :) Klimatycznie było jak w produkcjach Psygnosis, ale sprawdziłem wszystkie i to nie ich dzieło. Graficznie przypominało mi trochę Agony. Były bagna/woda, prawie goły koleś, deszcze, błyski :P Jednak i tak dziękuje za dwie wcześniejsze pozycje!:) Jesteście wielcy :) Tą trzecią możemy pominąć ze względu na połowiczą pamięć :)))
Czemu pominąć, sam jestem ciekaw.

To był platformer taki w stylu SotB? Bardziej taki mroczny klimat? Postać w miarę realistycznie "ludzka"? Dużo było skakania po platformach w górę czy teren był bardziej płaskawy?
Przeglądam teraz wszystkie platformery 2D które kojarzą mi się z twoim opisem, może Cedric, Lionheart albo Gold Of The Aztecs?

A jak nie to sprawdź wszystkie platformery 2D pod tym linkiem: http://hol.abime.net/hol_search.php?N_r ... imension=1

2012-12-14T13:26:55+01:00

Kiedyś myślałem, że może to być SotB, ale jak sprawdziłem screeny z tej serii to brakowało mi czegoś. W tej grze o której myślę, była bardziej szczegółowa. Ładniejsza, mroczniejsza. Może też tak być, że to SotB tylko za czasów dzieciństwa ta grafika robiła na mnie większe wrażenie, a pamięć poprostu płata mi figle. Jednak skoro pod tym linkiem znajdę wszystkie gry 2D to wieczorem sobie sprawdzę każdy tytuł :)

Przy okazji zapytam jeszcze o jeden tytuł, ja w toi nie grałem, ale znajomy mi opowiadał o jednej grze, którą miał i nie zdążył mi pożyczyć. Główny bohater zostaje wciągnięty do taśmy filmowej/kasety czy czegoś w ten deseń. W związku z tym lvl. przypominają różne "filmy". Jeden jest np. czarno-biały. Kojarzycie takie coś :)?

2012-12-14T13:28:34+01:00

Nostalgia już tak ma że możesz pamiętać tę grę jako niesamowite cudo, albo zalety kilku gier mieszają się w jedną...
Maku wrote:Przy okazji zapytam jeszcze o jeden tytuł, ja w toi nie grałem, ale znajomy mi opowiadał o jednej grze, którą miał i nie zdążył mi pożyczyć. Główny bohater zostaje wciągnięty do taśmy filmowej/kasety czy czegoś w ten deseń. W związku z tym lvl. przypominają różne "filmy". Jeden jest np. czarno-biały. Kojarzycie takie coś :)?
Brzmi jak Premiere.

2012-12-15T16:24:15+01:00

Nie zapomnij też zapoznać się w takim przypadku z grą Oscar

2012-12-16T14:55:50+01:00

Dzięki wielkie :) To jest Premiere :)

A kojarzycie może grę, która była coś w klimatach Indiana Jones. Na początku prowadziło się auto do świątynki z perspektywy pierwszej osoby, można było obrać różną "drogę". Mam przebłyski, że było coś z wężami też.

I teraz będzie coś prostszego, nazwę mam na końcu zdania. Gra podobna do Bubble Bobble, ale nie tej wersji kulkowej, tylko tej platformówki co lvl. był statyczny. Bardzo mangowa oprawa i głównymi bohaterami były dwie "czarodziejki" :)

2012-12-16T16:13:58+01:00

to drugie to musi byc RodLand

2012-12-16T16:19:17+01:00

A ta pierwsza to nie aby któryś Hugo?

Jest perspektywa pierwszej osoby, jest wybieranie różnych dróg, jest klimat Indiany Jonesa...

2012-12-16T19:45:13+01:00

Tak, Rodland :D Uwielbiam ją, zaraz sobie ściągnę exeka ;)

Na pewno nie Hugo :D Tamta gra była poważniejsza :)

2012-12-16T20:24:40+01:00

DOMAN: Grzechy Ardana

2012-12-19T14:39:42+01:00

gra pierwsza to: Le Fetiche Maya
tu akurat film z AtariST za co sorry

Return to Poszukiwacze