Czołem Amigowa brać

Jesteś biszkoptem...? Przywitaj się, napisz parę słów o sobie, a może Kasztany Cię oszczędzą.
Tematy po 7 dniach będą zamykane.

Czołem Amigowa brać

Post IP: rejestrowane!

Witam, jestem damson, na Amidze grałem dawno temu (lata 1990-1995) potem przesiadłem się na PC-ta. Jednak stare dobre gry z Amigi nie pozwalały o sobie zapomnieć. W połowie pierwszej dekady XXI wieku wynalazłem emulator WinUAE dzięki któremu mogłem jeszcze raz zagrać w stare perełki sprzed lat.

Niedawno napotkałem tę witrynę, gdzie można pobrać ładnie przygotowane i zapakowane tytuły gotowe do opdalenia. Co prawda, konfiguracja WinUAE nie była dla mnie problemem to miło jest pobrać i odpalić gotową paczkę.

Niestety nie wszystko złoto co się świeci i niestety napotkałem buga w Gunship 2000 co zawiodło mnie w strony tego forum, teraz jako jeden z Was Kasztanów witam się tu z Wami.

Ode mnie to tyle. Póki co ...
damson Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 08 May 2019, 16:09
Online: 6h 5m 41s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: Czołem Amigowa brać

Witaj na forum ;)

Odpalenie obrazów adf na emulatorze WinUAE dla większości ludzi nie jest problematyczne. Zapewne wiesz o robieniu configa, gdy wystarczy dosłownie kliknąć dwa razy i już grasz, ale tak jak wspomniałeś exe jest wygodniejsze, poza tym staramy się też usuwać błędy, zabezpieczenia, itp. w oryginalnych obrazach gry. Nie każdy exek działa tak samo u każdego użytkownika. Systemów Windowsa jest kilka, więc co jakiś czas Anthrox musi interweniować i na nowo tworzyć exeki, bo np. na Win10 już nie działało sporo poprzednich wersji exe, o ile nie wszystkie, zwłaszcza po którejś aktualizacji WinX [1803 chyba]. Za każdą zgłoszoną wadę będziemy wdzięczni i może nikt już poza Elmkiem nie będzie cię od kasztanów nazywał :-E Odnotujemy i sprawdzimy w wolnej chwili.

Pochwal się jakimi gatunkami gier interesujesz się jeszcze :ok1:

Pozdrawiam ;)
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 23:33
Online: 137d 12h 9m 51s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Witaj :)
Image

siedzi kot na pustyni i mówi :
ku***, nie ogarniam tej kuwety ^^
tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 19:13
Online: 51d 5h 14m 55s
Lamps demolished: 1629 (+1238)
Reputation point: 2144
Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Gram głównie w symulatory lotu. Zaczęło się właśnie od Amigi 500 i F/A-18 Interceptor, F-19 Stealth Fighter, Gunship 2000 i multum innych (mógłbym wymieniać w nieskończoność). Później przesiadłem się na blaszaka, gdzie symulatory królowały w latach '90 i w początkach dekady nowego wieku. Potem wszystko to jakoś wymarło i ostały się DCS World, Falcon 4 BMS, Il-2 BOS, X-Plane i kilka innych. Latam teraz głównie w te hardcorowe tytuły gdzie używa się prawdziwych instrukcji do operowania samolotem (patrz Falcon BMS czy bardziej złożone moduły z DCS World) do których potrzebny jest porządny HOTAS i Track IR (VR nie używam, póki co). Jednak czasami lubię wrócić do starych tytułów zarówno z Amigi jak i PC.

Co do exe-ków, to właśnie używam duologii Gunshipa, rewizja 3.0.0 działa poprawnie na nowej wersji Windows 10. Gunship 2000 OCS wiesza się przy próbie wejścia w tryb kampanii w Europie o czym pisałem w sekcji bugów, podejrzewam, że to problem samej gry a nie emulatora.

Na razie to tyle ode mnie.
damson Poland (pl) Male
User level 0

No to tauriś chyba masz kompana do lotów ponad chmurami :D Też kiedyś za bajtla śmigałem na Gunshipie, F-19, MiGu, ale już niestety sterowania po długim czasie musiałbym się uczyć. Dorwałem ostatnio Ace Combat 7, czekam aż mi gips z łapy ściągną i będę strzelał do wszystkiego co mi przed nos nadleci :P Zapewne z tydzień rehabilitacji ręki będzie więc powinienem zdążyć przejść grę :hee:
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Ace Combat - dobra seria mimo że arcadowa z natury. Przeszedłem AC2, AC4, AC5 AC0, AC6, ACX (na PSP), AC Assault Horizon (o zgrozo!), AC7 również, niezły powrót do formy Ace Combatowej trójcy z PS2. Jeśli grałeś we wcześniejsze tytuły to wiesz czego się spodziewać, niektóre misje mogą sfrustrować początkujących graczy.
Last edited by damson on 05 May 2019, 20:49, edited 1 time in total.
damson Poland (pl) Male
User level 0

No to piąteczka :D Faktycznie lubię latadełka. W moim przypadku zaczęło się od Fighter Bomber na A500, później był Gunship2K i Wings :)
Lubię też serie Ace Combat :D Swoją przygodę zacząłem od AC3 na PSX, a aktualnie ogrywam AC :SL no i czeka jeszcze do ogrania część 6 i AH oraz ta najnowsza :)

Nie mniej tym bardziej miło mi powitać kolejnego pilota na forum :D

:welcome: :welcome:
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Don CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon CorleoneDon Corleone

Ja grałem tylko w AC 2 i chyba 3. Dwójka za czasów szaraka wydawała się wspaniała, dodatkowo ta muzyczka od Namco... Trzecia część już zbyt fantastyczna była :haha: Chętnie pośmigam teraz w 7-kę. Odbiorę Pada dla porównania wrażeń i fru. Tylko muszę jeszcze do 20-go maja co najmniej poczekać na sprawne obie ręce ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Dziękuję za miłe powitanie!

AC3 nie grałem ale z tego co wiem wersja US/EUR została sporo okrojona w stosunku do Japońskiej. AC:SL? Chodzi Ci o Squadron Leader? Jenda z lepszych części, na PS4 razem z AC7 wyszła nieco podrasowana re-edycja AC5 (głównie lepsza rozdziałka, chyba nic poza tym), ogólnie trzy odsłony z PS2 to wyżyna tej serii. AC6 na XB360 był całkiem dobry, później było już gorzej - Assault Horizon to Call of Duty serii Ace Combat. Dużo quick time eventów i gracz został ograniczony psedo filmowymi wtrąceniami (niczym z filmów Michała Zatoki :hee: ) ... fuj ... AC7 to dobry powrót do korzeni.

W Fighter Bombera też się zagrywałem, "Oh no it's Buckaroo!" - kto to jeszcze pamięta ;)

No nic, odmeldowuję się, jutro do pracy :-E
damson Poland (pl) Male
User level 0

Ace Combat 3 Electrosphere. Dodali sporo dziwnych misji, ale odwzorowanie terenu było już dużo lepsze. Chyba miałem właśnie wersję japońską, bo grałem w odcieniach szarości przez NTSC :)

To nam miło powitać kogoś nowego :haha:
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Również witam, tym razem nei mam uwag - mogłeś poczuć klimat Elektrody :mrgreen:
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Today, 00:59
Online: 321d 15h 53m 21s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

damson wrote: AC:SL? Chodzi Ci o Squadron Leader? Jenda z lepszych części...

Tak, dokładnie tę część mam na myśli :) Udało mi się jakiś czas temu zdobyć oryginał na PS2, chociaż sporo mnie to kosztowało - głównie nerwów - bo grę musiałem zakupić kilkukrotnie im trafiłem na w pełni działający egzemplarz :)
(tak w skrócie - dłuższą wersję zna chyba tylko Roki :lol2: )

santa13 wrote:Ace Combat 3 Electrosphere. Dodali sporo dziwnych misji, ale odwzorowanie terenu było już dużo lepsze. Chyba miałem właśnie wersję japońską, bo grałem w odcieniach szarości przez NTSC :)

To nam miło powitać kogoś nowego :haha:

Tak, tak się nazywała trójeczka :) I faktycznie jak słusznie wspomniał wyżej Damson, była ona ciut "wykastrowana" ;-( ;-( ;-(

Cytat z Acepedii :
"The international, localized version of Ace Combat 3 was released in 2000 in specific regions. Its campaign had only 36 of the original 52 missions in a linear fashion with no branching paths. The story, voice acting, and cutscenes were removed and replaced with a more basic story with no voice acting."
Image

tauri5 Poland (pl) Male
Legenda

Wszyscy nowi to Kasztany, nie ma wyjątków. Witaj na forum. :mrgreen:
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Yesterday, 20:34
Online: 27d 15h 51m 34s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Przywitaj się