Dzień dobry :)

Jesteś biszkoptem...? Przywitaj się, napisz parę słów o sobie, a może Kasztany Cię oszczędzą.
Tematy po 7 dniach będą zamykane.

Dzień dobry :)

Post IP: rejestrowane!

Zarejestrowałem się już parę tygodni temu, ale dopiero dzisiaj zebrałem się w sobie by naskrobać pierwszego posta. Z Amigami co prawda wiele wspólnego nie mam, bo jestem na nie nieco za młody i moje zainteresowania starszymi gierkami to bardziej końcówka lat 90-tych i pierwsze lata obecnego stulecia, chociaż zdarza mi się (co prawda dość rzadko) zagrać w również pozycje DOS-owe, które zresztą bywają ode mnie niewiele starsze. Remastery zresztą też zawsze na spoko. :haha:

Moje zainteresowanie starutkimi produkcjami zaczęło się w momencie, gdy w czasach podstawówki wpadł mi w łapy egzemplarz Kompendium Wiedzy Secret Service'u. Z niezdrową fascynacją przeczytałem wtedy z połowę tipsów do gier, których nigdy na oczy nie widziałem i były one niezłą pożywką dla mojej wyobraźni. Pod wpływem tej lektury zamarzyłem o spróbowaniu tych gier samemu. Było to jednak w czasach, gdy internet był poza moim zasięgiem, a maszyny z DOS-em czy też innej Amigi nikt wokół już nie posiadał, więc na zachciankach się skończyło.

Później spróbowałem parę DOS-owych produkcji przyssanych z internetu, jednak wysoki poziom trudności wielu produkcji i częsty brak instrukcji do gry, który podnosił próg wejścia do rozgrywki a do tego nakładał się na występującą wówczas barierę językową nieco mnie od nich odstraszyły.

Mimo wszystko pozostały mi skłonności do starszych tytułów i naoglądawszy się kanału Lazy Game Reviews chętnie bym teraz nadrobił te zaległości i przestał stare gry jedynie oglądać. Fajnie by było jednak trafić na produkcje, w które naprawdę warto zagrać i które nie porażą mnie swoją archaicznością, czyli innymi słowy w gry które zestarzały się z godnością. Mam nadzieję, że uda mi się tutaj takowe produkcje wyłuskać i wyczytać tutaj różne ciekawe rzeczy na temat takowych gierek.

Demoscenę też szanuję, choć znam też tylko z Youtube. :haha:
Last edited by macieg on 18 Aug 2018, 10:20, edited 2 times in total.
macieg Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 28 Apr 2019, 18:53
Online: 5d 8h 48m 36s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 5
Początkujący pomocnik

Re: Dzień dobry :)

Po pierwsze chciałem Cię serdecznie przywitać. Zapewne jako jeden z pierwszych, gdyż część ekipy bawi się na zlocie The Company u generała Elmka. Zapewne część jeszcze śpi po walkach do rana. Elmek daj znać kto pierwszy padł a propo :D
Zajmujemy się tworzeniem exeków czyli programów emulujących gry z Amigi dla Windowsa, ale jak sam być może zauważyłeś albo i nie na forum skupia się grono osób skupionych nie tylko na Amigach. Spotkasz tu osoby lubiące indie, stare kreskówki, nowości PC, demoscenę, zbieraczy sprzętu, samych twórców gier i wielu innych dziedzin dotyczących komputerów i innych zainteresowań.
Od momentu napisania pierwszego posta na dole forum uaktywnił Ci się shoutbox gdzie możesz się komunikować z nami jak na zwykłym chacie ;) Sporo by pisać jeszcze, ale nie będę się zamieniał w pisarza :D W przypadku problemów z czymkolwiek lub pytań pisz śmiało posta, PW lub na Shoucie. Pozdrowienia ze Śląska! ;)
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 22:57
Online: 137d 5h 18m 23s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Przywitał bym cię w imieniu naczelnego kasztana, ale ten mnie by zlinczował :haha:
Więc napiszę tylko Witaj! :)
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio

Last Visit: Yesterday, 22:44
Online: 93d 7h 8m 4s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 870
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Witamy w naszych progach......
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: 14 Jul 2019, 22:12
Online: 45d 5h 8m 28s
Highscores: 2
Reputation point: 1015
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Witaj w szeregach Kasztanów. (świnek ja wszystko widzę) :mrgreen:
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Yesterday, 23:30
Online: 27d 14h 49m 17s
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Witaj kolego - miło się przeczytało coś tam naskrobał - warto było zaczekać! Nie napisałeś jak dowiedziałeś się o The Company po raz pierwszy - zaspokoisz moją ciekawość? Czy trafiłeś na artykuł czy może z przeglądarki google lub inny sposób?
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 23:57
Online: 321d 11h 53m 29s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Na The Company trafiłem już dawno, dawno temu; myślę że to mogło być już nawet przed paru laty. Czegoś szukałem i wypluło mi wyniki właśnie z tutejszego forum. Potem przejrzałem stronkę i doceniłem inicjatywę i na tym się wtedy skończyło.
Ostatnimi czasy znów trafiłem tutaj podobnym sposobem. Szukałem chyba czegoś o polskich wydaniach klasycznych RPG-ów (które zresztą wciąż muszę nadrobić) i tym razem postanowiłem zostać na dłużej.
macieg Poland (pl) Male
User level 0

Początkujący pomocnik

Dzięki za zaspokojrnie ciekawości. Wiadomo jaki kierunek obrać!
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Sam ostatnio zebrałem praktycznie wszystkie polskie adfy z gier aby nie zaginęły.
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Yesterday, 22:57
Online: 137d 5h 18m 23s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031

No ja ostatnio też zbieram co się da, bo w dobie fejsbuczka i snapczata obumiera coraz to więcej ciekawych stron. :(
W sumie to nawet byłem miło zaskoczony jak zobaczyłem, że The Company ma aktywne forum.
macieg Poland (pl) Male
User level 0

Początkujący pomocnik

macieg wrote:W sumie to nawet byłem miło zaskoczony jak zobaczyłem, że The Company ma aktywne forum.

Trzeba, bo imaczej na filtra bylibyśmy narażeni, za śmianie się z żydów, murzynów i cyganów.
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Przywitaj się