Powitać

Jesteś biszkoptem...? Przywitaj się, napisz parę słów o sobie, a może Kasztany Cię oszczędzą.
Tematy po 7 dniach będą zamykane.

Powitać

Post IP: rejestrowane!

Chciałem się tu przywitać i zarazem wyrazić uznanie dla całej ekipy TheCompany. Robicie naprawdę świetną robotę.
Ja zaczynałem właściwie od pisania krótkich "programów" w BASIC na kartce papieru :D. Nie mieliśmy jeszcze wtedy komputera, był poza zasięgiem - finansowym i ustrojowym. Starszy brat sadzał mnie na kolanie i pisałem na kartce w kratkę program, a on robił za urządzenie peryferyjne i rysował na drugiej kartce robiącej za monitor efekt końcowy tego programu. Piękne czasy.
Potem zdarzało się pożyczyć na weekend od kolegi studiującego na politechnice ZX Spectrum+. Magiczne chwile, czarno biały telewizor Wela, magnetofon Grundig, pierwsze programy przepisywane z książek i czasopism, no i oczywiście gry - Jet Set Willy itp.
Czasem udało się od kolegów pożyczyć 800XL, no i w końcu pierwszy własny 8bit !!! Atari 800XE, najpierw z magnetofonem, później ze stacją CA. Czasy się zmieniały brat kupił A500, ja kupiłem A600 ( rozszerzenie do 2 mega i HD 20 mega ), później brata A1200. Wtedy robił na niej grafikę i muzykę, na YT jest demo gry z jego grafiką i muzyką ( niestety nigdy nie dokończoną przez wydawcę/producenta :( -
Niestety właściwie na tym zakończyłem RETRO i przyszedł czas na blaszaka - takie czasy i wymagania, ale często wracam wspomnieniami do tamtych magicznych czasów.
watto Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 28 Feb 2019, 15:55
Online: 1h 4m 51s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: Powitać

Witaj w świecie Kasztanów. :mrgreen:
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 09:28
Online: 27d 23h 30m
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Fajnie ze dołączyłeś :ok1:
Masz może jakieś dodatkowe informacje o tej grze?
Może ostały się jakieś dane cyfrowe (dyskietki, hdd)
Jesteśmy w stanie to wszystko odzyskać gdybyś nie miał do tego sprzetu
norbi Poland (pl) Male
User level 4

Last Visit: Today, 11:10
Online: 41d 12h 31m 24s
Reputation point: 1060
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Koleś z firmy Orkan Software kupił prawa do grafiki i muzyki, niestety nie wydał jej.
Musiałbym brata spytać, bo pewnie kopie mam, jest w posiadaniu A1200 ale już od dawna leży w szafie.
watto Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 28 Feb 2019, 15:55
Online: 1h 4m 51s
Reputation point: 0

Witam Cię serdecznie. Wspomniało mi się żmudne pisanie gier na C64 :)
Amiga: 500/500+/1200 i wiele innych... ;)
santa13 Poland (pl) Male
User level 12

Last Visit: Today, 11:10
Online: 138d 19h 2m 1s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

watto wrote:Koleś z firmy Orkan Software kupił prawa do grafiki i muzyki, niestety nie wydał jej.
Musiałbym brata spytać, bo pewnie kopie mam, jest w posiadaniu A1200 ale już od dawna leży w szafie.

Jeżeli brat nie miałby nic przeciwko to bardzo chętnie zrobilibyśmy z tego grywalnego exeka, żeby inni mogli zapoznać się z jego twórczością. Co do nabytych praw autorskich - gdyby brat miał wątpliwości, to zapraszam na prywatną wiadomość, gdzie wytłumaczę jak legalnie to okiełzamy, żeby nie było problemów :-)
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO

Last Visit: Yesterday, 18:36
Online: 322d 16h 8m 22s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Witam Witamy

O powiem że obejrzałem demko zaprezentowanej gierki i powiem że zacny by mógł być ten tytuł.....

Może gdzieś pozostały dane tej gry......
Image
RoniWorlds Poland (pl) Male
Legenda

Last Visit: Yesterday, 19:50
Online: 45d 9h 38m 47s
Highscores: 2
Reputation point: 1015

Mógł, ale nie ma. Na hu* drążyć? ???
Elemelek Mistrz w układaniu butelek.

Image
Elmek13 Poland (pl) Male
Dowódca Kasztanów

Last Visit: Today, 09:28
Online: 27d 23h 30m
Lamps demolished: 1197 (+938)
Reputation point: 846
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

• Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Przywitaj się