Witam

Jesteś biszkoptem...? Przywitaj się, napisz parę słów o sobie, a może Kasztany Cię oszczędzą.
Tematy po 7 dniach będą zamykane.

Witam

Post IP: rejestrowane!

Witam
Rafał z Zielonej Góry
Przygody z Amiga zacząłem już w podstawówce, przeszło 25 lat temu :)
Byłem zagorzałym wielbicielem Amigi do tego stopnia, że używałem jej dopóki nie zostałem zmuszony zawodowo zmienić jej na PC :) później jakoś poszła w kąt niestety i leży do tej pory w skrytce. Szkoda, że byłem młody i nie miałem kasy, bo wtedy części były tańsze i mogłem mieć super Ami dziś. Ciężko mi wrócić do systemu Amigi, bo PC tak mnie rozleniwił, że już nie wiem co się je z czym a kiedyś potrafiłem cały system przerobić i pisać pod siebie programy :(
Jednak stara miłość nie rdzewieje i dalej mi Amiga chodzi po głowie, niestety brak czasu uniemożliwia mi zabawę w poznawanie systemu Amigi na nowo. Dlatego w ten sposób znalazłem Was :) ściągnąłem z ciekawości Exeki z grami Amigi na PC z Chomika i po nazwie Amiga Company trafiłem na stronę domową :)
Postawiłem systemy pod WinUae, ale to jednak nie to samo.
Przygodę zaczynałem od Commodore C64 już w wieku 6ciu lat, później kupiłem Amigę 600, która rozbudziła moją ciekawość do systemów operacyjnych (zadziwiające było to, że Amiga miała już dawno system ikonowy a PC tylko MSDosa, za co uwielbiałem Amigę, nie dość, że tańsza to lepsza, lepsze gry, lepsze dźwięki itd. Kiedy nazbierałem kasę i kupiłem dysk twardy to na maksa pochłonęło mnie przerabianie systemu, instalowanie gier ile się da na tym dysku i przełamywanie barier możliwości Amigi :)
Później kupiłem Amigę 1200, gdzie spełniło się moje marzenie zagrania w gry na kościach Aga i ikonki 3d w systemie bez ramek hehe Pamiętam, że nawet udało mi się odpalić ADooma na mojej gołej Ami i grać w niego, choć każdy mi powtarzał, że to nie możliwe i w życiu mi się nie uda.
Najlepsze jest to, że w technikum pisałem programy na Amidze na informatykę i odpalałem je na PC. Siłą rzeczy właśnie wtedy musiałem już kupić PC, żeby dać radę z wymagającymi programami i poznania głębiej systemu Windowsa.
Pozdrawiam
User avatar
raiwan Poland (pl) None specified
User level 0
 
Posts: 10
Joined: 21 Aug 2010, 12:01
Last Visit: 14 Sep 2019, 15:16
Online: 15h 29m 50s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 0

Re: Witam

Post IP: rejestrowane!

Dobry wieczór!
raiwan wrote:Exeki z grami Amigi na PC z Chomika i po nazwie Amiga Company trafiłem na stronę domową :)

Fajnie, że wpadłeś na ten pomysł - na chomikach są stare generacje exeków, a na stronie domowej masz najświeższe wersje, z gwarancją, że nie zawierają doczepionych wirusów no i zawsze możesz zgłosić wniosek o dodanie trainera, zgłosić błąd w grze, który można naprawić - a przede wszystkim z nami pogadać.

raiwan wrote:Postawiłem systemy pod WinUae, ale to jednak nie to samo.

Miło słyszeć!

Zdradzę Ci, że moje Amigi również kurzą się w kącie - wolę exeki :tuptup1:
User avatar
Anthrox Poland (pl) Male
Administrator `BO
 
Posts: 12724
Joined: 22 May 2010, 16:48
Last Visit: Today, 01:00
Online: 323d 21h 28m 29s
Highscores: 3
Lamps demolished: 166 (+147)

Re: Witam

Post IP: rejestrowane!

Witaj raiwan ;) zastanawiam się jakim cudem przegapiłem twój post z przywitaniem. Być może zajrzałem z komórki i się zapisało, że już oglądałem czy coś. Mnie też właściwie przyciągnęły na stronę bezproblemowo uruchamiane gry z Amigi. Nie trzeba było kombinować, tylko odpalasz i grasz.
Widzę, że rejestrowałeś się praktycznie na samym początku istnienia forum The Company. Mogłeś się nie przyznawać, że jesteś koderem, bo teraz Antek będzie Cię chciał przeciągnąć na "złą stronę mocy" :P Oczywiście żartuję. Pozdrawiam serdecznie i miło, że się odezwałeś.
User avatar
santa13 Poland (pl) None specified
User level 12
 
Posts: 2809
Joined: 06 Nov 2012, 02:06
Last Visit: 11 Sep 2019, 01:33
Online: 139d 3h 13m 7s
Location: Silesia
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba


  • Similar topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to Przywitaj się

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests