Battlebrothers

Zrecenzuj starą/nową grę (ale nie remake)

Battlebrothers

Post IP: rejestrowane!

Cześć,

Jestem fanem starej amigowej gry 'Legion", w którą w czasach podstawówki mocno się zagrywałem. Generalnie lubię tego typu gry łączące RPG i elementy strategii.

W ostatnim czasie natknąłem się na 'BattleBrothers" czyli "symulację kompanii najemników". Wcielamy się w niej w kapitana takiej właśnie kompanii (niestety avatara naszego kapitana w rozgrywce nie ma). Poruszamy się po mapie nawet kilkunastoosobową drużyną, wypełniamy różnego rodzaju misje (za kasę oczywiście). Rekrutujemy nowych, mocniejszych wojowników, oraz rozwijamy statystyki tych, którzy zdołają przeżyć kilka bitew.

Generalnie nie ma jakiegoś "większego celu" w grze poza prowadzeniem kompanii. Trochę taki sandbox, w którym można zrobić bardzo wiele rzeczy i fabuła nas nie ogranicza. Za przeciwników mamy ludzi, orki, nieumarłych i różne potwory.

Battlebrothers bardzo mocno się rozwija (aktualnie trwają prace nad drugim DLC). Grafika może nie powala (nie to jest przecież najważniejsze), za to klimat jest mega!

Graliście? Co sądzicie o tym tytule? Mnie przypomina stare amigowe gierki ;) Szczególnie właśnie "Legion"
Tequila_Slammer Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 11 Sep 2019, 21:04
Online: 8h 5m 5s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 50
Najemnik

Re: Battlebrothers

Wygląda zacnie, ale nie będzie mi dane zagrać chwilowo :D
Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio

Last Visit: Yesterday, 15:11
Online: 100d 20h 50m 40s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 885
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

To jeszcze coś dodam od siebie - nie zdążyłem za pierwszym razem ;)

Graficznie gra odbiega od dzisiejszych standardów, z tego co się zorientowałem jest robiona przez nieznane studio, tudzież raczej przez grupę ludzi niż dużą firmę. Natomiast nie można powiedzieć, że BattleBrothers wygląda źle.
Poniżej przykład mapy bitewnej:
Image

Może nie powala ;) Ale dla mnie jest okej. Podczas składania drużyny mamy do wyboru mnóstwo postaci, od rycerzy "hedge Knight", przez najemników "SellSword", żołnierzy, szlachciców, bękartów, emerytowanych wojskowych, łuczników, aż po milicjantów, rzeźników, złodziei, czy zwykłych chłopów (a wybór rozszerza się z każdym DLC)

Mamy możliwość wyposażania naszych podwładnych, czyli kupujemy im zbroje, od zwykłych łachów, przez zbroje skórzane, kolcze aż po płytowe. Podobnie sprawa ma się z bronią, wśród której występuje spora dywersyfikacja. Dodatkowo każda broń ma inne właściwości i najlepiej nadaje się do walki z określonym przeciwnikiem. Dla przykładu topory lepiej sobie radzą z pancerzem niż miecze. Wybór jest naprawdę duży i można skonstruować drużynę według swoich potrzeb.
Image

Tak wygląda obraz naszej przykładowej drużyny ;) Każdy wygląda nieco inaczej i jest nieco inaczej wyposażony. Mamy też możliwość ustawienia formacji (dość prymitywnej co prawda) gdyż ustawiamy dwa rzędy wojowników, a trzeci to tzw "zapas" czyli najemnicy, których trzymamy w odwodzie na kolejne bitwy, bądź tacy, którzy zostali ranni i czekają na leczenie ;)

W każdej bitwie zdobywamy doświadczenie, dzięki czemu rozwijamy naszych podopiecznych. Podnosimy im statystyki a także wybieramy nowe perki, dzięki którym są coraz bardziej zabójczy w walce. Do tego każdy z najemników (a przynajmniej większość z nich) pojawia się z własnych unikalnym zestawem zalet (a czasami również wad). Rozwój naszych podopiecznych powinniśmy planować od początku, gdyż inne perki wybieramy dla wojowników wyposażonych w broń dwuręczną a inne do np tarczowników.

Jak ktoś ma ochotę poczytać w temacie to można zajrzeć na stronkę:
Battlebrothers.com

PS: Z obraskami powalczę po pracy albo jutro bo coś nieogarniam jak je wstawić ;)
PS2: Wstawiłem fotki. Korzystając z TinyPIC - nie wymaga rejestracji ;)
Last edited by Tequila_Slammer on 16 Apr 2019, 07:31, edited 3 times in total.
Tequila_Slammer Poland (pl) Male
User level 0

Last Visit: 11 Sep 2019, 21:04
Online: 8h 5m 5s
Lamps demolished: 0 (+0)
Reputation point: 50
Najemnik

Tequila_Slammer wrote:PS: Z obraskami powalczę po pracy albo jutro bo coś nieogarniam jak je wstawić

Zapewne skasowali pliki. Polecam korzystać ze stronki bądź aplikacji imgur.
santa13 Poland (pl) None specified
User level 12

Last Visit: 11 Sep 2019, 01:33
Online: 139d 3h 13m 7s
Lamps demolished: 15193 (+11417)
Reputation point: 1031
Kapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan BombaKapitan Bomba

Poradniki - Nowa odsłona!
WinUAE

Image
chrumcio Poland (pl) Male
Chrumcio

Last Visit: Yesterday, 15:11
Online: 100d 20h 50m 40s
Highscores: 1
Lamps demolished: 144 (+259)
Reputation point: 885
ConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliereConsigliere

Return to Recenzje